Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne kupujte v nedeljo

Ne kupujte v nedeljo

Bog je ustvaril sedmi dan za pocitek.

V življenju pri 4+, še nisem šla v nedeljo v štacuno. Je narava bolj interesantna.


Sedmi dan je sobota.


Sedmi dan je sobota.
[/quote]

Sobota tudi ni moj dan za štacune.

Pri 4+ nemara niti še ne smeš sama hodit po štacunah.
Narava je interesantna tudi ob ponedeljkih, pa še večji mir je.

Viktualienhändlerin pravi, da v nedeljo vso naravo izropajo

Jaz se najbolj spočijem na šopingu.


Da boš meni govoril kdaj naj hodim v trgovine, še bolj bom hodil v nedeljah.

Ponedeljki so zakon! Najmanj ljudi v trgovinah;)

So bili časi, ko so se ob nedeljah kupovali le avtomobili.

______________________

Meni je škoda nedelje in sobote za nakupovanje. Vse nakupim čez teden. Mi uspe, čeprav delam v turnusih, velikokrat tudi nadure.


Da boš meni govoril kdaj naj hodim v trgovine, še bolj bom hodil v nedeljah.
[/quote]

prav imaš.
vsi reveži počnejo to ob nedeljah…

Vsako nedeljo skočim okrog 13h v bližnji Hofer po burek za zajtrk, potem pa pičim v naravo.

V nedeljo gremo lepo naspani in spočiti po nakupih,brez hitenja,brez nervoze.
Marsikaj si privoščimo.

Moja mati redno v nedeljo dopoldne po nakupih. Ne vem kako da nima cajta med tednom… Pri nas teh težav ni, ker je že v soboto popoldne vse zaprto. V nedeljah pa so odprte samo pekarne in bencinske črpalke

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Ker imam nereden delovni urnik, je velikokrat nedelja tista, ko grem v trgovino. In zarafi nekih zblojencev na forumu, se temu niti slučajno ne mislim odpovedati!

Bog je ustvaril kurčev kapitalizem in mi je malo mar, v nedeljah z veseljem skačem po trgovinah, sploh če je slabo vreme, nedelja je zakon za nakupovanje. Še politikom pride vedno prav pred volitvami, tako da nedelja in trgovine so zakon.

prav imaš.
vsi reveži počnejo to ob nedeljah…
[/quote]

A tako, potem gospod župnik in karitas zbirata od vas butljev ob nedeljah keš, da lahko potem financira revežem nedeljski šoping?

Tako je, Bog hoče, da se šopingira ob nedeljah, drugače bi zaprl vse trgovine.

V šoping centru si pa res lahko marsikaj privoščiš. Ubogi tvoj lajf, če ti je višek luksuza kosilo v šparovi menzi.

Zblojena si prej ti, ker se ne znaš zorganizirati. Tudi drugi imamo turnuse, nadure, včasih celo nedelje na poziv, a nam uspe, da vse nakupimo do petka.

Ni čudno, da so otroci vedno bolj bukovi, zašpehani in štorasti, saj jih vlačite po šoping centrih, namesto da bi jih peljali v naravo, prireditve, oglede kulturnih znamenitosti, ali pa jim vsaj doma kaj skuhali in se ukvarjali z njimi.

Jaz sem se organizirala v petkih, nakup, čiščenje, včasih celo že v četrtek, potem pa imam mir med vikendi za izlete, hoja po naravi, druženje s prijatelji…. ali pa čisto navadno poležavanje in uživanje ob kaminu s kakšno dobro knjigo :))
Tudi ostali družinski člani so s tako organizacijo v našem domu zadovoljni. :))


Potem se odpovejte še spremljanju medijev v nedeljo (novinarji morajo v službo!), odpovejte se varovanju s strani policije (tudi policisti bi šli radi na izlet v nedeljo, namesto v službo!), odpustite vse paciente iz bolnišničnih oskrb ter zaprite urgenco v nedeljo (izmučene medicinske sestre …), aja potem so tu še gasilci in – joj – natakarji ter kuharji, ki vam pedenajo riti, ko se po nedeljskem izletu vsedete v gostilni na štrudlu?!

niso samo trgovke v nedeljo v službi, veš?


Potem se odpovejte še spremljanju medijev v nedeljo (novinarji morajo v službo!), odpovejte se varovanju s strani policije (tudi policisti bi šli radi na izlet v nedeljo, namesto v službo!), odpustite vse paciente iz bolnišničnih oskrb ter zaprite urgenco v nedeljo (izmučene medicinske sestre …), aja potem so tu še gasilci in – joj – natakarji ter kuharji, ki vam pedenajo riti, ko se po nedeljskem izletu vsedete v gostilni na štrudlu?!

niso samo trgovke v nedeljo v službi, veš?
[/quote]

Včasih so imele gostilne zaradi delovnih nedelj ob ponedeljkih prosto, v soboto so se trgovine zaprle ob 12, tudi v tujini je taka praksa no podobna, samo mi se gremo izumljanja tople vode, so res določeni poklici , ki imajo delo cel teden oz. ne glede na delovni ali praznični dan. Kolegica je bila paznica v zaporu in če je delala v soboto in nedeljo 12 ur, je imela naslednja 2 dni prosto, prav tako imajo glede na turnus tudi drugi poklici podobno: gasilci, policaji….. trgovci ( to zame ni urgenca za nekaj)pa tega ne prakticirajo, ali pač?

Sem musliman in v nedeljo kupim kebab.

New Report

Close