Najdi forum

65 let

Videvam ljudi, ki so v penziji in imajo tam nekje petinšestdeset let. In koliko vitalnosti je v njih.
Koliko veselja do življenja, vsestransko aktivni.
Spominjam se svoje mame, ki je bila v teh letih že zelo stara. Vsa turobna, betežna in iztrošena.
Seveda je delala v podjetju do penzije in to za tekočim trakom, pa še doma kmetijo.
Mislim, da fizično delo človeka izčrpa, sedaj ni več toliko fizičnega dela in te ženske, ki gredo v openzijo prav uživajo, da se lahko gibljejo.
Sem hotela vprašati, kako se počutite tisti, ki imate okrog petinšestdeset let. Vam pometijo ta leta starost ali ste še vedno aktivni.
Tudi za moške, ali le igrate karte in popivate po gostilnah, ali se kaj fizično aktivirate.

“Zgledajo” mladostni in vitalni, ker tako narekujejo reklame in današnji tempo življenja. Če si pri 65 iztrošen to ni v stiku z današnjim trendom in modnimi smernicami. Oprana družba smo.

V reali so 65 letnice zgarane, zdepresirane, iztrošene, zgubane.. Se pa starost prebivalstva podaljšuje, to pa…

“Zgledajo” mladostni in vitalni, ker tako narekujejo reklame in današnji tempo življenja. Če si pri 65 iztrošen to ni v stiku z današnjim trendom in modnimi smernicami. Oprana družba smo.

V reali so 65 letnice zgarane, zdepresirane, iztrošene, zgubane.. Se pa starost prebivalstva podaljšuje, to pa…
[/quote]

Sem 65, ne dolgo v penziji. Nisem iztrošena, niti pretirano zgubana. Sem kar aktivna, zdrava tudi . Koliko zgledam, ne vem, počutim se manj kot 65, definitivno.
Upam, da bom ‘še dolgo zdrava, gibčna, aktivna.

nova
Uredništvo priporoča

bližam se petinosemdesetim, pa se ne počutim prav zelo starega.

Si kerlc, ni kaj. Tudi po tvojih odgovorih se vidi, da si že blizu 85. Drži se

Poznam gospo, ki je že pri 58 komaj hodi, ima kup zdravstvenih težav (hvala bogu nič kritičnega). Ni zgarana, ves čas je imela delo v pisarni.
Moja žlahtnica je stara 66 let je čila, nima večjih težav z zdravjem.
Ljudje smo si različni, tudi staramo se različno.


65 let je meja, ko začne telo vidno popuščati in je dejansko začetek starosti.
Še vedno pa lahko dosti storiš za telo in glavo, da ju ohranjaš v dobri formi:-).
Vsaj 1/6 generacije pa več ni.

Veliko je odvisno od tega, ali ti je življenje prizanašalo ali ne. In jasno, da nisi tako zgaran, če imaš pisarniško delo, kot nekdo, ki je ves dan na nogah.

Glede prizanašanja življenja se strinjam, dodajam še pogled na življenje: če oseba zna reševati probleme, najde veselje tudi v malih stvareh, se zna pohecati na svoj račun, ne sili v življenje in si reče “kar bo pa bo” in ne zapne na vse in ne vleče zamere/bolečine… v nedogled – take osebe precej bolje izgledajo, ne glede na leta;)

Si kerlc, ni kaj. Tudi po tvojih odgovorih se vidi, da si že blizu 85. Drži se
[/quote]
Čez 8 dni bom praznoval 91 leto rojstva,pa se počutim zelo mladega,čeprav sem dočakal penzijo s sečno dreves v gozdu-to je težko delo,a vedno sem bil na frišnem zraku,to se pozna tudi mojemu korenjaku,ki me še vedno uboga,ter narediva v postji domačo nalogo.Pogrešam pa punco staro cca.40 let za popestritev korenjaku.Želim si še 15 let življenja,potem pa adijo nad zvezdami.


Čez 8 dni bom praznoval 91 leto rojstva,pa se počutim zelo mladega,čeprav sem dočakal penzijo s sečno dreves v gozdu-to je težko delo,a vedno sem bil na frišnem zraku,to se pozna tudi mojemu korenjaku,ki me še vedno uboga,ter narediva v postji domačo nalogo.Pogrešam pa punco staro cca.40 let za popestritev korenjaku.Želim si še 15 let življenja,potem pa adijo nad zvezdami.
[/quote]

To si pa lepo napisal, da imaš tako sposobnost in voljo pri teh letih.

To so leta, ko se zaveš, da ne boš več dolgo na tem svetu in občutek minavenja se pozna v dejavnosti, v udejstvovanju in v mišljenju.
Če nisi zadovoljen z življenjem svojih otrok, če se ni izšlo tako, kot si pričakoval, je to zelo hud čas, ki ga preveva nezadovoljstvo, žalost, depresija.
In ni stvari, s katero bi se “zamotil”, vest kljuva in kljuva, ponoči in podnevi.

Bo kar držalo. Z izjemami gre tako nekako. Imam take v družini.

imamo različno gensko zasnovo … kar se pa penzij tiče pa predolgo živimo

Stara sem “komaj” 52 let in se ne počutim nič drugače, kot sem se 10, 20 let nazaj. Imam energije in tudi zdrava sem. Se včasih pošalim, da me niti običajne viroze ne želijo obiskati. Priznam, da za svoje zdravje ne naredim nič in tudi glede prehrane je katastrofa. Se včasih sama pri sebi zamislim, kako dolgo mi bo še uspevalo. Zavedam pa se, da je vse to relativno. Že jutri je lahko bolezen tu, ker posledično, ker se počutim dobro in nimam nobenih težav, tudi k zdravniku nikoli ne grem. Včasih ljudje, ki so polni nekih težav in bolezni, živijo dlje, ker so bolj na tekočem kaj se dogaja v njihovi notranjosti. Res pa je vse relativno. Pred dnevi so v bližini imeli pogreb 25-letnika, ki ni imel nikoli nobenih zdravstvenih težav in se je v trenutku zrušil in umrl. Tako, da so leta relativna stvar.

Dobrih 10 let premlada, da bi obupovala, se slabo počutila, bila v depresiji. Jaz sem bila še pri 60 kot roža, kar se tega tiče. Stvari so se res pričele malo spreminjati po 60. Bom videla, kako bo, ko pridem do famozne meje 65.

Moja mama, ki ima devetdeset let pravi, da prvih dvajset let rasteš, potem od dvajsetega do štiridesetega skrbiš za naraščaj, od štirideset do šestdesetega leta delaš. da se oddolžiš družbi, po šestdesetem pa skrbiš zase.
Tako je v naravi, če se ne zgodi kaj nepredvidenega.

Kar so stari ljudje rekli, bo držalo za vekomaj. Bohprevari podvomiti. Nešteto odstopanj z razvojem časa in različnostjo posameznikov je zgolj posledica nepredvidenega.

Nekateri teh let niti ne dočakajo. Torej: tvoja teorija pade že v prvem stavku.

Prva oseba pri podajanju pove vse.

Že 10 let je kar dolgo življensko obdobje. 12 je še več in je celotno osnovnošolsko plus srednješolsko obdobje 13, je še leto zraven.

65-13=52
52-13=39 in pri 39 si še veselo skakala. Po postelji-;))

Za enega 40, 50 letnika so 65 let stari že stari. Za 80 ali 85 letnika so mladi. Dejstvo je, da je to res neka prelomnica. Pred 65 se še lahko reče, da nisi star, po 65 pa že malo teže.

Izgleda, da je glavna populacija na SČ-ju tista nad 65 let.

Jaz mislim, da je povprečje 35-38 let. Nad 60 jih je par, nekaj več jih je nad 50.

Putin je star 65 let.

Briggite Macron je stara 65 let. Njen mož Emanuel ima 41 let.
Mar nista lep par, par, ki vodi državo Francijo.

New Report

Close