Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spolno nadlegovanje- potrebujem nasvet, prosim

Spolno nadlegovanje- potrebujem nasvet, prosim

Ne vem kaj naj naredim.

Bila sem spolno nadlegovana na javnem prevozu. Za to ve samo moja prijateljica. To nadlegovanje je bilo s strani zaposlene osebe na tem javnem prevozu. Jaz sem kot obicajno imela slusalke in poslusala glasbo na telefonu. Ta oseba (zaposlena na tem javnem prevozu) je prisedla nasproti mene in se pogovarjala normalno, nato je zacela z opolzkimi opazkami in mi napeljevala na to, ce zelim spolno obcevati, to sem zavrnila da ne zelim in me ne zanima. Povedala sem konkretno da imam fanta in sem srecna, skratka da me varanje ali karkoli podobnega temu ne zanima in ne želim. Pogovor sem hotela preusmeriti na osebino sluzbeno podrocje, nakar me zacne zopet sprasevati intimne stvari (zopet povem da me ne interesira) in to sem ponovila nekajkrat, pa se kar ni odnehal. Spraseval me je kaj imam obleceno odspodaj, zakaj ne bi spolno obcevala z njim (ces, saj moj ne bo izvedel), kako on rad seksa, kako je pohoten (cel cas me je gledal) na kar sem rekla zopet, da me ne intersira in rece, da saj mi ne bo nic storil, da me samo opazuje. Komaj sem cakala da izstopim iz tega javnega prevoza. Bilo je se nekaj minut do tega. Nobene osebe nazalost ni bilo zraven (zato tudi sklepam, da je prisedel k meni) Ta doticni me je nato nagovarjal naj se vstanem in obrnem, da vidi mojo rit. To sem nekajkrat odklonila, bilo mi je res neprijetno. Nekaj minut predno sem izstopila me je spraseval, ce imam kaksen robcek. Delala sem se, da ga iscem, vendar sem rekla da nimam. Zacela sem ga ignorirati. Ta se je nato vstal in zacel bozati po spolnem udu pred mano in zacel svoj spolni ud dobesdno masirati. Potem se je vsedel na sedez in cez nekaj sekund mu je prislo na tla v javnem prevozu, jaz sem se takoj z nogami umaknila stran in odvrnila pogled. Verjemite mi, da se je to zgodilo tako hitro, da ne bi mogla nic storiti v tem casu, mogoce bi mi uspelo se ravno vstati pa se to bi riskirala, da me se kje umaze. Rekla sem mu kaj dela, da ni normalen. Ta gnus od cloveka ce mu lahko to sploh recem je svojo spolno tekocino za tem, ko mu je prislo na tla razmazal z nogo po tleh (da se ne vidi) in se hitro vstal in mi nekajkrat zagrozil naj nikomur ne povem tega kar je storil. K sreci me ni otipaval, ker bi ga jaz drugace nasilno odrinila stran.

Jaz se danes ne morem dojeti da se je to zgodilo in ponoci sem komaj zaspala zaradi tega. Cel dan premisljujem o tem. Kaj bi se zgodilo, ce bi na takega spolnega psihopata naletela kaksna npr. od mene mlajsa punca?

Rabim konkreten nasvet brez nekih gluposti in norcevanja, ker to res ni smesno niti se ni za norcevati.

Naj omenim tudi to, da vem samo iz katerega kraja je, ker je na zacetku pogovora sam povedal in kako izgleda, ob kateri uri je bil na javnem prevozu.

Imena in ostalih podatkov ne poznam.

On je na zacetku poti (ko je bilo vec oseb na tem javnem prevozu) ob pregledu karte zahteval se moj osebni dokument. (To ima pravico, ker je pac zaposlen na tem javnem prevozu)

Bojim se, da si je zapomnil in da mi lahko kaj stori. Kaj mi svetujete? Naj se obrnem na njegovega delodajalca? Mi bo sploh verjel? Naj sploh povem komu ali naj obdrzim zase?

Policije ne zelim vmesavati, saj nocem da moji starsi izvejo za to, ker imajo ze tako prevec stvari zaradi sluzbe in zaradi njihovega zdravja. Fantu se tudi ne upam povedati, ker bo znorel..

Če bi bila jz tvoja mamica, bi si želela vedet. Najprej bi podala prijavo na sedež podjetja in kupila bi ti solzivec. Spregovori punca, če se bojiš vsaj na anonimni telefon, pomoč otrokom in ti bodo svetovali. Nikakor pa ne drži v sebi.

VSEM povej, da mu jebe mater vsak po svojih dolznostih in pravici. No further questions. Kazen in izgubljen zob ali dva bodo taki podgani preprecili nadaljne povzrocanje zla.

nova
Uredništvo priporoča

Moras povedat, ker to ni prvic naredu..
In se bo…
Ce noces policije, pa delodajalcu…
In to cimprej..

A se ti tle mal hecaš? Totalen psihopat pozna tvoje osebne podatke in ti bi bila kar tiho? Da ne boš prizadela staršev? Da fant ne bo znorel? A to jih pa ne bo prizadelo, če bo prišel in ti res kaj storil? Če je vse res, kar pišeš, si samo predstavljaj, kaj bi tip počel, če ne bi bila na javnem prevozu, ampak nekje na samem. Nočem te strašiti, punca, ampak tukaj je samo ena opcija, če želiš dobro sebi in še kakšnemu dekletu. Kako se boš pa počutila, če boš izvedela, da je eno posilil, ti bi s prijavo to lahko preprečila, pa nisi? ? Na policijo, takoj!!

Če je slučajno res, povej njegovemu delodajalcu in vsekakor tudi policiji.

O jaz pa verjamem. Dedci so živali, še česa slabšega so spodobni.

Na troli sredi Lj sem že doživela, kako si je dec drku v največji gužvi. Vsi so se samo obračali stran. Toliko o tem.
Na tvojem mestu bi o tem spregovorila na glas, šla od poncija do pilata in deca osramotila do konca. Naj plača prasec.

Pred leti se je meni podobno zgodilo.
Mislim,da govoriva o vlaku.
Mene je nadlegoval potnik. Bila sva sama v celem “vagonu”.
Sedaj mi je žal kaj nisem zavore potegnila !!!
Zato pa so tam !!!
Ženske zavoro uporabit.

Ne vem kaj naj ti rečem. Dejstvo je, da gre za spolno nasilje, je pa tudi dejstvo da se povsem brez dokazov. In vedi, da sodišča pa vendarle delajo na osnovi dokazov in težko bo to…
Delodajalcu pa absolutno povej. Tak človek ne sme niti en dan več delati. Resno. Zahtevaj sestanek z direktorjem, ne s šefom. Z direktorjem, povej v kolikor ne bo možen sestanek, boš pač zadevo predala na policijo in o tem obvestila vse medije. Gotova maša.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Sem doživela kot srednješolka nekaj podobnega v javnem prostoru. Mi še danes ni prijetno ko se spomnim na to, ampak minilo je. Niti nisem vedela kdo je, niti ga ne bi nikoli več prepoznala. Takšni ekshibicionisti so vedno bili in bodo obstajali, namreč zavohajo nemoč in vedo katera se ne bo radikalno odzvala. Nikoli pa se zaradi tega ne bi javno izpostavila. Če veš kdo je je še najboljše, da pošlješ anonimko podjetju, da ga bodo opozorili, da ga imajo na očeh.

Na žalost je tako, da se v takih primerih ženske, pa še to ne vse, primerno odzovemo šele, ko dobimo malo kilometrine, torej ko se nam nekajkrat zgodi kaj podobnega.
Jaz enostavno rečem kaj zelo na glas – če so v bližini drugi – in doslej je bilo nadlegovalcu še vedno zelo nerodno. Če bi si ga tip mencal na troli, bi to ful naglas obelodanila. A gospod vi si ga pa drkate kar na avtobusu? A je to dovoljeno? Šofer, a si ga lahko drka kar na avtobusu?
V Tivoliju, kjer so včasih ordinirali taki, smo se s prijateljicami začele kar posmehovat in se smejat, ha ha, lej ga smoki in podobno.

Sama na vlaku … torej sprevodnik … bi mu pa zagrozila, da bom potegnila zasilno zavoro, če se takoj ne spoka stran. Prav tako se s takimi tipi ne pogajaj in ne pogovarjaj, ne razlagaj o fantu in sreči in vezi in varanju. Madona no.
Ker zdaj je, kar je, lahko napišeš vsaj anonimno prijavo nadrejenim. In upaš, da jim je že kdaj kaj prišlo na ušesa in bodo počasi ukrepali. Neuradno bi pa jaz povedala fantu, če ga je kaj skupaj in ima primerno velike kolege, pa naj ga enkrat pričakajo in zbutajo. Še boljše bi sicer bilo, da bi ga nekdo držal in bi si ga nekdo tretji zdrkal po njem, ampak to je že težje izvedljivo. Da bi videl, kako fletno je to.

Misliš, če napišem anonimno, da bodo karkoli storili?

Žal se je to zgodilo na vlaku.. in ja, js sm sedela v prvem vagonu, ki je bil manjši in prazen. Sedaj si več sploh ne želim iti na vlak, res si ne. Že zaradi tega gnusa mi obrača želodc.. sicer pa ne vem kje je zavora, ker nisem bila na električnem ampak na tistem starejšem vlaku..


[/quote]

…visok, kratko postrižen rjavih las, okroglega obraza…za enega sprevodnika na vlaku vem da bi si lahko privoščil kaj takšnega…pa iz savinjske regije je….

Visok se kar ja, res okrogel in podolgovat obraz, svetle oči, ful kratko postrižene lase svetle (rjavo-temno blond), dokaj vitke postave.. na moji relaciji sem ga prvič videla (dolenjska), drugače je omenil, da je na različnih koncih na vlakih. Torej ni nujno da je savinjske. Ne vem, lahko da se mi je zlagal..

…visok, kratko postrižen rjavih las, okroglega obraza…za enega sprevodnika na vlaku vem da bi si lahko privoščil kaj takšnega…pa iz savinjske regije je….
[/quote]


[/quote]

Laže pa ko pes ja…pa rahlo težavo ima pri izgovorjavi črke R


[/quote]

Glej, punca, to, kako izgleda niti ni važno, ker ni edini tak idiot. Vsekakor pa ne molči o teh stvareh, povej prijateljiicam in fantu, če že staršem ne bi. Moraš čez to, moraš se naučiti biti bolj samozavestna in take prasce poslati nekam, še preden karkoli naredijo, ne pa samo lesti vase in mu priznati, da ima nad tabo premoč. S takimi se ne pogovarja, ne razpravlja, ampak ignorira, če vseeno teži, se mu pa pove, naj neha, in to čim bolj odločno. Če še vedno ne neha, greš stran. Na vlaku je vedno vsaj še voznik, torej greš v tisto smer, če srečaš vmes kakšnega potnika, pa se ustaviš že prej.

Če že ne boš nobenemu povedala (kar ni prav), potem vsaj naslednjič (če se še kdaj ponovi), odreagiraj bolj agresivno, ne tako kot da ti skoraj da paše njegova pozornost, da greš spreminjat temo pogovora. S takim se sploh nimaš in nočeš karkoli pogovarjat. Naženeš ga ven iz kabine ali pa se sama tako prestaviš drugam, kjer je več ljudi. Ne moreš sedet tam in govorit, da te ne zanima. Taki “bolniki” ne poznajo tega jezika, je treba bit malo bolj odločen.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Preglej, kje je zasilna zavora, mora biti označena.
Pripravi si sprej, ni nujno solzivec, tudi z navadnim deo sprejem ga bo malo zapeklo, pa še zagovarjati se bo moral, zakaj diši po ženskem spreju – tako pred sodelavci kot doma. Kolikor vem, sprejanje ljudi z deotom ni kaznivo dejanje. 🙂
Včasih so bile kakšne že prav smrdljive ženske kolonjske … poskusi dobiti kaj takega. Edina frka bo, če te bo fizično napadel, ampak v tem primeru bo pa posredovala policija in bo končno nastradal.
Ni toliko pomembno, ali bodo kaj reagirali na anonimno pismo; ti kar pošlji, če imajo vsaj kolikor toliko šefa, bo postal pozoren.

Težko, da danes nima kdo telefona. Potegneš ven in
a) zagroziš, da boš poklicala policijo
b) začneš snemati – če se bojiš, pa na skrivaj.
c) vstaneš in greš v drug vagon, kjer je kakšen potnik

Sem pa doživela nekaj podobnega tudi jaz, pri petnajstih, ampak sem uspela pobegniti.

Nikakor ga špricat in vlečt zavore na vlaku. Takj vstat, it v drugi vagon, kjer so ljudje, če bo sledil na glas reči pred ljudmi, da ba goš prijavila, ker te spolno nadleguje – pa telefon in poslikat ga v obraz.

Od sedaj naprej se vozi z vlakom v kupejih, kjer so ljudje, vsaj ena ženska kje. Nikoli sama.

Jaz bi na tvojem mestu podala prijavo – na policijo, ne njegovemu delodajalcu. Tolno uro, datum, opis in kje se je to zgodilo. da si bila spolno nadlegovana. Škoda, ker že nimaš njegove fotografije na telefonu.

Sem tako pred cca 30imi leti tudi preživljala eno kalvarijo na LPP avtobusih – en tip po Ljubljani, moten, se je vozil po avtobusih, rad je imel konice, ko je bila gneča, napadal je visoke ženske – se ti je dobesedno s trdim tičemprtisinil zadaj na zadnjico v gneči in gobezdal: rečte, da sem manjši, rečte da sem manjši…. In neprijetno, ker se polovica ljudi naslaja nad tem, uživa, se reži, ti pa tam se otresaš takega kretena dol s sebe. Ja, žalostno. Vse za šov nekateri. Enkrat se je sicer našel en prijazen mladenič, ga jeprijel za jakno in fliknil dol na postaji. Takrat pač še po busih ni bilo kamer,kar je videl šofer, kot danes.

Sem šla ga prijavit na policijo, so vedeli za koga gre. so očitno imeli že več orijav – cca 1 teden po tistem ga ni bilo nikjer več- nadaljna 3 leta.

Na mejl lahko slovenskim železnicam kar tole povezavo pošlješ.

Torej veš katerega mislim, a ga poznaš?če ja, mi lahko zaupaš na kakšen način?si doživel/a podobno al kako?

Laže pa ko pes ja…pa rahlo težavo ima pri izgovorjavi črke R
[/quote]

Prej policiji……

New Report

Close