Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Delati 8 ur na dan je suženjstvo

Delati 8 ur na dan je suženjstvo

Pa me prepričajte v drugače. Delati 8 ur na dan je suženjstvo prepakirano v drugo obliko. Kdo vam bo vrnil vse te ure življenja nazaj? Nobena plača vam ne vrne tega, pa če tudi 10.000€. PIKA.

popolnoma simpl: ni ti treba delati 8 ur. Torej to ni suzenjstvo. Lahko ne delas in ostanes brez hrane / strehe nad glavo ipd itd. Tvoja izbira. Dokler imas izbiro nisi suzenj.

In če pomisliš da so včasih ljudje delali po 12, tudi 14 ur na dan…

To se je pojavilo sele zadnjih par tisoc let. Obstaja zanimiva knjiga “Ekonomika kamene dobe”, torej casa izpred poljedelske revolucije. Razlicni metodoloski pristopi so pokazali razlicne vrednosti, a se vedno tam okoli 20 (med 18 inn 22) ur dela na osebo na teden je omogocilo clovestvu preziveti in se razviti (na danasnjo raven udobja).

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

ampak, da lahko kaj serješ moraš jesti ☺

tile se gredo pravo suženjstvo

https://www.youtube.com/watch?v=MYGZZKTA2qI

Desiderius_da_Pietri hvala za predlog dobrega branja.
Osebno sem zadovoljen, da imam službo in četudi bi bil nesramno bogat, bi še zmeraj delal.
Sicer bolj po lastnih željah in verjetno bolj 20 ur na teden, kar se meni zdi smiselno v prihodnje. Danes ekonomija narekuje čim višji izkoristek zaposlenega, seveda firmo ne briga, koliko je brezposelnih. To je delo države, sociale,… Če se stroj/robot bolj izplača kot delavec, oziroma nekaj njih, se pač zamenja.
Idealistično, bi bili z razvojem vsi zaposleni in le nekaj ur na dan, a ni ekonomskega računa, pa seveda ljudje ne sledijo razvoju in so tukaj še vedno nižja čustva, kot recimo pohlep.
Osebno se za krivdo trenutnega stanja bolj obračam na politiko in sindikate. Dokler se mi v službi ponujajo trije sindikati ne izberem nobenega, preveč počivajo na slavi iz začetka prejšnjega stoletja, ter povojnega obdobja.
Se pa razvija nova vrsta, homo socialus 🙂

To se je pojavilo sele zadnjih par tisoc let. Obstaja zanimiva knjiga “Ekonomika kamene dobe”, torej casa izpred poljedelske revolucije. Razlicni metodoloski pristopi so pokazali razlicne vrednosti, a se vedno tam okoli 20 (med 18 inn 22) ur dela na osebo na teden je omogocilo clovestvu preziveti in se razviti (na danasnjo raven udobja).
[/quote]

Tudi jaz bi delala 20 ur na teden!!! Ampak se bojim, da tega filma ne bom videla:((

To drži. Pa če bi šlo za nestresno delo v prijetnem okolju, z dobrimi odnosi, sigurnostjo, dovolj dopusta, ugodnim delovnim časom, bi še šlo. Seveda tudi ustrezno plačo, ki ti omogoča kaj več lot osnovno preživetje, tudi regeneracijo, da si napolniš energijo.
Tako pa osrednji del življenja preživotariš, nato pa se ves izmozgan posloviš.

Zakaj bi te v karkoli prepričeval?
Živi kot ti paše in kakor zmoreš.

Suženj si, ko delaš, kar nočeš, samo zato, ker moraš. Meni osemurni delavnik zelo odgovarja, še posebej enoizmenski dopoldan.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

To se je pojavilo sele zadnjih par tisoc let. Obstaja zanimiva knjiga “Ekonomika kamene dobe”, torej casa izpred poljedelske revolucije. Razlicni metodoloski pristopi so pokazali razlicne vrednosti, a se vedno tam okoli 20 (med 18 inn 22) ur dela na osebo na teden je omogocilo clovestvu preziveti in se razviti (na danasnjo raven udobja).
[/quote]

Zase potrebuješ par ur na teden, ostalo delaš za druge. Od prve kamene revolucije dalje.

Včasih so bili sužnji v okovih, zdaj pa so v kreditih …

New Report

Close