Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako se znajti po razvezi

kako se znajti po razvezi

Pozdravljeni,
pred dobrim letom sem zapustila moža. Nisva imela skupnih interesov, otroci so toliko zrasli, da so razumeli, da je bolje, če ne živiva skupaj, saj sva se zgolj prepirala. Bivši si je takoj našel drugo žensko, jaz pa se še vedno ne znajdem. Začela sem se sekirati, da bom do smrti sama.

Stara sem skorajda 45 let, imam stike z moškimi, ampak nihče me ne pritegne oz. me pritegnejo povsem neprimerni moški. Imam prijateljice, vendar vse po vrsti živijo v srečnih zvezah in ne morem jim utrujati. Imam tudi nekaj prijateljev, vendar so večinoma geji.

Na družabnih omrežjih se mi ne da viseti in očitno drugače partnerja ne najdeš. Prosim za vaše cenjene nasvete.

Ta trenutek je ogromno ljudi, ki se spopadajo s podobnimi vorasanji kot ti. Pusti času čas, vse bo ob svojem času in tako, da bo prav. Do takrat se pa lepo imej, uživaj dneve in poskrbi zase in za svoje zadovoljstvo! Srečno!

zakaj oz. za kaj rabiš moškega tako pod nujno?
če pogrešaš kričanje, žalitve, smrčanje, prdenje itd., ti lahko posodim kaseto, CD

nova
Uredništvo priporoča

Lej, sprijazni se s tem da nisi zanimiva ali pa imaš težek karakter. A dej a večinoma so geji? A to ti kar povejo? Morda zato, da ne bi dobila kakšne ideje.

Ojla. Mislim, da se nisi premlela vsega v svoji glavi. Če pa že si vse predelala, potem zna biti nekaj v tvoji glavi. Ali imaš prevelika merila. Ali imaš prevelika pričakovanja in želje. Ali pa je enostavno tvoj karakter tako močan, da te obvladuje in te zavira, Oz pritiska na zavoro, da bi se prepustila in uživala v spoznavanju. Mogoče si prezahtevna sama do sebe. Mogoče po letih zakona iščeš in upaš na veliko več in bolje kar si imela. Vem samo, da se enostavno prepusti, pojdi na sprehode, v kino, v gledališče knjižnico. Ali pa si kupi psa se bolje posvoji. In boš vsak dan uzunaj in spoznavali ljudi. Ko Goče se tam najde kakšen primeren zate. Ne vem. Ampak ne obupaj. Tisto pravo itak pride samo od sebe…

Ne hiti. Uzami si čas zase. Uživaj življenje. Mogoče si najdi prijatelja, z katerim se bosta družila se pogovarjala, si dopisovala hodila na sprehode, preživljala vikende skupaj se prepustila užitkom v dvoje, mogoče se iz tega kasneje, razvije iskrena ljubezen. Najsi kakšno zanimanje, hobi. Otoke imaš odrasle živijo po svoje in razumejo te. Zato si uzami čas. Včasih imamo pred sabo ljubezen, a kaj ko smo tako slepi in tega ne vidimo..


Jaz sem tudi sama, 38, pa kaj. Moja odločitev je to bila. Sicer kdaj pogrešam res tisto čustveno povezanost in varnost, druga ne. Moških bi lahko imela kolikor hočem in kogar hočem. Žal ne začutim iskrice. Mi je tu in tam kdo všeč, pa kar preusmerim misli, preventivno. Opažam, na kakih žurih, da se neprivlačne ženske takoj nalimajo na koga. Meni to ni treba. Ne rabim seksa, po možnosti vsak teden s tremi različnimi, da bi mi bilo fajn. Prijateljev imam dosti samskih, moških in žensk.

Zakaj pa še enkrat? Prvič ni noben zagrabil?

Si napisala, da te pritegnejo povsem neprimerni moški. Uzami si čas in razjasni sama s sabo, kaj so zate primerni in kaj neprimerni moški. Ko to ugotoviš, potem stoj za tem in išči v tej smeri, ki bo primerna za tebe. Si v negotovosti, zato tudi ne veš. Mogoče si ne daš priloznosti sama sebi, mogoče jo ne daš nekomu, ki misliš, da je neprimeren zate. Samo mislim, da enostavno se nisi predelala in premlela stvari v svoji glavi. Ko jih boš, boš tudi vedela kaj kako in zakaj si želiš, in kakšnega moškega si želiš…


Jaz sem tudi sama, 38, pa kaj. Moja odločitev je to bila. Sicer kdaj pogrešam res tisto čustveno povezanost in varnost, druga ne. Moških bi lahko imela kolikor hočem in kogar hočem. Žal ne začutim iskrice. Mi je tu in tam kdo všeč, pa kar preusmerim misli, preventivno. Opažam, na kakih žurih, da se neprivlačne ženske takoj nalimajo na koga. Meni to ni treba. Ne rabim seksa, po možnosti vsak teden s tremi različnimi, da bi mi bilo fajn. Prijateljev imam dosti samskih, moških in žensk.
[/quote]

Ti bi bila idealna zame.

Kaj pa ja narobe s tem, da si samska. Sem malo mlajša od tebe, nikoli v resni vezi pa kaj?
Pač bom celo življenje samska. Svet se ne bo podrl. Če sem do sedaj zmogla samska, bom pa še v drugi polovici življenja ali pa tretjini ali pa kaj vem, desetini, če je še samo toliko ostalo.

Veš včasih, je tudi lepo biti sam. Delaš kar želiš, greš kamor hočeš. Ne polagas računov nobenemu. Skratka lepo je biti sam. Če pa ti kdaj kaj manjka ali pa rabiš pogovor, imaš sigurno kakšnega prijatelja-Ico, za klepet druženje kako kavico. Če pa si enostavno želiš potešitve si pa enostavno to privošči, zakaj ne. Vsi smo samo ljudje in nič ni narobe stem. Ampak ne hiti, ne prehitevaj časa, in dogodkov.

Kaj pa ja narobe s tem, da si samska. Sem malo mlajša od tebe, nikoli v resni vezi pa kaj?
Pač bom celo življenje samska. Svet se ne bo podrl. Če sem do sedaj zmogla samska, bom pa še v drugi polovici življenja ali pa tretjini ali pa kaj vem, desetini, če je še samo toliko ostalo.
[/quote]

Polno vas je samskih???????????

V prvi vrsti pa razjasni, sama s sabo kaj hočeš. Ko to dosežeš razjasnis, takrat pa nadaljuj z iskanjem partnerja, da ne bo kasneje spet razočaranje……

Polno vas je samskih???????????
[/quote]

Polno?
Dvomim. V mojih letih je bolj malo samskih.

Si v najlepših letih življenja. Zato živi in uživaj življenje. Prepusti se življenju, in prepusti se spontanim trenutkom življenja. Vprašaj se mogoče, je pa kaj v tebi in v tvoji glavi narobe, da ne najdeš tisto kar iščeš želiš. A bolj, ko iščeš slabše je. Manj najdeš. Po navadi nekaj iščemo in nikakor tega ne najdemo, če prav vemo kam smo dali. Enostavno ko pa ne iščemo več se nepričakovano pojavi tisto kar smo iskali. Zato pusti ne išči, boš že našla, ko bo pravi čas za to in takrat bo tudi čas, ko boš to potrebovala……

Polno?
Dvomim. V mojih letih je bolj malo samskih.
[/quote]

Že tukaj sta vsaj dve. 🙂

Vsaka ženska, pa tud, če je tako neprivlačna, si lahko najde tipa, sm, če hoče, energija je važna, ki jo oddaja.
S temi geji je pa tako, to so fore iz ameriških filmov, čist v vsakem qurčevem filmu je obvezno kakšen gej na sceni, oni forsirajo to sceno. V realu tega ni, vsaj v tej družbi v kateri živimo, saj se jih normalni ljudje preprosto izogibajo, ker je že družba z njimi bruka.

Duša draga, jaz sem stara 47, dobro leto ločena, na kraj pameti mi ni padlo iskat desce v tem času. Zakaj? Privadi se biti sama, srečna s sabo, najdi si hobije, ugotovi, kaj te veseli, vzemi si čas zase. Ko boš na moškega pozabila, bo prišel. K meni je v življenje kar prijadral krasen moški, ne da bi ga iskala ali razmišljala o tem, pa veš, sem se tako navadila biti v tem kratkem času sama, da mi kar ni do drame (razmišljat, kaj on misli, kako misli o nama, kaj želi ipd.) Ne ven past, saj vem, da ga to lahko ali celo moram vprašat, samo stvari morajo tudi dozoret. Kar hočem reči, da se vrneš v neko obdobje 16-letnice, samo z več življenjskih izkušenj in zato več previdnosti, kar včasih lahko spontanosti v odnosih tudi nekaj odvzame. Zato se moraš naučiti biti manj patetična, bolj radoživa, iskrena, samostojna, taka, kot si bila pred dvajsetimi leti. Ne skrbi, moški bo že prišel, še prekmalu 🙂

Ti si pa res prijeten, veš. Prav en srček :))))

Sem tri leta po locitvi…..imam otroka in ja nama nic ne manjka imava mir…
Obiskuje oceta, jaz si ne iscem partnerjs ……nic ne pogresam….lp

Že tukaj sta vsaj dve. 🙂
[/quote]

Pa se ti zdi veliko 2 med kupom drugih vezanih žensk?
Sploh pa je razlika med sveže ločeno in eno samsko. Tista sveže ločena sigurno ni za resno vezo, ker še ni predelala prejšnje veze. Čeprav po pisanem sodeč je ravno obratno, ampak verjemi mi, sveže ločeni niso roba za resno vezo. Pa naj gre za moške ali za ženske.
Nekdo, ki se je komaj ločil in paničari, da mora takoj novega partnerja dobiti – samo stran od takega ali take.
Stvari je treba prej predelat. Ne pa takoj tiščat v novo vezo.
Jaz sicer nisem ločenka. Mi je pa jasno, da sveži ločenci oz. ločenke no go. Stvar se mora prej poštimati v glavi.

Hvala hvala hvala 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ena ločenka…..

No če je bilo to meni namenjeno. Ena ločenka hvala….

Tebi seveda. 🙂

New Report

Close