Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je morala subjektivna ali objektivna? Kaj mislite?

Ali je morala subjektivna ali objektivna? Kaj mislite?

jaz osebno mislim da je objektivna. Mi mamo neke moralne obveznosti določene, ki jih določa družba samo…nevem. To je tko debatable da je noro. Npr da grem jst v Kitajsko in grem v eno nerazvito mesto in probam pasje al pa mačje meso. Je to moralno? Je. Veste zakaj? Ker ni večjega rasizma na tem svetu kot rasizem do žvali. Zakaj jemo pujsa psa pa ne? Pa je pujs baje bolj inteligenten. Ja kultura defintivno vpliva na to ampak potem bi lahko rekli da so posilstva ali grozni zločini tudi moralni ker to delajo nevem v faking Savdski Arabiji al pa kej. Vem da je moj zapis malo kontradiktoren ampak…še vedno mislim da je morala objektivna. Kaj pa vi mislite? Z veseljem bom prebral vaše odgovore ne bom več provociral in bom bil spoštljiv zdej je na sceno prišel novi Snorki. Tako da ja…upam da vas ne razočaram.

Stvar druzbe in stopnje uclovecenja. Z tabujem incesta je nastala kultura. Vsaka druzba zgodovinsko, civilizacijsko in geografsko gledano pa ima svojo moralo. V nekih se z drugimi celo prekrivamo oz imamo skupne vzporednice. Diskriminatoren odnos do zivali pa je vec ali manj povsod po svetu. Pri nas se krave jedo, v Indiji so svete in nedotakljive itd da o psih pri nas in na Kitajskem recimo ne govorimo. Je pa odnos do zivali dvolicen tudi znotraj druzbe. Ene so ljubljencki druge pa hrana. Razvijamo debato dalje. Kaj pa odnos do zensk? Merjeno skozi estetiko in lepoto recimo? Eno so..druge pa??

Morala je kaksen si sam do socloveka. Da ga ne posmehujes, nisi zaljiv, ga spostujes, ne obrekujes torej si dober…..hrana je stvar kulture. Valda ne bos sel do eskimov in jih osojal zaradi uzivanja kitov. Valda, da ne bos sel v indijo in jim dal jesti kravo. To je kultura do socloveka.

nova
Uredništvo priporoča

morala je za slabiče…

Če bi bila objektivna, bi bila morala po vsem svetu in za vse ljudi enaka, a dobro vemo, da ni.


Nič ni objektivnega. Kaj šele morala.

New Report

Close