Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zamašen nosek pri dvoletniku – samo zvečer

Zamašen nosek pri dvoletniku – samo zvečer

Pozdravljeni,

moja dvoletna hčerka ima zvečer precej resne probleme z zamašenim nosom in se zaradi tega zbuja na pol ure, največkrat z jokom. Trenutno ne vemo, kaj bi lahko bil vzrok, vendar:

1. Vlaga v prostoru je 58{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, kar je dovolj.
2. Pred spanjem jo z ženo okopava in nosek očistiva z ušesno palčko ter fiziološko raztopino.
3. Pri popoldanskem spancu nima problemov z zamašenim nosom – čisto lepo spi od ene do dveh in pol ur (odvisno od dneva).
4. Problem se je začel pojavljati pred kakšnima dvema tednoma.
5. Doktor je predpisal Maxitrol kapljice (dekongestiv + antibiotik) – dokler smo ga uporabljali (7 dni) je situacija bila bistveno boljša.

Dozdeva se mi, da bi lahko bili sinusi zatečeni, vendar kaj sploh narediti v tem primeru?

Ima kdo podobne izkušnje? Mogoče kakšno mnenje ali nasvet?

Hvala.

tudi jaz imam dvoletnika in trenutno je zamasenih noskov veliko. jaz vama priporocam, da nosek res dobro ocistite. vatirane palcke zal ne zadostujejo. jaz uporabljam nosni aspirator za na sesalec in sem zelo zadovoljna (nujno pa prej v nos nakapajte fiziolosko). priporocam da tudi vzmetnico podlozitena tisti strani kjer ima tamala glavo ko spi,da je bolj nagnjena.

To je bolj vprašanje za zdravnika. Kar ti lahko svetujem iz “domače lekarne” je le to, da za božjo voljo ne uporabljaj vatiranih palčk za čiščenje nosu, sploh ne pri tako majhnem otroku. Čeprav ti uspe kaj potegniti ven, verjemi, da večino porineš še bolj globoko v nos in tam se kopiči. Kupi črpalko, s katero boste umazanijo posesali ven. In ležišče skušaj malo dvigniti. Ne samo vzglavja, ampak celo posteljo. Ob vzglavju jo podložite, da bo malenkost dvignjena, samo toliko, da bo glava otroka malce višje od nog.

nova
Uredništvo priporoča


Prehlad in nahod očitno še nista izzvenela… Ne komplicirajta… v lekarni kupita pršilo za nos (Olinth ali Operil) za otroke in zvečer pred spanjem aplicirajta… Pomembno je, da nosek ni zamašen, saj lahko hitro pride do vnetja ušes…
Kar se pa tiče fiziološke raztopine, vatiranih palčk, nekih sesalcev za nos… halooo, otrok je, ne vesoljska ladja. Ni naravno…


Prehlad in nahod očitno še nista izzvenela… Ne komplicirajta… v lekarni kupita pršilo za nos (Olinth ali Operil) za otroke in zvečer pred spanjem aplicirajta… Pomembno je, da nosek ni zamašen, saj lahko hitro pride do vnetja ušes…
Kar se pa tiče fiziološke raztopine, vatiranih palčk, nekih sesalcev za nos… halooo, otrok je, ne vesoljska ladja. Ni naravno…
[/quote]

hahahahaha, ja ker operil je pa res naraven:)
fizioloska je pa drugace samo sol plus voda, ce smo ze pri naravnem;)


Prehlad in nahod očitno še nista izzvenela… Ne komplicirajta… v lekarni kupita pršilo za nos (Olinth ali Operil) za otroke in zvečer pred spanjem aplicirajta… Pomembno je, da nosek ni zamašen, saj lahko hitro pride do vnetja ušes…
Kar se pa tiče fiziološke raztopine, vatiranih palčk, nekih sesalcev za nos… halooo, otrok je, ne vesoljska ladja. Ni naravno…
[/quote]

A če bi ti nujno potrebovala infuzijo, dializo, trasfuzijo, punktiranje…..bi zavrnila, ker ni naravno in nisi vesoljska ladja? Fiziološka je zato, da z njo zmehčamo zasušeno vsebino nosu, ker dokler je zasušena, ne gre ven niti pri odraselu. Sesalček pa zato, ker ti kot odrasla znaš pihnit iz nosu, majhen otrok pa še ne zna. In če vsebine ne spraviš iz noska, otrok trpi kot trpiš ti, ko imaš zabit nos in ne moreš dihat, poleg tega pa se lahko okužba razširi na ušesa. Ali je otrok vesoljska ladja ali ne bi bilo pametneje pomisliti takrat, ko se mu porine tablico v roke.

Vlaga v hiši ni zadostna.
Spirajte nos, vlažite prostor, taki nahodi pri otrocih zanjo trajati več mesecev, so obdobja, ko je malo bolje, potem pa spet slabše
je treba vzeti v zakup

Hvala za odgovore. Sem še naknadno malo prebral o tej stvari in če ni izcedka iz nosu (najina hčerka, kot že omenjeno, nima) je situacija lahko naslednja:

– Sinusi iz različnih razlogov nabreknejo in to preprečuje normalno dihanje. Če predolgo ostanejo nabreknjeni, lahko pride to infekcije.
– Uporaba vlažilca je priporočljiva, vendar takšnega, ki proizvaja paro, ne pa meglico (ultrazvočni tip).
– Potrebno je dvigniti posteljo. Na srečo imava z ženo letvice, ki jih je možno nastavljati.
– Kot sem omenil, je imela Maxitrol, ki je antibiotik in dekongestiv. Pri takšnih zdravilih zna priti po prenehanju uporabe do začasnega poslabšanja (kar je čisto možno tudi v našem primeru).
– Polipi so lahko trenutno preveliki in lahko se delno odstranijo )ko bo starejša) ali pa se nosna votlina čez čas toliko razraste, da bo normalen pretok zraka spet možen.

hjjhgh

Nima tekočih smrčkov, samo na stene nosnice se malo naberejo. Imamo ustni aspirator, prav tako tistega za na sesalec, ampak ko ni tekoče ne deluje.

Čirule
Čarule
Aspirator imamo. Če je tako zadelano, da se ne vidi luknjica, ne čistimo s palčko. Če je samo na steni nosnice, pa ni problema za čiščenje – vedno dobimo ven, kar je “zalepljeno”. 🙂

Naklon letvic od ležišča sem pravkar malo dvignil.

Kockakocka

Na srečo še nikoli nismo imeli vnetja ušesa, nosek je vedno čist. Fiziološka je najbolj naravna stvar, ki jo lahko uporabiš. 0,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} raztopine soli je v tej vodi, kar je enako, kar imamo v telesu.

mama
4-5
Malo bom zvišal vlažnost, čeprav, trenutna je 58{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, kar je povsem dovolj.

A če bi ti nujno potrebovala infuzijo, dializo, trasfuzijo, punktiranje…..bi zavrnila, ker ni naravno in nisi vesoljska ladja? Fiziološka je zato, da z njo zmehčamo zasušeno vsebino nosu, ker dokler je zasušena, ne gre ven niti pri odraselu. Sesalček pa zato, ker ti kot odrasla znaš pihnit iz nosu, majhen otrok pa še ne zna. In če vsebine ne spraviš iz noska, otrok trpi kot trpiš ti, ko imaš zabit nos in ne moreš dihat, poleg tega pa se lahko okužba razširi na ušesa. Ali je otrok vesoljska ladja ali ne bi bilo pametneje pomisliti takrat, ko se mu porine tablico v roke.
[/quote]
Saj ne rabiš bit tak napadalna… zunaj je sonce 😉 Sicer sem pa dipl.med.sr. in imam 3 otroke … Prehladov in zamasenih noskov smo dali xxxx čez… Eni pač živite po načelu “zakaj bi enostavno, če lahko kompliciramo”.


Saj ne rabiš bit tak napadalna… zunaj je sonce 😉 Sicer sem pa dipl.med.sr. in imam 3 otroke … Prehladov in zamasenih noskov smo dali xxxx čez… Eni pač živite po načelu “zakaj bi enostavno, če lahko kompliciramo”.
[/quote]
No pa povej, kako izgleda enostavno.


No pa povej, kako izgleda enostavno.
[/quote]
Kot sem napisala… 2 vpiha pršila Olinth ali Operil za otroke, pred spanjem… Nahod včasih vztraja še kar nekaj dni, ko drugih simptomov infekcije ni več. Jaz bi poskusila tako… ali pa bi kontaktirala pediatra.
Lep preostanek 🌞 nedelje!


Kot sem napisala… 2 vpiha pršila Olinth ali Operil za otroke, pred spanjem… Nahod včasih vztraja še kar nekaj dni, ko drugih simptomov infekcije ni več. Jaz bi poskusila tako… ali pa bi kontaktirala pediatra.
Lep preostanek 🌞 nedelje!
[/quote]

smatram da je to provokacija, diplomirana m. sestra namrec fizioloske raztopine ne bi uvrstila med nenaravne snovi, usaj upam, ce ne raje zamenjajte poklic ker ne poznate niti osnov..

avtorju pa se svetujem, da se v tem primeru (ni izcedka iz nosu) raje obrne na pediatra, mi tu lahko samo ugibamo. bolje en obisk prevec kot premalo. pa vso sreco vam zelim, vem da so tele zamaseni noski zoprna zadeva:/


Fiziološko moraš brizgniti v nos v curku, ko je otrok v sedečem položaju. Lahko se uporabi tudi brizga. Če samo ne priteče ven, se uporabi sesalec oz. otroka uči pihanja – če odstranjujete le zasušene smrklje, je logično, da ne očistite nosa dobro – problem je sluz globoko daleč zadaj, do katere ne moreš. Če ne bo šl ven čez nos, zaidejo bakterije v ušesa ali spodnja dihala. Pomaga tudi špricanje v banji ali pa inhalacije.

Aja, pa še glede dvignjenega vzglavja: samo dvignjene letvice verjetno ne bodo dovolj. Ko je bil sin enkrat v bolnišnici, so mj dali gromozanski vzglavnik – tak, da je bil še meni 3x previsok. To naj bi bilo dvignjeno vzglavje. Torej poizkusite dvignjene letvice + vzglavnik.

hjjhgh

Smo že bili, je dobila Maksitrol. Dokler sva ji ga dajala, je bilo OK. Rekel je, da če se ne izboljša po sedmih dneh, naj pridemo ponovno in bo dobila napotnico za ORL.

Jaz sicer upam, da se zadeva uredi sama od sebe in glede na prebrano, z ženo več ne moreva narediti (dvig ležišča, več vlage v sobi, fiziološka raztopina). Bomo pa šli v PON spet k pediatru.

fiziološka

Dober nasvet, hvala.

smatram da je to provokacija, diplomirana m. sestra namrec fizioloske raztopine ne bi uvrstila med nenaravne snovi, usaj upam, ce ne raje zamenjajte poklic ker ne poznate niti osnov..

avtorju pa se svetujem, da se v tem primeru (ni izcedka iz nosu) raje obrne na pediatra, mi tu lahko samo ugibamo. bolje en obisk prevec kot premalo. pa vso sreco vam zelim, vem da so tele zamaseni noski zoprna zadeva:/
[/quote]

Glej, jaz že vem kaj je 0,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} NaCl… Me pa zanima, če so tudi tvojemu dedku kot dojenčku na tak način čistili nos… Samo ne mi, prosim, zdaj o {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} umrljivosti otrok v takratnih časih… telo se navadi na zunanje vzpodbude, tako črevesje, nos,… in potem lahko “pozabi” funkcionirat brez. Ja, boljše je par večerov dat kapljice v nos… kot pa tri leta nosno sluznico navajat na fiziološko in “sesalec”.
Bodi dovolj.


Kot sem napisala… 2 vpiha pršila Olinth ali Operil za otroke, pred spanjem… Nahod včasih vztraja še kar nekaj dni, ko drugih simptomov infekcije ni več. Jaz bi poskusila tako… ali pa bi kontaktirala pediatra.
Lep preostanek 🌞 nedelje!
[/quote]

Brez zamere, ampak diplomirana medicinska sestra ne bi odsvetovala fiziološke kot sredstva za čiščenje noska, ker je bolj naravno kot karkoli drugega. Predvsem pa bi vedela, da Olinth ali Operil vpihujemo na čist nosek, ne na zamašenega. Jaz pa sprašujem, kako ga pred vpihom kapljic očistiš, če je otrok še premajhen, da bi spihal ven.

Brez zamere, ampak diplomirana medicinska sestra ne bi odsvetovala fiziološke kot sredstva za čiščenje noska, ker je bolj naravno kot karkoli drugega. Predvsem pa bi vedela, da Olinth ali Operil vpihujemo na čist nosek, ne na zamašenega. Jaz pa sprašujem, kako ga pred vpihom kapljic očistiš, če je otrok še premajhen, da bi spihal ven.
[/quote]
Po tvoje ga očistiš z aspiratorjem (20 let nazaj so se uporabljali večinoma v intenzivnih sobah) in vsakodnevnim spiranjem s fiziološko (do 4. leta, ko si otrok zna spihat nos). Bravo.


Po tvoje ga očistiš z aspiratorjem (20 let nazaj so se uporabljali večinoma v intenzivnih sobah) in vsakodnevnim spiranjem s fiziološko (do 4. leta, ko si otrok zna spihat nos). Bravo.
[/quote]

Ne. Fiziološko uporabljam v primeru, da je vsebina zasušena. Drugače ne. Ven pa potegnem s tistim gumijastim sesalčkom ali pumpico, če drugače povem, ki se je uporabljala že ko sem bila jaz otrok. Kakšen je tvoj način, pa še vedno ne vemo.


Po tvoje ga očistiš z aspiratorjem (20 let nazaj so se uporabljali večinoma v intenzivnih sobah) in vsakodnevnim spiranjem s fiziološko (do 4. leta, ko si otrok zna spihat nos). Bravo.
[/quote]

Aspirator za sesalec NI aspirator, ki se uporablja v bolnišnicah – tisti je veliko bolj močan. Vsekakor se po navodilu pediatrov uporablja fiziološka, ki se jo v nos nakapa ali vbrizga. Tako to počnejo tudi medicinske sestre pri pediatru ali v bolnušnicah. Operil je samo dodaten pripomoček, ki se ga pa ne sme uporabljati v nedolgled. Otrok se pa dobro pihati sam nauči lahko že nekje med drugim in tretjim letom, a kljub temu mu pri tem lahko zelo pomaga nekaj kapljic fizioloske.

Glej, jaz že vem kaj je 0,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} NaCl… Me pa zanima, če so tudi tvojemu dedku kot dojenčku na tak način čistili nos… Samo ne mi, prosim, zdaj o {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} umrljivosti otrok v takratnih časih… telo se navadi na zunanje vzpodbude, tako črevesje, nos,… in potem lahko “pozabi” funkcionirat brez. Ja, boljše je par večerov dat kapljice v nos… kot pa tri leta nosno sluznico navajat na fiziološko in “sesalec”.
Bodi dovolj.
[/quote]

a operil so pa dajali mojemu dedku? bolje da nehas odgovarjat ker samo sebe zabijas in sramotis no

Lahko so težave s sinusi. Opozorite otrokovega zdravnika na to. Značilno za obolele sinuse je namreč da se stanje zntano poslabša na pozno popolne in zvečer.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Čisto enostavno – dokler nismo nosa pucali s sesalcem, je bil pred in med spanjem konstantno zamašen. Več mesecev smo potrebovali, da smo verjeli tistim, ki so priporočali sesalec. Veš kolk gre tega ven – ne moreš verjet. Verjamem, da tudi iz sinusov povleče. Ne moreš verjet, da je otrok lahko tako zabasan. Govorim o enormnih količinah sluzi, za katero nismo vedeli, da jo sploh ima, dokler je bila samo fiziološka pa kapljice.

https://www.moja-lekarna.com/baby-vac-nosni-aspirator-na-hisni-sesalec

babycenter

Hvaležna, da to obstaja.

Vagabund

Hvala. Po prebranem sodeč so res najverjetneje sinusi. Jutri omenimo.

New Report

Close