Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Išče kdo (tudi začetniško) delo na področju programiranja?

Išče kdo (tudi začetniško) delo na področju programiranja?

Spet sem z vami, če koga zanima.

V kratkem bo na voljo (začasno/projektno) delo, primerno za začetnika, ki išče možnost, da si pridobi prve izkušnje.

Naloga je postaviti “Strežnik za generiranje poročil” in pripraviti (oblikovati in delno “sprogramirati”) okoli 70 le-teh. Programiranje v narekovajih pomeni predvsem postavljanje pravil za pogojno oblikovanje in prikazovanje/skrivanje določenih elementov na poročilu, poravnavanje in zamikanje besedil glede na vidnost posameznih elementov, ipd. Če bi se izkazalo, da ima kolega interes in je učljiv, ter ima veselje do dela, bi se ga dalo vključiti tudi v druge razvojne (programerske) naloge.

Rok izvedbe: 30.06.2019 (ca. 6 mesecev)
Lokacija: Buchholz i. d. N. (“na pragu” Hamburga)
Možnost dela od doma: DA (delno)
Zaželjena vsaj osnovna znanja oz. poznavanje Jezika/Orodja/Tehnologije:
– .NET (ASP.NET)
– Microsoft Visual Studio, C#, T-SQL
DevExpress Reports

Plačilo po dogovoru – odvisno od predznanja. Okvirno: Junior, ki je v stanju samostojno opravljati delo v skladu z danimi navodili bi lahko pricakoval ca. 2.500 – 3.200 bruto za poln delovni cas ob pricakovanih delovnih rezultatih.

Možnost posredovanja/pomoči pri ureditvi bivališča. Za dodatne informacije se brez zadržkov obrnite name.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

A, že spet? …jaooooo, da nekdo vztrajno dela budalo iz sebe, vedno znova.😁

In kaj tebe točno moti? Na tem forumu se lahko oglasi kar nekaj mam, katerih otroci so danes z nekaj mojega posredovanja dobili možnost za zaposlitev. Se ti zdi napak, da posredujem informacijo in komu “odprem vrata”?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «
nova
Uredništvo priporoča

Kako si pa zadovoljen z dosedanjimi otroci od mam, ki si jim “odprl vrata”?

No mene pa zanima, kako se preživi v Nemčiji s to plačo, ko odšteješ najemnino, stroške, bencin za avto ipd.?

Razen z enim se je z vsemi dobro izšlo. Eden pa se je celo zaposlil pri firmi, kjer sem jaz iz osebnih razlogov “zadnji moment” zapustil ekipo. Kar se mene tiče, pogumni in ambiciozni fantje (do sedaj se mi ni oglasilo nobeno dekle). Podrobnosti ne bom navajal.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Uf, težko je kar tako na pamet govoriti. Gremo na grobo… to je okoli povprečne nemške plače. Torej na grobo… tako, kot v Sloveniji živi nekdo z okoli “jurja” netto. Od tu dalje je vse odvisno od “življenjskega sloga”. Avto npr. je pogosto nepotreben in drag špas, saj je javni prevoz zelo dobro organiziran, itd. In če ostanemo pri čisti matematiki… pri tej plači ostane posamezniku netto tam okoli 65 do 70 odstotkov.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

“pogumni in ambiciozni fantje”

Zakaj pa potem rabijo mame in posrednika, da do službe pridejo???

Ne bi rekel, da potrebujejo mame in posrednike. Če že kaj, potem potrebujejo informacije. In tu na SČ se zbiramo bolj mame in ateji, po mojem občutku. Nimam občutka, da bi bilo veliko mladostnikov.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ne bi rekel, da potrebujejo mame in posrednike. Če že kaj, potem potrebujejo informacije. In tu na SČ se zbiramo bolj mame in ateji, po mojem občutku. Nimam občutka, da bi bilo veliko mladostnikov.
[/quote]

Jaz, kolikor sem v živlljenju spoznal pogumnih in ambicioznih ljudi (teh ni malo), so si vsi do zadnjega sami delo ustvarili. S poudarkom na sami.

Zgleda da imava zelo različna pojmovanja pogumnosti in ambicionsti.

Povsem mogoče.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Jaz, kolikor sem v živlljenju spoznal pogumnih in ambicioznih ljudi (teh ni malo), so si vsi do zadnjega sami delo ustvarili. S poudarkom na sami.

Zgleda da imava zelo različna pojmovanja pogumnosti in ambicionsti.
[/quote]

Izpit za šajtgo ima vsak. Pa za lopato tudi.

Lahko jaz vskočim z vprašanjem mimo teme, a s sorodnega področja?
Ne iščem končnega vseobsegajočega odgovora, le informacije zbiram, vsaka pride prav.
Ponujeno je torej začetniško delo na področju programiranja, navedena so tudi zahtevana/zaželena znanja.
Mene pa zanima, kakšne bi bile možnosti za začetnika s področja oblikovanja spletnih strani – recimo da ima nekdo znanje jezika html&css in znanje nekaj cms-jev ter začetno znanje javascript.. Bi nekdo s takimi osnovami + pripravljen na učenje zanimal delodajalca? Npr. nekatere agencije so kolikortoliko/precej odprte za nove prišleke, nekatere ponujajo prakso, mnogokatere vabijo k oddaji življenjepisa ipd. Ampak vse skupaj bolj v smislu, da je praksa namenjena študentom računalniških smeri, medtem ko “oddaja cv-ja v bazo” predvideva že napredno znanje in izkušnje.
Npr. tudi programersko delo iz avtorjevega posta je namenjeno posameznikom -20..
Moje vprašanje je, kako naj na računalniško področje (konkretno: oblikovanje/izdelava spletnih strani) vstopijo “starejši začetniki” (npr. +30). So kakšni delodajalci pripravljeni tudi na starejše učljive “pripravnike”? Kakšen namig, kam se obrniti, kako pristopiti k delodajalcu?

Tole ponudbo bom poslala dalje, vem za nekoga, ki bi ga morda zanimalo.
Hvala, ker vztrajaš z dobrim kljub zlobnim obupancem tukaj gor.

Tisti, ki želi v življenju uspeti in ima malo višje cilje in ambicije kot minimalca, bo vedno iskal nove priložnosti, informacije, veze in poznanstva, ki mu lahko kaj koristnega prinesejo. Ja, tudi preko mame in posrednika. Ne vem kaj bi bilo s tem narobe? Dobil bo nekaj izkušenj, znanj, dobro plačilo, nova poznanstva, izkušnje iz tujine itd. Same pozitivne stvari, če mene vprašaš, sploh za začetnika. Tako se pride do dobrih služb veš, da iščeš priložnosti, ne da se 700 let javljaš na razpise, kjer niti odgovora ne dobiš. Vsak, ki je danes uspešen, je enkrat nekje začel. Nihče si ni iz čiste nule brez vsakršnih delovnih izkušenj sam ustvaril svojega dela, kakor ti trdiš.
Po eni strani lajnate kako ni služb za mlade, kako naj kar vsi odidemo v tujino, kako slabe delodajalce imamo, pa spet kako smo mladi leni in nesposobni. Ko pa nekdo ponudi priložnost, pa spet ni prav. Ma če bi imela kaj pojma o programiranju, bi se takoj javila na tale oglas.

desi, sem preposlal par ljudem ki se s tem ukvarjajo, če bi jim to prišlo prav

hvala in lep pozdrav

N

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Povsem iskreno… spletne strani in oblikovanje niso moje področje. Je pa na tem področju, kolikor na grobo poznam, “ne boj, mesarsko klanje”. Če bi se jaz poigraval s temi rečmi, bi raje kakor iskal službo od začetka delal npr. predloge in vtičnike za WordPress in jih objavljal npr. na Envato Market[/url]-u. Tako bi dobil najboljši odziv, kaj trg dejansko pričakuje. Ko bi imel portfolio kakih ducat izdelkov, ki so bili prodani v stotinah primerkov, pa bi nastopil na trgu kot “izkušen oblikovalec”.

Ampak, kot rečeno. To ni moje področje in ne jemati mojih razmišljanj za suho zlato. 🙂

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Desi ponuja virtualno lopato, seveda plača je tudi virtualna, kajti grez zgolj za to, da je njemu bnolj toplo, ko mu pojenjajo ideje za balkanske samohvale.😁

Izpit za šajtgo ima vsak. Pa za lopato tudi.
[/quote]

Izpit za šajtgo ima vsak. Pa za lopato tudi.
[/quote]
Desi ponuja virtualno lopato, seveda plača je tudi virtualna, kajti grez zgolj za to, da je njemu bnolj toplo, ko mu pojenjajo ideje za balkanske samohvale.😁

Povsem iskreno… spletne strani in oblikovanje niso moje področje. Je pa na tem področju, kolikor na grobo poznam, “ne boj, mesarsko klanje”. Če bi se jaz poigraval s temi rečmi, bi raje kakor iskal službo od začetka delal npr. predloge in vtičnike za WordPress in jih objavljal npr. na Envato Market[/url]-u. Tako bi dobil najboljši odziv, kaj trg dejansko pričakuje. Ko bi imel portfolio kakih ducat izdelkov, ki so bili prodani v stotinah primerkov, pa bi nastopil na trgu kot “izkušen oblikovalec”.

Ampak, kot rečeno. To ni moje področje in ne jemati mojih razmišljanj za suho zlato. 🙂
[/quote]
To je pa že zelo napredna varianta. 🙂
Hvala za odgovor!
Če bi še kdo drug na to temo kaj povedal, se priporočam. 🙂
Lp

Meni se pa zdi, da se za tak denar ne splača delati v Nemčiji, glede na to, da ob vseh stroških (bivanje, stroški, prevoz te pride najmanj 500 neto) na koncu doplačaš še dohodnino pri nas in si pri plači 2500 bruto na 1000 neto.

Ja, to je kot sem rekel, vprašanje za vsakega posameznika posebej. Enosobno stanovanje je npr. “all inclusive” nekje v rangu 500 evrov. Takšno stanovanja (Wohnung auf Zeit) so ponavadi tam, kjer se izplača, torej potrebe po “prevozu” ponavadi ni. 2.500 bruto pomeni kekje okoli 1.750 netto (odvisno od osebnih okoliščin – zakonskega stanu, ipd.). 3.200 pomeni okoli 2.000 netto. Vsak lahko zase preveri tukaj[/url].

Kolikor poznam slovenske razmere, programerji začetniki (preko študenta) delajo (preračunano na poln delovni čas) tam med 700 in 800 evrov netto. Koliko se posamezniku ne izplača res ne znam reči. Dejstvo pa je, da začetnik ne v Nemčiji in ne v Sloveniji ne more ravno računati na to, da bo s “prvo plačo” obogatel.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Kaj te je pa napadlo, da take stresaš?
Človek hoče pomagat, ti pa klofaš po njem!
Sem mama in sem pred časom ravno tukaj zasledila eno povpraševanje, nanj opozorila sina in dobil je posel.
Zakaj ne bi bil enak vzorec tudi v današnjem primeru? Pač nekdo opozori sorodnika ali znanca ali prijatelja …
Ta poteza je samo za pohvaliti.
Lahko bi ti bila za vzgled.
P.S. Nikar se ne trudi z odgovorom v prepirljivem stilu, ker ne bo padel na plodna tla.

ti jaz povem
naredi si portfolio, če nisi še delal na projektih, delaj na svojih stvareh. pomembno je da imaš nekaj za pokazat, ker v design krogih vse zanima portfolio. poglej si dribble.
pomoje ni ovira to, da si starejši junior, dokler si pripravljen delat in se učit

ne čakaj na razpise, … v teh vodah delo dobiš običajno z mreženjem. se sicer tudi objavljajo “razpisi” ampak je to precej po drugih vodah ala twitter, ipd.

na FB se dodaj v skupine slo oblikovalci in tam spremljaj. za bolj visoke slo kroge so te skupine dokaj nepomembne, je pa precej dela za juniorje. v takih skupinah tudi včasih kdo objavi “razpis” ko koga išče.

tretji korak je pa, da vsem slo firmam slediš na twitterju in tam spremljaš njihovo delo, takoj ko iščejo se prijaviš, v končni fazi lahko tudi sam kar naokoli pošiljaš portfolio.

KO enkrat pri nekomu delaš, takrat se izkaži!!!! čimveč nauči. ker v teh krogih to nekaj šteje. te pohvali en, te pohvali drugi… in na koncu imaš job.
velik ljudi je kot juniorjev začelo pri minimalcu, danes pa lahko zasluži minimalca prej kot v 5 delovnih dneh.

—-

kar se tega desija tiče je pa objavljanje job-a tukaj na SČ dokaj neobičajna zadeva, ki je niti ne razumem.

Meni se zdi zelo lepo, da Desi tukaj objavi da potrebuje kader. Se mi pa tudi zdi, da človek s ponujeno plačo v Nemčiji s tem ne živi ravno ne vem kako dobro, posebej ker je Hamburg poleg Münchna najdražje mesto za živeti v Nemčiji, ampak za začetnika je morda primerno.

New Report

Close