Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Posadil sem 50 smrekic

Posadil sem 50 smrekic

v okviru današnje akcije seveda ;). Je še kdo bil na kaki lokaciji? Nekje je bil celo Pahor, kdo bi si mislil hehe

Kdo ti je pa luknje skopal?

mislim, da bi bil lahko bolj ponosen, če bi posadil 10 bukev, 10 hrastov, 5 smrek, 10 kostanjev, 10 gabrov, kako divjo češnjo, itd kot pa samo eno kulturo in to to je.beno smreko, ki ste jo najbrž sadili pod njeno normalno nadmorsko višino, da jo bo ja čimprej napadel lubadar ali pa sklatil žled.

toliko je že napisano o tem, da je treba saditi različne drevesne vrste,m pa še kar ta smreka … fak res no.

nova
Uredništvo priporoča


Sam res, silen je to nek forestry student.


Sam res, silen je to nek forestry student.
[/quote]

[img]https://5.imimg.com/data5/JE/WC/MY-21762268/earth-auger-drill-500×500.jpg[/img]

Katere gozdove ste pogozdovali? Lastništvo me zanima.

Bejž no, 50 smrekic je posatvil v iskopane luknje. Pa kaj je s temi moškimi pič-kicami, do kje bo to šlo?

Upam, da cerkvene. Bog vas bo nagradil.

Jaz bi kupila dve smreki.
Iščem že nekaj časa.
Nikjer se jih ne da kupiti.
Ali mi kdo pove, kje bi dobila dve smreki za sadit.

Kupis v drevesnici, ce ne prej jih imajo zagotovo pred bozicem v loncih. Ce hoces cisto majhno pa jo poisces v gozdu.
Se pa po mojih izkusnjah nocejo kar prijeti. Enako velja tudi za bor.


No, jaz sem jih par let nazaj posadil več kot 50 in to populjenih kar iz hoste, ponekod jih je veliko mladih in ti ne bo nihče nič rekel, tako ne bi nikoli zrasle v senci in na kupu. Je pa res, da menda rastejo počasneje od kupljenih, čeprav meni so zrasle že v višino cca deset metrov, posušili sta se pa koliko se spomnim le dve od vseh posajenih. Javorje sem enko sadil, ti so pa krepko višji od smrek, čeprav posajeni več let za smrekami.

Drugače pa smreko dobiš v vsaki drevesnici, če ne veš za njo v bližini, obstaja celo google.

A si ti tista ki je že spraševala, pa dobila en kup linkov? Če nisi, uporabi iskalnik, ne bomo zdaj spet na kup nosili.

Mogoče bojo pa v lidlu kdaj v akciji. Mislm no.

Mislis da je dam izbiral, kaj bo sadil?!

Koliko dreves si pa ti danes posadilo?!

Mislis da je dam izbiral, kaj bo sadil?!

Koliko dreves si pa ti danes posadilo?!
[/quote]
Nič ni izbral kaj bo sadil, ampk je v luknje dajal to, kar so mu kot čredni pič-kici dali v roke, da se bo počutilo pomembno, kako “prispeva” k ohranjanju narave. Za otroka že človek razume, da je ponosen na tako umetno vrednost, ki mu jo plasirajo odrasli, za odraslega pa ni moč rzumet.

Haha če bi se udeležili akcije bi vedeli vse, tako pa lapate kar nekaj. S krampom sem kopal luknje sam, v klanec, polno skal pod prstjo. Smreke smo pa sadili ker
1. mešani gozdovi najbolj preživijo ujme
2. so na tem mestu že sadili bukev ipd. ampak se ni vsa obnesla
3. jo imajo lastniki radi

Aja delali smo seveda pod nadzorom ZGS in SIDG, če se kavč strokovnjaki čutite bolj sposobne in vsevedne, se pa naslednjič prijavite 😉

Državni, šlo je pa za lanski vetrolom

Sveža hrana za lubadarja. Pametno.


Sam res, silen je to nek forestry student.
[/quote]

Ej če bi kaj vedel bi videl, da bo smreke tu 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Na našem območju se je sadilo pač smreko, bukev, javor ipd so že sadili


Neke titule si za tako malenkost ne zslužiš, je pa prav in še bolj bi bilo, če bi tovrstna družbeno koristna dela opravljal pogosto. V času moje mladosti so se vsi vodovodi, telefonske npeljave , ipd. delali z rokami domačinov. Pred tem so bile tudi prostovoljne delovne brigade mladih, ki so gradili vse, od nekateri cest dalje.


Neke titule si za tako malenkost ne zslužiš, je pa prav in še bolj bi bilo, če bi tovrstna družbeno koristna dela opravljal pogosto. V času moje mladosti so se vsi vodovodi, telefonske npeljave , ipd. delali z rokami domačinov. Pred tem so bile tudi prostovoljne delovne brigade mladih, ki so gradili vse, od nekateri cest dalje.
[/quote]

Kakšne titule vprašal sem če je še kdo bil zraven, meni je bilo fajn. Ne morem verjet kakšni ljudje ste tu gor, za vse najbolj pametni. V času tvoje mladosti…to je ne vem koliko let nazaj in za sedanjost povsem brezpredmetno

Kakšne titule vprašal sem če je še kdo bil zraven, meni je bilo fajn. Ne morem verjet kakšni ljudje ste tu gor, za vse najbolj pametni. V času tvoje mladosti…to je ne vem koliko let nazaj in za sedanjost povsem brezpredmetno
[/quote]

Povsem brezpredmetno na čigavih žuljih je prepolna rit gor zrasla ja.

Kakšne titule vprašal sem če je še kdo bil zraven, meni je bilo fajn. Ne morem verjet kakšni ljudje ste tu gor, za vse najbolj pametni. V času tvoje mladosti…to je ne vem koliko let nazaj in za sedanjost povsem brezpredmetno
[/quote]Seveda ni brezpredmetno, ceste imaš ti še danesm elektriko tudi , to pa pokaže tudi to, da smo mi moški in smo to posatli v mladih letih, vi ste pa ste danes punčke, ne več fantje. A se bo moški hvlil na jvnem forumu, da je posdil 50 smrečic? Daj, lepo te prosim.

Zakaj pa Pahor ne bi bil?
Saj je vedno kje, jer se nekaj dogaja, sploh take zadeve, ki zadevajo Slovenijo!


Nič ni izbral kaj bo sadil, ampk je v luknje dajal to, kar so mu kot čredni pič-kici dali v roke, da se bo počutilo pomembno, kako “prispeva” k ohranjanju narave. Za otroka že človek razume, da je ponosen na tako umetno vrednost, ki mu jo plasirajo odrasli, za odraslega pa ni moč rzumet.
[/quote]

Kdo naj bi mu pa luknje skopal? mislim wtf nabijas!

Kdo naj bi mu pa luknje skopal? mislim wtf nabijas!
[/quote]
Imaš zgoraj sliko, ne? Ponekod gredo v takih akcijah gozdarji strojno naredit luknje, ne? Itak se pa ne trudijo, da bi to pošteno posadili, potem pa če je pravi čas dež in ostaja naprej mokro, se večina sadik prime, drugače pač ne.

New Report

Close