Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek puhovka ali sintetično polnilo

puhovka ali sintetično polnilo

Tiste in tisti z izkušnjami, dajte mi povedat. Ali so puhovke res toliko toplejše od bund s sintetičnim polnilom, da se splača investirat? Rada bi dolg plašč iz puha, saj ponudbe je kar nekaj, cene so pa razmeroma visoke. To, kar gledam, bi bila puhovka trikrat dražja od plašča z navadnim polnilom.
En puhast plašč že imam in je seveda topel, zdaj bi rabila še enega svetle barve. Hočem pa takega do sredine meč, torej čez kolena, ne bi pa dala 300 evrov. Do razprodaj pa tudi ne vem, če lahko čakam.

Imam navaden plašč iz blaga, mešanica z volno, rahlo polnjen, ampak res rahlo, se sploh ne vidi, podloga pa je taka plišasto-muckasta, zelo je topel. Imam tudi bundo polnjeno s sintetičnim polnilom, podloga pa mucka, fajn topla. Imam tudi puhovko, ki je seveda prav tako topla. Po toploti mislim, da so kar primerljive vse tri variante, puhovka je malo krajša, tako da jo v tanajvečjem mrazu niti ne oblečem, raje oblečem dolg plašč ali bundo do kolen.

Odkar sem si prvic kupila jakno polnjeno s puhom, ne kupim vec sinteticnega polnila. Do sedaj kupujem jack wolfskin -helium.

Pa fajn je gledat koliko je dejansko puha not. Ker je lohk drazje pa ma manj polnila od ene cenejse

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za odgovora, čeprav sem z njima spet na začetku 🙂
Ravno kake debelejše daljše jakne iz sintetičnega polnila nimam, zato ne morem primerjati. Volna je nekaj čisto drugega, pa tudi volnen plašč se nosi ob drugačnih priložnostih.

Nagibam se k puhu že zato, ker sem našla res doooolg plašč in bom vanj zavita kot v spalno vrečo 🙂 Pozimi sem dosti zunaj in po mojem ne bo slaba naložba.

Dajte mi povedat, kam hodite s tolk nabitimi in toplimi puhovkami? A to v najhujšem mrazu (beri 8 stopinj) hodite več ur peš?

Moja puhovka od jacka wolfskina je kljub temu, da je tanka, neverjetno topla.8 Gledala sem se plasc, ki je mogoce za odtenek debelejsi. Tako da moje je precej tanko vse skupaj. Pa tudi, kar sedaj gledam je, da so novejse jakne in plasci, precej tanki kljub vsem plastem in polnilom 🙂

Imam oboje, puhovko in bolj sintetično zelo dolgo bundo. Meni je ta sintetična top, ni možno, da me zebe. Če bi jo imela zapeto in ne bi bilo dovolj mraz, bi se takoj spotila, za mraz je pa seveda fantastična, prav super odlična plastika. Tudi puhovka je super, me je pa v moji (cca 3x dražji od bunde) mnogokrat zeblo (pa je čez rit).

Puh. Ampak pod dvema pogojema:

1. Da je res puh in ne perje (to moraš preveriti na etiketi), ker perje ti bo lezlo ven in te pikalo.
2. Žal je kvaliteta res premosorazmerna s ceno, tako da za plašč kar lepo pripravi od 300 € navzgor.

Lahko bi dodala še, a moraš potem zanj tudi ustrezno skrbeti (čistilnica, press).

Primerjala sem ti tri zadeve, ki jih imam doma in so si po toploti enakovredne, čeprav so iz raličnih materialov.
Seveda pa si ti kupi tisto, kar tebi najbolj prav pride. Pri plaščih pazi le toliko, da ni predebel, če se voziš v avtu, je malo zoprno že v navadnem plašču, če je pa še poln puha, pa toliko bolj, drugače te pa v puhu sigurno ne bo zeblo.

hehe, v trgovino peš :))))
Za hodit imam flis+softshell, pa kapo, šal, rokavice, dolge gate :)))

Jah, mene zebe, čim pade temperatura pod 25, že za smeti odnest rabim nekaj res toplega, kaj šele za v trgovino…

Imam klasičen dolg volnen plašč, ki ga skoraj nikoli ne nosim, ker me zebe in težak je, pa še v avtu ni praktičen.
Sem si pred leti kupila puh dolgo jakno (skoraj do kolen) in je moje najljubše zimsko vrhnje oblačilo. Me ne zebe več;) Je bila pa takrat več kot 300€ – glede na to, da jaken/bund/plaščev ne kupujem vsako leto…je cenovno ok.

meni je pa že misel na puh tako odvratna, da ni šans, da kupim karkoli s puhom. ne obleke in ne posteljnine in sploh ničesar.

bi pa potrebovala eno bundo a la puhovka, ampak brez puha 🙂 lahko kaj svetujete, kam naj se obrnem, da jo dobim še ta vikend? (trgovine so pa itak po vsej slo enake)

Pozimi sem zelo veliko zunaj, ne nujno na pohodu (če hitro hodim, me itak ne zebe). Pa mož kadi, in ko greva pozimi ven, on hodi na čikpavze, jaz pa pogosto z njim 🙂 No, ali pa si predstavljaj štante za novo leto. V glavnem, res rabim nekaj, v kar se lahko zavijem skoraj kot v spalno vrečo.

Hvala za vse koristne nasvete.

A lahko definiraš mraz, prosim. V stopinjah.

Puhovke so super. Imam eno, ki jo nosim že nekaj let, in letos sem si kupila novo. Ker sem suhe postave, sem jo kupila kar v otroški trgovini. Doslej tega še nisem prakticirala, letos pa mi je idejo dala prijateljica, ki dela v trgovini z otroskimi oblačili. Bom videla, kako se bo nakup obnesel. Puhovka je bila veliko cenejša kot na ženskem oddelku, sem pa našla takšen nevtralen kroj, da ni nič punčkasta. Če si suha in je cena problem, je to lahko rešitev.


Kje si to kupila? Trgovina ali pa vsaj znamka. Hvala.

Glavna prednost puhovke pred bundo s sintetičnim polnilom je zame predvsem v tem, da je v mrazu topla, a tudi če greš v toplejši prostor, se v njej ne spotiš kot se v sintetiki. Tako da puhovka je odlično oblačilo za zimsko pohajanje po trgovinah:)

New Report

Close