Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Katero konfekcijsko številko nosite

Default avatar

Katero konfekcijsko številko za darilo

Sama nosim 42/44, imam 160 cm in 66 kil.

Koliko po vašem nosi ženska, visoka 175 in težka 88 kil ? ki se je zredila v zadnjem letu 10 kil? Menite, da ji bolje odgovarja 46 ali 48 ? Ima pa postavo hruške, ozka ramena in široke kolke in rada bi ji izbrala pulover kot darilo.
Default avatar

no-ja

Tako, da mi je prav:)). Številke so pa različne, upam, da to veš in nekaj ti je lahko prav v št. 40, druga zadeva pa komaj 44.
Default avatar

Različno

Točno tako kot pravi pred menoj. Včasih niti xxl ne spravim lepo čez boke, drugič 38 opleta okoli mene. Opažam, da so v konfekciji za močnejše, oblačila večja od običajnih številk. Recimo sodelavka ima uniformo 50 ali 52, pa v Kiku kupuje hlače 48.
Default avatar

Katero konfekcijsko številko za darilo

Koliko po vašem nosi ženska, visoka 175 in težka 88 kil ?
Prej je nosila 44, zdaj ima hlače 46 !
Ali mislite, da bi ji bilo bolj pametno kupiti pulover št. 46 ali 48 ?
Default avatar

no-ja

Pa si ti prebrala, kaj sva ti napisali?
Default avatar

Na pamet

Podari ji raje kak bon, če že. Ne vem, a ji boš kakšen isti model hlač podarila, če se ve, da kaj lahko nosiš različno?
Višina in kile nič ne pomenijo. Zato se pa cunje, modrci, čevlji tud probajo.
A si želi kakšne hlače ali pulover, da ne bo potem imela kup dela, ko bo hodila menjat al pa do šivilje al bo pa to za okras v omari?
Včasih so tako na pamet kupovali parfume in je bil potem čas, da se pove, da ali naj ne nosijo ali naj raje vprašajo. Ker je potem bolje spominek za v vitrino, če ni za v uporabo.
Zame je nekaj na pamet tako kupovati zgrešeno. Razen, če bi vedela, da si oseba želi točno tiste hlače, pulover, parfum.
Default avatar

Na pamet

Ker pa ponavljaš odgovore na že odgovorjena vprašanja, pa kupi oboje v vseh spraševanih številkah. Pa mogoče še zmer ne bo ustrezalo. 😄
Default avatar

ohno

Katero konfekcijsko številko za darilo je napisal/a:
Sama nosim 42/44, imam 160 cm in 66 kil.

Koliko po vašem nosi ženska, visoka 175 in težka 88 kil ? ki se je zredila v zadnjem letu 10 kil? Menite, da ji bolje odgovarja 46 ali 48 ? Ima pa postavo hruške, ozka ramena in široke kolke in rada bi ji izbrala pulover kot darilo.
Glede na razmerje cm in kg, nosi enako velikost kot ti. Sicer pa jaz nikoli ne bi kupovala oblek nekomu, če ne vem točno, katero velikost nosi.
Default avatar

kg in višina nista merilo

Pozabljate, da nista višina in kilaža tisti, ki določata konfekcijsko številko.

Dve popolnoma enako težki in visoki ženski nosita lahko tudi dve do štiri številke različno isto konfekcijo - kajti na to ima vpliv količina mišičnega tkiva in razporeditev in količina maščobe na posameznih predelih, pa še en pomemben faktor: konstitucija okostja samega -močnejša ali šibkejša......
Default avatar

razlicnoo

Odvisno kje kupujem.
Vse nase spravim 34-36-38.
Default avatar

Pow

34. Cca. 50 kg, 166 cm.
Default avatar

42 do 44

Katero konfekcijsko številko za darilo je napisal/a:
Koliko po vašem nosi ženska, visoka 175 in težka 88 kil ?
Prej je nosila 44, zdaj ima hlače 46 !
Ali mislite, da bi ji bilo bolj pametno kupiti pulover št. 46 ali 48 ?
Sem priblizno istih mer, 2 cm vec in 2kg manj. Nosim L ali 42-44, odvisno od modela.
Ce je zgoraj ozka, z L ali 42 ne bos falila.
Sploh pa so zdaj modeli vsi nekam siroki, tako da preozko ji ne bo. Pazi samo na dolzino.
Default avatar

hdsdsdhhlmnzgdewuio

Imam 172 cm in 81 kg. Veliko večino oblačil kupim v H&M. Vse elegantne hlače, ki jih imam so št. 42, kavbojke 32 (ne klasične številke, ne vem kako se imenujejo št. za kavbojke), zgornji deli M ali 38, blazerji ponavadi 40 ali 42.
Default avatar

after_eight

81 kg in imaš št.42?
Žal, mi ne gre to dvoje...
Default avatar

gre gre

after_eight je napisal/a:
81 kg in imaš št.42?
Žal, mi ne gre to dvoje...
Kolegica nekje iste visine, 90kg, hlace 42, zgornji deli pa 46.
Default avatar

hdsdsdhhlmnzgdewuio

Dobrodošla v mojo omaro lahko preveriš sama :) Ne vem zakaj bi lagala množici neznancev na internetu.
Default avatar

paradižniček2016

xs, 34 (če imajo 32), velikokrat izberem tudi kaj na otroškem oddelku za 12 let (152/158)

Na velike številke se pa ne spoznam.