Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ogrevanje v bloku

Ogrevanje v bloku

Verjetno je že kakšna tema, ampak na začetku kurilne sezone se prileže sveža.

Dobil sem namreč izpisek ogrevanja za lani in podatki se mi zdijo zanimivi. Stanovanje obsega 2,1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ogrevane površine, porabil pa sem menda 0.03{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} skupne cifre. Vsa stanovanja so enako zunanja, moja lega je SV, nikoli nisem v stanovanju v puloverji, ventili so nastavljeni na 20 in radiatorji zalaufajo šele nekje pri minusu zunaj.

Zdaj mi ni jasno kako grejejo drugi, da sem tako zelo pod povprečjem. Ne moti me cena ali kaj druga, le zanima me, kako se večina ogreva, da prihaja do takšnih odstopanj? Morda bi moral vprašat sosede, ampak nimamo ravno nekih skupnih debat, pa še več kot 50 stanovanj je v bloku..

Tudi jaz sem opazil, da smo mi pod povprečjem – pa niti nimamo tako hladno v stanovanju pozimi; čez dan med 21 in 22, zvečer prileze do 22,5 – tako da tudi mene zanima; Imate v blokih večinoma višje temperature?

Mi sno tudi podpovprečni in imamo podobne temperature. Človek se vpraša, ali je tisto povprečje malo prirejeno ali pa nekdo kuri na ful in dviga povprečje vsem ostalim.

Sosedje grejejo na več in posledično imaš ti manjšo porabo.
V bistvu si parazit.

______________________

Mi smo zgoraj, pa smo pod povprečjem. Trenutno spimo še pri odprtem oknu, tako da mi je ogrevanje oktobra še prezgodaj. Res pa ne grejemo tako, da bi hodili v kratkih rokavih po stanovanju. Pač neka primerna delovna temperatura, kot pravi Rok, tam okoli 20.

Nihče z razbeljenimi radiatorji se še ni javil 😉

Ko tole gledam – vsi nekam nizke temperature – sem dobil navdih, da bom preverjal porabo (za stanovanje in za cel blok) letos precej bolj natančno. Me prav zanima kaj se bo pokazalo!

Mene finančna plat ne moti, pravzaprav so računi nizki. Ne bom pa grel bolj, zato da ne bom parazit. Že tako je treba včasih ohladit, ker se stanovanje preveč segreje, brez odprtih radiatorjev. Zato pa me tudi zanima, kakšna temperatura je večini običajna, če za 20 stopinj zadošča 60x nižja poraba od povprečja…

Ja kaj naj zdaj človek nardi? Se sleče in se začne z vodo polivat in kurit na ful, da bo lahko imel enako kot ostali?

Ko tole gledam – vsi nekam nizke temperature – sem dobil navdih, da bom preverjal porabo (za stanovanje in za cel blok) letos precej bolj natančno. Me prav zanima kaj se bo pokazalo!
[/quote]

Kurijo in imajo zraven odprta okna na kip. In gre poraba v luft, plačujemo pa vsi.

Jaz sem pa zmrzljiva, ampak letos je indijansko poletje, zato ne kurimo še. Ma mi je komaj pri 23 stopinj dovolj toplo.


Jaz se parazitiram na dva soseda! Že zdaj imam na obeh straneh toplo steno!
A misliš, da bi gorska reševalna lahko pomagala?

Spodaj kleti, mnogi odprta okna, v stanovanje nikoli ne posije sonce ker je taksne lege in zakrivajo ga drugi bloki. Ogrevam cel blok najbrz doma pa ni toplo. Zacnem z lastno elektriko ze dva tedna pred zacetkom ogrevanja v bloku in enako po koncu sezone. Zdi se mi zelo nepravicno. Ze desetletja imamo dalec najvisjo poloznico AMPAK placujemo pa tudi za dvigali in vse mozne servise in remonte ceprav ga enkrat v 20letih nismo koristili. Tudi zato se mi zdi taksno fakturiranje potrebnega ogrevanja ekstremno neposteno.

jaz bi za zacetek preverila te izracune. koliko staovanj ima podpovorecno porabo ogrevanja. a ne bi bilo cudno, ce bi vecina imela podpovprecno porabo, da vam visji faktor lahko zaracunajo?

Pred leti smi zapirali radiatorje, kao sparali, porabili 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od povprecja. Zdaj imamo nrkaj let vse na polno odprto, kurimo na maksimumu, po mesecih porabimo 90-110{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} glede na povprecje, 90 v najhujsi zimi in 110 v prehodnih toplejsih obdobjih.
Cena ogrevanja popolnoma enaka! Razlika od meseca do meseca je 1-2€, vcasih v plus, vcasih pa tudi v minus.

Poznam jih kar nekaj, ki grejejo na 25 stopinj. Mi grejemo na 22 stopinj in imamo porabo pol manjšo od povprečja.

New Report

Close