Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izračun starševskega nadomestila, porodniske

Izračun starševskega nadomestila, porodniske

Prosim vas za malo pomoči, kam naj se obrnem za informacijo. Od 27.12. 2017do 10.10.2018 sem bila zaposlena. Pred tem s.p. eno leto. V aprilu bi nastopila porodniško, kako naj izračunam višino oziroma kdo mi jo lahko izračuna. Zdaj bom koristila 3 mesece nadomestila z zavoda potem pa sem tri mesece brez zavarovanja oziroma zaposlitve.

v tem primeru porodniško nadomestilo ne pripada in dobite starševski dodatek, 250 eur mesečno. poskusite se nekje dva meseca pred rokom zaposlit. 28 dni pred pdp morate biti v delovnem razmerju, višina porodniške bo v tem primeru malo višja.

Živjo!
Ne pisat nepreverjenih neumnosti iz prejšnjega stoletja.
Seveda ji pripada nadomestilo (vendar brez dopusta, ker pač ni v delovnem razmerju), saj je bila pred nastopom porodniške zaposlena vsaj 1 leto. Za mesece, ko je bila plača oz. nadomestilo na zavodu, se bo vzelo za izračun to osnovo, za kak manjkajoči mesec pa 55{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od minimalne plače. Torej, glede na to, da oddaš vlogo 60 dni pred pdp, in se potem gleda od predpreteklega meseca za 12 mesecev nazaj, se bo naredil izračun na podlagi tistih mesecev.

Jaz sem bila v podobni situaciji. Je cisto drugacen izracun ce nastopis porodnisko zaposlen ali brezposelen tako da dobro nastudiraj. Meni se je ful izplacalo, da sem se nekaj dni pred porodnisko fiktivno zaposlila in sem zacela porodnisko.kot zaposlena. Sem dobivala enkrat visjo porodnisko kot ce bi bila na zavodu. Zaposlila me je kolegica ki ima s.p. za tostih nekaj dni mi je obracunala placo (sem ji seveda vrnila), potem pa itak dobivas od drzave.

Kje pa lahko dobim bolj točne informacije, CSD morda?

Ja, na CSD das vlogo, tako da oni ze vejo kako se to racuna. Mogoce te bodo malo cudno gledali ce jih vprasas kaj se splaca. Jaz sem si sama zracunala, saj so vse info na netu
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/dopustInNadomestilo.asp

imaš prav. če človek ni zaposlen ko gre na porodniško, a je delal vsaj 12 mesecev v zadnjih treh letih, mu pripada porodniško nadomestilo, VENDAR je tisto nadomestilo zelo majhno. minimalno nadomestilo za brezposelne se poveča za 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za vsak oddelan mesec v zadnjih treh letih. niti slučajno ni to podobno porodniški, ki jo dobivaš, če si v trenutku nastopa zaposlena.

ker se drugače računa, če si v trenutku nastopa porodniške zaposlen, ali pa če nisi.

New Report

Close