Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko časa v dnevu nosite modrc? Kdaj ga date dol?

Koliko časa v dnevu nosite modrc? Kdaj ga date dol?

Brala sem že, da je modrc popolnoma nezdravo nosit in obratno, da ga je treba nosit. Prav tako sem brala, da je v redu, če se ga nosi izmenično npr. naj bi bilo zdravo do 11 ur na dan, potem pa ne več. Ne vem ali je to mišljeno kot zdravje dojk, torej da ne pride do bolezni dojke oz. tudi v smislu povešanja dojk.
Veste kaj o tem in kako ga ve nosite?

Jaz ga nosim od jutra do večera. Tj od 7.00 nekje do 20.00 ali 21.00 ure zvecer. Ko se stusiram ga vec ne oblečem.

Jaz ga sploh ne nosim, in tako ravnanje priporočam tudi drugim.

nova
Uredništvo priporoča


Vem o tem in o “raziskavi”, na podlagi katere je en francoski kekec prišel do ugotovitve, da so se prsi manj povesile tistim, ki niso nosile modrca. Menda je jasno, da je tisti kekec delal vse kaj drugega, kot pravo raziskavo in da rezultati ne držijo.
Sicer pa je največji problem dejstvo, da večina žensk ne nosi pravega modrca, ker svoje prave številke sploh ne poznajo. Zato pa jih potem vse tišči.

Rekla bi, da navadno od 7h do 15h. Kakšen dan vmes sploh ne (vikendi npr.). Kakšen dan še kako uro popoldan.

Čisto odvisno od dneva. Ponoči ga ne nosim. Podnevi ga potem oblečem, preden se prvič odpravim ven. Ko se vrnem domov, ga pa včasih slečem, včasih ne. Odvisno je od tega, če se preoblečem ter v kaj in koliko je modrc udoben. Včasih si za doma ali za rekreacijo tudi nadenem kakšnega mehkejšega – ki je po mehkobi bolj podoben zgornjemu delu bikini kopalk in je brez kosti. Na primer včeraj sem modrc s kostjo nosila 12 ur in me ni nikjer motil ali tiščal. Za kakšne push-up modrce pa verjamem, da jih ni zdravo nositi predolgo časa, ker tkivo tiščijo v nenaravni položaj.

Samo med spanjem sem brez njega.

Enako, nosim ga od jutra, ko vstanem, do večera, ko grem spat.
Včasih ga prek dneva zamenjam za npr.športnega, ker grem na rekreacijo, drugače pa ga nosim cel dan.
Modrce pa vedno kupujem tako, da jih poskusim, da so ravno prave velikosti in oblike zame.

Če imaš tam ena dva mala orehka, si to lahko privoščiš. Sicer pa ne. Ker je grdo za pogledat, tista, ki ima velike prsi ve, da so težke in je neprijeten občutek, če nimajo opore, ker tiščijo dol, pa še hitreje se povesijo.

Jaz ga nosim v službi, za doma si nadenem športnega, ker je bolj udoben, ponoči pa ga nimam.

Samo za v službo, pa še to ne vedno. Popoldan doma in za vikend nikoli, razen če grem laufat dam za tisti čas športnega gor.
Pod prosojne tunike pa itak, da ga dam gor.
Bistveno bolje se počutim brez.

Še ena taka.

samo za službo…drugače sem brez

Poleti oz. ko nosim bolj tanka zgornja oblačila, recimo majice, bluze, zmeraj oblečem modrc ko grem ven – v službo, v štacuno, na sprehod, kamorkoli. Doma sem brez, pa na dopustu/potovanju tudi precej. Pozimi, ko nosim večinoma puloverje, pulije, pa čez bluze jopco, sem brez modrca, nosim pa spodnje majice z oblikovano košarico (nepodloženo), imam sicer košarico B, pa mi pri 55 letih vse še kar lepo stoji.
Modrce nosim izključno brez žic in kosti.

Ali vam ni nič nerodno brez modrca okrog hodit?

Ne.


Veš to je pa tako. Če nimaš nobenih zizik, potem je jasno bolje biti brez , če pa imaš tam 80 D, je pa kakšna podpora silno zaželjena. Posebej po 50 letu, ko imajo punce svoj žur pri premikih.

Ne.
[/quote]
Saj je drugim dovolj. 😀


Veš to je pa tako. Če nimaš nobenih zizik, potem je jasno bolje biti brez , če pa imaš tam 80 D, je pa kakšna podpora silno zaželjena. Posebej po 50 letu, ko imajo punce svoj žur pri premikih.
[/quote]

Bolje da julja, nego žulja.


Saj je drugim dovolj. 😀
[/quote]

Pa jasno.
Vsem tistim, ki so jim prsi nekaj grdega, umazanega, groznega.
Zame so del telesa. Same zrasle.

Pa jasno.
Vsem tistim, ki so jim prsi nekaj grdega, umazanega, groznega.
Zame so del telesa. Same zrasle.
[/quote]
Hej, bingelj je tudi del telesa, je tudi sam zrasel. Torej? Jao, kakšna argumentacija :-)))


Hej, bingelj je tudi del telesa, je tudi sam zrasel. Torej? Jao, kakšna argumentacija :-)))
[/quote]

Ja , ampak bingelj je spolni organ, prsi pa niso. Namenjene so dojenju, sploh ne vem, kaj imajo moški pri tem 🙂
A ti veš, da je bila v Ameriki čisto resna debata, da bi se morale mamice med dojenjem pokrivati PRED OTROKOM, da ga ne bi pohujšale :)))
Mislim, če to ni nekaj najbolj žalostnega pod soncem, pa tudi nič ne rečem :))


Hej, bingelj je tudi del telesa, je tudi sam zrasel. Torej? Jao, kakšna argumentacija :-)))
[/quote]

Pišeš, kot da ženske, ki ne nosijo modrca, hodijo zgoraj brez. Prsi imajo vseeno pokrite z vrhnjim oblačilom, večinoma s spodnjo majico in bluzo/puloverjem/majico.

Da, res je, tudi bingelj je del telesa. In kolikor vem, ga razen pri nekaterih športih ne pokrivate še z dodatno pokrovko, čeprav je v določenih modelih hlač ali vrsti tkanine zelo dobro opazen. Z dodatki vred.

Ja , ampak bingelj je spolni organ, prsi pa niso. Namenjene so dojenju, sploh ne vem, kaj imajo moški pri tem 🙂
A ti veš, da je bila v Ameriki čisto resna debata, da bi se morale mamice med dojenjem pokrivati PRED OTROKOM, da ga ne bi pohujšale :)))
Mislim, če to ni nekaj najbolj žalostnega pod soncem, pa tudi nič ne rečem :))
[/quote]
Prsi so prvenstveno sekundarni spolni znak in pomemben del seksualnosti, dojenju so dejansko namenjene zanemarljiv del življenja ženske. Takšno sprenevedanje, kot je tvoje, je zato popolnoma neumestno.


Prsi so prvenstveno sekundarni spolni znak in pomemben del seksualnosti, dojenju so dejansko namenjene zanemarljiv del življenja ženske. Takšno sprenevedanje, kot je tvoje, je zato popolnoma neumestno.
[/quote]

Ja in ker ne hodim okoli zgoraj brez, je tudi tole neumestno.

Pišeš, kot da ženske, ki ne nosijo modrca, hodijo zgoraj brez. Prsi imajo vseeno pokrite z vrhnjim oblačilom, večinoma s spodnjo majico in bluzo/puloverjem/majico.

Da, res je, tudi bingelj je del telesa. In kolikor vem, ga razen pri nekaterih športih ne pokrivate še z dodatno pokrovko, čeprav je v določenih modelih hlač ali vrsti tkanine zelo dobro opazen. Z dodatki vred.
[/quote]

Tista dodatna pokrovka so gate, ki pa jih ima večina pod hlačami. Ženske prsi so sekundarni spolni znak in pomemben del seksualnosti, zato so toliko bolj izpostavljene pozornosti. Se strinjam, da je tako tudi z bingeljnom, ampak vsakodnevno ga pa večina vseeno ne nosi tako na pladnju. Ker ni h.udič, da bi se ravno ve, brezmodrčaste, razburjale nad tem, da gre za nadlegovanje.
Zato tudi ni razlike, če ženska brez modrca hodi naokoli in ji joški plapolajo v vetru. Ker SE vidi, če je ženska brez njega. Verjetno tudi ni najbolj prijetno moškim v njeni družbi, če potem nehote (verjemite, da se je to tudi meni dogajalo, pa me sicer res ne privlačijo) oči vedno pobegnejo tja, kjer to ni primerno.

New Report

Close