Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kosilce

Kosilce

Kaj imate za kosilo ali kaj ste zunaj jedli?

fižol zapečen s krompirjem v pečici, mljask, se že oblizujem samo ob pomisli na to razkošje za brbončice …

tortilje, not pa par listov zelene solate, list radiča, popečeno piščančje meso ter sladko kisla uncle bens omaka
pa zelenjavna juha

nova
Uredništvo priporoča

Kotlet, tenstan krompir, gobice na omako, solata

Kako to narediš?

Kako to narediš?
[/quote]

klasika, nič posebnega, skuhan fižol in narezan krompir začinjen in z mezgo oz. pelati “prelit” deneš v pekač, dodaš vmes še narezano čebulo …

Grem h “tašči” na jagenjčka 😉

klasika, nič posebnega, skuhan fižol in narezan krompir začinjen in z mezgo oz. pelati “prelit” deneš v pekač, dodaš vmes še narezano čebulo …
[/quote]
Krompir prej skuhaš, ali daš zraven surovega?


Krompir prej skuhaš, ali daš zraven surovega?
[/quote]

Surovega, se s tekočino zmehča, z mascobo na koncu pa zapeče.

Grško musako.

Joto in svež kruh.

Grem h “tašči” na jagenjčka 😉
[/quote]
Lej jo, nč ne povabš 🙁

😉


Lej jo, nč ne povabš 🙁

😉
[/quote]

Halo, pri “tašči” sm to jedla 😉 mmm, full blo dobr 😉

Halo, pri “tašči” sm to jedla 😉 mmm, full blo dobr 😉
[/quote]

P sej veš d se zajebavam :))

P sej veš d se zajebavam :))
[/quote]

Ah, jaz pa misla da bi res pršou, sm te misla povabt ko bi to sama nardila, potem pa nič 😛

Ah, jaz pa misla da bi res pršou, sm te misla povabt ko bi to sama nardila, potem pa nič 😛
[/quote]

Ja pol pa tko povej :)))

Sicer: Je bilo mišljen v šali, ker pečenega jagenjčka in odojka mamo v naših koncih zlo radi, potem pa mormo malo iskrene “zavisti” pokazat za štos :))

Prinesem kosilo domov .Skuhajo mi profesionalni kuharji.

Surovega, se s tekočino zmehča, z mascobo na koncu pa zapeče.
[/quote]

Ma to meni ni jasno.
Fižol se kuha najmanj 1 uro, krompir pa v tem času razpade? Plus, ko kuham fižol in voda zavre, jo odlijemo in nalijemo novo. To ne gre skupaj s kuhanjem fižola in krompirja skupaj, pa še pišeš, da zaliješ s paradjz zosom…..

wtf?!

Ma to meni ni jasno.
Fižol se kuha najmanj 1 uro, krompir pa v tem času razpade? Plus, ko kuham fižol in voda zavre, jo odlijemo in nalijemo novo. To ne gre skupaj s kuhanjem fižola in krompirja skupaj, pa še pišeš, da zaliješ s paradjz zosom…..

wtf?!
[/quote]

Saj pise: kuhan fizol in surov krompir. Torej fizol prej normalno skuhas, odcedis, potem pa skupaj s krompirjem peces v pecici.

Edino, kar meni tu ni jasno, so pelati. Zaradi kisline od paradiznika se krompir “zacukne” in se ne skuha, ostane trd. Mora biti prej vsaj do polovice kuhan, ce hoces to prepreciti. Si ne predstavljam, da bi se pod paradiznikom spekel, ce se skuhat ne more.

Saj pise: kuhan fizol in surov krompir. Torej fizol prej normalno skuhas, odcedis, potem pa skupaj s krompirjem peces v pecici.

Edino, kar meni tu ni jasno, so pelati. Zaradi kisline od paradiznika se krompir “zacukne” in se ne skuha, ostane trd. Mora biti prej vsaj do polovice kuhan, ce hoces to prepreciti. Si ne predstavljam, da bi se pod paradiznikom spekel, ce se skuhat ne more.
[/quote]

Aha, sem na hitro preletela in “prebrala”, da je tudi fižol surov.

Ja, krompir in pelati pri kuhanju ne gredo skupaj. Razen če da v pekač fižol, čebulo in surov krompir, zapeče in doda na koncu (ko je že pečeno) v pekač malo pelatov?
Čudno tole 🙂

Ma to meni ni jasno.
Fižol se kuha najmanj 1 uro, krompir pa v tem času razpade? Plus, ko kuham fižol in voda zavre, jo odlijemo in nalijemo novo. To ne gre skupaj s kuhanjem fižola in krompirja skupaj, pa še pišeš, da zaliješ s paradjz zosom…..

wtf?!
[/quote]

daj, malo kulture no, četudi bi bilo napačno napisano, je tvoj odziv primitiven, da pa površno bereš, pa tako odpišeš, je pa sploh “krona na koncu” … torej: wtf?? tebi

Ocvrt piscanec, restan krompir in mesana solata (zelena, fizol in zelje).

Paradajz solata. Noter pa še paprike in sir.

Polnjena paprika iz skrinje, krompir iz pečice, solata iz vrta 🙂

Danes bomo pa po dolgem času kalamare, se že veselim, pa krompirjevo solato :))

New Report

Close