Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A je bla katera mona včeraj na predavanju Vesne Vuk Godina o ljubezni kot tržnem blagu v Drami?

A je bla katera mona včeraj na predavanju Vesne Vuk Godina o ljubezni kot tržnem blagu v Drami?

Na žalost sem ostala brez karte in mi je žal, ker sklepam da je bilo zanimivo. Je morda tu katera ki je bila in se ji da v stavku ali dveh napisat, kaj je govorila in kako je bilo? Hvala v naprej!!!!!

Preberi si prispevek v včerajšnji Oni, mislim da je ravno o tem.

ja bi bilo bolje, da ga ne bi objavila. Edina rešitev je, da bi se s polarcem pofočkala.

Zakaj je škoda? Lahko kaj več poveš?

Tu je nekaj:

https://www.onaplus.si/vesna-v-godina-danasnji-kapitalizem-potrebuje-svoje-jude-in-ti-so-zdaj-moski

Drugače pa mene ona sploh ne pritegne več. Njej se vsi zdijo grozni, vse je treba kritizirati. Grozno razvajeni so otroci, moški so grozni, tako da si današnje ženske sploh ne morejo dobiti tipa itd.

Nje še nisem slišala, da bi kdaj koga pohvalila. Da so otroci fajn, recimo. Ali pa da so moški fajn. Meni so oboji fajn, ona mi pa ni najbolj.

Saj članek sem prebrala:), zanima me, zakaj je škoda, da ga je napisala.

Katastrofa. Do zdaj mi je bila zmerno všeč. Skrajnosti pa zavračam – in tole je odklon v skrajnost.

Katastrofa. Do zdaj mi je bila zmerno všeč. Skrajnosti pa zavračam – in tole je odklon v skrajnost.
[/quote]

a to misliš članek, ali si morda bila na predavanju? Ker verjetno je na predavanju članek precej nadgradila?

Pri 61 tih ženska še ni tako stara, da bi se lahko izgovarjala na starostno pešanje, pa dementna očitno tudi ni. Škoda je zato, ker se je iz odlične profesorice, spremenila v obžalovanja vredno pisunko.

a to misliš članek, ali si morda bila na predavanju? Ker verjetno je na predavanju članek precej nadgradila?
[/quote]

Članek. Črno-belo, senzacionalistično, nepreverjeno, grozno.

Tokrat je pa res zgolj nanizala nekaj ocitnih dejstev. Ne vem, o kakih skrajnostih govorite?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Posilstvo je “kriminalizacija moškega libida”? Čist za začetek. Potem se pa samo stopnjuje.
Dejstva so tu zato, da se interpretirajo tako, ali drugače. In njena interpretacija je katastrofa.
Sej v tem si ti mojster – obračanje besed in mešanje megle – in današnji čas je temu blazno naklonjen. Senzacionalistično samo-jaz-to-vidim-ostali-ste-pa-tepci pisanje, “odpiranje oči” in podobne kozlarije. Vzeto iz kontekstov, osvetljeno samo iz ene strani, ali celo naravnost zlagano z drobci resnice vmes za večjo verodostojnost.
V osnovi pa samopromocija in filanje ega.

Katastrofa. Do zdaj mi je bila zmerno všeč. Skrajnosti pa zavračam – in tole je odklon v skrajnost.
[/quote]
Ko začnete monklje nekoga kritizirat, je to običajno znak, da je vsaj v redu, če že ne super človek, ki ima prav.


Ko začnete monklje nekoga kritizirat, je to običajno znak, da je vsaj v redu, če že ne super človek, ki ima prav.
[/quote]

Tudi v redu, če tebi tako špila. Vidim, da avtomatsko limanje nalepk ti že kar gre od rok.

Članek. Črno-belo, senzacionalistično, nepreverjeno, grozno.
[/quote]
V nasprotju z vašo trditvijo, so navedeni tako viri, kot avtorji.. samo poznati jih je potrebno 😉

De omnibus disputandum..


V nasprotju z vašo trditvijo, so navedeni tako viri, kot avtorji.. samo poznati jih je potrebno 😉
[/quote]

Ja in? A viri delajo pisanje resnično?
Tudi dixi ves čas navaja avtorje in linke, pa ga zaradi tega ne jemljem avtomatsko resno, pravzaprav tudi tebe ne čisto vedno, malo rezerve je vedno zdravo imeti.

Tudi v redu, če tebi tako špila. Vidim, da avtomatsko limanje nalepk ti že kar gre od rok.
[/quote]
Improvise. Adapt. Overcome.
:-))


Improvise. Adapt. Overcome.
:-))
[/quote]

Or join?

Bila je moja profesorica na pedagogiki-izredno (imena predmeta se več ne spomnim najbolj). Njen izpit sem prišla opravlja že visoko noseča. Ženska mi hladnokrno reče, da je zanjo to izsiljevanje in me brez postavljenega vprašanja pošlje na drugi rok, ki pa je bil v času mojega porod, tretji rok pa le mesec in pol po porodu.
Mislim, da ne rabim več napisati o njej! Bilo pa je to v času, ko je njena Maša obiskovala OŠ.
Vsa predavanja so bila obarvana tako, da nas je seznanjala z njenimi družinskimi zadevami in pa o Mašini posebnosti.


Menite, da sme biti človek le ena sama stvar, ena entiteta, ena etiketa?

Pisanje strokovne literature se bistveno razlikuje od predavanja na fakulteti.. in takšno izobraževalno podajanje snovi, se bo zelo razlikovalo od “predavanja” za splošno, laično javnost..
Kolumna, članek je spet namenjen drugi, širši publiki.. posledično bo tudi vsebina drugačna.

Simple.

Napram vsem različnim oblikam pa lahko argumentiramo nastopimo s proti.. to, da ljudje nastopajo pred različno publiko, ni argument.

De omnibus disputandum..

Or join?
[/quote]prosto po Ambrožu:
si fueris Romae, Romano vivito more
si fueris alibi, vivito sicut ibi

😉

Posilstvo je “kriminalizacija moškega libida”? Čist za začetek. Potem se pa samo stopnjuje.
Dejstva so tu zato, da se interpretirajo tako, ali drugače. In njena interpretacija je katastrofa.
Sej v tem si ti mojster – obračanje besed in mešanje megle – in današnji čas je temu blazno naklonjen. Senzacionalistično samo-jaz-to-vidim-ostali-ste-pa-tepci pisanje, “odpiranje oči” in podobne kozlarije. Vzeto iz kontekstov, osvetljeno samo iz ene strani, ali celo naravnost zlagano z drobci resnice vmes za večjo verodostojnost.
V osnovi pa samopromocija in filanje ega.
[/quote]

Ne pravi tega, pac pa:

“Cveti in raste kriminalizacija moških in moške seksualnosti kar vsepovprek. Cveti in raste pretvarjanje žensk v žrtve spolnega nasilja povsod. In vsepovprek.”

in nato:

“Za gospostvene pozicije tistih, ki v današnjem kapitalizmu vladajo, je kriminalizacija moških in moškosti kar vsepovprek tehnika reprodukcije njihove moči vladanja, saj tradicionalne zahodne moške kot današnjemu kapitalizmu nepotrebne odpravlja.”

in tudi:

“…, da je napačno enačiti spolno zlorabo z vsakim ženskim nelagodjem v seksu z moškimi.”

kar je v osnovi jasno vsakomur, ki malce premisli o zadevi. Tega, kar ti impliciras, meni v clanku nikjer ni uspelo niti prebrati, niti zaznati, da bi karkoli amigovalo v tej smeri.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Popravek: cveti in raste kriminalizacija moške seksualne vsiljivosti, kar je prav. Pa cveti in raste ženski pogum in motivacija, da povedo resnico. Mogoče bi nekateri raje, da se ne bi nič vedelo o Weinsteinih, Cosbyjih itd., jaz pač ne.


Menite, da sme biti človek le ena sama stvar, ena entiteta, ena etiketa?

Pisanje strokovne literature se bistveno razlikuje od predavanja na fakulteti.. in takšno izobraževalno podajanje snovi, se bo zelo razlikovalo od “predavanja” za splošno, laično javnost..
Kolumna, članek je spet namenjen drugi, širši publiki.. posledično bo tudi vsebina drugačna.

Simple.

Napram vsem različnim oblikam pa lahko argumentiramo nastopimo s proti.. to, da ljudje nastopajo pred različno publiko, ni argument.
[/quote]
Ne gre za nivo, gre za vsebino. Poznam precej njene zgodbe in ona svoje probleme z moškimi rešuje z omalova evanjem žensk, v tem članku pa je šla pod vsak nivo. Delo ga je objavilo, ker ve, da se bo usul plaz odgovorov. Na žalost očitno ne bo prišla do spoznanja, da smo ženske sebi lastna seksualna bitja in ne adamovo rebro.

Ne pravi tega, pac pa:

“Cveti in raste kriminalizacija moških in moške seksualnosti kar vsepovprek. Cveti in raste pretvarjanje žensk v žrtve spolnega nasilja povsod. In vsepovprek.”

in nato:

“Za gospostvene pozicije tistih, ki v današnjem kapitalizmu vladajo, je kriminalizacija moških in moškosti kar vsepovprek tehnika reprodukcije njihove moči vladanja, saj tradicionalne zahodne moške kot današnjemu kapitalizmu nepotrebne odpravlja.”

in tudi:

“…, da je napačno enačiti spolno zlorabo z vsakim ženskim nelagodjem v seksu z moškimi.”

kar je v osnovi jasno vsakomur, ki malce premisli o zadevi. Tega, kar ti impliciras, meni v clanku nikjer ni uspelo niti prebrati, niti zaznati, da bi karkoli amigovalo v tej smeri.
[/quote]

Impliciram?
Ob branju članka sem začela pihat ob primerjavi “sovraštva proti moškim” z ideologijo preganjanja židov. Če se vam ta primerjava zdi na mestu in čisto ok, potem je z mojim dojemanjem sveta nekaj narobe, ker jaz v svoji okolici nisem opazila “ideološkega preganjanja moških”, je pa res, da imam opravka s pretežno ruralnim okoljem, pri delu pa s poslovnim, kjer moški še kako nosijo hlače. Mogoče sem pa nerazgledana oziroma slabo opazujem, pa vas lepo prosim, da mi na lastnih primerih kot moški poveste, kje ste bili konkretno ideološko preganjani na osnovi spola – če je zadeva tako splošno znana in razširjena, da je primerljiva s preganjanjem židov, potem ni dvoma, da je vsak med vami že kaj doživel na lastni koži.

New Report

Close