Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je to že alkoholizem

Ali je to že alkoholizem

Moj partner trenutno popije vsak večer cca 3-4 velika piva in pred tem sigurno 1-2 takratka. Pravi, da ga odžeja. Ne smem mu nič reči, ker je tečen in se zadira. Ali bo še slabše? Sam pravi, da to ni nič in da itak v pivu ni skoraj nič alkohola. Če pa je še kaj kar jaz ne vidim, pa ne vem.

Pa jasno, da je.

Seveda je. In to že kar pošten alkoholik, ne šele začetnik.

nova
Uredništvo priporoča

Pijanček v vsej veličini!

a kresne te še vedno enako pogosto in dobro?
ko bo upešal na frekvenci in kvaliteti pojdita pa narazen.

Odzeja samo voda. Vse ostalo je preseravanje. Probaj sama piti samo vodo pol leta, potem casu, ko bos zejna spij gazieano pijaco ali sirup, zejna bos,, ceprav bos spila na litre. Tvoj moz ni zejen ampak ima problemos.

Če to prakticira vsak dan, je. Če sam občasno, pa ne.

A si ti tako naivna, ali imaš sama s sabo probleme. ? Da to sprašuješ.
Po 4 pivih in dveh kratkih bi moj že pod mizo ležal.

Reci mu, naj en teden v mesecu abstinira. Boš videla, kako se bo usajal, da je to brezveze, ker se že sam zaveda, da brez piva ne more. Če pristane na ta preizkus, pa po moje ne bo zdržal, ker se nima več pod kontrolo. Torej gre za alkoholizem. Z očitki tega ne bosta premagala. Če vsak dan pije ob istem času, ga zamoti takrat z drugimi rečmi, naloži mu obveznosti, delajta kaj skupaj, pojdita na sprehod, v kak hrib. Mora spremeniti svojo rutino in navade, če se tega hoče znebiti.

En teden je premalo, en mesec.
Bo jasno, ko beli dan. Pa saj ne bo hotel.

Znanec je visok 1,90m, cca 120kg, spije dnevno min 0,5l vina in pivo ali dve za odžejati.
Pravi, da za njegovo višino in težo se ta alkohol normalno porazdeli in se nima za alkoholika.
Je rekel, da so šli v službi z njim staviti, da ne zdrži 3 mesece brez alkohola. Zdržal je 3 tedne brez alkohola.
Še vedno se nima za alkoholika.

Predvidevam, da ima avtoričin mož enako mišljenje.

Ah, neeee, on ima vse pod kontrolo, on lahko neha, kadar ‘če, on ve, koliko lahko spije…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

O ja, pa še kakšen alkoholik. Ne zatiskaj si oči, nič bolje ne bo.

Noben alkoholik ne prizna, da je alkoholik. In tvoj zal je.
Moj je tudi bil.. Pa sem enostavno imela tega dovolj in sem mu pac povedala, da se bom odselila, ce se ne umiri. Zdaj ne pije vec vsak dan, pije nekje 3x na teden, 1 ali 2 piva. Malo pijan (toliko da opazim) je 2-3x mesecno.. Oreng pijan je pa zelo redko.. 1x na 3 mesece na primer.
Prej je bil pijan skoraj vsak dan. Me je pa strah, kaj bo cez zimo. Imam se vedno strah oz zivcnost, ceprav se je zadnjo zimo kar dobro drzal. – pri nama je vecji problem zima, ker takrat ne delajo in ima cas za neumnosti.

A to je polarni, on ga cuka, potem pa v gatah z gajžlo lovi vesoljce med trtami. 🙂

In ostajaš s takim dedcem..a se nimate nič rade..ista si kot tista zgoraj.
2-3 na mesec malo pijan..orenk pijan pa 1x na 3 mesece.
In ti si ponosna, ker ga imaš pod kontrolo. Malo sicer živčna, ampak upaš, da bo..jaooo.

Tvoj še kar lepo je.
Alkoholik, ki “se še kar drži”, je enako kot ženska, ki je “samo malo noseča”.
Ne se slepiti.

Jebemti imate nekateri malo cudne definicije… Ampak, OK, naj vas vasi deci prenasajo, sami so si krivi.

Sicer pa, jaz sem pijanec, ne alkoholik. Alkoholiki morajo na neke sestanke hodit, da lahko obdrzijo ta prestizni naziv!

Tudi moj jih spije po 4 ko pride iz sihta. Od 6zvecer naprej.
Ko je trezen ga ni za prenasat. Tako je nesramen da ….
Ko spije, se umiri. Nikjer vec sledu zoprnije in normaln dec je takrat.
15 let je bil trezn zdaj ze 5let po 4pive.med vikendi sestorcka. Pa tud takratki padajo. Ce ima doma . In tok je zafukan da zdrzi 40dni brez alkota.
Vcasih bi mu se jaz vlivala da zapre usta. Pa vem da ni prav.
Velik ima probleme ko so pijani jz ko je trezen. Groza.


Ma ni ni ni ni, . Jaz ga vsak dan liter “beuga”, da se razume. Brez ideoloških primesi prosim !!!!!!!! Ampak mora biti vipavski in na tega prisegam. !!!!!!!!!!!!!! Zjutraj se zbudim , nasproti vsem za furustrirancem in gre naprej. Žene ne pretepam, bluzim tudi ne. Otroci so porihtani, so what !!!!!. No kje je moj problem. V zakonu, dobrodelni varianti, morda pri skorumpiranih kao projektih proti vsemu na te svetu, z pomočjo društev in zakona proti pitju. Ja očitno se ne zavedate, kaj je rizično pitje, obenem pa bluzite, kaj je rizično. Rizično je kakor za koga !!!!! Tudi v prometu je tako . Morda živimo v svobodni in resnično realni državi. Morda !!! Ja na preveč “kao” velikih problemov, se “šlepa”, pod kao projekti, dušebrižništvo in še kaj preveč organizacij, pod okriljem EU. Malo poguglajte po SLO “cajtengih”” in boste imeli veliko delo, tudi v zadnjih dneh.
No , da ne bo zgodba dokončan, grem na na 2, beri dva decilitra v klet.
Kaj pa trezna Slovenija ????????????

je ALKOHOLIK!


Ma ni ni ni ni, . Jaz ga vsak dan liter “beuga”, da se razume. Brez ideoloških primesi prosim !!!!!!!! Ampak mora biti vipavski in na tega prisegam. !!!!!!!!!!!!!! Zjutraj se zbudim , nasproti vsem za furustrirancem in gre naprej. Žene ne pretepam, bluzim tudi ne. Otroci so porihtani, so what !!!!!. No kje je moj problem. V zakonu, dobrodelni varianti, morda pri skorumpiranih kao projektih proti vsemu na te svetu, z pomočjo društev in zakona proti pitju. Ja očitno se ne zavedate, kaj je rizično pitje, obenem pa bluzite, kaj je rizično. Rizično je kakor za koga !!!!! Tudi v prometu je tako . Morda živimo v svobodni in resnično realni državi. Morda !!! Ja na preveč “kao” velikih problemov, se “šlepa”, pod kao projekti, dušebrižništvo in še kaj preveč organizacij, pod okriljem EU. Malo poguglajte po SLO “cajtengih”” in boste imeli veliko delo, tudi v zadnjih dneh.
No , da ne bo zgodba dokončan, grem na na 2, beri dva decilitra v klet.
Kaj pa trezna Slovenija ????????????
[/quote] si pac pijanec, kaj ima to veze z svobodo….in drugimi ljudm,i pac zatiras custva …pejt raj laufat mogoce spoznas se…

Taprav dec mora bit vsak dan krgan 😉


Ta prav dec nosi dnar domov ne zadetost

Pa saj pije samo za žejo, to ni nič posebnega, jaz vsak dan popijemol 5-6 piv včasih 7 in še nekaj ta kratkih za zdravje in dušo. Že 30 let nisem bil pri zdravniku. To je normalno, samo strokovnjaki to ne vedo, kako bo nek strokovnjak, ki pametujejo o alkoholu in pijačah vedel, kaj je pivo, če ga ne pije.

New Report

Close