Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Se zaklepate, ko ste doma?

Se zaklepate, ko ste doma?

Nepomembno, a vseeno malo je. Se zaklepate v stanovanje tudi čez dan ( predvsem tisti v blokih). Kdaj se pa zvečer zaklenete?

Imamo hišo z ograjenim dvoriščem in dvoriščna vrata so vedno zakljenjena, na dvorišču pa kuža ali dva. Zvečer pa generalno zaklenemo ob 20h

Zaklepanje se in razmišljamo, da bomo odpirali samo najavljenim obiskom.

nova
Uredništvo priporoča

Zaklepamo čez dan in sicer iz razloga, ker se nam je večkrat zgodilo, da, ko smo imeli odklenjeno in je npr. nekdo pozvonil (poštar, znanec, neznanec, elektro delavci za popisovanje števca…) in se nismo takoj odzvali ali pa, ko so bili otroci sami doma, so kar sami ”poskusili” kljuko in prišli notri. Meni bi bilo dovolj, da, če lastnik ne odpre, ne hodiš še notri iskat ljudi.


Zvečer po osmi, ko so otroci not, prej ne, ker nima smisla, ker se vrata samo odpirajo nonstop, ko mali ven in not hodijo jest in pit in čelado iskat itd…

Bili so časi ko se sploh nisem zaklepala, zdaj pa se ves čas.

V bloku živimo, spodaj se zaklepa. Tudi čez dan zaklepamo. Tudi jaz spustim naprej le napovedane obiske. Vsi imamo telefon, tako da ni problem poklicat, zmenit sr.

Odkar se je tašča nepovabljena med vikendi nekajkrat pojavila kot duh v dnevni sobi, ko smo se po kosilu z možem in otroci crkljali v dnevni sobi, in me je skoraj infarkt, prav obsedeno nekajkrat na dan preverim, da je zaklenjeno. 😉

Vsakic in vedno vhodna vrata stanovanja v bloku. Ne vem zakaj ne bi. Tako je ze od nekdaj. Vhodna vrata bloka so tudi zaklenjena (a blok ni najmanjsi in premnogi zal se radi odpirajo preko domofona neznancem,ki naj bi recimo ”raznasali letake”). Prva je samozascita. Tudi nam so ze pokljukali preko dneva.

Absolutno.

V našem naselju so vlomili naprimer enim sosedom 1x, enim pa celo 2x – torej so jih opazovali in točno vedeli, kako bodo lahko.

Tistim, ki so jim dvakrat, je tudi otrok nonstop not pa ven letal, so puščali vrata odklenjena.

Avtocesta je oddaljena cca 300m zračne linije, je bilo obdobje, ko so se množično Romuni fijakali po naseljih pri nas in tudi kljukali. Ni šans, da imamo odklenjeno v teh časih – za koga le? Z zaklepanjem ščitiš svpjp lastnino in zasebnost. Domači imamo pa vsak svoj ključ vedno, ko gremo od doma, tako da ni potrebe po odklenjenem.

Ne vem no, moja skrb po zakljenjenem izvira še iz mladosti, ko smo živeli v Ljubljani, v centru, hiša v nasleju hiš in tudi so hodili “kljukat” vse sorte ljudje. Bosanke v tistih časih so hodile od vrat do vrat prodajat prte ( Iz Rakove jelše v Trnovo) in nekatere so bile prav nadležne. Tudi nekateri ljudje ( inkasanti-včasih so hodili kasirat na dom, pa popisovalci števcev, pa ponudniki “domačega krompirja in jabolk” so tudi kar brez vprašanja vstopili, če so lahko, če so bila vrtna vrata odklenjena, pa čeprav zaprta, ne odprta na stežaj)…. Takrat smo tudi nabavili psa, pa dodatno vmesno ograjo in začeli zaklepat zunanjo vrtno ograjo – ker se je 2x zgodilo, da so celo zunanjo preplezali ponoči, ko so hodili šnofat po dvorišču. Potem smo namestili še senzorske luči.

Hiša, vrata na okroglo kljuko se odpirajo samo na ključ. Ko smo doma, je pogosto ključ kar v vratih, včasih ga celo čez noč pozabimo zunaj. K nam še Jehovovih ni, ne da bi še kdo drug nepovabljen “kljukal”.

Ja ja, se. Pa če pozvoni tudi najprej preverim kdo je, preden odprem.

Normalno, da zaklepamo. Že zaradi varnosti, pa tudi do tega mi ni, da mi nekdo kar pritisne na kljuko in uleti. Se je včasih dogajalo. Takšnih ljudi ne razumem.

enako

Ja zaklepam ker nikoli ne ves

Tudi jaz. Živim sama, v bloku, vrata bloka so sicer zaklenjena, ampak tudi čez dan se zaklenem v stanovanje.

Tudi jaz. Živim sama, v bloku, vrata bloka so sicer zaklenjena, ampak tudi čez dan se zaklenem v stanovanje.
[/quote]

Enako, zaklepam tudi čez dan. Tako se bolje počutim.

Ne razmišljam o tem, nikoli nisem pomislila, da me je strah česa, mi je pa najbolj naravno, da je zaklenjeno (tako kot da si zobe umiješ), tako nekoč v hiši kot kasneje in zdaj v stanovanju. in ja, če ne bi zaklenila, se ne bi dobro počutila. Nisem vedela, da nekateri ne.

Mi imamo takšna vrata, da itak ne moreš vstopit brez ključa. Kljuke na zunanji strani ni, tako da itak nihče ne more kljukat in vstopit v hišo. Tako je bolj varno za nas in za obiskovalce, ker imamo v hiši kar konkretnega psa, ki nima rad tujcev.

Vsa vrata so vedno zaklenjena. Sploh ker enim dogaja in hočejo na vsak način priti notri kot da se jim mudi in kar vrata odpirajo pa rukajo. En bivši poštar je sploh bil vsekan. Enkrat je pozvonil potem pa kar notri v bajto pa se drl da je pošta. Halo no. Eni mislijo, da so povsod doma. Če bi bilo odprto poač lahko vsak notri pride tako pa pač ne odpreš vrat in to je to.

Zaklepam, zaklenjena 🙂

Odkar sem zvečer videla se je kljuka na vratih “sama” premaknila (v stanovanju je bil mir, nič prižgano – v enem kotu sem brala, luč pa ni bila vidna od zunaj) sem še bolj pozorna.
Priznam, da sem kar okamenela.
In to v bloku, ki je spodaj zaklenjen.

Živimo v hiši. Ograjena parcela. 2 pitbula. Odklenjena vhodna vrata čez dan…tabla pozor pes. Ponoči zaklenjeni, ker psa spita z nami v hiši. V 20 letih k sreči ni bilo težav z vlomi oz raznimi poskusi.

Čedalje bolj, včasih pa se nisem in tudi avta ne.

Odkar dnevno najdejo migrante na našem območju me je strah ponoči odnesti smeti v smetnjak.

Seveda se in to nujno, po Sloveniji hodi vedno več ilegalnih pribežnikov, oziroma migrantov, ki brez dovoljena pridejo čez mejo s Hrvaško.

New Report

Close