Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vse 103 zasežene kužke so prodali le v nekaj urah, in to po 230 €!

Vse 103 zasežene kužke so prodali le v nekaj urah, in to po 230 €!

Zakaj bi ljudje tako drli na to “razprodajajo” 103 zaseženih kužkov? Za vsakega od njih so zahtevali 230 evrov. Kot da pri nas po zavetiščih ni psov, ki bi jih bilo treba rešiti.

Vsi 103 pasji mladički, ki so jih policisti pred dnevi zasegli tihotapcem z živalmi, so po hitrem postopku že našli nove lastnike. V zavetišču Mala hiša v Lukačevcih se je zbrala množica ljudi iz vse Slovenije, ki so morali za posvojitev psička odšteti 230 evrov. Zavetišče je v zadnjih dneh sprejemalo tudi rezervacije, številni pa so zaradi velikega zanimanja ostali praznih rok.

http://www.24ur.com/novice/slovenija/zasezene-kuzke-razprodali-v-parih-minutah.html

Čez leto ali dve ali tri jih bodo polovico prodajali zaradi „selitve“ in „alergij“

Ostali bodo pač počakali na naslednji podobni konvoj.
Potem pa osveščaj ljudi, da se psičkov ne naroča takole … ko pa komaj čakajo na tako poceni robo. Nagnusno.

nova
Uredništvo priporoča

Sreča, da so dobili svoj dom.

Kolikor spremljam, sicer ne prav pogosto, v zavetiščih ni ravno veliko mladičev, ponavadi so bolj starejši psi, od 6-8 mesecev naprej. Tu je že veliko zamujenega za tistega ki želi psa oblikovati po svojih željah in potrebah.

Jezusamrina, kakšni odgovori. A niste nič veseli za te kužke? Kakšna kalvarija je za njimi. Glede na stroške se mi cena ne zdi visoka.

Sreča, da so dobili svoj dom.
[/quote]

Seveda. Zaradi takega razmišljanja obstajajo puppy milli, tihotapci in poceni kužki. Na koncu je pomembno samo to, da so dobili dom, vse trpljenje zadaj pa ne. Itak.
In zakaj teh 103 ljudi ni že zdavnaj posvojilo kakega kužka, ki jih je po zavetiščih polno? Tudi takih “pasem”, kot so tile nesrečneži? Zato, ker jih je premamil prestižni “rodovniški kužek po nizki ceni”, tako kot to premami vse kupce, ki naročajo psa iz pasjih tovarn iz tujine.
Pomeranci, ki so bili tudi vmes, stanejo par tisočakov.
In ja, stavim, da bo v kratkem polno oglasov za pol leta stare psičke majhne rasti.

Sploh niso preverjali domov, samo, da so se jih resili. Pa karantena in ostalo. Od teh psov, ce jih je nekaj dobilo dobre domove. To so jih talali kot bombne.

Ja, to bo.

Bi bili veseli ja, če se ljudje ne bi tako impulzivno odločali. Tako bo pa večina teh kužkov čez nekaj mesecev postala odveč, tako kot je že ena zgoraj omenila, bodo ljudje kar naenkrat ugotovili alergije in pomanjkanja časa ali prostora. Samo kaj, ko je tako fino se igrati mati terezo, a ne?

Po moje so večino teh kužkov pokupili za namen preprodaje.

Škoda da so zasegli cucke, mar bi jih pustili, da jih prodajo v Italiji. Pri nas je že tako preveč cuckov, sedaj pa bodo še ti pasji migranti onesnaževali Slovenijo s svojim sranjem in scanjem.

Tudi posvojitev mesancka v zavestiscu se placa. Stroski cipiranja, cepljenja, ureditev dokumentacije so enaki za vse pse in to ni poceni. Cena 230 eur ni pretirana. Ljudje so posvojili cistokrvne pse brez rodovnika, ki bi verjetno bili namenjeni za prodajo kot rodovniski.

Prispevek v zavetišču je 50 evrov, ne 230.

Mnenje o takšnih posvojiteljih bom zadržala zase.

Seveda, samo veliko vprašanje je, če so res sedaj prišli v prave roke. Glede na to, da so se skoraj stepli zanje, močno dvomim, da je temu tako. Žal!

Tole zavetišče je gladko zaračunalo oskrbni dan, čeprav to dobi povrnjeno od občine, trdi, da je cenik tak že od nekdaj, pa cenika nima nikjer javno objavljenega, novinarjem pa ni bil na voljo za dodatna vprašanja …
Predvsem temu zavetišču je padla sekira v med s temi kužki.

Jaz sem pa mislila, da morajo zavetišča oddajati sterilizirane in kastrirane pse.
Da o cepljenjih ne govorimo in karanteni in boleznih.
Tole je bilo res hecno narejeno. Razprodaja, brez preveranja, brez česarkoli.

Zakaj za vraga se noben ne vtakne v to, da so bili psi manj kot 1 teden v karanteni?! Vodja zavetišča je opravičeval 230€ tudi s tem, da jih je bilo treba pozdravit, ker so bili eni res hudo bolni. Kako za vraga jim je potem v enemu tednu uspelo vse te bolne in onemogle pse pozdravit?!

Po zakonu zavetišče NE sme oddat nesterilizranih/nekastriranih psov. To pa se ne zgodi čez noč! Sploh pa ne pri bolnemu psu. Psom so dali morda nekaj proti notranjim in zunanjim zajedavcem to pa je to! Hudiča, vsak pes, ki pride v zavetišče, ostane v njem najmanj 1 teden, šele potem ga oglašujejo, ne pa da 107 psov, ki bi že zaradi nepoznavanja okoliščin mogli bit na 1 mesečnem opazovanju, oddaš oz. prodaš v parih urah. Kaj ste znoreli malo?! In seveda inšpekcija spet ne bo naredila ničesar. To, kar trenutno spremlja Slovenija, je zaslužkarstvo na račun psov, ki so prišli iz nehumanih pogojev. In to dotično zavetišče ni čisto nič drugačno od teh, ki so pse do Slovenije pripeljali.

To, da je bilo treba pse oskrbet, ne pije nobene vode. Za pse 30 dni krije vse stroške občina, ne zavetišče. Če bi upoštevali 1 mesečni rok za karanteno, jih potem dejansko tretirali tako, kot se spodobi, bi seveda kastracija/sterilizacija padla na pleča zavetišča, ker bi 30 mesečni rok za občino že potekel – ampak v tem primeru se to ni zgodilo. Psi niti cele karantene niso dali skozi.

Pa saj v zavetišču niti niso mogli preverit, če so posvojitelji zreli za psa – kaj šele za takega psa, ki ima več kot 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} možnosti za hude genetske bolezni in z njimi povezane astronosmko visoke stroške.

Ja, reveži pasji potrebujejo dom. Ampak pred tem pa je bila dooooolga vrsta stvari, ki bi jih zavetišče moglo naredit, upoštevat, pa jih ni! In spet bodo v tej zgodbi najkrajšo potegnili tisti, ki nič krivi – kužki. Najdaljšo pa veterinarji, ki bodo na račun teh revežev verjetno mastno služili – če se jih ne bodo ti novi lastniki enostavno znebili. Nočem biti negativna, ampak žal za marsikaterega od teh revčkov, ki so bili tako na vrat na nos posvojeni, ne vidim lepe prihodnost in to zgolj zaradi požrešnosti ljudi – na eni strani za denar in na drugi strani zaradi izgleda, postavljanja pred drugimi…

Švercarja jih nista smela prodati, zavetišče pa jelahko zaslužilo!!

Pa dreka po sprehajalnih poteh bo neskončno!!
Pse bi morali vrniti v izvorno državo kot begunce

Veliko ljudi je v Sloveniji in kapitalizmu duševno bolanih. Samo en dober marketing in ljudje dobesedno znorijo. Enako je z Iphoni ko gledamo ljudi, ko čakajo v vrstah za nek nov telefon ali MC Donalds, kjer za ne majhno ceno dobite en majhen hamburgerček, od katerega je več kartona, papirja in embalaže, kot hrane, če ji sploh lahko rečemo hrana pa so te restavracije nabito polne, enako je z temi kužki, marketing dela čudeže. Normalni ljudje kar nas sploh je, vemo da je to vse popolni nateg, večina pa temu nategu v kapitalizmu podleže.

Na sprehajališčih, pločnikih, igriščih … Kupce psov po turško na kole.

Na karanteno nisem niti pomislila. Ampak glede na to, da so posvajanje napovedali vnaprej, bi se pa menda vet. inšpekcija lahko zganila sama od sebe ali tudi v takim primerih čakajo na uradno prijavo?
Tako mladih psov tudi v zavetiščih ne kastrirajo/sterilizirajo … me zanima, koliko od njih ji bo v skladu s posvojiteljsko pogodbo “poštimanih” naknadno.
Kako zdravi in dolgoživi bodo ti kužki – naj bog lastnikom toobzirno nakloni čim več sreče, če že pameti niso imeli.

Prispevek v zavetišču je 50 evrov, ne 230.

Mnenje o takšnih posvojiteljih bom zadržala zase.
[/quote]
Jaz pa mislim, da bi se morali problema končno lotiti v izvoru, kar pomeni, pse in mačke čipirat, morala bi voditi striktna evidenca čipiranih živali in njihovega razploda. LJudje bi morali za zavrženo žival dosti več plačati azilu in ne nekih 50 ali 100 eurov, če psa, ki ni čipiran celo kar ne zavržejo.Za slabe razmere in nekontroliran razplod visoke kazni, kar bi inšpektorji na podeželju redno kontrolirali in kasirali.
Samo tako bi bil red in bi se ljudje obnašali bolj odgovorno in preudarno, ter ne bi bilo cel kup živali na cesti, v azilu, na plečih davkoplačevalcev, evtanaziranih…
Zato mi gredo vsa ta društva prav na živce, saj skoz žicajo in se že skoraj 20 let ukvarjajo le s kurativo namesto preventivo.
Gledam sosedo, starejšo gospo, ki vzorno skrbi že cca 30 let za pritepene muce, po hrano se vozi celo z invalidskim vozičkom.Tudi sama vedno jemljem živali iz ceste, samo se mi včasih zdi že prav blesavo, da moramo drugi reševat probleme pokvarjenega in neodgovornega folka, saj si do danes še nisem sama izbrala živali, ki bi mi bila res na kožo pisana, pač pa vedno poberem največje sirote, sem jih rešila in oskrbela iz ceste cca 40.Pa mi ni bilo težko, vendar mislim, da je bilo dovolj in je čas, da se to področje učinkovito uredi, saj se že predolgo ponavlja ista lajna in zgleda, da je to zaželjeno in za nekatere donosen biznis, da ostaja tako, da živali trpijo.
Skratka društva bi morala bolj celovito predstavit problem in mislim, da bi ljudje že zaradi davkoplačevalskega bremena zadevo v peticiji podprli.


Jaz pa mislim, da bi se morali problema končno lotiti v izvoru, kar pomeni, pse in mačke čipirat, morala bi voditi striktna evidenca čipiranih živali in njihovega razploda. LJudje bi morali za zavrženo žival dosti več plačati azilu in ne nekih 50 ali 100 eurov, če psa, ki ni čipiran celo kar ne zavržejo.Za slabe razmere in nekontroliran razplod visoke kazni, kar bi inšpektorji na podeželju redno kontrolirali in kasirali.
Samo tako bi bil red in bi se ljudje obnašali bolj odgovorno in preudarno, ter ne bi bilo cel kup živali na cesti, v azilu, na plečih davkoplačevalcev, evtanaziranih…
Zato mi gredo vsa ta društva prav na živce, saj skoz žicajo in se že skoraj 20 let ukvarjajo le s kurativo namesto preventivo.
Gledam sosedo, starejšo gospo, ki vzorno skrbi že cca 30 let za pritepene muce, po hrano se vozi celo z invalidskim vozičkom.Tudi sama vedno jemljem živali iz ceste, samo se mi včasih zdi že prav blesavo, da moramo drugi reševat probleme pokvarjenega in neodgovornega folka, saj si do danes še nisem sama izbrala živali, ki bi mi bila res na kožo pisana, pač pa vedno poberem največje sirote, sem jih rešila in oskrbela iz ceste cca 40.Pa mi ni bilo težko, vendar mislim, da je bilo dovolj in je čas, da se to področje učinkovito uredi, saj se že predolgo ponavlja ista lajna in zgleda, da je to zaželjeno in za nekatere donosen biznis, da ostaja tako, da živali trpijo.
Skratka društva bi morala bolj celovito predstavit problem in mislim, da bi ljudje že zaradi davkoplačevalskega bremena zadevo v peticiji podprli.
[/quote] saj ves, zaradi dobrih ljudi je vedno vec zla. In to je se kako resnicno. Svinje onesnažujejo naravo, dobri za njimi pospravljajo, svinje mucijo zivali, cloveka, dobri popravljajo skodo in tako dalje. To ni dober nacin, ker je s tem vedno vec svinj. Jaz sem sla zadnjic po kostanj pod drevesom je bilo lepo zlozenih deset velikih plaastenk, polno papirjev, plocevink pa v gozdu. Torej krsitelje je potrebno strogo kaznovati na licu mesta s prepovedjo. Ko nekdo muci zival, denarna kazen, prepoved, da ima se kdaj psa, macko, zvino…in tako dalje……


Ti seveda nimaš pojma o vzgoji psov. Res je le to, da so starejši s ?slabimi navadami? nekoliko trši oreh.

New Report

Close