Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nosečnica – kajenje

Nosečnica – kajenje

Vedno več videvam nosečnic, ki kadijo in se vprašam kje zaboga imajo pamet?! A ne misliš na svojga otročka, kako mu škoduješ? A si taka kura, egoistična, živčna razvalina, te dajejo hormoni? Pejt raje na en sprehod po službi… Lepo vas prosim, saj vsak dela kar želi s svojim življenjem, ampak tole pa ni za nikamor. Ko tukaj gor berem teme o samskih brez otrok, se mi ne zdijo nič napačne.

nosečnica nima biti kaj kadilka in tudi pasivna kadilka ne. Torej je prav da tudi ostali okoli nje ne kadijo, enako velja potem za dojenje in malega otroka.
Pač vsakdo ima pravico do čistega zraka in zdravega življenja in nihče nima pravice tega komurkoli kratiti in tukaj je mati dolžna in odgovorna zagotoviti to otroku, ki je tako odvisen od nje in dejanj okolice – torej tudi ostalih, ki ne smejo nosečnice in tudi otrok izpostavljati pasivnemu kajenju, s tem da bi oni kadili v zaprtih prostorih, kjer nosečnica, mati, otroci živijo.

In pozdravljam zakon, ki kaznuje kajenje v avtomobilih, če so otroci zraven, to bi morali narediti še za domove. samo kako bi se tam izvajal pa ne vem. Vskekakor pa ne bi smelo biti dovoljeno kaditi doma v zaprtih prostorih odraslim da tako zastupljajo nič krive ostale.

Ena brez pameti.
No dejte se zdaj spihat… zaradi tistih petih cigaret ne bo konec ne mene ne otroka ne dveh starejših otrok, ki temu nista izpostavljena. Pač, se trudim nehat in ne gre. Sem športno aktivna, zdravo jem itd… Noben od otrok ni prizadet zaradi tega. Ne hodim po lokalih in ne kadim v zaprtem prostoru.
Ce sem pa zaradi par cigaret govno pa sem, pa kaj.
Imam pa eno dobro lastnost. Ne obsojam drugih zaradi ne vem česa vsega.


no potem, če imaš tako mnenje, spij zraven še tri kozarčkov na dan, ker zaradi pet kozarčkov na dan, ne bo konec otroka in ne tebe, p a še kak šus ali pa travco popohaj, ker itak zaradi enega ne bo konec ne otroka in ne tebe.
da sem jaz tvoj otrok, bi ti to zamerila in očitala.
Do njega imaš dolžnost in te z vso pravico lahko obsoja zanemarjanja.
ni on kriv, če ti ne moreš nehati kaditi. Si morala na to prej misliti, predno si začela.

Ko je bila moja žlahtnica noseča, ji je zdravnica sama rekla, da ne sme nehat kadit. Če bi že hotla, bi to morala nardit že vsaj par mescev prej. Je pa res, da ji je rekla, da mora zmanjšat kolikor se le da, da pač pržge čik res sam takrat, ko ji res zadiši. Da bi bila za otroka dost slabša njena živčnost, stres.

Ravno prebrala, da je to mit, nehat moraš takoj!

Ko je bila moja žlahtnica noseča, ji je zdravnica sama rekla, da ne sme nehat kadit. Če bi že hotla, bi to morala nardit že vsaj par mescev prej. Je pa res, da ji je rekla, da mora zmanjšat kolikor se le da, da pač pržge čik res sam takrat, ko ji res zadiši. Da bi bila za otroka dost slabša njena živčnost, stres.
[/quote]

Ko je bila moja žlahtnica noseča, ji je zdravnica sama rekla, da ne sme nehat kadit. Če bi že hotla, bi to morala nardit že vsaj par mescev prej. Je pa res, da ji je rekla, da mora zmanjšat kolikor se le da, da pač pržge čik res sam takrat, ko ji res zadiši. Da bi bila za otroka dost slabša njena živčnost, stres.
[/quote]

To je pač tolažba za noseče kadilke. Če bi bilo to res, bi se tudi prenehanje s kajenjem na splošno odsvetovalo, če bi bil stres in živčnost ob nehanju slabši od kajenja samega po sebi.


[/quote]

In kako naj ena strastna kadilka neha takoj?

To je pač tolažba za noseče kadilke. Če bi bilo to res, bi se tudi prenehanje s kajenjem na splošno odsvetovalo, če bi bil stres in živčnost ob nehanju slabši od kajenja samega po sebi.
[/quote]

Kolikor mi je znano, stres full vpliva na naše zdravje.
Pa da ne bo pomote, ne pravm da čiki pa ne.
Sicer pa kolk je sam žensk ki so med nosečnostjo kadile, pa je z otrokom vse ok. Seveda so pa tud drugačni primeri. Lej, sej se vsaka zaveda rizika. Lahk bo ok, lahk ne bo. Čeprav je lahk vse ok in ni vse ok tud če si nekadilka.

In kako naj ena strastna kadilka neha takoj?
[/quote]
poglej si zgodbo Gojca – igralca kako je nehal, zadnjič je na tv povedal pri eni oddaji, pa zdajle sem se spomnila tudi Andreja stareta, ko je v eni oddaji povedal,da je nehal čez noč…
se da torej.
Sama nisem kadilka, ampak, si mislim,da je ravno tako čez noč veliko bolj učinkovito, kot pa prepričevanje bom najprej zmanjšal, ker zmanjšajo npr na 5 čikov, potem jim pa še šesti zadiši in si rečejo, eh saj en ne bo nobene razlike – in tako to gre, nikoli se ne neha.
Aja imam sorodnika dvakrat nehal čez noč zaradi zdravja – potem sam prizna, ko se je spravil malo k sebi iz najhujšega iz dolgega cajta nazaj začel, ker ima kolege ki kofetkajo in kadijo in je tudi on najprej enega, no pa še enega in je bil nazaj lepo kadilec…
ampak začel nazaj ni zato, ker bi on sam to tako pogrešal,da ne bi zdržal, in tudi nehal je lahko čez noč ko je zdravje zagustilo.

pa še za zgornjo, ki se prepričuje,da to ni nič 5 cigaret na dan – to je 1350 čikov v obdobju nosečnosti, ko se plod razvija… to je konkretno zastrupljanje in vplivanje na njegov genski zapis… itak pa vpliva že s tem,da je bila že sama prej kadilka.

pa ravno danes je en članek o tem tukaj gor kako starši s prehrano in načinom življenja že pred spočetjem vplivajo na zdravje svojega otroka.

no tukaj je:
https://recepti.over.net/prehrana-prvih-1000-dni-popotnica-za-celo-zivljenje/?_ga=2.213613396.1959151830.1537870087-1704812641.1485814257

Sorry ena južna, tle pa čist mimo sekaš. Kajenje je number one razlog, da bo nekaj narobe, poleg genetskih. Verjetno si sama kadilka, sklepam? Kajenje je tudi sicer znano kot najslabša razvada za zdravje. Tako da rečt tud zdravim gre narobe v nosečnosti, je totalno mimo, ker so možnosti pri kadilcih vsaj 50x višje, če ne še več.

Kolikor mi je znano, stres full vpliva na naše zdravje.
Pa da ne bo pomote, ne pravm da čiki pa ne.
Sicer pa kolk je sam žensk ki so med nosečnostjo kadile, pa je z otrokom vse ok. Seveda so pa tud drugačni primeri. Lej, sej se vsaka zaveda rizika. Lahk bo ok, lahk ne bo. Čeprav je lahk vse ok in ni vse ok tud če si nekadilka.
[/quote]

Ko sem bila noseča, sem zmanjšala na pet dnevno, otrok je zrasel zdrav in inteligenten, sicer pa se raje brigajte za svoje bodoče nosečniške probleme in se ne vsajajte v druge. Sploh pa ste najbolj pametne tiste brez otrok oz. tiste zafrustrinake, ki stalno splavljate po umetnih oploditvah. Mrš nestrpnice zagrenjene!

Kolikor mi je znano, stres full vpliva na naše zdravje.
Pa da ne bo pomote, ne pravm da čiki pa ne.
Sicer pa kolk je sam žensk ki so med nosečnostjo kadile, pa je z otrokom vse ok. Seveda so pa tud drugačni primeri. Lej, sej se vsaka zaveda rizika. Lahk bo ok, lahk ne bo. Čeprav je lahk vse ok in ni vse ok tud če si nekadilka.
[/quote]

kaj to pomeni z otrokom je vse ok – rodil se je brez vidnih deformacij, kako je pa to vplivalo na njegov genski zapis, kako se bo to pokazalo skozi njegovo življenje, lahko tudi na starost, bomo pa še videli ane.
Zagotovo je manj ok kot tisti plod, ki se je razvijal brez tega škodljivega vpliva.

Kolikor mi je znano, stres full vpliva na naše zdravje.
Pa da ne bo pomote, ne pravm da čiki pa ne.
Sicer pa kolk je sam žensk ki so med nosečnostjo kadile, pa je z otrokom vse ok. Seveda so pa tud drugačni primeri. Lej, sej se vsaka zaveda rizika. Lahk bo ok, lahk ne bo. Čeprav je lahk vse ok in ni vse ok tud če si nekadilka.
[/quote]

Se strinjam z Eno južno. Tudi jaz sem slišala s strani stroke, da je manj škode za otroka kakšna pokajena cigareta kot pa stres zaradi abstinence.
Seveda je najboljše že pred nosečnostjo nehat, pa zdravo živet pa pazit na težo… pa še sto drugih stvari. Ampak včasih ni vse kakor bi si želeli da je.

Včasih se je vsepovsod kadilo pa je cela zemlja degenerirana po vaše??


poglej si zgodbo Gojca – igralca kako je nehal, zadnjič je na tv povedal pri eni oddaji, pa zdajle sem se spomnila tudi Andreja stareta, ko je v eni oddaji povedal,da je nehal čez noč…
se da torej.
Sama nisem kadilka, ampak, si mislim,da je ravno tako čez noč veliko bolj učinkovito, kot pa prepričevanje bom najprej zmanjšal, ker zmanjšajo npr na 5 čikov, potem jim pa še šesti zadiši in si rečejo, eh saj en ne bo nobene razlike – in tako to gre, nikoli se ne neha.
Aja imam sorodnika dvakrat nehal čez noč zaradi zdravja – potem sam prizna, ko se je spravil malo k sebi iz najhujšega iz dolgega cajta nazaj začel, ker ima kolege ki kofetkajo in kadijo in je tudi on najprej enega, no pa še enega in je bil nazaj lepo kadilec…
ampak začel nazaj ni zato, ker bi on sam to tako pogrešal,da ne bi zdržal, in tudi nehal je lahko čez noč ko je zdravje zagustilo.

pa še za zgornjo, ki se prepričuje,da to ni nič 5 cigaret na dan – to je 1350 čikov v obdobju nosečnosti, ko se plod razvija… to je konkretno zastrupljanje in vplivanje na njegov genski zapis… itak pa vpliva že s tem,da je bila že sama prej kadilka.

pa ravno danes je en članek o tem tukaj gor kako starši s prehrano in načinom življenja že pred spočetjem vplivajo na zdravje svojega otroka.
[/quote]

No lej, sama s tem nimam težav. Sm res cca 1 leto kadila in potem nehala. Od tega je že par let. Sm sam napisala kar sm slišala in kar vidm.
Sicer pa tud zrak ki ga vduhujemo ni čist čist, pa lej, živimo in tud ta onesnažn zrak pride do otroka.



kot prvo zavedati se škodljivega ravnanja in odgovorno ravnati do otroka – je prepozno šele takrat, ko otroka že imaš… zato hvala bogu smo take “pametne”, ki še nimamo otrok…
in tvoje posmehovanje in norčevanje iz težav drugih, ko splavijo in s tem opravičevanje tvojega ravnanja neodgovornega, je nizkotno – razmišljaj, mogoče pa imajo zdaj težave na tem področju, kjer je njihova mama tako ravnala kot ti, in zdaj nosijo te posledice preko nezmožnosti donositve ali nepolodnosti, in za to niso same krive, ampak nosijo dediščino neodgovornega ravnanja takih staršev kot si ti.

kaj to pomeni z otrokom je vse ok – rodil se je brez vidnih deformacij, kako je pa to vplivalo na njegov genski zapis, kako se bo to pokazalo skozi njegovo življenje, lahko tudi na starost, bomo pa še videli ane.
Zagotovo je manj ok kot tisti plod, ki se je razvijal brez tega škodljivega vpliva.
[/quote]

Lej, ti ne prvoščm, nobenmu, pa zboliš lahk tud ti ki si nekadilka, ane?

No lej, sama s tem nimam težav. Sm res cca 1 leto kadila in potem nehala. Od tega je že par let. Sm sam napisala kar sm slišala in kar vidm.
Sicer pa tud zrak ki ga vduhujemo ni čist čist, pa lej, živimo in tud ta onesnažn zrak pride do otroka.
[/quote]
A zato ker zrak ni čist, je po tvoje ok,da se še pa bolj zastrupljamo, ker itak ne bo razlike.
Oprosti ne razumem te logike razmišljanja, jaz imam tako,da kar lahko sama odgovorno naredim, da čimbolj zmanjšam vsa tveganja nezdravega življenja, se bom potrudila.
Ker po vaši logiki če 5 čikov na dan ne naredi nobene škode, potem jih tudi cela škatla ne, sploh če še zraven upoštevamo nečist zrak, ja pa zakaj bi se sploh klaj trudili po vaše, dejmo se čist zapohat, ker itak ne bo nobene razlike.
Meni butasta logika res in je ne razumem.
Ko je najbolj onesnažen zrak se svetuje zadrževanje kritičnim skupinam v notranjih zaprtih prostorih – med temi so tudi nosečnice in otroci. vsaj kolikor jaz spremljam opozorila.



kot prvo zavedati se škodljivega ravnanja in odgovorno ravnati do otroka – je prepozno šele takrat, ko otroka že imaš… zato hvala bogu smo take “pametne”, ki še nimamo otrok…
in tvoje posmehovanje in norčevanje iz težav drugih, ko splavijo in s tem opravičevanje tvojega ravnanja neodgovornega, je nizkotno – razmišljaj, mogoče pa imajo zdaj težave na tem področju, kjer je njihova mama tako ravnala kot ti, in zdaj nosijo te posledice preko nezmožnosti donositve ali nepolodnosti, in za to niso same krive, ampak nosijo dediščino neodgovornega ravnanja takih staršev kot si ti.
[/quote]
Pa daj se na realna tla postavi! Nekatere mame že od nekdaj kadijo iz generacije v generacijo, to nima veze z neplodnostjo določenih oseb. Vzroke boš morala iskati drugje. In če je dejstvo, da so najbolj zatežene neplodnice, ni to nobena žalitev, ampak d e j s t v o s katerim morate ve živeti, zato ne vsiljujte svojih prepričanj nosečnicam.

Lej, ti ne prvoščm, nobenmu, pa zboliš lahk tud ti ki si nekadilka, ane?
[/quote]
A spet ta logika?
torej si upaš svojemu otroku povedat, glej dragi otrok, ker ni nobene garancije, da ne boš zbolel, če se odpovem kajenju, zato bom kadila na polno. ker tako zdaj ti tako ravnanje opravičuješ in razlagaš.
resno? jaz ne razumem kako lahko nekdo tako razmišlja.
Z nezdravim in neodgovornim ravnanjem večamo tveganja za bolezen razumeš?! ne vem ali je to tako težko razumeti in skladno s tem odgovorno ravnati?


Pa daj se na realna tla postavi! Nekatere mame že od nekdaj kadijo iz generacije v generacijo, to nima veze z neplodnostjo določenih oseb. Vzroke boš morala iskati drugje. In če je dejstvo, da so najbolj zatežene neplodnice, ni to nobena žalitev, ampak d e j s t v o s katerim morate ve živeti, zato ne vsiljujte svojih prepričanj nosečnicam.
[/quote]
Daj povej ti svoja dejstva tvoje kurje logike strokovnjakom in njih prepričuj – kajenje še kako je med dejavniki neplodnosti
tole je iz strani neplodnost.net
Kajenje
Kajenje zmanjša lokalno obrambno sposobnost na materničnem vratu in v jajcevodih in povečuje verjetnost lokalnega vnetja. Kajenje povzroča zgodnje staranje jajčnika, menopavza nastopi prej (1-4 leta). Nikotin in druge kemikalije v cigaretah vplivajo na produkcijo estrogena, ki vpliva na folikulogenezo (razvoj foliklov) in ovulacijo.

Nikotin vpliva tudi na transport zarodka, endometrijsko receptivnost, prekrvavljenost sluznice in stene maternice. Nikotin vpliva na jajčne celice tudi tako, da so bolj dovzetne do genetskih sprememb. Nekateri učinki nikotina so nepopravljivi, prenehanje kajenja pa zmanjša nadaljne okvare. Kadilke imajo 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} večjo verjetnost da so neplodne kot nekadilke. Kadilke imajo 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} večjo verjetnost za spontani splav kot nekadilke.

pa zdravnikom in strokovnjakom povej kako so zateženi, in da si ti vrhunska strokovnjakinja to povedala da je to dejstvo, da so vsi ostali zateženi, samo ve matere nosečnice, ki kadite, ste pa oh in sploh najboljše, top in najbolj zaželene, ker dajete vse najbolj vrhunsko svojemu otroku.
Nič kaj ti naj rečem potlej – zakaj jih pokadiš samo 5, premalo, daj se potrudi da boš vse vrhunsko od kajenja dala svojemu otroku v polni merti, ker itak nič ne škoduje in je to, torej rauhaj verižno… to mu boš najbolj pomagala po tvoje, ker kajenje ni škodljivo ane po tvoje.
nič kaj hočeš,da ti napišemo priznanje za top mamo, ki rauha in tako z ljubeznijo zastruplja svojega otroka. Sarkazem off.
laži sama sebi, lahko nas še napadaš in žališ in smo ti vsi zateženi, ampak, dejstvo ostaja kadilka si ti in ti zastrupljaš svojega otroka!

Ko je bila moja žlahtnica noseča, ji je zdravnica sama rekla, da ne sme nehat kadit. Če bi že hotla, bi to morala nardit že vsaj par mescev prej. Je pa res, da ji je rekla, da mora zmanjšat kolikor se le da, da pač pržge čik res sam takrat, ko ji res zadiši. Da bi bila za otroka dost slabša njena živčnost, stres.
[/quote]

Tvoja žlahtnica ima slabo zdravnico.

Tudi argument “sem kadila, pa se otroku nic ne pozna” ne drzi, saj so posledice lahko tudi precej kasneje, v odrasli dobi. Ne gre samo za lazjo porodno tezo in prezgodnji porod, to je samo najbolj opazno in najlazje zmeriti. A dejstvo je, da otroci kadilk med nosecnostjo dobivajo manj kisika kot ostali. To vpliva na marsikaj, kar morda sploh se ne vemo. Tisto o stresu je pa itak izgovor, ki je bil aktualen 50 let nazaj. Zdaj tega nihce vec resno ne verjame.
.

New Report

Close