Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ce partner prvi ne poklice tasce bo uzaljena

Ce partner prvi ne poklice tasce bo uzaljena

Prvic pisem sem, ker ne vem vec kam in s kom se o tem pogovoriti, morda je se najbolj objektivno tu. Kar ne morem se takimi nebulozami sprijazniti in kaj folk razmislja…stvar je sledeca: s partnerjen pricakujeva narascaj novembra.moja mama odpre temo o temo o tem, da jo prav zanima, ce jo bo moj moz prvi poklical, ko se bo otrok rodil, da nasi druzini prvi pove info, ces, da gre na ta nacin za spostovanje, saj se njen otrok (jaz) muci pri pprodu in, da zakaj bi novico povedal najprej svojim starsem. Folk, kar pogledala sem debelo, nic mi ni bilo jasno…mislm zenska a se hecas, otrlk se niti rodil ni, ti pa razmisljas o nepomembih stvareh. Jaz nism vedela, da se resnicno o tem razmisljajo bodoce babice?? A je to?? A ni najbolj pomembno da slisi lepo novivo, ne pa da razmislja ce bo morda druga na vrsti? Ker meni ni nic narobe ce svojim starsm pove prvim, da je dobil otroka bog pomagaj no. Sem ji vse to povedala, ampak kaj ko je se bolj uzaljena rekla:prav, nam pa po 1 tednu povejte, no niti ne rabis nam povedat. Cist sem brez endrgije ukvarjat se s takimi v tem obdobju, uzaljenost za vsak drek. Itak delam v rokavicah z njo in se bojim da mi bo prekipelo. Kaj storiti ker predvidevam, da bodo problemi se vecji ko pride otrok…v smislu zakaj niso izvecdli prvi za prvi prdec, zobek, korak, rigec grrrr…a v kali zatreti ali naj partner kaj pove ali pac z veliko potrpljenja preslisati??

Ha! Zamisli si situacijo, da odpreš temo z identično vsebino. Kaj bi odgovorila avtorju?

Jaz? Boljša prva zamera kot zadnja. Pa srečno :-).

Ja, ljubosumja med babicami in dedki je veliko, ga je pa najbolje ignorirati. Le nasmehneš se ob takih mislih in zapelješ temo kam drugam. Če bi mama vrtala dalje, pa rečeš, da bodo vse babice za rojstvo vnuka izvedele pravočasno ali kaj podobnega. Ne obremenjuj se s tem!

Pa saj lahko en sms pošlje vsem istočasno. Pripravita ga pa lahko že prej skupaj. Jaz pa v tem res ne vidim problema.

Predlagam tole spodaj (citirano); brez kupov potrpljenja itak nikoli ne gre.

Zdaj grem mojega sina vprašat, katero je prej poklical;) O, jao babe stare zoprne :((

Avtorica, najbolje, da preslišiš takšne neumnosti ali odgovoriš, “ja mama, seveda boš prva. Kako si lohk kaj drugega pomislila?!” A bo šla preverjat??

Rodila sem lani in priznam, da nisem niti pomislila na to, komu je partner prvi povedal. Zdaj zanima tudi mene odgovor, ga grem kar vprašat. Bog mu pomagaj, če ni najprej mojim staršem, to jih bo poslušal 🙂

Imam sicer same sinove, a razumem tvojo mamo.
Mislim, ne vem, ce gre ravno samo za novico o vnuku, po moje gre bolj za skrb zate, za hci, njenega otroka in seveda skrb za otroka njenega otroka…
Mama pac ne more biti pri porodu, jo bo pa skrbelo za umret. Ti si njen otrok, to je normalno.
Moski pa… njim ob porodu zene naj ne bi bilo kaj hudega, razen kake nezavesti…

Imam sicer same sinove, a razumem tvojo mamo.
Mislim, ne vem, ce gre ravno samo za novico o vnuku, po moje gre bolj za skrb zate, za hci, njenega otroka in seveda skrb za otroka njenega otroka…
Mama pac ne more biti pri porodu, jo bo pa skrbelo za umret. Ti si njen otrok, to je normalno.
Moski pa… njim ob porodu zene naj ne bi bilo kaj hudega, razen kake nezavesti…
[/quote]

Vsa čast, ti si se pa znala pri spraševanju in na izpitih dobro izmuzniti osnovnemu vprašanju, če lahko sodim po prispevku v tejle temi. Kjer si iz maminega nakladanja o spoštovanju in prednosti domačega terena prišla na njeno iskreno skrb za porodnico 🙂 Lej, tale mama ni rekla, meni se bo zmešalo od skrbi, glejta, da me res isto sekundo pokličeta, ampak je rekla, v prostem prevodu: jaz hočem izvedeti prva, če hočeta, da ne bo ognja v strehi in razprtije med žlahto. In to si zapomnita tudi za naprej. Tako bo, kot bom jaz rekla, ali pa bom gnjavila, da vas bom vse spravila v Polje.

Zatri v kali. Resno. Preslišis lahko nekajkrat, a počasi se nabere in potem je hudič. Takoj povej jasno in glasno, da če se mislijo usajat kot majhni otroci in tekmovati, se vi te igrice ne boste šli. So dobrodošli na obisk, a vse svoje ihte in komentarje naj pustijo doma. Ne pusti se ujeti v ta začaran krog. Ko začne kdo s takimi neumnostimi, vstani, reci nasvidenje, ter pojdi domov, če je to po telefonu, reci nasvidenje in prekini.

poves, da bo sel ven skupinski sms in to istocasno hehehe

Lej, nekega dne bo treba povedat naj neha z uzaljenostjo izsiljevat in koncno odraste.

Upam, da razumeš, da oče najbrž ne drži takoj isto sekundo, ko je otrok zunaj, telefona v roki, da bo nekoga poklical. Prva pozornost gre novorojenčku in mamici, ti prvi trenutki so neprecenljivi. Torej zaskrbljena mati porodnice čaka par ur poroda, nato še po porodu, da se družinica sploh spozna med seboj, potem pa še +- 2 minuti, odvisno od tega, koga mož prvi pokliče. A se ti res zdita ti dve minuti tako relevantni, da je vredno nosečnico že vnaprej sekirat in obremenjevat?

Sicer se pa ne strinjam, tu po mojem mnenju ne gre za iskreno skrb, ampak za željo “biti prva med babicami”. Imaš zgoraj eno sorodno temo o tem, kako so ene mame užaljene, če jim ne povedo takoj, ko je test pozitiven, če ne izvedo pred drugo babico,… A misliš, da zaradi iskrene skrbi za nosečnico, a zato, ker je nek določen prestiž v tem, da neko stvar izveš prvi?

Tvoja mama ima pa res probleme.Največ sama s seboj.Očitno ima premalo dela in preži na druge.
V glavnem, naredi po svoje.
Na živce mi grejo take mame in tašče, ki se vtikajo za vsako ceno v vse, kar ni njihovo.Postavi ji mejo.

Upam, da razumeš, da oče najbrž ne drži takoj isto sekundo, ko je otrok zunaj, telefona v roki, da bo nekoga poklical. Prva pozornost gre novorojenčku in mamici, ti prvi trenutki so neprecenljivi. Torej zaskrbljena mati porodnice čaka par ur poroda, nato še po porodu, da se družinica sploh spozna med seboj, potem pa še +- 2 minuti, odvisno od tega, koga mož prvi pokliče. A se ti res zdita ti dve minuti tako relevantni, da je vredno nosečnico že vnaprej sekirat in obremenjevat?

Sicer se pa ne strinjam, tu po mojem mnenju ne gre za iskreno skrb, ampak za željo “biti prva med babicami”. Imaš zgoraj eno sorodno temo o tem, kako so ene mame užaljene, če jim ne povedo takoj, ko je test pozitiven, če ne izvedo pred drugo babico,… A misliš, da zaradi iskrene skrbi za nosečnico, a zato, ker je nek določen prestiž v tem, da neko stvar izveš prvi?
[/quote]

Rodila sem 3x, se v prejsnjem stoletju, ko ni bilo mobilcev.
3x sem dobila stacionarca na porodno, da poklicem starse. Moz je bil vsakic zraven, njegova mama je bila takrat v tujini, jo je poklical pozneje od doma.

Rodila sem 3x, se v prejsnjem stoletju, ko ni bilo mobilcev.
3x sem dobila stacionarca na porodno, da poklicem starse. Moz je bil vsakic zraven, njegova mama je bila takrat v tujini, jo je poklical pozneje od doma.
[/quote]

Saj ne pravim, da se starše šele čez 5 ur pokliče, ampak pri tej mami so očitno sekunde bistvene. Upam, da se večina mam prvo sekundo z otrokom ubada, ne s telefonom.

Saj ne pravim, da se starše šele čez 5 ur pokliče, ampak pri tej mami so očitno sekunde bistvene. Upam, da se večina mam prvo sekundo z otrokom ubada, ne s telefonom.
[/quote]

Otroka ti vzamejo, da ga umijejo in oblecejo. Telefon sem dobila se pred sivanjem, torej je bilo to v prvih minutah.

Rodila 2x. Obakrat je bil CR. Prvič nenapovedano. Jaz sem se zbudila 3 ure po cr. Otroka sem dobila še malo kasneje. Medtem ko sva čakala na otroka sva pošiljala sms-je. Še danes jih poslušava da sva rabila toliko časa. Pač razumem da jih je skrbelo. Ampak me ne gane. Jaz itak nisem mogla pisati ker sem spala. Mož pa tudi ni. on kaj potem?

No drugič je bil napovedan cr. Tokrat jaz nisem no enemu sporočila. Mož pa je sporočil (saje ne vem mislim da je sam sporočila poslal ga moram prav vprasati) najožjem sorodnikom.

SMS sporočila obstajajo, kajne? Že doma ustvari skupino tebi in možu najbližjih ljudi, potem naj mož slika novorojenčka in napiše recimo: Srečno privekal na svet…., velikost, težo in da želite sami uživati v prvih trenutkih, ko ste družinica. Tako bodo hkrati obveščeni tvoji in njegovi starši, vajini bratje in sestre, če jih imata in najbližji prijatelji. Potem ugasnita telefona. Telefonski pogovori pa šele KASNEJE.

povej tečnobi, da pri porodu in še dva dni dalje ne misliš telefonirat 🙂

Jz predlagam, da jo pokličete zadnjo.
To, da pri rojstvu vnuka SEBE postavlja na prvo mesto in se ima pri zadevi za najbolj pomembno osebo je znak, da jo bo treba krepko zabremzati. In najbolje je začeti takoj.

mene so iz porodnišnice ob 02h poslali domov, ker, da do jutra še ne bo poroda.
Po vsej Ljubljani sem iskal eno navadno kavo … šel tudi do tašče, ki pa takrat ni bila doma.
Sem vsem znanim, neznanim in oštirjem zameril do smrti.
Obupan nad vsem sem šel domov (20 minut vožnje z avtom), si skuhal kavo, nastavil uro … in šel ob 8h nazaj v porodnišnico.
Porod je bil ob 10h. Ob 14h pa sem bil že v Zagrebu na letalu za Nemčijo (na 10 dnevni tečaj ) ☺

Ko sem rodila sem kar sama poklicala mamo in ji povedala, potem še tasta, ker vem da je bil že buden (rodila on 4). Ostalim poslala sms.

New Report

Close