Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Si predstavljate današnje 20-letnice, da bi imele otroke?

Si predstavljate današnje 20-letnice, da bi imele otroke?

Kakih 20, 30 let nazaj in več je bilo običajno, da ima ženska otroke, ko je iz srednje šole. Torej so zanosile in rodile z osemnajstimi ali ko so bile stare 19, 20.
Fantje ene dve, tri, štiri leta starejši.

Poznam celo take, ki so rodile že po OŠ, torej stare nekje 15 let. In to kar enega za drugim. (ne gre za Rome)

Skušam si predstavljati današnje generacije, ko gledam toliko staro mladino, da bi že imeli otroke. No way, saj takrat sploh še nimaš do konca razvitih možganov, kako boš potem še nekoga vzgajal.

Duševno je človek za starševstvo zrel šele po 25. letu (no, nekateri nikoli).

Kako je sploh potekala vzgoja pri tako mladih starših…

Tudi pod razno ni držalo, da so pred 20 ali 30 leti rojevale pri svojih 20 letih.

Pred 20 leti je bila povprečna starost prvesnice, torej ženske, ki rodi prvič, okoli 26 let.

Moja mama je prvič rodila pred 60 leti, pri starosti 19 let, in je bila najmlajša v svoji generaciji ter je že takrat veljala za zelo mlado mamico.

Pomagali so tudi stari starši s svojimi nasveti.Ki so bili dobri, včasih pa tudi zanič.
Kar se pa tiče zrelosti, eni še pri petdesetih niso zreli za dom in družino.Tako moški, kot ženske.

Kakšna smešna beseda : prvesnica.Pa ne, da je še v uporabi.

generacija “polna rit” poskrbi najprej zase, se pravi fax, potovanja, žurke……potem preko staršev dobijo kako službico in potem v stilu “keri bredšou” paradirajo po medmrežju le da ne pišejo kolumn, pač pa se razkazujejo, potem pa pri 35 pogruntajo da so malo zašli, ampak pazi sedaj to, oni so potem nekaj več, ker so kao “srečno” samski. No počakajmo kaj bo generacija “polna rit” pri 40+, po mojem bo farmacija fajn služila na njih z nedelujočimi AD-ji, jih mirila z delujočimi sedativi, uspavala pa ne s sanvalčki, pač pa čim konkretnejšim 🙁

Farmacija bi lahko služila na tebi, in to upravičeno

Eni so generacija polna rit pri dvajsetih, drugi pri tridesetih, tretji pri štiridesetih, nekateri pa pri šestdesetih ali osemdesetih.Kakor kdo.Eni pa nikoli.
To so pa tisti , ki so jih starši vzgajali v : Revni smo in taki bomo ostali…

Farmacija bi lahko služila na tebi, in to upravičeno
[/quote]

Farmacija mi daje kruh že skoraj 40 let 😉

Eni so generacija polna rit pri dvajsetih, drugi pri tridesetih, tretji pri štiridesetih, nekateri pa pri šestdesetih ali osemdesetih.Kakor kdo.Eni pa nikoli.
To so pa tisti , ki so jih starši vzgajali v : Revni smo in taki bomo ostali…
[/quote]

Generacija “polna rit”, je pripravljena na vse, samo na prevzem odgovornosti ne, pa če se slučajno zgodi, da par dni ne bi bilo družbenih omrežij, bi se verjetno zelo razredčila.

Kakšna smešna beseda : prvesnica.Pa ne, da je še v uporabi.
[/quote]
https://fran.si/iskanje?View=1&Query=prvesnica

Rojena sem 1957. leta, srednjo šolo sem končala 1976. leta in v razredu so bile na maturi že tri sošolke noseče. Čez eno leto je bila že polovica poročenih in so že imele otroke. Jaz sem se poročila pri 25 letih in pol in čez nekaj mesecev rodila. V porodnišnici sem bila med najstarejšimi, toliko stare kot jaz so rodile že drugič ali tretjič.
Časi so se zelo spremenili, moja generacija ima otroke stare cca 40 let in več in mnogi so neporočeni oz. samski! In to pri 40!

Moja tašča je prvič rodila pri 19-tih pred 51-timi leti in takrat to menda ni bilo nič nenavadnega. Moja mama je prvič rodila pri 25-tih pred 55-timi leti in je bila menda že kar stara.
Mama je živela v mestu, tašča na obrobju mesta.
Hči ima 22 let in si je še ne predstavljam v vlogi mame, čeptav bo gotovo čudovita.
Jaz sem rodila pri 29-tih.

Generacija “polna rit”, je pripravljena na vse, samo na prevzem odgovornosti ne, pa če se slučajno zgodi, da par dni ne bi bilo družbenih omrežij, bi se verjetno zelo razredčila.
[/quote]
Tako tako, samo da vas je še vsaj nekaj pri zdravi pameti, ker drugače človek bere in posluša samo še te šuse polne izgovorov, ko jim pa kaj rečeš, pa znorijo.

Generacija “polna rit”, je pripravljena na vse, samo na prevzem odgovornosti ne, pa če se slučajno zgodi, da par dni ne bi bilo družbenih omrežij, bi se verjetno zelo razredčila.
[/quote]

Saj ne da je bilo v casih recimo mojih starsev marsikaj drugace in boljse poskrbljeno, kot je danes. Sam sem letnik ’89 in še lastna mati mi je rekla, da v današnjih časih je precej precej težje imeti otroka, kot v njenih. Kot prvo stanovanje, takrat se je po Janzbinškovem zakonu stanovanje prodajalo za drobiž praktično pa poglejmo danes. Če nisi nekje bogu za hrbtom ti 80k ne uide pa mi povej zdej kako naj dva s povprečno plačo plačujete 500€ kredit, zraven še vse stroške in še skrbita za otroke? Brez pomoči staršev težko. Nekateri jih nočemo sploh imeti, nekateri se zavedajo, da niso finančno sposobni in jih nimajo. Zdaj pa vas vprašam ? Kaj je boljše? Da imaš otroka na vsak način, četudi ves da bo zivel v pomanjkanju, bedi ali pa mu to raje prihranis? Odobravanje raznih polarcev in podobnih cepcev mladim ne bo placalo elektrike in nahranilo otrok. O odgovornosti pa ne nakladaj, v vsaki generaciji se najdejo neodgovorni. Je pa smesno kako mladini ocitate socialna omrezja in forume, na katerih sami sodelujete 😂😂

Saj ne da je bilo v casih recimo mojih starsev marsikaj drugace in boljse poskrbljeno, kot je danes. Sam sem letnik ’89 in še lastna mati mi je rekla, da v današnjih časih je precej precej težje imeti otroka, kot v njenih. Kot prvo stanovanje, takrat se je po Janzbinškovem zakonu stanovanje prodajalo za drobiž praktično pa poglejmo danes. Če nisi nekje bogu za hrbtom ti 80k ne uide pa mi povej zdej kako naj dva s povprečno plačo plačujete 500€ kredit, zraven še vse stroške in še skrbita za otroke? Brez pomoči staršev težko. Nekateri jih nočemo sploh imeti, nekateri se zavedajo, da niso finančno sposobni in jih nimajo. Zdaj pa vas vprašam ? Kaj je boljše? Da imaš otroka na vsak način, četudi ves da bo zivel v pomanjkanju, bedi ali pa mu to raje prihranis? Odobravanje raznih polarcev in podobnih cepcev mladim ne bo placalo elektrike in nahranilo otrok. O odgovornosti pa ne nakladaj, v vsaki generaciji se najdejo neodgovorni. Je pa smesno kako mladini ocitate socialna omrezja in forume, na katerih sami sodelujete 😂😂
[/quote]

pri jazbinšku? Dete 89 rojeno, privatizacija stanovanj po Jazbinškovem zakonu je trajala dve leti, in sicer od oktobra 1991 do oktobra 1993. Po pisanju Financ je bilo tem času prodanih 139.087 od tedaj skupno 220 tisoč stanovanj v družbeni lasti.
Torej kaj imamo mi rojeni 1960 z jazbinškom, mi smo si bajte zidali po službi s kolegi, moja je kuhala, skrbela za otroka, hodila v službo in to v 2 oblekah enih hlačah in eni bluzi, za več ni bilo……eh pa kaj naj ti razlagam…..
PS
Če je za glanz nov make up, za nohtke, lasne vložke, trepalnice, 12 parov šuhov te in one cunjice, potem je tudi za kako garsonjerco.

Rodila sem prejšnji mesec in je imela sostanovalka v sobi 19 let. Za moje pojme ni niti vedela kaj se dogaja. Totalno neodrasla.

Otroku je dala jest samo, če jo je sestra opomnila, na telefon pa se je pogovarjala tudi opolnoči. Da ne govorim o njenih video klicih….

Danes je zaradi ugodja,vzgoje in ostalih pogojev (da sploh ne omenjamo interneta,fejsbuka in ostaluh motilcev,ki jih “včasih” ni bilo) vse kasneje,ljudje dlje živijo,star se danes šteje od 70+,nedalec nazaj se je 65. Tako tudi mladostniki in mlajši danes najmanj 5 let+
Ne gre več primerjati preh in zdaj,ker se tehnologija spreminja s svetlobno hitrostjo,poleg tega danes mladi ali žurirajo ali pač preprosto uživajo in ne razmišljajo v stilu služba/poroka/stanovanje/otrok…

No, samo ni prav dosti verjetno, da bo pri 40. kaj boljša, poglej 40 letne večno samske monklje, kot bi bral desetletnice.

Moja je bila stara 19 jaz dobrih 20. Ma je bila in je še mama, tista taprava. Jaz pa tudi sem moral začeti skrbeti za cegle, malto, odslužiti kolege. Čez eno leto sva se selila v najino hiško in to imela sva kuhinjo in eno sobico pa WC notri. Ko sva kurila pozimi je teklo iz zidov. Da ne govorim o tem, da je bilo potrebno nonstop kuriti, če ne si zmrznil, na poti pa že drug otrok.

Tudi 40 let nazaj so bile pri devetnajstih popolnoma nedorasle.Sem in tja kakšna materinska, ker je imela to že v sebi.Drugače je bilo pa pač po sili razmer.
Tudi moje sošolke leta 1976 ,77 in 79 so bile že v šoli noseče.Rodile in hodile naprej v šolo ali pa tudi ne, odvisno od pomoči in podpore staršev in moža.
Ene še danes, ko imajo že odrasle otroke pojma nimajo, kako reagirati na kakšno stvar, ker niso o tem nič prebrale, niti jih ni zanimalo.
Poslušajo in kimajo možu, na otroke se pa derejo.Mislijo, da se je treba tako obnašati in da je tako prav.

Moja je bila stara 19 jaz dobrih 20. Ma je bila in je še mama, tista taprava. Jaz pa tudi sem moral začeti skrbeti za cegle, malto, odslužiti kolege. Čez eno leto sva se selila v najino hiško in to imela sva kuhinjo in eno sobico pa WC notri. Ko sva kurila pozimi je teklo iz zidov. Da ne govorim o tem, da je bilo potrebno nonstop kuriti, če ne si zmrznil, na poti pa že drug otrok.
[/quote]Ne razumeš, danes pravijo, da ne morejo imet otrok brez “socialne varnosti”. To socialno varnost si pa predstavlajjo tako kot je videt v reali, njprej nobel bajta in satnovnje, opremljena drago in prestižno, dober avto, potovanja in dopusti, ter mnogo denarja in vse to seveda preden začno delat in ustvarjat kaj. Skratka polne usekane riti potrebne batin in lakote, da bi prišle na realna tla.

Moja mami je imela prvega otroka pri 20, takrat je bilo narmalno, jaz sem leta 1996 rodila prvic pri 19, takrat je to veljalo ze za zgodaj, hcerka je rodila pri 20, 2 leti nazaj. Je normalna mama, pise diplomo, ji pa zatadi studija kar dosti pomagamo. Je pa razlika, ce rodis mlad, ker enostavno prej odrastes. Mi se imamo lepo, radi se imamo, si pomagamo in poskusamo, da se cimmanj obremenjujemo z mnenji drugih.

Moja tašča je prvič rodila pri 19-tih pred 51-timi leti in takrat to menda ni bilo nič nenavadnega. Moja mama je prvič rodila pri 25-tih pred 55-timi leti in je bila menda že kar stara.
Mama je živela v mestu, tašča na obrobju mesta.
Hči ima 22 let in si je še ne predstavljam v vlogi mame, čeptav bo gotovo čudovita.
Jaz sem rodila pri 29-tih.
[/quote]

Leta 1960 je bila povprečna starost ženske ob prvem porodu 24,4 leta.

Ne razumeš, danes pravijo, da ne morejo imet otrok brez “socialne varnosti”. To socialno varnost si pa predstavlajjo tako kot je videt v reali, njprej nobel bajta in satnovnje, opremljena drago in prestižno, dober avto, potovanja in dopusti, ter mnogo denarja in vse to seveda preden začno delat in ustvarjat kaj. Skratka polne usekane riti potrebne batin in lakote, da bi prišle na realna tla.
[/quote]

Statistika te glede bajturine seveda postavlja na laž, ker v Sloveniji smo glede stanovanjske kvadrature na prebivalca precej na repu Evrope. Moje sožalje, če svoji družini nisi znal priskrbeti kaj več od starega dvosobnega stanovanja.

Pozdravljen/a.
Pa jih naj imajo, če so, ali niso pripravljeni. Jaz zaradi tega nič manj ne spim, še manj pa se sekiram za ljudi ki jih v življenju ne bom nikoli srečal.

Stvar posameznika jaz samo pravim na: neprespane noči, sekiranje, pomanjkanje denarja, beda, strah, neizmerna ljubezen, lepi trenutki, toplina, družina ENJOY!
Archangel

Be the change you want to see in the world!

New Report

Close