Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vpis zaradi statusa

vpis zaradi statusa

Padel sem na splošni maturi. Ne morem se vpisati na faks. Nekako moram dobiti status dijaka. Doma so mi rekli naj se znajdem kot vem. Matka mi jih je napela, da sem si sam kriv in naj rešim kot vem in znam. Mi lahko pomagate. Na Cenetu Štuparju bi se dalo pa je drago. Je kje ceneje?

Mislim, da ni nikjer manj.

Ampak v bistvu ni drago. Če preračunaš na letno raven, je to približno toliko, kolikor bi moral plačevati zdr. zavarovanje, če nimaš statusa. Če prištejemo še dodatno zavarovanje, bi pa samo za to dodatno zavarovanje plačal več.
Potem mesečna vozovnica – spet prišparaš, če imaš status dijaka. Starši te tudi z lahkoto uveljavljajo kot VDČ, medtem ko če nimaš statusa, se moraš prijaviti na zavod. Torej ni samo tvoj problem, tudi njihov.

Hvala. Sem pa tudi v buli z denarjem. Doma so mi zaprli žepnino, nekaj imam prihranjeno. Iščem najcenejšo varjanto.

Plačat samo vpisnino in imaš status. Ti ni treba plačat nič drugega.


To ni več možno.
Imaš pa na CDI Univerzumu obročno odplačevanje. Jaz plačujem po 70 eur in to 4 mesece. Dobim not s študentskim delom.


To ni več možno.
Imaš pa na CDI Univerzumu obročno odplačevanje. Jaz plačujem po 70 eur in to 4 mesece. Dobim not s študentskim delom.
[/quote]Za celo leto plačaš štirikrat po 70 eur. Za celo leto 280.


To ni več možno.
Imaš pa na CDI Univerzumu obročno odplačevanje. Jaz plačujem po 70 eur in to 4 mesece. Dobim not s študentskim delom.
[/quote]
Sem pogledal, tu je šolnina 1000 evrov, to je malo več od letne premije za zavarovanje…

Šele zdaj ste izvedeli rezultate?

Nehajte se vpisovati zaradi statusa. Šolam in fakultetam naredite veliko težav. Poiščite si službo.

tudi jaz ti svetujem, da se najprej prijaviš na zavodu za zaposlovanje in zaprosiš za socialne pravice (zavarovanje in denarno pomoč). Potem si vmes najdi zaposlitev, to ti bo dobra motivacija, da boš naslednjič bolj uspešen pri maturi. Po 9 mesecih dela ti pripada 3 mesece nadomestila na zavodu se mi zdi.

Ja.

Kolk pa sploh je status, okol 200€, če se ne motm?

Povej mami, da te ne bo mogla uveljavljat kot VDČ in bo tudi ona finančno na slabšem … Naj na ta račun primakne sto evrov. Ker boš imel čas, boš lahko delal prek študenta in ji vrnil.

A ni vpisnina na Cenetu Štuparju okoli 300 evrov? Pa preveri programe, mogoče bi pa celo naredil še eno srednjo šolo zraven. Delaš samo tiste izpite, ki ti manjkajo, splošne in nekatere strokovne priznajo iz srednje šole/gimnazije.

Kolk pa sploh je status, okol 200€, če se ne motm?
[/quote]Lahko poveš kje? Je cela zmeda. Resnično kdo ve za poceni varjanto. Hvala.

mama ne bo nič na slabšem, če bo mulo šel delat in bo prispeval doma za svoje stroške in preživljal sebe.

Lahko poveš kje? Je cela zmeda. Resnično kdo ve za poceni varjanto. Hvala.
[/quote]

Ja moja frendica je vpisana v izobr.centtu Prah. Mislm da je lan plačala glih cca 200€. Vpraši tja. Prej je bila vpisana na Landis, ista cena, ampak na Landisu so jo po cca 4 mescih zbrisal, ker ni šla vsaj parkrat na predavanja. Tuki v Prahu ji pa niso cel let nič kompliciral. Se je pa zdej stalno zaposlila.

Ja mama je postavila pogoj. JE kar jezna. Oče pa enako.

Ja mama je postavila pogoj. JE kar jezna. Oče pa enako.

lahko se vpišeš ponovno v 4. letnik. Napišeš prošnjo in brezplačno je. vsaj lani se je dalo.


Sem pogledal, tu je šolnina 1000 evrov, to je malo več od letne premije za zavarovanje…
[/quote]
Pa saj ne plačaš cele šolnine, če ti gre sam za status. Določijo ti par izpitov pa je.

Sem se ravno vpisala na Cene Stupar v btc. Placala sm 350€. Za status so mi po telefonu sicer rekl, da ne vpisujejo, ampak mi je kolegica povedala (je ze dve leti pri njih vpisana), da do zdej ni se nobenga izpit nardila, pa nc ne tezijo tko da sm se vpisala. A gre sploh kdo dejansko narest te izpite?

Ali lahko vprašam na kateri program si se vpisala? In ali gre to za izobraževanje odraslih?

Hvala.

A isto velja za pavziranje na faksu – a se lahko vpišeš npr na Štuparja?

Jaz se ravno odločam za vpis na Ceneta Stuparja, program kozmetični tehnik. A gre še kdo, da bi imela družbo? 😀

Baje se lahko, sem malo povprašala na informativnem razgovoru.

New Report

Close