Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Idealna teža za žensko: telesna višina – 100?

Idealna teža za žensko: telesna višina – 100?

Včasih je veljalo neko pravilo, da mora imet ženska težo telesna višina minus 100 minus še nekaj.

A se kdo tega spomni? In ali mislite, da to pravilo drži? Saj vem, da je for a tudi v tem, da so nekatere natrenirane in posledično težje, ampak mene zanima za navadno mami, ki nima časa bit vsak dan na fitnesu.

Zame bi potem veljalo 175 – 100 je 75 kg. Imam jih malo več, seveda si nisem všeč. Kako naj pogruntam idealno težo zase?

no, bilo je 110. višina v cm minus 110.
tvoja idealna teža bi bila tam nekje med 65 – 75 kg.

Višina – 100 je a moškega, za žensko višina – 110. Sicer pa res samo okvirno.

Recimo sama imam višino 167 cm in sem se z 57 kg počutila precej bolj neugodno, kot pa se sedaj s 50 (ta teža enaka zadnjih 15 let, višek sem imela nekajkrat v puberteti in začetku študija).

Zanimivo, kako se različno vidimo. Jaz sem 169 in sem se pri 59 počutila presuho. 🙂 Sem si bolj všeč kot sedaj ko jih imam 64. Pri 59 so se mi na prsnem košu že videle kosti, kar mi res ni všeč. S 64 pa se mi zdi, da sem ravno prav zaobljena.

zakaj bi pa ravno teža morala biti idealna? Imaš tudi vse drugo poštimano v nulo ali se na drugih področjih zadovoljiš s povprečjem? Mož tudi idealen?

številka na tehtnici ne pove kaj dosti …

[img]https://i1.wp.com/mqfitness.ie/wp-content/uploads/2015/10/fatvw.png?resize=640{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2C411&ssl=1[/img]

in zakaj se je morala vsakič bolj sleči?
na zadnji toliko da ne minđe pokaže…


Točn tko.

Nekateri ne znate presoditi svoje telo brez pomoči številk??

Idealna teža je tista, pri kateri se ti najbolje počutiš!
Moja je 67-68kg, manj mi je premalo, sem švoh, več mi je preveč, sem kar težka, neokretna. Višina 178.

Pred kratkim sem bila na enem srečanju, same ženske, ene res suhice, da pri svojih 45-50 zgledajo precej podhranjeno in še zgubale so se, druge spet zašpehane, po 20 in več kil preveč, zgledajo kot ene starke. Par jih je bilo “idealnih”, se pravi, nič ekstremnega, neko zdravo povprečje in še ene par jih je bilo s kakšno kilico preveč, obe skupinici sta zgledali super, mladostno za svoja leta, lepe in zdrave ženske.

Baba, ki ima 175 cm 75 kil, je pa ornk zalita, če nima mišic ko Tina Maze na vrhuncu kariere.


jaz nikoli nisem bila debela. V časih, ko sem najbolj neredno se prehranjevala in nič pazila na zdravo prehrano in vsaj malo miganja, sem imela 59-60 kg pri 170 cm… ampak meni se vse na bokih in riti in okoli trebuha nabira in jaz nisem bila zadovoljna takrat in nisem se dobro počutila v svoji koži.
Ko sem se začela redno prehranjevati in občasno teči in telovaditi, sem shujšala do 55 kg in dobila drugačno obliko okoli bokov, riti, trebuha – čisto nekaj drugega…. pa nisem izgledala presuha.

pa glih ti se spoznaš na babe

Ne orng, je pa zalita.
Za Tino ne vem, koliko je visoka, a če jih ima 175, bi na vrhuncu kariere, pri največji moči in z največjimi mišicami, lahko imela tudi kakih 80kg.

Lahko relativizirate, ampak s 75 kilami pri 175 je skor vsaka predebela. večina 175 visokih žensk super zgleda s 60 – 68, odvisno od konsitucije.

Ne orng, je pa zalita.
Za Tino ne vem, koliko je visoka, a če jih ima 175, bi na vrhuncu kariere, pri največji moči in z največjimi mišicami, lahko imela tudi kakih 80kg.
[/quote]

Tina ni mela nikol 80 kil, niti blizu. Visoka pa je 170 nekje.

Recimo Ilka zgleda na TV ornk močnejša, kot je v reali, v resnici je ena precej postavna punca.

Ko si boste dali dopovedat da je špeh lažji od mišic bomo vzeli kakšno snov naprej. 🙂

Ko si boste dali dopovedat da je špeh lažji od mišic bomo vzeli kakšno snov naprej. 🙂
[/quote]
Ti boš morala najprej vzeti razliko med težo in gostoto, potem pa naprej 🙂

Kdaj boste dojeli, da volumen 1 kg mišic ni enak volumnu 1kg špeha. Torej samo cifre ne povedo največ.

Sama sem visoka 167 cm in ko sem imela 62-65 kg, seveda natrenirana, sem si bila še najbolj všeč. Nisem bila pretirano suhica, ker to mi niti ni preveč všeč, ampak imela sem mišice, prsa in napeto rito ter noge.

Tina ni mela nikol 80 kil, niti blizu. Visoka pa je 170 nekje.

Recimo Ilka zgleda na TV ornk močnejša, kot je v reali, v resnici je ena precej postavna punca.
[/quote]

No, ja, pri 170 potem res v polni formi enih 70-75kg.
Moja sestra je bila profi športnica, ko je bila v top formi, je imela okoli 80kg na 180 višine, bila je pa res ena sama mišica, še v joškah je imela mišice. Zdaj se ne ukvarja več s športom, je že 40+ in ko nima časa za rekreacijo, čisto uplahne, skoraj tam do 60kg, ko se pa spet malo aktivira, prileze skoraj na 70, niha tam nekje med 62-68.

Ko sem pri mojih 168 cm zaradi bolezni prilezla na 59 kg so me bile same kosti oz grozno.
Danes jih imam 65, prilezem tudi na 68 pa imam konfekcijo 38 na sebi. Res pa je da je telo natrenirano.

Ma kako
167cm in 64kg. Nism suha se man dam nase st 38. 40 ja 38 ne.
Kako lahko reces. Da si bla suha pri 59kg in velikostjo 168.
Zdej sifejst mocna ne pa prej suha

Za moške -100, za ženske -110

Idealna, idealna… jeb.eš idealno! Ko se ne počutiš več dobro v svoji koži in ko ti konfekcijska preskoči recimo dve številki, se je treba že malo vprašat kam to pelje. Vsaka ima svojo konstrukcijo in večina telesne teže je voda. Jaz vsak mesec med menstruacijo dobim 2 kile, pa spet dol, se ne nažiram, ampak tudi shujšam ne, bi pa šla 2-4 dol, da bi se počutila bolje. Sem pa 169cm in 67kg, ko sem kadila 63kg, pred porodom 60kg, itd. Pa ne zgledam zdaj nič bolj zašpehana kot prej, zgledam kot normalna ženska. Najbolj na kur.ac mi pa gre, ko začne en dec v temi pametovati kakšna mora biti idealna kilaža žensk!

Idealna teža, bi rekla, da je veliko odvisno od konstitucije vsakega posameznika. Višina minus 110, se pravi, pri mojih 160 cm, bi morala kao imeti 50kg. Po dveh porodih sem imela 63 kg in shujšala na 52kg in bila grozno suha, vdrte ličnice ipd. Zdaj sem na 55 in je super, imam številko 36, se fajn počutim, čeprav me imajo vsi za suho he he. Pa na krvodajalsko lahko grem, kjer je za njih tudi 55kg bolj malo.

New Report

Close