Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako se zaščititi pred ljudmi z temne triade

Kako se zaščititi pred ljudmi z temne triade

Nujno potrebujem nasvet, delam na pozitivi, vendar sem prišel do neke točke ko ugotoviš, da so ljudje iz temne triade spretnejši, veliko bolj manipulatorni. Ti si lahko popolnoma pozitivno naravnan, pa te ljudje, sodijo v to skupino vseeno najdejo, ker ti hodiš naokoli spontano oni pa imajo vse pretehtano in splanirano. Sedaj se učim obrazno govorico. Baje da bi naj poteze obraza dobro razkrivale tovrstne ljudi. Ima kdo kaj več izkušenj?

jaz jih spoznam po energijah. po obrazih ti ne vem kaj dosti povedati, ker sem spoznala hudiča v angelski preobleki. je imel same dobre namene, ki so peljali v pekel. sem pa do njih postala direktna, jim takoj povem kaj si mislim o njih in naj spizdijo od mene. ne čakam druge zamere. zaenkrat mi uspeva.

Tole mene bolj kot na “spontanost” spominja na fobijo. Daj sprosti se in se od tam, kjer ne začutiš dobre energije, obrni stran – brez seciranja…

nova
Uredništvo priporoča

Pojdi na sosednji forum – mejna osebnostna motnja, svojci. Tam lahko izveš vse, kar te zanima, in še veliko več!
Pred manipulatorji se najlažje zaščitiš z izkušnjami. Tudi znanje pomaga.

Avtor,
Odlično vem, kam pes taco moli.

drug drugega programiramo

Da nadaljujem,
ta temna triada v resnici vlada svetu v katerem se nahajamo.

drug drugega programiramo

Se bos ze znal braniti saj nisi otrok.pozitive, negative ni, kar je.zareKo slabo je zame dibro, ker se red tepem hene.

Ljudi od kod??!

Svet ni lep. Ljudje hodijo po njem vsak s svojim bremenom. Kuharica v našem podjetju me je vedno grdo obravnavala, dala mi je majhno porcijo solate, zahtevala, da stempljam embalažo enako.kot tisti, ki so porabili 4 embalaže, jaz pa eno… Pa zvem, da se bori.z močno.depresijo. Včasih je naš pogled izkrivljen. Sprosti se. Bodi še bolj pozitiven in se zazri tudi v svoje napake. Imaš jih dragi. In za nekoga si lahko ravno ti nekdo.iz tako imenovane temne triade.


Kar pišeš, velja za normalne osebnosti. Vsak ima kdaj slab dan, pa je jezen na cel svet, a takšen se pobere in z ljudmi spet normalno shaja.
Avtor govori o psihopatih, narcisih… Ti ljudje so drugačni, ker ne premorejo niti trohice empatije, nikoli ne sprejmejo odgovornosti za svoje početje, so vrhunski manipulatorji, egocentriki in mislijo, da je svet ustvarjen samo zanje z drugimi ljudmi vred. Kdor nima izkušenj s kakšnim vrhunskim manipulatorjem, ne more verjeti, kaj vse je možno doživeti ob trčenju na psihopata.

Edina težava je lahko, če so ti ljudje iz tvoje ožje družine.
Vse ostalo – šefi, kolegi, širša družina, sosedje, itd, – se da hendlat tako, da jih pogruntaš kaj jih žene, potem jim pa ne daješ tistega, kar rabijo. Ponavadi je to drama, nihanja gor in dol, svetlo/temno. Zapreš se kot školjka in jim ne daješ hrane. Ko jim nisi več zanimiv, najdejo boljšo žrtev.


Kar pišeš, velja za normalne osebnosti. Vsak ima kdaj slab dan, pa je jezen na cel svet, a takšen se pobere in z ljudmi spet normalno shaja.
Avtor govori o psihopatih, narcisih… Ti ljudje so drugačni, ker ne premorejo niti trohice empatije, nikoli ne sprejmejo odgovornosti za svoje početje, so vrhunski manipulatorji, egocentriki in mislijo, da je svet ustvarjen samo zanje z drugimi ljudmi vred. Kdor nima izkušenj s kakšnim vrhunskim manipulatorjem, ne more verjeti, kaj vse je možno doživeti ob trčenju na psihopata.
[/quote]

Mislim, da si vas psihopate večina predstavlja čisto narobe. Psihopate ima okolica rada ravno zato, ker so tako odlični manipulatorji.

Okolica ne mara ljudi, ki niso najbolj uspešni pri bojih s svojimi demoni in s to kaže navzven. Psihopati pa to niso. Prej ljudje, ki se ne znajdejo na tem svetu.

Problem je edino, ker nekateri znajo spretno skrivat svoje “kvalitete”.
Včasih se zgodi, da te ima že popolnoma ovitega v svojo pajčevino, ko se zaveš kje in s kom si.

Problem je edino, ker nekateri znajo spretno skrivat svoje “kvalitete”.
Včasih se zgodi, da te ima že popolnoma ovitega v svojo pajčevino, ko se zaveš kje in s kom si.
[/quote]

absolutno. zaradi enega takega osebka sem se štiri leta valjala po sodiščih preden je bil primer ovržen. me je dobro izučilo. z ljudmi od takrat komuniciram na razdalji dveh korakov – v prenesenem smislu besede ne pustim si blizu in njim tudi ne pustim blizu.

Tole mene bolj kot na “spontanost” spominja na fobijo. Daj sprosti se in se od tam, kjer ne začutiš dobre energije, obrni stran – brez seciranja…
[/quote]

Tudi meni se tako zdi.
Okoli nas se zbira tisto, kar mi sami vidimo.
Ga ni človeka, ki bi ga na njegovi poti spremljalo samo dobro ali samo slabo, edina razlika je v tem, da nekateri vidimo bolj dobro, drugi pa bolj slabo.
Če se greš neko pozitivo, je ta tvoja res en velik klinc, če še vedno vidiš samo negativo!

Čakte mal, a to pomeni, da vsi tisti, ki odgovarjate avtorju, veste, kaj pomeni temna triada? Prvič slišim. Mi lahko kdo razloži? Kaj sta potem ostali dve triadi? Hvala 🙂

Tudi meni se tako zdi.
Okoli nas se zbira tisto, kar mi sami vidimo.
Ga ni človeka, ki bi ga na njegovi poti spremljalo samo dobro ali samo slabo, edina razlika je v tem, da nekateri vidimo bolj dobro, drugi pa bolj slabo.
Če se greš neko pozitivo, je ta tvoja res en velik klinc, če še vedno vidiš samo negativo!
[/quote]

Ta miselnost (kaj mi sami vidimo, kaj privlačimo, za vse smo si krivi sami, misli pozitivno, itd.) se je zelo lepo ukoreninila tudi pri nas. Uspešno so nam oprali možgane in smo očitno prišli do točke, ko tudi v situacijah, ki so morda resne, se izgovarjamo s takimi floskulami iz priročnikov za osebnostno rast.
Dajmo razjasnit: če je v moji bližini manipulator, psihopatska oseba, to enostavno pomeni, da opažam te njegove ali njene lastnosti (in NE da jaz vidim, to kar hočem).
Pometanje problemov pod preprogo (imam v bližini manipulatorja) s pomočjo tako priljubljenega pozitivnega razmišljanja (metanja peska v oči) ne bo rešilo situacije.

Ta miselnost (kaj mi sami vidimo, kaj privlačimo, za vse smo si krivi sami, misli pozitivno, itd.) se je zelo lepo ukoreninila tudi pri nas. Uspešno so nam oprali možgane in smo očitno prišli do točke, ko tudi v situacijah, ki so morda resne, se izgovarjamo s takimi floskulami iz priročnikov za osebnostno rast.
Dajmo razjasnit: če je v moji bližini manipulator, psihopatska oseba, to enostavno pomeni, da opažam te njegove ali njene lastnosti (in NE da jaz vidim, to kar hočem).
Pometanje problemov pod preprogo (imam v bližini manipulatorja) s pomočjo tako priljubljenega pozitivnega razmišljanja (metanja peska v oči) ne bo rešilo situacije.
[/quote]

Če vidiš enega manipulatorja, to ni problem.
Pozitivci tudi pri tem manipulatorju najdemo neke vrline, kar spet ne pomeni, da smo z njim bestići, le sposobni smo dojet, da noben človek ni samo dober ali samo slab.
Če pa okoli sebe vidiš same negativce, tako kot jih vidi avtor, je njegovo dojemanje pozitive in sveta zelo v Q.

Ta new age pa tudi ti ne dojemaš …
Videti pozitivno ne pomeni, da vidiš vse dobro, četudi je slabo.
Poanta tega razmišljanja je, da znaš videti oboje, a da se oprimeš in opreš na dobro, potenciraš dobro, hraniš in polniš si baterije z dobrim. Tisto slabo pustiš tam, kjer je in se ne ukvarjaš s tem oziroma te briga le toliko, da se mu izogneš.

Če vidiš enega manipulatorja, to ni problem.
Pozitivci tudi pri tem manipulatorju najdemo neke vrline, kar spet ne pomeni, da smo z njim bestići, le sposobni smo dojet, da noben človek ni samo dober ali samo slab.
Če pa okoli sebe vidiš same negativce, tako kot jih vidi avtor, je njegovo dojemanje pozitive in sveta zelo v Q.

Ta new age pa tudi ti ne dojemaš …
Videti pozitivno ne pomeni, da vidiš vse dobro, četudi je slabo.
Poanta tega razmišljanja je, da znaš videti oboje, a da se oprimeš in opreš na dobro, potenciraš dobro, hraniš in polniš si baterije z dobrim. Tisto slabo pustiš tam, kjer je in se ne ukvarjaš s tem oziroma te briga le toliko, da se mu izogneš.
[/quote]

Jaz te novodobne marketinške poteze (think positive, new age) jemljem tako, kot jih vidim pri drugih, oz. po tem kako jih prakticirajo drugi, ki so se izredno resno poglobili v to filozofijo.
Njihovo think positive obnašanje je, celo v zelo resnih situacijah, pripeljalo do neverjetnih komplikacij, ker so vztrajali pri svojem.
Ti pozitivci so mojstri v tlačenju glave v pesek, ko je na obzorju nekaj, kar ne sodi v njihovo pozitivno miselnost. Sploh ne rabi bit težava, ampak nekaj drugačnega…morda bolj realističnega.

Če vidiš enega manipulatorja, to ni problem.
Pozitivci tudi pri tem manipulatorju najdemo neke vrline, kar spet ne pomeni, da smo z njim bestići, le sposobni smo dojet, da noben človek ni samo dober ali samo slab.
Če pa okoli sebe vidiš same negativce, tako kot jih vidi avtor, je njegovo dojemanje pozitive in sveta zelo v Q.

Ta new age pa tudi ti ne dojemaš …
Videti pozitivno ne pomeni, da vidiš vse dobro, četudi je slabo.
Poanta tega razmišljanja je, da znaš videti oboje, a da se oprimeš in opreš na dobro, potenciraš dobro, hraniš in polniš si baterije z dobrim. Tisto slabo pustiš tam, kjer je in se ne ukvarjaš s tem oziroma te briga le toliko, da se mu izogneš.
[/quote] pozitiva pomeni, da se znas soociti s problemom ali se vsaj trudis….pozitiva pomeni tudi kako reagiras na tezavo. Ali si panicen, jezen, pasiven ali pozitivno reagiras, ker ves, da si kos situaciji oziroma se trudis po svojih najboljsih mooceh. Negativa nam sporoca, kje nismo v stiku s samim seboj, zato se hitro ugotovi cloveka kalo gleda na svet. Psihopati so pa res mojstri manipulacije ti ljudje nimajo nic dobregs v sebi zato dobro ni potrebno iskati. Lahko samo recemo, da kazejo prijaznost, za dosego svojega cilja. Seveda se, nekateri ljudje osredotocajo samo na slabo ceprav ima v celem dnevu tudi prijetne trenutke. In recejo, slab dan sem imel. Osredotocanje je zelo pomembp je pa spet odvisno kako so nasi starsi svet dojemali in ko vemo lahko s trdim delom na sebi.to.popravimo.

Greš svojo pot, in se ne meniš za njih. Niso pomembni, niso povezani s tabo. Prepoznaš jih zelo hitro, če znaš dobro poslušati in če imaš malo instinkta. Če si res pozitiven, ti ne morejo nič.

Jaz te novodobne marketinške poteze (think positive, new age) jemljem tako, kot jih vidim pri drugih, oz. po tem kako jih prakticirajo drugi, ki so se izredno resno poglobili v to filozofijo.
Njihovo think positive obnašanje je, celo v zelo resnih situacijah, pripeljalo do neverjetnih komplikacij, ker so vztrajali pri svojem.
Ti pozitivci so mojstri v tlačenju glave v pesek, ko je na obzorju nekaj, kar ne sodi v njihovo pozitivno miselnost. Sploh ne rabi bit težava, ampak nekaj drugačnega…morda bolj realističnega.
[/quote]

Se ti ne zdi, da je čas, da si ustvarjaš lastna mnenja na lastni koži in nehaš gledat svet skozi druge ljudi?

pozitiva pomeni, da se znas soociti s problemom ali se vsaj trudis….pozitiva pomeni tudi kako reagiras na tezavo. Ali si panicen, jezen, pasiven ali pozitivno reagiras, ker ves, da si kos situaciji oziroma se trudis po svojih najboljsih mooceh. Negativa nam sporoca, kje nismo v stiku s samim seboj, zato se hitro ugotovi cloveka kalo gleda na svet. Psihopati so pa res mojstri manipulacije ti ljudje nimajo nic dobregs v sebi zato dobro ni potrebno iskati. Lahko samo recemo, da kazejo prijaznost, za dosego svojega cilja. Seveda se, nekateri ljudje osredotocajo samo na slabo ceprav ima v celem dnevu tudi prijetne trenutke. In recejo, slab dan sem imel. Osredotocanje je zelo pomembp je pa spet odvisno kako so nasi starsi svet dojemali in ko vemo lahko s trdim delom na sebi.to.popravimo.
[/quote]

Tudi drži.
Sem precej samozavestna in pozitivna oseba, a to ne pomeni, da se mi slabe stvari ne dogajajo ali da me ni nikdar strah, da nisem slabe volje, da kdaj ne dvomim o čem…
Le ko imam problem, tudi če me kdaj zajame panika, znam umiriti sebe in se fokusirati na iskanje rešitev, ko se mi zgodi kaj slabega, znam v tem poiskati tudi kanček dobrega, da lažje prebrodim, ko sem slabe volje, se hitro zavem tega stanja in spet rešujem težavo, ko podvomim, se oprem na stare izkušnje, premislim in ne delam drame iz tega, ampak spet iščem rešitve…

Moja starša sta bila prej negativna kot pozitivna, oba raje v vlogi žrtve kot zmagovalca in mislim, da me je ravno to spravilo na drugo stran, ker nisem želela biti taka kot onadva.

Se ti ne zdi, da je čas, da si ustvarjaš lastna mnenja na lastni koži in nehaš gledat svet skozi druge ljudi?
[/quote]

Z opazovanjem teh “pozitivcev” in njihovega obnašanja, sem si ustvarila lastno mnenje.
Mnenje se ustvari skozi direktne izkušnje in/ali opazovanja.

New Report

Close