Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj vse ste letos vlagali, vkuhavali… za ozimnico?

Kaj vse ste letos vlagali, vkuhavali… za ozimnico?

Kaj vse ste letos vlagali, delali sirupe, kuhali marmelade…. kaj vse za ozimnico?

Jaz letos nič, drugo leto bom pa res.

Mi nikol ne vlagamo nič. Vlagajo drugi, pa nam dajo po kakšn kozarc. Glih cca 3 dni nazaj smo dobil po kozarc turšije, pinđurja in ajvara. Obljubljene imamo pa še paprike filane z zeljem, tega bo pa mal več, mjami 😉
Drugač grem pa kr v Makedonca, pa tam kupm. Za tistih par kozarcev ki jih pojemo pa res ne vem če se splača delat ozimnico.

Murke,cespljevo marmelado,papriko,strocji fizil in pocasi most in grozdni sok ce ne bo replika in co vse domov znosla

nova
Uredništvo priporoča

Mi nikol ne vlagamo nič. Vlagajo drugi, pa nam dajo po kakšn kozarc. Glih cca 3 dni nazaj smo dobil po kozarc turšije, pinđurja in ajvara. Obljubljene imamo pa še paprike filane z zeljem, tega bo pa mal več, mjami 😉
Drugač grem pa kr v Makedonca, pa tam kupm. Za tistih par kozarcev ki jih pojemo pa res ne vem če se splača delat ozimnico.
[/quote]
Se zalujes za hrcki? So pokazali pravo vrednost proti spancem…6 : 0 ko da bi vaterpolo igrali…aja tam so jih avstralci ven fliknali hehe

Marmelado: 4 kozarce mešane, 3 kozarce marelične in 4 kozarce slivove.
Včeraj sem vlžila še par kozarcev majhnih rdečih paprik. Mislim, da je to to.

…pač pa kuham za v skrinjo. Letos po sestavinah, ki jih bom potem poljubno mešala. Nekaj pa tudi gotovih jedi.

Letos je bila norišnica.
Stročji fižol vsaj 50 kozarcev, rumenega in zelenega. Kumarice, paprike, pečene paprike. Ajvar z melancani, artičoke v slanici. Marmelade : ribezova, višnjeva, marelična, slivova, robidova, po mojem sem kakšno pozabila. Jabolčne čežane 20 kozarcev. Hruškov kompot. Višnjev in češnjev kompot. Paradižnikove mezge tri police. Vložen čebulček in gobe.
To je samo v kozarcih. Ostalo je v skrinji, razkoščičeno, narezano, blanširano, nabasano do zadnjega kotička. Zdajle pridejo še ta zadnja jabka in grozdje, orehi so tudi že po tleh, pol pa upam, da za letos bo fertik. Kostanja sploh nabirat ne bomo šli :)))


Se zalujes za hrcki? So pokazali pravo vrednost proti spancem…6 : 0 ko da bi vaterpolo igrali…aja tam so jih avstralci ven fliknali hehe
[/quote]

Zakaj že? Drugič zna bit pa obratn, kaj veš. Sicer pa, če bi kr skoz zmagoval, ne bi bilo več zanimiv gledat.
Ampak tema je o ozimnici, vlaganju, ne o fuzbalu 😉

Naredila sem par kozarcev jabolčnega chutneya, malo paradižnikovega.

za kaj se pa to uporablja?

Za polico paradižnikove mezge in par kozarcev mešane marmelade.

Nič.

Samo papriko…je že lezla ven čez ograjo…😀
Navadno ne vlagamo nič, kupimo sproti, čeprav domače je le domače 😁

grozdje, pa mešano sadje……..

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Mi nikol ne vlagamo nič. Vlagajo drugi, pa nam dajo po kakšn kozarc. Glih cca 3 dni nazaj smo dobil po kozarc turšije, pinđurja in ajvara. Obljubljene imamo pa še paprike filane z zeljem, tega bo pa mal več, mjami 😉
Drugač grem pa kr v Makedonca, pa tam kupm. Za tistih par kozarcev ki jih pojemo pa res ne vem če se splača delat ozimnico.
[/quote]

Meni se pa glih za teh par kozarcev splača, potrebuješ malo sadja/zelenjave, hitro je spucano, hitro skuhano in hitro pospravljeno.

Vse kar jedo otroci, pa še za mene ostane!

Meni se pa glih za teh par kozarcev splača, potrebuješ malo sadja/zelenjave, hitro je spucano, hitro skuhano in hitro pospravljeno.
[/quote]

Sej pravm ne vem. Mogoče enga leta nardim kaj, pa bom takrat poročala al se mi je splačal al ne. Lej, men se zdi preveč pacanja tuki. In ja, se mi zdi tud kr velik dela. Potem pa še al bo uspel al ne bo, a bo dobr al ne bo. Tam v Makedoncu mi je pa vse dobr: tako ajvar, kot ljutenica, pa paprike z zeljem. Marmelad al pa džem pa tud porabmo cca 2-3 kozarce v celem letu, ajd mogoče kakšnga več. To pa tud raj potem kupm.

Sej pravm ne vem. Mogoče enga leta nardim kaj, pa bom takrat poročala al se mi je splačal al ne. Lej, men se zdi preveč pacanja tuki. In ja, se mi zdi tud kr velik dela. Potem pa še al bo uspel al ne bo, a bo dobr al ne bo. Tam v Makedoncu mi je pa vse dobr: tako ajvar, kot ljutenica, pa paprike z zeljem. Marmelad al pa džem pa tud porabmo cca 2-3 kozarce v celem letu, ajd mogoče kakšnga več. To pa tud raj potem kupm.
[/quote]

Kje je to?

Kje je to?
[/quote]

V Fužinah med Mercatorjem in poslovalnico T2. Imajo vse sorte, tud npr brisače, spodnje perilo, kaj sladkega.

V Fužinah med Mercatorjem in poslovalnico T2. Imajo vse sorte, tud npr brisače, spodnje perilo, kaj sladkega.
[/quote]

To je trgovina z imenom Makedonec? Aha, taka z vsem živim. Pa tudi vložene stvari imajo.

Sej pravm ne vem. Mogoče enga leta nardim kaj, pa bom takrat poročala al se mi je splačal al ne. Lej, men se zdi preveč pacanja tuki. In ja, se mi zdi tud kr velik dela. Potem pa še al bo uspel al ne bo, a bo dobr al ne bo. Tam v Makedoncu mi je pa vse dobr: tako ajvar, kot ljutenica, pa paprike z zeljem. Marmelad al pa džem pa tud porabmo cca 2-3 kozarce v celem letu, ajd mogoče kakšnga več. To pa tud raj potem kupm.
[/quote]

Južna, kaj so to paprike z zeljem? Oziroma če mogoče veš, kako se jih pripravi, sliši se zanimivo in nisem še nikoli poskusila.

To je trgovina z imenom Makedonec? Aha, taka z vsem živim. Pa tudi vložene stvari imajo.
[/quote]

Makedonia trade se imenuje. Ja, vse živo imajo, tud kakšne flis jopce, spodnje dele trenirk…ampak jaz kupujem tam sam ljutenico, paprike z zeljem, to imam najraj. Pa kdaj ajvar.

Nič.

Makedonia trade se imenuje. Ja, vse živo imajo, tud kakšne flis jopce, spodnje dele trenirk…ampak jaz kupujem tam sam ljutenico, paprike z zeljem, to imam najraj. Pa kdaj ajvar.
[/quote]

Paprike z zeljem?

Južna, kaj so to paprike z zeljem? Oziroma če mogoče veš, kako se jih pripravi, sliši se zanimivo in nisem še nikoli poskusila.
[/quote]

Ma to je men skor najboljša ozimnca. To paprike cele nafilaš z ribanim zeljem in pustiš da se skisa. Nism nikol delala. Poglej mal na netu, zihr je recept. Drugač pa lahk vprašam žlahtnico, pa ti napišm recept.

New Report

Close