Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek otroci slavnih

otroci slavnih

Nikjer nisem zasledila, kako se imenuje sin od igralke Ana Marije Mitič.
Niti nikjer ni objavljeno kako se imenuje hči Lada Bizovičarja.
Slavni starši, imena otrok pa tajna.
Otroci nimajo pri tem nič, kljub temu pa bi bilo zanimivo izvedeti.

Slavni? A.M.Mitič slavna? Bizo slaven?
Če dobro pomislim, v SLO ni slavnih. Nič hudega.

Ajde, za Bizovičarja vem, za Ano prvič slišim…

Sicer pa, kdo je pri nas sploh slaven?
Mislim, kakšni slavni ljudje so v Sloveniji?
Mi smo tako mala država, da ima vsak od nas nekoga “slavnega” za soseda, je kdo od njih brat/sestra prijatelja ali sodelavke, na cesti vsak dan srečaš koga od njih, … , mislim, kaki slavni so to?

Če kdo pozna imena od teh slavnih slovenskih zvezd, naj jih prosim napiše.

Imena katerih slavnih zvezd? ;). Slovenskih? Je ravno prej nekdo povedal, da pri nas li slavnih, še manj zvezd.

Ne bi vedela, da ima Slovenija kako svojo zvezdo, kolikor vem, so zvezde javne, imenujejo se pa različno, nam najbolj znani sta Sonce in Severnica…

Nihče ne ve, ali pa zvezde kot so Lado Bizovičar ali Ana Marija Mitič skrbno skrivajo imena svojih otrok, da bi jih kdo, ki bere rumeni tisk, ne razpoznal.

Slavni so starši in ne njihovi otroci. Če te tako zanima, jima piši na FB (predvidevam da ga imata) in ju povprašaj direktno.

Saj ni res pa je, ne moreš verjeti, da se ljudje odločajo, da dajo svojemu otroku živalsko ime.
Ana Marija Mitič se je tako odločila.


Pri nas je ena sodelovka dala sinu ime Vuk. Vem, to je srbsko ime, a v sedanjem času res ni popularno.
Lev? Podobno.

Ena je dala ime sinu Jun. Še ec na koncu, pa je živalsko ime. Junec.
Mislim, da bo dobil tak vzdevek, ko bo nekoliko zrastel.

Zdaj že vsi oziroma vsak skriva svojega mulca pa naj bo javna ali pa navadna oseba. Otroci na šolskih in vrtec omaricah več nimajo imen, še manj priimkov. In niti ni treba, da starši otroke imenujejo po živalih in rastlinah, zdaj so to postali tudi Micke in Janezi, če ta dva imena še sploh kje obstajata. Na omaricah imajo namreč nalepke z živalmi ali rastlinami in tako je ena Metka zdaj Sova, Petra pa Opica in Neja Muca….
Jan je Hrček, Lan je Bivol in David Osliček….
Zdaj jih lahko tako kličete tudi doma…hej Osliček, pridi na večerjo in pokkiči še Muco….
Tako boste resna konkurenca vsem UMTENIŠKIM INŠTALACIJAM okrog imen, ki jih dajejo svojim otrokom znane osebe, ki hočejo in to zelo OČITNO na ta način vzbujati pozornost, po drugi strani pa kao bog ne daj, da moja hči ali sin pride v javnost in da bi kdorkoli kje napisal, kako ji je ime….temu jaz pravim bohemska norost.

Ej babe, kaj ko bi ve napisale imena svojih otrok za začetek? Da preberemo… zagotovo je kakša Esmeralda pa Sandokan vmes ( po navdihu limonadnih nadaljevank, ki so vas prevzele)…. Pa Taj, Mai, Rui, Eja Aja, Zia, Zena, …….

Z zgražanjem na po vašem neprimernemi imeni kažete samo na svojo nerazgledanost in ozkost. Najhuje pa je, da jo prenašate tudi na svoje potomce, pa če jim je ime Franc, Jun ali Lev.

Mi je vseeno, kako jima je ime.
Prej ali slej bomo pa izvedeli.


Pri nas je ena sodelovka dala sinu ime Vuk. Vem, to je srbsko ime, a v sedanjem času res ni popularno.
Lev? Podobno.
[/quote]

Meni sta pa Lev in Vuk kul imeni, veliko boljša izbira od marsikaterega izmed teh: https://www.stat.si/ImenaRojstva/sl/FirstNames/MostFrequentNamesThatAppearedAfterDate

Pred 40 leti v vrtcu sem bila Hruška, nalepko hruške sem imela na obešalniku, polički, brisački in prtičku iz blaga.

Poznam otoka, ki mu je ime Lun. Upajmo, da mu nihče ne bo pritaknil končnice -atik…..

To se zgodi, ko mladi starši mislijo, kako so kreativni in unikatni pri dajanju imen svojim potomcev, v bistvu si bo pa otrok želel spremeniti lastno ime takoj, ko bo polnoleten.

Si zamislite, kako fino bi bilo, da bi se na dvorišču igrala dva otroka.
In mama bi ju klicala Osel in Opica pridita na kosilo.
V tem vidim nesmisel živalskih imen.

Kdo bi si mislil, ampak tudi Urška in Uroš sta povezana z ursusom (medvedom).

Če bi se vsi poimenovali po živalih, bi ti sigurno bila Opica, pa še to bi bila zaradi tebe žalitev za to živalsko vrsto!

Včasih so se ljudje poimenovali po naravi, izbirali so ali kaj lepega za ženska imena ali kaj močnega za moška imena – tvoja nerazgledanost in nepoznavanje okolja in zgodovine je očitno odraz tvoje neumnosti.

Ali kdo ve, kako je ime punčki od Anele Šabanagić.

Jaz berem knjigo, ki jo je napisal neki Rus z imenom Lev. V slovenščini bi se pisal Debeluh, Lev Debeluh. Lahko bi tudi rekli Debeli Lev. Je bil in je še vedno kar slaven možak kljub živalskemu imenu.


A si imela kaj zraven??

Jaz berem knjigo, ki jo je napisal neki Rus z imenom Lev. V slovenščini bi se pisal Debeluh, Lev Debeluh. Lahko bi tudi rekli Debeli Lev. Je bil in je še vedno kar slaven možak kljub živalskemu imenu.
[/quote]
Ravno nanj sem pomislila ob tem komentarju – tale Micka (ali Francelj) še ni nikoli slišal/a za Tolstoja in ji je ime Lev čudno zveneča neznanka.

New Report

Close