Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj ste danes jedli za kosilo?

Kaj ste danes jedli za kosilo?

Zbiram namreč kake nove predloge za prihodnji teden. Pripravim si namreč večinoma vso hrano en dan v naprej, da je potem kosilo lahko hitreje na mizi.
Da pa delim še svoje današnje kosilo skupaj z vami, morda tudi komu izmed vas pride prav za naslednje dni.
Pripravila sem zelenjavno juho, ker imam večinoma pridelke še iz vrta. Potem pa sem na ponvi z olivnim oljem spekla fileje piščančjega mesa. Na to sem na tanke trakove zrezala bučke, jih na hitro blanširala (termično obdelala) in še malo popekla na ponvi, na to sem čez naribala še svež sir in postregla skupaj z mesom. Mož je ob tem pojedel še dva kosa kruha, meni pa je bilo to več kot dovolj. Mož pa je pripravil še kumarično solato z jogurtovim prelivom, je bilo prav okusno.

Danes samo za naju s hčerjo zelenjavna juha in jabolka v srajčki.
Jutri bomo vsi, bo pa puranji zrezek, krompir in brokoli.
Včeraj je bila pa solata s kvinojo, paradižnikom, kumarami, čebulo in s tuno.

Sladko zelje, kuhana šunka, jabolčna pita

Nekaj s čim manj dela. Ni ravno nek presežek kulinarike, je bilo pa čisto sprejemljivo.
V pečici sem kar skupaj spekla krompir in piščančje peruti.
Zraven pa zelena solata.

Nekaj kar že zelo dolgo niso jedli. Špageti bolonjeze in radič s krompirjem v solati.
Jutri bo pica. Domača. V pon pa kislo zelje in pečenica. Za naprej pa še malo tuhtam.

Podpeka na morjuuuuu. teletina, svinjina, krompir in ogromno zelenjave. mmmmmm

A še nič buč ne konzumirate? Hokaido buca, krompir, cicerika iz pecice ter rdeča pesa solata.bozansko.

A veš da mi do buč še ni bilo ker je bilo še pretoplo. Nekako buče povezujem z jesenjo, hladom, krajšimi dnevi. Ampak zdaj ko se je shladilo pa gotovo pridejo na repertoar 😉

Si prepričan, da si na morju in ne kje globoko v hribih? A se ne dela na morju hobotnico, sipo ali kalamare pod peko?

Naredila domače krompirjeve svaljke, goveji golaž z grahom. Solata.

(Svaljki so bili fenomenalni mehki, golaž tudi, prepojeni okusi…)

Kako si pripravila bučo, krompir in čičeriko v pečici? Sliši se zanimivo.

Kaj so svaljki? A niso to tisti zapredki prahu, ki se kotalijo po hiši in ob katere se žena spotika?

Kaj so svaljki? A niso to tisti zapredki prahu, ki se kotalijo po hiši in ob katere se žena spotika?
[/quote]

Bingo ! Točno to. Kako veš?!

Musako: zase melancani+meso, za ostale krompir+meso. Pa solato, zraven.
Jutri bo pa piščančji paprikaš in valvice.

Kaj so svaljki? A niso to tisti zapredki prahu, ki se kotalijo po hiši in ob katere se žena spotika?
[/quote]

Podobni njokom, amapk jih svaljkaš ;), malo daljši so.
https://www.google.si/search?q=krompirjevi+svaljki&rlz=1C1GGRV_enSI789SI789&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiQt-XD-s7dAhUJ2CwKHSQ_Bc8Q_AUICigB&biw=1280&bih=887#imgrc=EvH2SCobf1yw_M:

Gobe z jajcko

Kako si pripravila bučo, krompir in čičeriko v pečici? Sliši se zanimivo.
[/quote]
…namoceno ciceriko, krompir prepolovljen in na kose narezano hokaidko zlozis na naoljen pekac, zacinjeno z sredozemskimi zacimbami. Nekoliko tekom peke zaliješ s pelati oz.zelenjavno tekocino. Peceno pa še zabelim s česnovo omako (česen v olju z začimbami).


…namoceno ciceriko, krompir prepolovljen in na kose narezano hokaidko zlozis na naoljen pekac, zacinjeno z sredozemskimi zacimbami. Nekoliko tekom peke zaliješ s pelati oz.zelenjavno tekocino. Peceno pa še zabelim s česnovo omako (česen v olju z začimbami).
[/quote]

Misliš skuhano čičeriko, ali res samo namočeno?

Misliš skuhano čičeriko, ali res samo namočeno?
[/quote]
Cicerika, ki je namocena cez noc in odcejena je ful okusna tudi kot prigrizek: na olju jo preprazis in zacinis s soljo. Ampak res ko je topla, meni hladna ni vec tako zelo okusna.
Falafel se ravno tako pripravlha iz namocene cicerike.
Ta s pecice pride ravno tako hrustljava – ce pa zelis okus kuhane, jo bolj zalijes.


Cicerika, ki je namocena cez noc in odcejena je ful okusna tudi kot prigrizek: na olju jo preprazis in zacinis s soljo. Ampak res ko je topla, meni hladna ni vec tako zelo okusna.
Falafel se ravno tako pripravlha iz namocene cicerike.
Ta s pecice pride ravno tako hrustljava – ce pa zelis okus kuhane, jo bolj zalijes.
[/quote]

Zanimivo, bom probala enkrat.

Melancane na žaru, pire in guacamole, mož čufte in pire, kot priloga stročji fižol s popečenim sezamom v solati.

Večerja je pa skutina tortica brez sladkorja z breskvami.

Bingo ! Točno to. Kako veš?!
[/quote]

Ker piše da so mehki?

Podobni njokom, amapk jih svaljkaš ;), malo daljši so.
https://www.google.si/search?q=krompirjevi+svaljki&rlz=1C1GGRV_enSI789SI789&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiQt-XD-s7dAhUJ2CwKHSQ_Bc8Q_AUICigB&biw=1280&bih=887#imgrc=EvH2SCobf1yw_M:
[/quote]

Mmmm, njami, v bistvu njoki za lene? Kdaj lahko pridem?

Spekla sem kose buče v pečici, pečene sem marinirala s sojino omako, zraven pire iz čičerike, špinačo in stročji fižol v solati.

Če ste v stiski:

04/2568-786

New Report

Close