Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Joga tečaji, nore cene

Joga tečaji, nore cene

Pozdravljeni, zanima me sledeče. Vsi tisti, ki obiskujete tečaje joge, kako si vse skupaj lahko privoščite. Sama imam ok službo vendar mi tečaj, ki ga morm plačat takoj in sicer v znesku okoli 500 evr, predstavlja breme. Gre seveda za 5 mesečni tečaj, dvakrat ali trikrat tedensko. Možnosti plačila na mesec pa ni….

Pamet v glavo, in preskoči takšne “tečaje”.

Čestitamo, pravkar ste privarčevali 500 evrov

https://www.youtube.com/watch?v=_kl_DxglATI

nova
Uredništvo priporoča

Po koncu tečaja verjetno dobiš neko potrdilo in potem sama vodiš tečaje in lahko služiš s tem? Se mi niti ne zdi visoka cena za polletni tečaj. Dobiš še gradivo ali ga moraš dodatno plačati?

Haha

Dobiš naziv : diplomiran jogi, bedak si pa itak že od prej, ko plačaš 500 €

Dobiš naziv : diplomiran jogi, bedak si pa itak že od prej, ko plačaš 500 €
[/quote]

No no:) Če želiš poučevati jogo je že dobro, da se naučiš prave tehnike in imaš učitelja, ki te popravi, ker doma pri gledanju Yt tega ni;)

Če hodiš na vodeno vadbo je isto: dober učitelj bo imel malo udeležencev in lahko se jim bo posvetil in popravil/pomagal pri pravilnih izvedbah;)

No no:) Če želiš poučevati jogo je že dobro, da se naučiš prave tehnike in imaš učitelja, ki te popravi, ker doma pri gledanju Yt tega ni;)

Če hodiš na vodeno vadbo je isto: dober učitelj bo imel malo udeležencev in lahko se jim bo posvetil in popravil/pomagal pri pravilnih izvedbah;)
[/quote]

Pač vsak ni bedak, da bi tole plačeval. 500 eur v naprej za 5 mesecev? Prvič je mesečni strošek ogromen, drugič, zakaj je treba vse plačat v naprej? Nimajo zaupanje, da bodo vadeči ostali?

Hm.. jaz hodim na jogo 1x na teden, začetniški tečaj. Plačala sem 80€ za 5 mesecev (sep – jan). Res je, da ne hodim v Lj, se pa mi je to zdela čisto ok cena (iskreno, bi bila pripravljena plačati še kaj več). No, 500€ pa se tudi meni zdi kar precej.
Razen če imaš v mislih tečaje, kjer na koncu ti sama lahko začneš poučevati jogo in dobiš za to tudi certifikat. V tem primeru je cena čisto normalna, še celo nizka.

Sicer pa še si preračunaš takole… ta tečaj te stane 100€ na mesec. Če greš na jogo 3x tedensko, to pomeni, da te pride manj kot 10€ na en obisk. To pa tudi ni tako tudo..

Pač vsak ni bedak, da bi tole plačeval. 500 eur v naprej za 5 mesecev? Prvič je mesečni strošek ogromen, drugič, zakaj je treba vse plačat v naprej? Nimajo zaupanje, da bodo vadeči ostali?
[/quote]

Iz avtoričinega prispevka ne razberem ali gre za tečaj, kjer se ona uči, da bo kasneje sama poučevala ali gre dejansko za vodeno telovadbo?
Če gre za tečaj – izobraževanje – se mi zdi cena primerna in tudi način plačila je normalen.
Če pa gre za vodeno telovadbo je pa vse odvisno kolikokrat tedensko in način plačila: ponavadi je tako, da če plačaš vnaprej za pol leta je nižja cena, kot če bi plačal vsak mesec sproti.

Vadbe pilatesa/joge v Lj se gibajo nekje 60-70€/mes/2xtedensko / sprotno plačilo / Lj

Gre za vodeno vadbo. Nimam namena poučevat joge. Cena je ok, samo naenkrat 500 €?

Kolikokrat tedensko?

Meni se zdi tak način plačevanja zelo nespameten. Predvsem zato, ker nikoli ne veš, kako se ti bo življenje obrnilo in če boš sploh lahko obiskovala ta tečaj vseh 5 mesecev. Recimo, da se poškoduješ in zaradi tega ne boš mogla na jogo 2 meseca, od preostalega časa ti bo pa verjetno vsaj 3x kaj drugega prišlo vmes in se tečaja ne boš udeležila.

Na tvojem mestu bi jim jaz takoj rekla, da sem pripravljena plačati za mesec ali dva naenkrat, več pa ne. Potem naj se pa sami odločijo, če te želijo v njihovi skupini, ali pa bodo imeli eno stranko manj. Pa še vprašala bi, če na kakšen način komenzirajo, če se kdaj tečaja ne moreš udeležiti (če na primer lahko zamujene ure nadoknadiš v kakšni drugi skupini ali kaj podobnega).

Meni se zdi nakup sezonske karte za neko aktivnost upravičen samo takrat, kadar imam do aktivnosti dostop praktično vse dni v tednu in zato lahko zamujeno vadbo po želji nadoknadim ob drugih terminih, ali pa če obstaja nek način kompenzacije, ki mi odgovarja. Sicer pa ne.

Če se sploh niso pripravljeni pogajati, bi mene zaskrbelo, da so imeli v preteklosti velik osip udeležencev po njihovi lastni krivdi.

https://www.facebook.com/CollegeHumor/videos/10155902428442807/UzpfSTEwMDAwMzUxMjY3OTUwNjoxNzE1NTQxMjgxOTA2Mjc4/

žalostno ,ampak resnično.

DOBRAAA!
[img]https://www.godfire.net/images/GIFs/laughing_smiley.gif[/img]

Trikrat tedensko

v cem je fora plačevanja 100€/mesec za udelezevanje joga tečajev?

Meni osebno se zdi zelo veliko.
Zakaj? Recimo da je zadeva IN.. OK 🙂
Da si bolj zdrav? No ja. Realno joga brez dodatnega miganja ni nič.
Povabljen sem bil večkrat na te tečaje ( seveda zastonj).
Najbolj vseč mi je bila zadnja vrsta.. ( tolk napetih ritk ,,,, mjam).
Mogoče je to smisel… da se kažeš….

Ne vem, kje si, ampak očitno si izbrala en res čuden tečaj. Večina jih ima plačilo po mesecih ali vsaj na semester/pol leta, pa slednje večinoma pri tistih, ki imajo nizke cene. Pri nekaterih lahko plačaš tudi posamezen obisk, ki je preračunano seveda dražji, ampak vsaj plačaš tisto, česar se udeležiš. A res ne najdeš kaj drugega, če ti to pač ne znese?

Pa še pomembno vprašanje – si prepričana, da boš imela čas trikrat tedensko? Ker jaz se še tako trudim, pa mi že dvakrat komaj uspe. Če gre za tvojo novo idejo, ti priporočam, da se nikakor ne lotiš preveč entuziastično, sploh pri takšnih cenah, ker vprašanje, kako ti bo uspelo hoditi. Pa poglej okoli še za druge tečaje.

https://www.devi-jogacenter.si/cenik

Enkratno plačilo za 3-6mesecev vnaprej je ponavadi zahtevano takrat, ko je ta znesek nižji, kot če bi za enako št vadb plačala vsak mesec sproti. Ni nič nenavadnega, veliko fitnes-joga- telovadnih klubov to prakticira in ja, gre za takojšnje enkratno plačilo. Oni si tako zagarantirajo stranko, ti pa imaš malo popusta;)

Ne obiskujem joge, vendar je cena draga. To, da ne nudijo niti možnosti enkratnega obiska oz. posamičnih, je stvar, ki me moti. Prav tako možnisti mesečnega obiska. Ker niti ni nujno, da ti nekje ustreza. Sem pomislila na to, da si tako zagarantirajo denar, potem jih pa ne briga kaj dosti, ali boš hodil ali ne oz. ali povrnejo denar, če kaj poseže vmes in ne moreš več hoditi? Ne vem zakaj bi se branili pri vodeni vadbi vsaj mesečnega plačila? Res da je manj dela z enkratnim vplačilom, ampak ali res nudijo strokovno vodeni fleksibilnost, če so tako drago togi pri denarju?
Kdo pa so ti?

https://www.primus-vadbe.si/prosta-mesta/
Tukaj so veliko bolj fleksibilni, pa cenejši.

Sem videla link. Imajo enkratne obiske. Vsekakor inajo cene med dražjimi.
Kakšna pa je razlika Joga z Blažem za 245 €, od npr. 2x tedensko isto z Blažem za 400?

Pojdi najprej vsaj sprobat dvakrat. Potem se pa odloči, ali boš dala toliko naenkrat. Oz. preizkusi še kje drugje, pa se potem odloči. Pa vprašaj, če povrnejo sorazmerni znesek, če kaj poseže vmes in upravičeni ne moreš več hoditi tisti čas oz. ti priznajo sorazmernost za naslednji tečaj.

Če prav razumem, si torej iz Ljubljane. V Lj je kar dosti joga tečajev, tako da ne rabiš iti ravno v Devi center. Jaz sem njihovo Parinamo gledala samo za enkratne obiske, zato niti nisem ugotovila, da imajo cenik samo za 5 mesecev.

Zakaj točno Devi center? Je blizu tebe, tvoje službe? Če se boš vozila, bodi pozorna tudi na parkirišče – če je kak tečaj nekje, kjer boš težko našla parkirno mesto, zna biti kar problematično.

Če se prvič srečuješ z jogo oziroma neko popoldansko vadbo, ti res priporočam, da najprej poskusiš en mesec in vidiš, če ti časovno in tudi sicer znese. Jaz bi z veseljem, a res je včasih še enkrat tedensko preveč. Jaz bi jim na tvojem mestu tudi poslala mail ali poklicala, ali je možno tudi drugačen način plačila, vsaj za pol leta, pa vidiš, kaj ti bodo odgovorili. Ti pa res priporočam, da pogledaš še ostale ponudnike. Tedni odprtih vrat so praviloma že mimo, a morda si plačaš kje en obisk pa vidiš, a ti je všeč.

No no:) Če želiš poučevati jogo je že dobro, da se naučiš prave tehnike in imaš učitelja, ki te popravi, ker doma pri gledanju Yt tega ni;)

Če hodiš na vodeno vadbo je isto: dober učitelj bo imel malo udeležencev in lahko se jim bo posvetil in popravil/pomagal pri pravilnih izvedbah;)
[/quote]
Eno vprašanje: Pa ti verjameš to kar si napisala??

New Report

Close