Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Beljenje zob. Vaše izkušnje?

Beljenje zob. Vaše izkušnje?

Zanima me predvsem mnenje s strani tistih, ki ste si zobe že dali pobeliti. Kakšne so vaše izkušnje s tem? Kakšen je bil postopek? Cena?

Sprašujem zato, ker tudi sama razmišljam o beljenju zob. Imam namreč kar fino porumenele zobe, kar, priznam, precej vpliva na mojo samopodobo. Na spletu, zlasti po forumih, so mnenja in izkušnje precej različne. Prav tako so teme že precej stare, tako da je možno, da se je na tem področju že kaj spremenilo.

Hvala!

meni je zobozdravnica beljenje odsvetovala, ker da poškoduje sklenino.
kakršnokoli beljenje!

Meni isto kake dva tedna nazaj moj zobozdravnik, čeprav imam tudi jaz izredno rumene oziroma kar sive zobe in to že od mladosti, ker so na razvoj in barvo vplivala neka zdravila, antibiotiki, ki so jih 50 let nazaj predpisovali otrokom za prehlad….
Zdaj razmišljam, da bi si kupila oz.nabavila belilo preko interneta, ki drži nekaj časa in potem ponoviš…itd, verjetno vsi veste kaj mislim, sem pa zadnjič celo zasledila v tv reklami nekaj od Clodejta ki vsebuje zobno pasto plus belilo. A je že kdo kaj od tega preiskusil in kako se to obnese?

nova
Uredništvo priporoča

Daj si spucat kamen in obloge, popravi vse luknje, barva je pa taka kot je in ti nima kaj rusit samopodobo, ce ves, da so zobje zdravi in cisti!
Tebi samopodobo rusi kaj drugega, zobe imas samo za izgivor, da se ti ni treba soocit samo s sabo.

Kratkotrajen učinek, uničiš stanjšaš sklenino in se še hitreje nazaj obarvajo.

Točno tako. Pri svojih letih imam še vse svoje in lepe zobe.
Zakaj?
Že od otroštva sem pri zobarju najmanj 1 x letno. Kdaj pa kdaj samo check-up, kdaj pa kdaj kaj za popraviti – bele plombe, menjave plomb itd, vse po potrebi. Še nikoli me ni bolel zob, ker je bilo zmerom vse sproti popravljeno.
In pa redno pucanje zobnega kamna. V zadnjih letih grem 1 x letno samo na pucanje zobnega kamna, tisto temeljito, ki tudi žepke popuca.
Ni drugega recepta kot je higijena in REDNO obiskovanje zobozdravnika, četudi ti “nič ni”. Tudi moje otroke redno teram k zobarju.

Lahko vam odgovorim hkrati kot zobozdravnica in uporabnica. Pri beljenju zob je veliko odvisno od strukture in debeline sklenine, ki sta pri vsakem posamezniku različna. Zaradi tega je raznolikost izkušenj kar se tiče učinka in kar se tiče občutlivosti zob po beljnju tako različna kot sama opažate. Izkušen zobozdravnik bi lahko ocenil sklenine vaših zob ter bi vam primerno svetoval. Lahko se odločite za ZOOM beljenje (z lučko) ali z belilnim gelom v ordinaciji, cene so od 250 tudi do 500eur. Poskusila sem obe metode, učinek je bil praktično enak, občutlivost takoj po beljenju tudi podobna.
Bolj pomembno kot to za katero metodo se boste odločila, je pravilna skrb za zobe takoj po beljenju, saj je potrebno nujno remineralizirati sklenino, ter se dolgoročno izogibati obarvani hrani in pijači, ter vzdrževati dobro ustno higieno.

Lahko poveste, kako remineralizirati sklenino? Hvala!

Pred kakimi 7 leti sem bila v ZDA in tam imajo VSI pobeljene zobe. Seveda na razlicne nianse…Nihce od nji ne trdi, da ni vsaj malo skodljivo.
Se spomnim pred leti, ko so tam vsi kupovalii mikrovalovke, mi pa smo bili prepametni in smo se jim smejali ….kako so neumni in kako je to skodljivo….
Pa sedaj nas poglej .90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev ima mikrovaalovko.
Enako je z beljenjem.
Kar pa se nasveta zobotov tice ….pocakaj da tvoj kupi aparat za belit zobe. Pa ga se enkrat takrat vprasaj po zdravju….

Če se je tebi zdelo, da imajo v ZDA vsi beljene zobe, si videla bolj malo ljudi.

Moje izkušnje. Jaz sem si dala zobe belit z lučko. Zobozdravnica je vnaprej povedala, da na beljenje ni garancije. In res, pri meni ni bilo popolnoma nobene razlike, razen v denarnici.

Americani imajo res skoraj vsi pobeljene zobe. Belijo jih na letaliscih, trgovskih centrih….kjerkoli. Vse za denar.

Lahko mogoče še kdo pove svoje izkušnje?

Odgovor na objavo uporabnika
Beli zobje, 21.09.2018 ob 19:24

Zanima me predvsem mnenje s strani tistih, ki ste si zobe že dali pobeliti. Kakšne so vaše izkušnje s tem? Kakšen je bil postopek? Cena?

Sprašujem zato, ker tudi sama razmišljam o beljenju zob. Imam namreč kar fino porumenele zobe, kar, priznam, precej vpliva na mojo samopodobo. Na spletu, zlasti po forumih, so mnenja in izkušnje precej različne. Prav tako so teme že precej stare, tako da je možno, da se je na tem področju že kaj spremenilo.

Hvala!

pove svoje izkušnje?

Odgovor na objavo uporabnika
Res je, 21.11.2018 ob 06:14

Americani imajo res skoraj vsi pobeljene zobe. Belijo jih na letaliscih, trgovskih centrih….kjerkoli. Vse za denar.

pove svoje izkušnje? https://atelierrebul.si/shop/category/disave-za-dom-difuzorji-23

Jaz sem si jih dala pobeliti. Nekaj časa so bili res lepi, beli. Zdaj so malo manj, ampak še vedno je razlika od prej. Plačala sem 300 eur, pri zobozdravniku sem dobila gel za beljenje in odlitek mojih zob. V ta odlitek sem nato zvečer dala gel in pustila čez noč. Meni ni žal in bom verjetno postopek ponovila čez kakšno leto.

Odgovor na objavo uporabnika
kjhbgtftd, 15.11.2022 ob 14:00

Jaz sem si jih dala pobeliti. Nekaj časa so bili res lepi, beli. Zdaj so malo manj, ampak še vedno je razlika od prej. Plačala sem 300 eur, pri zobozdravniku sem dobila gel za beljenje in odlitek mojih zob. V ta odlitek sem nato zvečer dala gel in pustila čez noč. Meni ni žal in bom verjetno postopek ponovila čez kakšno leto.

Pa ste imeli kakšne težave z zobno sklenino? Jaz razmišljam o tem, ampak nekako si ne želim situacije poslabšati, čeprav niti trenutno sploh ni idealna…:)

Odgovor na objavo uporabnika
juolw, 15.11.2022 ob 14:26

Pa ste imeli kakšne težave z zobno sklenino? Jaz razmišljam o tem, ampak nekako si ne želim situacije poslabšati, čeprav niti trenutno sploh ni idealna…:)

Ne, nič. Zobozdravnik mi je dal posebno zobno pasto, da sem si z njo ves čas postopka umivala zobe in to je bilo to.

Ne belit.

Pri zobozdravniku je beljenje VARNO.

Je pa potrebno upoštevati sledeče:

– dober efekt je pri tistih, ki so imeli bele zobe, pa se jim je sklenina obarvala zaradi hrane, pijače, čikov in seveda let.  Taki imajo kljub bolj rumenkastemu odtenku še vedno relativno svetlejše zobe kot tisti, ki so rumenozobi.   Je drugačna barva sklenine.  Pa po navadi imajo belozobi ljudje zobe obarvane neenakomerno, imajo lise in fleke na sklenini, za razliko od rumenozobih, ki imajo celoten zob rumen in kasneje sivkast. Pri tistih, ki imajo sklenino po naravi rumenkasto, beljenje ne deluje tako uspešno, oziroma je sklenina že sama po sebi rumena in jo hidrogen ne pobeli toliko kot pri belozobih ljudeh.

– po beljenju se je potrebno izogibati hrani in pijači, ki povzroča obarvanost zob.

– beljeni zobje zdržijo nekaj mesecev, več ne.

– nekdo piše o Američanih, ki naj bi imeli pobeljene zobe – to ne drži, Američani uporabljajo zobne luske ali pa kar umetne zobe na štiftih, kar se lepo vidi pri umetni svetlobi, ko umetni zobje zasijejo v nenaravno beli svetlobi.

 

Glede beljenja torej svetujem, da se zanj odločijo tisti, ki so imeli naravno bele zobe, pri njih res pride v poštev, čeprav je včasih dovolj že čiščenje kamna, s katerim očistijo nesnago in premaz.  Rumenozobim beljenje ne pomaga kaj dosti.

Jaz sem probala z lucko. Obcutna razlika, so bili bolj beli, je pa sedaj po 1,5 letu popustilo.

Jaz sem si jih dala pobelit z zoom metodo za 500 eur. Zdržala sem samo pol tretmaja, ker je tako zelo bolelo. Skelelo, bolelo, žgalo, kljuvalo, trgalo, peklo, vse pri glavi, nobena tableta ni pomagala. Pa sem vzela nalgesin forte že pred posegom, za vsak slučaj. Jokala kot dež, nisem govorila ali jedla 24 ur po posegu, bolel je vsak tresljaj. Bolelo je nekako tako, kot če se prehladiš v zobe in ob tem grizeš sladoled, takoj za tem pa spiješ vroč čaj x 100. Še nikoli nisem doživela česa takega.

Še zdaj, ko vidim kak oglas za beljenje z ljudmi pred tisto zoom lučko, me zmrazi, prav ptsd dobim, zgrabi me panika. Najhujša bolečina v mojem življenju, me je izučilo, da nikoli več ne grem na katerikoli lepotni poseg. Res pa je, da imam uničeno sklenino, ker sem si v otroštvu preveč umivala zobe. Sem brez lukenj in brez zobnega kamna.

Razlika je, se vidi, so bolj beli, sčasoma učinek gre malce stran, ampak po mojem mnenju ni bilo vredno, čeprav so zdaj lepši. Je pa od posameznika do posameznika različno, ne boli vseh. Pobelila si jih je tudi moja sestra (zoom metoda, 500 eur), komaj zdržala bolečino pa ima tattooje na zelo bolečih mestih, veliko bolečine prenese.

Glede tega, kako zdravo je, nimam pojma. Imamo pa družinsko prijateljico, ki so ji ponudili denar za pozitivno evalvacijo beljenja zob v članku, ampak je zavrnila.

Odgovor na objavo uporabnika
Ena, ki je belila, 16.11.2022 ob 06:03

Jaz sem si jih dala pobelit z zoom metodo za 500 eur. Zdržala sem samo pol tretmaja, ker je tako zelo bolelo. Skelelo, bolelo, žgalo, kljuvalo, trgalo, peklo, vse pri glavi, nobena tableta ni pomagala. Pa sem vzela nalgesin forte že pred posegom, za vsak slučaj. Jokala kot dež, nisem govorila ali jedla 24 ur po posegu, bolel je vsak tresljaj. Bolelo je nekako tako, kot če se prehladiš v zobe in ob tem grizeš sladoled, takoj za tem pa spiješ vroč čaj x 100. Še nikoli nisem doživela česa takega.

Še zdaj, ko vidim kak oglas za beljenje z ljudmi pred tisto zoom lučko, me zmrazi, prav ptsd dobim, zgrabi me panika. Najhujša bolečina v mojem življenju, me je izučilo, da nikoli več ne grem na katerikoli lepotni poseg. Res pa je, da imam uničeno sklenino, ker sem si v otroštvu preveč umivala zobe. Sem brez lukenj in brez zobnega kamna.

Razlika je, se vidi, so bolj beli, sčasoma učinek gre malce stran, ampak po mojem mnenju ni bilo vredno, čeprav so zdaj lepši. Je pa od posameznika do posameznika različno, ne boli vseh. Pobelila si jih je tudi moja sestra (zoom metoda, 500 eur), komaj zdržala bolečino pa ima tattooje na zelo bolečih mestih, veliko bolečine prenese.

Glede tega, kako zdravo je, nimam pojma. Imamo pa družinsko prijateljico, ki so ji ponudili denar za pozitivno evalvacijo beljenja zob v članku, ampak je zavrnila.

Skoraj tezko verjamem. Ne poznam niti enega cloveka, ki bi ga bolelo. To je morala biti res ena agresivna metoda. Kot za vse posege je potrebno iti k strokovnjaku.
Sicer pa imajo skoraj vsi tv voditelji pobeljene zobe in skoraj vsi estradniki…

uničite sklenino in obrabite zob.

 

Poleg tega pa zdravnikov danes primanjkuje tudi za nujnejše stvari. Beljenje zob ni nujna stvar.

Sem šla k strokovnjakom. Zobozdravstvo Diamant v Celju. Ni mi potrebno verjeti, samo opisala sem mojo izkušnjo. Kot sem rekla, ne boli vseh. Vsega skupaj poznam sebe in še 3 osebe, ki so belile (zoom metoda ter metoda z modelčkom na zobeh čez noč, kamor se nakapa belilo) in vse je bolelo.

beljenje zob na ŠUS kot temu rečemo, torej agresivno in takoj absolutno odsvetujem. Moj predlog je zelo uspešen, ampak po vrsti….najprej si moraš urediti zobe pri zobozdravniku, torej popraviti vse luknje, skratka sanirati vse kar je potrebno. Potem pa vsaki dan 1 krat na dan umiti zobe z 3% vodikovim peroksidom (kupiš v lekarni). Zobne sklenine peroksid ne bo poškodoval. Sklenina je ektodermalno tkivo enako kot noht, ali povrhnjica koža, samo da je mnogo bolj gosto, noht malo manj gosto tkivo, sklenina zelo gosto tkivo…Če si 3% peroksid naneseš na zdravo kožo, se ne bo nič zgodilo, če si ga naneseš na ranjeno kožo, se bo zapenilo. Če si ga naneseš na zobe kjer je luknja bo zaskelelo zelo močno, zato je treba zobe prej popraviti. Vodikov peroksid je belilo, ampak 3% peroksid bo počasi pobelil zobe npr. kar nekaj mesecev, močnejši od 3% pa ne priporočam, ker bo že načel tkivo in bo poškodoval tkivo. Uporaba 3% peroksida 1 krat na dan vam prepreči vse nadaljne možne poškodbe zob, od kariesa, do vnetja dlesni, počasi topi zobne obloge, ki so eventuelno okamenele itd….torej razkuži vam celotno ustno votlino. Seveda pri umivanju zob se dela pena, katero izpljunemo v lijak, po umivanju pa izpiranje z vodo ni potrebno.

New Report

Close