Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poškodba v službi

Poškodba v službi

Imam en primer in sicer zamenjal sem sluzbo kjer sem dobil pogodbo 3 mesece in potem za stalno ce bodo zadovoljni. Po 1 mesecu dela se mi je v službi pripetila poškodba kolena (ne po moji krivdi). Sedaj moram na operacijo obenem so me obvestili ,da mi pogodbe ne bojo podaljsali. Kaj to pomeni zame zavod in nadomestilo za 3 mesece potem pa socialna podpora? Ali gre to kako drugace?

https://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlitve/prijava_brezposelne_osebe/denarno_nadomestilo

Pazi na pravočasne roke za prijavo.
Čas nadomestila je odvisen od tega, kako dolgo si bil predhodno zaposlen.

Če je šlo za poškodbo na delovnem mestu, preveri, ali si upravičen do nadomestila iz zavarovanja delodajalca.

https://zakonodaja.com/zakon/zdr-1/179-clen-odskodninska-odgovornost-delodajalca

Kaj to pomeni da sem upravicen do odakodnine? Prej sem delal par let v eni drugi firmi potem sem zamenjal sluzbo (dal odpoved). Jaz razumem da me delodajalec lahko odpusti ampak jaz sem oskodovan da sem zaradi poskodbe na delu ostal brez sluzbe. Zanima me ce me sploh lahlo odpustijo v tem primeru? Ali sem uravicen do kaksnega drugega nadomestila za cas bolniske? Jaz bom na bolniski dlje kot bom dobival nadomestilo iz zavoda…

Zal sibtako pogodbo podpisal, da te ne bojo odpustili. Samo iztekla se ti bo pogodba, oni je pa ne bodo podaljsali. Za preveriti, ali si jom ok ali ne, obstaja poskusna doba v pogodbi – bi dobil pogodbo za 1 leto s poskusno dobo 3 mesece. Tako bi ti pripadala bolniska cel cas poskodbe, ne bi te mogli kar skenslati in pogodbo bi lahko prekinili, samo ce ne bi izpolnjeval njihovih zahtev, ne pa kar tako, kot ti je zdaj ne podaljsajo. Zal ke to novodobno sizenjstvo vedno bolj popularno in nobenega ne moti, dokler ne pride do taksnih problemov

Jaz ne poznam okoliscin tvoje nezgode, ampak ce se delavec (nenamerno sevede) poskoduje med delovnim casom in z delovnimi sredstvi delodajalca, mu je ta dolzen odskodnino.

Ne v smislu bolniske ampak v smislu nadomestila za poskodbo, zravljenje, skazenost, telesne bolecine.

Ponavadi imajo nekje zavarovano odgovornost in zahtevek preposljejo zavarovalnici.

Če se je pogodba iztekla ne moreš nič.
Preveri pa, če si pri podjetju nezgodno zavarovan. In kakšno je zavarovanje. Ker je škodni primer nastal v času tvoje zaposlitve pri podjetju.
Ali pa se probaj dogovoriti, da ti pogodbo podaljšajo, saj je poškodba na delu po 30 dneh boleznine 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} refundirana s strani ZZZS.

Ne pozabi zbrati vso dokumentacijo, zdravniška potrdila itd. in poišči dobrega odvetnika čim prej, se pravi v ponedeljek 25.9.2018.
Ne se pustit nategnit.


Delodajalec te ne bo odpustil. Tebi preteče pogodba.

Jaz ne poznam okoliscin tvoje nezgode, ampak ce se delavec (nenamerno sevede) poskoduje med delovnim casom in z delovnimi sredstvi delodajalca, mu je ta dolzen odskodnino.

Ne v smislu bolniske ampak v smislu nadomestila za poskodbo, zravljenje, skazenost, telesne bolecine.

Ponavadi imajo nekje zavarovano odgovornost in zahtevek preposljejo zavarovalnici.
[/quote]
Odvisno. Samo, če dokaže, da je do poškodbe prišlo po posredni ali neposredni krivdi delodajalca.

Delam v podjetju in lahko rečem, da pri nas pride do poškodb, kjer so večinoma delavci sami krivi in potem ni odškodnine. V večini primerov ne uporabljajo predpisana zaščitna sredstva.

Pri nas je podjetje dokazalo, da je do poškodbe kolena prišlo zaradi stare poškodbe in delavec ni dobil nič. (Pa ima družinskega člana za odvetnika).

Moj primer je tak ,da so bila mokra tla (ploščice) kjer sva s sodelavcem prenašala neko stvar in mi je pri tem spodrsnilo (se pravi primerna obutev itd je bila) , poškodovan prej nisem bil nikoli. Z odvetnikom sem že v kontaktu in pravi ,da s tem ko imam izjavo sodelavca ,ki mi je pomagal nositi “breme” in je v izjavi zapisano ,da mi je spodrsnilo zaradi mokrih ploščic ne bi smel imeti težav z zmagona sodišču. Namreč podjetje ima zavarovane delavce vendar naj bi oni pobrali denar od zavarovalnice ne jaz ,ki sem se poškodoval.

Sploh ne smem pomisliti, kako me je delodajalec nasamaril, ko sem se poškodovala na delovnem mestu.

Na koncu sem se morala sama pogovarjati s podizvajalcem, ki ni poskrbel za varnostne ukrepe, če mi bodo dali odškodnino. Seveda so rekli ne, ker da so v stečaju. Delodajalec, ki sem se mu pritožila (bila sem tudi materialno oškodovana, da ne omenjam življenjsko nevarne poškodbe), se je delal, kot da nima s primerom nič. Bruh!

New Report

Close