Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 15 letnica in šola? Ne gre nam

15 letnica in šola? Ne gre nam

Ne gre in ne gre…šola je zanjo prava nočna mora, uči se samo tako da prebere snov in to je to…Lani sicer je bila v 8 razredu prav dobra letos pa?Najraje se veže na posteljo in gleda tv
Kako naj ji pomagamo , da šolo vzame resno? Hvala

Se pravi, da je zdaj v devetem razredu in ji dol maha?
Veliko se pogovarjajte. Dopovejte ji, da so zdaj odločilna leta: ali bo gospa ali pa gurala metlo 40 let.
Nekaj ste očitno zamudili. Takoj spremenite življenski slog. Ven v naravo, bodite aktivni, motivirajte jo.
Obrnite se po pomoč v šolo. Izbezajte jo s tega brezna, bodite razumevajoči in vse se vam bo povrnilo v dobro. Morate vi začet in dat vzgled!

Iz izkušenj svetujem, da jo daste vsaj za dva dni delat v gostinstvo ali proizvodnjo.

Ji bo takoj jasno, da je učenje mala malica proti delu.

nova
Uredništvo priporoča

Najprej vsi skupaj razčistite, kaj je to ‘vzeti šolo resno’.
Nato preglejte, koliko imajo dejansko obveznosti.

Potem razmislite, koliko časa potrebuje dnevno za odklop in počitek.
Nastavite urnik, kdaj in kako ji ustreza delati.

Smiselno ji določite druge obveznosti in interesne dejavnosti, ki jo bodo aktivirale in motivirale.

Spodbujajte jo, pomagajte, kjer vidite, da potrebuje pomoč in predvsem – pustite, da šolo izdela ona.


14 letnica ne sme delat. žal


Ni nujno, da so kaj zamudili. Nekateri otroci so pač bolj nemogočega značaja.

Pogruntajte sistem delo-nagrada, nedelo-kazen. Pogovarjajte se, skupaj naredite plan in predvsem jo razumite, da živi v “najtežjem” življenskem obdobju.

Spomnim se, da je bilo pri moji hčeri nekako takole,
moja hči je bila v osnovni in srednji šoli sicer kar se tiče ocen zelo pridna. Po večini je imela vse 4 in 5. Zdaj je že na faksu, pa ji tudi tu ne preveč slabo, saj je že skoraj tik pred koncem. Vendar se je popoldne, ko je prišla po šoli domov takoj ulegla v svojo posteljo. Velikokrat je že po parih minutah zaspala, včasih pa je pogledala kakšno serijo ali bila preprosto na telefonu/računalniku. Nikoli pa se ni v popoldanskem času nič učila ali delala za šolo, niti naloge ne. Je pa vse to potem nadoknadila zvečer. Sama pri sebi je imela nekakšen urnik, ki je bil približno tak da se je po večerji, ki je bila okrog 18 ure potem takoj sama od sebe usedla za zvezke, preletela vso snov, ki so jo ta dan jemali in naredila domačo nalogo, če jo je seveda imela. Potem si je spet vzela nekaj prostega časa zase za ogled kakšne oddaje ali poslušanje glasbe. Na to pa je običajno spet na vrsto prišlo učenje. Je pa res, da se ji je to znalo zavleči tja do 23 ure ali celo še dlje, sploh če je imela potem naslednji dan kakšen test ali spraševanje.

Morda bi tudi vaši hčeri tak sistem veliko bolj odgovarjal.
Je pa res, da sama do svoje hčere nisem bila nikoli preveč zahtevna kar se njenih ocen tiče. Je bila sama toliko ambiciozna, da je vedela zakaj se trudi ker sem jo tako učila že od malega.

Veliko sreče!

Kaki butasti nasveti kokr delat naj gre….
Itak so komaj peilezli v šolske klopi in enega blaznega učenja še ni. Bolj ji boš utrujala slabše bo. Lej morda je oa tvoja hči zaljubljena, ali pa se je skregala s kom v šoli……Mama ne teži s šoli in ocenami, rajši jo vorašaj kako se počuti in kako je preživela dan.

se strinjam z zgornjim odgovorom. Redki se začnejo učiti pred oktobrom – ko so napovedana spraševanja in testi. Če je bila lani prav dobra, ne bo kar tako sprejela cvekov. Povej ji, da boš na mesečnih govorilnih pri učiteljih preverila, če dela domače naloge – če jih ne, ji vzami telefon, dostop do računalnika ipd. Ko začne delat naloge redno, dobi nazaj. Tudi trening lahko prepoveš. Ampak najprej – opozorilo. A delaš domače naloge? Super, bom preverila. Če jih ne, ti bom morala vzeti telefon.
Glede učenja jo pa pusti do prvih testov, če bodo takrat težave, pa začni težit. Še nisem slišal za povprečnega najstnika, ki se res sproti uči – tudi mi se nismo.

Z obveznostmi in delom obremenjeni otroci se naučijo čas za učenje precej bolj razporediti in načrtovati. Mislim, da te bolj kot to, da se ne uči (in je kljub temu solidno pravdobra) moti da je brezdelna, da se preklada in da je verjetno zlepljena s fb in ostalimi lepilnimi zadevami, torej brez ciljev in brez vizije. To je pa veliko bolj tvoj problem, kot problem hčere.

Najprej vsi skupaj razčistite, kaj je to ‘vzeti šolo resno’.
Nato preglejte, koliko imajo dejansko obveznosti.

Potem razmislite, koliko časa potrebuje dnevno za odklop in počitek.
Nastavite urnik, kdaj in kako ji ustreza delati.

Smiselno ji določite druge obveznosti in interesne dejavnosti, ki jo bodo aktivirale in motivirale.

Spodbujajte jo, pomagajte, kjer vidite, da potrebuje pomoč in predvsem – pustite, da šolo izdela ona.
[/quote]

Pri teh letih mora to obvladati sama.
Sicer pa ne bo nič narobe, če gre čez eno leto delat.

Opa, smo se. Že z nalogo. Ponavadi je zadoščalo, vsaj pri večini predmetov.
Poleg tega smo imeli do zadnje minute nabit urnik, tudi za prosti čas. Smo si ga pa uravnali sami. Toliko potrebe po ustvarjanju in aktivnosti preprosto odrasli ne morejo kontrolirati, temveč ti sam.
Moja mama ni imela pojma, koliko se gibljem, koliko naredim, le stanovanje je pogledala in vedela vse. Niti v šolo hodila ni, ni bilo potrebe.
Današnji otroci niso prav nič drugačni, le vatka jih ovira.
Vam je pa danes le šola merilo in drugega nič.
Torej toliko tudi dobite, ker ustvarjate mlade invalide. Sorry, malce več poglobljenega uvida v neko osebnost, kot je otrok, bo pa le treba storiti.
Pa, če vam je prav ali ne.

Opa, smo se. Že z nalogo. Ponavadi je zadoščalo, vsaj pri večini predmetov.
Poleg tega smo imeli do zadnje minute nabit urnik, tudi za prosti čas. Smo si ga pa uravnali sami. Toliko potrebe po ustvarjanju in aktivnosti preprosto odrasli ne morejo kontrolirati, temveč ti sam.
Moja mama ni imela pojma, koliko se gibljem, koliko naredim, le stanovanje je pogledala in vedela vse. Niti v šolo hodila ni, ni bilo potrebe.
Današnji otroci niso prav nič drugačni, le vatka jih ovira.
Vam je pa danes le šola merilo in drugega nič.
Torej toliko tudi dobite, ker ustvarjate mlade invalide. Sorry, malce več poglobljenega uvida v neko osebnost, kot je otrok, bo pa le treba storiti.
Pa, če vam je prav ali ne.
[/quote]
Si pa res ena super mama. Takim, kot si ti, bi morali odvzti otroke.

Punca je dojela, da je prav vseeno a dela šolo a ne in ima povsem prav. Ker v naši državi je sama korupcija imaš šole ali jih nimaš je čisto vseeno. Dobro službo dobiš politiki, v podjetjih na vodilnih položajih v javni upravi, povsod, samo tako, če koga poznaš, preko vez in poznanstev. Sposobni, pametni in šolani pa žal zato vsako leto zapustijo Slovenijo. Zato gre država tam kamor gre.


Si pa res ena super mama. Takim, kot si ti, bi morali odvzti otroke.
[/quote]

Grda, sorry, ne znaš brat. Otrok se uči z življenjem in to S STARŠI, oni so vzgojitelji in ne učitelj, vrtec ipd.
Uči se od malega, točno skupaj s staršem, od preprostih spretnosti naprej.
Ne ti meni govorit, da otrok uživa cele dni pred ekranom, na riti!
In da ga pri njegovih 15.ne zanima prav nič.
Nimam pojma, kaj bi ti s takim otrokom, ker tako stanje ni čez noč. Je?
Ja, kadar se mu dogaja, je zamišljen etc.
Vendar ne vsak dan, to ni naravno.
Avtoričina hči se pač lahko in hitro uči, je zdolgočasena, ker se ji nič ne dogaja, nima pa prav nobenih zadolžitev, še manj jih zanimajo. Ker je ubita.
Veš, kaj je inerca?
To, kar ti ne poznaš, bo držalo?
Bi gledala že od otroštva svojega otroka inertnega?

Jaz ne. Še odraslega težko. In to je zate negativno?
Vsaj v glasbo in ples bi jo usmerila. Šport, umetnost.
Priznaj svojo zmoto, vsaj enkrat. Sem te imela za bolj inteligentno in empativno. Res.

Odločilna leta v OŠ so: zadnja triada, torej od 7.-9 razreda, ne samo 9. razred. Kar je naredila, je večino že naredila ( vsaj kar se točk za vpis na SŠ tiče max je 175 – kolikor jih bo v 9. še dosegla, je pa odvisno od pubertete, ki jo očitno sedaj ravno pred “finalom” grabi na veliko.

Avtorica: vsedite se doma in pogovorite. Pove naj, na katero srednjo šolo jo veseli it – poglejte letošnje vpisne pogoje za to šolo in kako so sprejemali – koliko je bila mejno tevilo tošk za vpis…… Razumet mora, da bo v 9. razredu “garala” za te točke – ker jih bo rabila za vpis v 1. letnik……

Berem in sem prav zacudena. Hci je prav dobra v 8. razredu in vi napisete, da vam ne gre in ne gre. Kot da bi se komaj vlekla cez 9-letko. Ljudje, niso vsi odlicnjaki, pa tudi z omejitvami v SS ne strasite. Ker sole so prazne in prakticno lahko pridejo otroci v vsako SS. Sama sem univerzitetno izobrazena pa ne pritiskam na otroke. Sta prav dobra in zadovoljna z uspehom. Pa se nekaj- 9. Razred je lazji od 8. Razreda. Vsak otrok ima svoj nacin ucenja.

Ja, je lažji. Zato , ker tudi “profesorji malo “popustijo s tempom in zaspijo s snovjo” In je probelm potem v marsikateri gimnaziji, srednji šoli ko snovi 9. razreda ne znajo, ker so premalo predelali. Sploh kakšna matematika….. Škoda.

Grda, sorry, ne znaš brat. Otrok se uči z življenjem in to S STARŠI, oni so vzgojitelji in ne učitelj, vrtec ipd.
Uči se od malega, točno skupaj s staršem, od preprostih spretnosti naprej.
Ne ti meni govorit, da otrok uživa cele dni pred ekranom, na riti!
In da ga pri njegovih 15.ne zanima prav nič.
Nimam pojma, kaj bi ti s takim otrokom, ker tako stanje ni čez noč. Je?
Ja, kadar se mu dogaja, je zamišljen etc.
Vendar ne vsak dan, to ni naravno.
Avtoričina hči se pač lahko in hitro uči, je zdolgočasena, ker se ji nič ne dogaja, nima pa prav nobenih zadolžitev, še manj jih zanimajo. Ker je ubita.
Veš, kaj je inerca?
To, kar ti ne poznaš, bo držalo?
Bi gledala že od otroštva svojega otroka inertnega?

Jaz ne. Še odraslega težko. In to je zate negativno?
Vsaj v glasbo in ples bi jo usmerila. Šport, umetnost.
Priznaj svojo zmoto, vsaj enkrat. Sem te imela za bolj inteligentno in empativno. Res.
[/quote]
To nism jaz. Jaz pisem sam registrirana grda resnica vse ostalo kar ni registrirano in ima grda resnica v imenu nism jaz

Malo ste postali panični, ker nima ritma kot ga želite vi.
Prav dober uspeh kot pravi Wertl je odličen uspeh.
Sedaj so se komaj zalavfali in verjamem, da je organizirana in sama sebi podari čas za obdobje, ko bo pri knjigah.
Lahko, da je malo zaljubljena in sanjari, veliko pripomorejo tudi hormoni, saj najstniki v tem obdobju potrebujejo veliko spanja.
Vem, da vas skrbi, toda ni vredno, meni je žal vsakega vikenda , ki smo ga zaradi šole ostali doma….

prav dobra v osmem razredu je v resnici super rezultat, ne vem kaj bi vi radi?
prav je da imajo otroci v življenju še kaj drugega, ne samo šolo … pomembno je da otrok razume svet okrog sebe in da je zvedav … vse ostalo je balast.

15letniki imajo sami s sabo toliko dela, da jim je treba dati čas… pa ne pozabit na sebe, pri 15tih 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Malo ste postali panični, ker nima ritma kot ga želite vi.
Prav dober uspeh kot pravi Wertl je odličen uspeh.
Sedaj so se komaj zalavfali in verjamem, da je organizirana in sama sebi podari čas za obdobje, ko bo pri knjigah.
Lahko, da je malo zaljubljena in sanjari, veliko pripomorejo tudi hormoni, saj najstniki v tem obdobju potrebujejo veliko spanja.
Vem, da vas skrbi, toda ni vredno, meni je žal vsakega vikenda , ki smo ga zaradi šole ostali doma….
[/quote]
Se vidi da je jesen, ko tulipani niso v cvetu.😁 Prav dober uspeh namreč ne more bit odličen uspeh, ampk le prav dober.😁 Drugače imaš pa prav.


Se vidi da je jesen, ko tulipani niso v cvetu.😁 Prav dober uspeh namreč ne more bit odličen uspeh, ampk le prav dober.😁 Drugače imaš pa prav.
[/quote]Seveda gospod 🙂

New Report

Close