Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Si hrano za enodnevni izlet nesete s sabo ali jo kupite na poti?

Si hrano za enodnevni izlet nesete s sabo ali jo kupite na poti?

Ko greste nekam na enodnevni izlet, nesete hrano s sabo ali si kupite za jest na poti, npr. na bencinski, greste na pico, v restavracijo ….

Pri nas oboje. Navadno si nesemo s sabo kak sendvič, ker si ga naredim točno takega, kot mi (nam) je všeč, potem pa se še na poti kje ustavimo in kaj pojemo, npr. v planinski koči, kaki piceriji, gostilni ipd.

Pa pijačo si tudi nesemo s sabo, ne kupujemo na bencinskih, ker je zelo drago, razen če je res nujno.

To pa ni izlet, to greste samo hrano od doma pojesti drugam 😉

Oboje:)

nova
Uredništvo priporoča

To pa ni izlet, to greste samo hrano od doma pojesti drugam 😉
[/quote]

Dobra :)))

Ponavadi oboje.
Če gremo na manjši hrib pa nič ne nosim sabo, mogoče le kakšno čokoladico za otroke. Vedno v kočah poskusimo njihove specialitete.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Hrano vedno, kadar je možno, nesemo s seboj.

Raje nesem, ker tam kamor rad grem večinoma ni možnosti nabave; pa še izognem se možnosti “zmanjkalo” ali “nimamo”.

Oz vse troje 🙂 tj tud na benzu kak snack nabavimo.

Odvisno, kam gremo. Če se tam da kaj kupiti, jesti v gostilni, potem nesemo le nekaj nujnega : vodo, kak kreker, mogoče sendvič.

Če grem v hribe, hrano in pijačo pogosto vzamem s sabo, saj vsaka koča ni nujno odprta, ko se meni sprdne iti gor.
Če grem na potep po kakšnem kraju/mestu itd. pa navadno pijačo vzamem s seboj, za hrano se pa potem ni tak problem znajti.

Vedno vse sproti kupiva, greva nekam jest. Še nikoli nisem doma delala sendvičev ter jih seboj nosila. Na enodnevni izlet pa ne mislim sabo prtljage nosit.

Sigurno ste Gorenjci…

hodimo 2x na teden na izlet in smo 4je. A verjames,da kdaj tud kak sendvic nardimo za otroke? Kot ves jedo ene 6x na dan 🙂 pa nas izlet se vedno pride 100€ /dan (benz,vstopnine in kot ves zdaj se vseeno vec kot enkrat je 🙂 ).

Kakšna malenkost res ni prtljaga. Pijačo (vodo) imamo vedno . Če gremo kam bolj v neznano in ni ziher.da se bo dalo kje kaj pojest, nesemo nekaj sendvičev in malo sadja, pa kakšno majhno čokoladico. Vse skupaj ni nobena prtljaga ;).

Dobra :)))
[/quote]

Pa še kako lepi izleti so lahko, da greš (z otroki..) v naravo, prigrizek in vodo (če ob poti ni studencev) pa neseš s seboj.

Zakaj bi bil cilj vedno ena gostilna, koča ali slaščičarna? Že tako zapraviš za benz, parkirnine, vstopnine….. !
Rajši grem 2 x na teden na izlet, kot 1x n mesec. In s kešem, zapravljen v oštariji, kuham doma cel teden.

In po občutku (nisem škrta) v enem letu tako prihranim denar za kakšno potovanje ali vikend toplice. In nihče ne trpi – nooo mogoče pogoltni gostinci. 🙂

In veš da ne dam na Petrolu za plastični sendvič 5 €, če lahko za ta denar doma naredim štiri bolj okusne in sveže! Cukrastih sokov se izogim. Nesem s seboj limono, vodo si natočim iz izvirov in je top osvežilna pijača.
Vedno v isto ‘flaško’ in tako ne onesnažujem narave s plastiko.

Eni res enostavno ne znate živet, razpolagat z denarjem tako, da bi si lahko za isto ceno privoščili 10x več! Žalostno!

Pa še kako lepi izleti so lahko, da greš (z otroki..) v naravo, prigrizek in vodo (če ob poti ni studencev) pa neseš s seboj.

Zakaj bi bil cilj vedno ena gostilna, koča ali slaščičarna? Že tako zapraviš za benz, parkirnine, vstopnine….. !
Rajši grem 2 x na teden na izlet, kot 1x n mesec. In s kešem, zapravljen v oštariji, kuham doma cel teden.

In po občutku (nisem škrta) v enem letu tako prihranim denar za kakšno potovanje ali vikend toplice. In nihče ne trpi – nooo mogoče pogoltni gostinci. 🙂

In veš da ne dam na Petrolu za plastični sendvič 5 €, če lahko za ta denar doma naredim štiri bolj okusne in sveže! Cukrastih sokov se izogim. Nesem s seboj limono, vodo si natočim iz izvirov in je top osvežilna pijača.
Vedno v isto ‘flaško’ in tako ne onesnažujem narave s plastiko.

Eni res enostavno ne znate živet, razpolagat z denarjem tako, da bi si lahko za isto ceno privoščili 10x več! Žalostno!
[/quote]

Tudi Gorenjka? 😉🙂😉

Tudi Gorenjka? 😉🙂😉
[/quote]

In? Je pa Gorenjska daleč pred drugimi regijami. Po urejenosti, udobju, izobraženosti, zaslužku…zdravim življenjem. Pa zdravi zabavi.
Kaj ti bo en žur, če pol 3 tedne životariš in špilaš siromaka. Je treba mal pamet uporabljat, ne samo herc. 🙂

oboje 🙂
ker izleti so itak celodnevni navadno in na kavicah se ustavljamo na počivališčih in zraven pojemo še kakšne sendviče, ki si jih vzamemo zraven.
Pozno popoldan, zvečer, pa se kje ustavimo in kaj pojemo.

Mi na izletih kupimo edino sladoled. Vse drugo imamo s seboj, domače. :-))))

Ooo kako ste me razsnežili in zaplavala sem v prelepe spomine, ko sta najina otroka bila še majhna. Takšni enodnevni izleti so za nas bili nekaj najlepšega.
Odpravili smo se zgodaj in se vedno vračali pozno v noč…zato sem vedno doma pripravila hrano in pijačo, vedno smo ob nahrbtnik oprtali še odejo za kakšno prijetno jaso v gozdičku.

Lepe spomine imamo na Stari Vrh nad Škofjo Loko, prelepi kraji, kjer si malico z malinami in borovnicami kar postrežeš. Bujna drevesa in lep pogled v dolino, ki je zavita v rahlo meglico, naredi pokrajino čarobno.
In imeti v rukzaku malico posedeti in opazovati naravo je balzam za mojo dušo.
Tudi pot iz Kranjske Gore proti Vršiču nas vedno naredi hudolaaaačne. Naleteli smo na prelepo jaso z mehko travo in prelepo staro kolibo kot iz pravljice Raj in pripravljena hrana od domatakrat še posebej diši 🙂
Radi se tudi ustavimo v postojankah in planinskh kočah, kjer je hrana izjemno dobra, juhica iz gob in borovničev štrudelj…to pa je slastno po poteh Pohorja. Ljudje pa izjemno prijazni.

Ooo kako ste me razsnežili in zaplavala sem v prelepe spomine, ko sta najina otroka bila še majhna. Takšni enodnevni izleti so za nas bili nekaj najlepšega.
Odpravili smo se zgodaj in se vedno vračali pozno v noč…zato sem vedno doma pripravila hrano in pijačo, vedno smo ob nahrbtnik oprtali še odejo za kakšno prijetno jaso v gozdičku.

Lepe spomine imamo na Stari Vrh nad Škofjo Loko, prelepi kraji, kjer si malico z malinami in borovnicami kar postrežeš. Bujna drevesa in lep pogled v dolino, ki je zavita v rahlo meglico, naredi pokrajino čarobno.
In imeti v rukzaku malico posedeti in opazovati naravo je balzam za mojo dušo.
Tudi pot iz Kranjske Gore proti Vršiču nas vedno naredi hudolaaaačne. Naleteli smo na prelepo jaso z mehko travo in prelepo staro kolibo kot iz pravljice Raj in pripravljena hrana od domatakrat še posebej diši 🙂
Radi se tudi ustavimo v postojankah in planinskh kočah, kjer je hrana izjemno dobra, juhica iz gob in borovničev štrudelj…to pa je slastno po poteh Pohorja. Ljudje pa izjemno prijazni.
[/quote]

Se čisto strinjam! Meni nobena gostilna ne odtehta tega. Tudi če bi moral tako uživanje v naravi plačati dražje kot obrok v gostilni – bi še vedno izbral to.

Se čisto strinjam! Meni nobena gostilna ne odtehta tega. Tudi če bi moral tako uživanje v naravi plačati dražje kot obrok v gostilni – bi še vedno izbral to.
[/quote]res je 🙂
Rok vi ste bolj pohodnik in ali veste morda, kaj pomenijo skulpture iz kamenčkov ob cesti na poti na Vršič? Morda kakšen pozdrav soncu? Ali ima to kakšen poseben pomen. Zakaj jih pohodniki in obiskovalci postavijo? Hvala

Kadar gremo na izlet, imamo običajno s seboj, ker si načeloma vzamemo čas za posedet le za pijačo, kavo, ostalo izkoristimo maksimalno tisti čas, ki je na voljo z namenom, da nekaj vidimo. Če gremo na pohod, sploh v hribe, imamo s seboj le dovolj tekočine, hrano pojemo v koči ali gostilni na cilju, kjer ob hrani tudi malo počivamo. Na smučanju tudi pojemo kaj toplega na žlico in za eno uro odpremo pancarje. Na kopalnem dnevu, ko smo ves dan ob plaži, imamo običajno v hladilnih torbah kak mini sendvič ter ogromno sadja, česar ti razen nekaj izjem ob obali ne znajo ponudit, če pa že, predrago in še to dobiš na dnu lončka kakšen kos lubenice v zgodnji fazi vrenja. Seveda ni panike za lačne, saj ob obali stojnice tiščijo v predebele najstnike hamburgerje in super primerno hrano za na sonce kot so slovenski čevapčiči in pomfri in liter kokakole iz avtomata z polno ledu, da se maščobe ja zalepijo na vse stene prebavnega trakta (in v žile)

In? Je pa Gorenjska daleč pred drugimi regijami. Po urejenosti, udobju, izobraženosti, zaslužku…zdravim življenjem. Pa zdravi zabavi.
Kaj ti bo en žur, če pol 3 tedne životariš in špilaš siromaka. Je treba mal pamet uporabljat, ne samo herc. 🙂
[/quote]

Če ne bi bila z Gorenjcem poročena, bi mi še lahko “prodal” vse to… tak pa… no go… Šele po nekaj letih zakona, sem postala lokal-patriotka… nič od tega kar si napisal ne drži… vsaj pri njem ne…

Če ne bi bila z Gorenjcem poročena, bi mi še lahko “prodal” vse to… tak pa… no go… Šele po nekaj letih zakona, sem postala lokal-patriotka… nič od tega kar si napisal ne drži… vsaj pri njem ne…
[/quote]

Potem si slabo nabasala?

New Report

Close