Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Žiri ali Logatec

Žiri ali Logatec

Zanima me, če kdo od vas živi v Žireh ali v Logatcu in malo pove izkušnje, kakšno je življenje tam.
Z možem se imava namen preseliti, pa tehtava med tema krajema. Službe imava oba v Ljubljani. Lahko so tudi kakšne izkušnje z Rovtami in okolico.

jaz bi izbrala Logatec. V Žireh je zima Zima. Poledica pa prej pravilo kot izjema. Govorim iz 6-letnih izkušenj. O ljudeh ne bom…

Kje so ljudje bolj prijazni, prijetni? V Žireh, ali v Logatcu?

In tudi v Logatcu je zima ZIMA! Pravzaprav sta oba kraja bolj žalostna, hladna in senčna, jaz bi šla raje kam drugam.

Ne vem. Poznam samo Žirovce, Logatčanov ne. Žirovci me niso navdušili. Sem pa s primorskega konca, karakterno velika razlika v ljudeh. Je pa zagotovo Logatec bolj spalno naselje kot Žiri. Odvisno, kaj iščeta.

Kje so ljudje bolj prijazni, prijetni? V Žireh, ali v Logatcu?
[/quote]

Po moje v Logatcu, v Žireh so še vedno Gorenjci.

Osebno raje proti Primorski, a ko vidim al pa poslušam kakšno je na naši AC-Primorki, se vozit vsak dan v LJ in iz Lj po njej, me vse mine..

Hvala za mnenja. V Logatcu, no, natančneje v Rovtah, to je 10 min iz Logatca, imava nagledano lepo parcelo za gradnjo hiške. Lepa narava. Je pa zanimivo, kako res nekateri govorijo o ljudeh v Logatcu, da niso najboljši….to mi je zanimivo 🙂

Jaz se vsak dan vozim po primorki iz Sežane in ni neke krize … S službo začnem ob 9h in se vračam med 18h in 19h, tako da ne vem, kako je tam pred 8.30h ter med 14h in 18h.
Meni sta všeč Logatec in Žiri. Soseda je iz Logatca in se velikokrat vrača zaradi dogodkov, ki kih imajo, imajo dobro šolo in precej aktivnosti. V Žireh imam sestrično in je tudi dober kraj za življenje: precej aktivnosti, ljudje so prijazni …

Ne vem zakaj te tako skrbi kakšni so ljudje oz. daš toliko na to mnenje. Povsod kamor boš šla bodo kakšne zgodbice ali čenče v smislu tam so pa ljudje….. Najbolj važni v tem smislu so sosedje. Koliko pa misliš, da se boš družila z ostalimi, vožnja ti bo vzela nekaj časa, pa če imaš otroke, vrtec, šola, dejavnosti, hobiji, gospodinjstvo, vrt, ….V Logatcu je veliko na novo priseljenih iz različnih koncev in ljudje so taki in drugačni. Meni pri selitvi več kot to pomeni lokacija hiše, cena, bližina-dostopnost vrtca, šole, dejvnosti, banke,šole, …

Če greste v Rovte, glejte, da boste vsak teden pr maši. Logatec je pa malo bolj napreden in ni nič narobe, če niti ne hodite. Rovte so pač vaške z vaškimi ljudmi. Tam pa velja, da vsak za vsazga vse ve.

Senčna? Hahahahaha!
Pozimi je Ljubljane sama megla in senca, v Žireh in Logatcu pa sonce. 😉

Senčna? Hahahahaha!
Pozimi je Ljubljane sama megla in senca, v Žireh in Logatcu pa sonce. 😉

Jaz bi šel v Logatec, ker imajo dobro zdravstveno oskrbo, nekaj trgovin in je avtocesta blizu.

Logatec se mi zdi tako tranzitno naselje, tudi spalno, pa nič kaj pestro za življenje.
Kar se aktivnosti (raznih) tiče, so Žiri veliko bolj primerne, tudi bolj občutek kraja (večje vasi) dajajo. Ljudje so kar prijazni. Logačanov ne poznam.

hja, ocitno ga ne poznas. pozimi ima precej vec sonca kot nizji kraji. tud lega je uredu, je dolgo sonce….

izbral bi pa seveda logatec. to je ze mesto, ac je blizu. ziri so vecja vas, da prides do mesta se mores vozit… kaj sele do lj…

Dobra zdravstvena oskrba v Logatcu? Se pa strinjam, da je Logatec logistično boljša izbira od Žirov, pa ne zaradi tega, ker v slednjem živijo Gorenjci. Iz Logatca pač hitro prideš do določenih krajev, ker je blizu avtocesta.

Meni so Žiri všeč. Imajo vse, kar potrebujejo, ljudje so precej aktivni, in ker je manjši kraj, se vsi poznajo. Okoli kraja je veliko gričev in hribov za vsakodnevno rekreacijo, sam kraj je na ravnini in obsijan od sonca. Zime so res bolj snežene, ampak to ni problem, kvečjemu več možnosti za zimske športe.
Tam imam kar dosti sorodnikov in nihče ni veren, a to ni ovira za dobre sosedske odnose. Edini minus vidim v tem, da so malo bolj oddaljene od Ljubljane kot Logatec. Logatca ne poznam tako dobro, a meni nikoli ni bil preveč simpatičen kraj.


V tujino k severnim sosedom, k nam v Avstrijo, kakšen Logatec in Žiri hahaha…

Žiri so prijetna večja vas, kraj za izlet, morda vikend, za življenje pa preveč odmaknjene. Preden se prebiješ do Ljubljane, kar traja, sploh pozimi. Tudi zime so tam čisto gorenjske. Ljudje se med seboj poznajo, kar je lahko dobro ali pa tudi ne. Pomisli tudi na kasnejše šolanje otrok. Avtobusi niso ravno pogosti.
Logatec je logistično boljši, čeprav so pogosti zastoji. Tudi infrastruktura je boljša. Poznam pa dva (različna, ne par), ki sta se pred leti z družinama preselila v Logatec, zdaj pa intenzivno iščeta možnost bivanja bližje Ljubljani.

Ziri lepsa narava, ceste so dobre, ni prometa, tako da, je ljubljana mimogrede. Logatec res blizje ljubljani ampak zastoooooji.

Ljudje v Logatcu so snobovski in “težki”. Težko se je z njimi pogovarjat in se sploh kaj dogovorit, res. Vsi imajo dvorce, vsak gleda, kako bi imel več od soseda, … Res so grozni.
Ne živim v Logatcu, sem blizu, ampak verjamem pripovedovalcem na besedo. Sem že imela nekaj stikov z Logatčani, pa se ni lepo izšlo. Torej že mora biti nekaj na tem.
Mislim, da pa ni neke razlike Žiri ali Logatec glede vremena. Sem preseljena iz primorske in – mraz je mraz! 😀
V Žiri bi se preselila na stara leta, ko ne bi rabila nikamor se vozit, nikamor hodit, sam v štacuno, pa to je to. En vikend, drva za zimo, in to je to. Pa srečno!

Res lahko potrdim, da je v Žireh precej aktivnosti glede na kraj, glede zim, je kdaj v LJ več snega kot tu, tako da kakšnih ekstremnih zim res ni v primerjavi z osrednjo Slovenijo oz. Lj,.Nasprotno glede snega je tako, da vedno bolj zajame pas okoli Logatca (velikokrat se jezim, v Logatcu je ful snega, pri nas ga je manj).

Sem in tja se kdo priseli od drugod – letos je nekaj novih učencev. Veliko ljudi se dnevno vozi v LJ v službo. Do Lj imaš na voljo več poti, najhitrejša je čez Smrečje na Vrhniko in potem na AC ali pa greš do Škofje Loke z avtom in potem na vlak.

Ni res, da so senčne; tu je sonce, ko prideš v LJ pa še nekaj časa vztraja megla. Narava je lepa.

Na popoldanske izlete lahko greš po vsej Gorenjski, Primorski , proti Notranjski, tako da je kar fajn lega.

Kljub temu, da je Logatec bližje službam v LJ, se ne bi selila tja. Glede služb je kar nekaj industrije tu, pa v Idriji, Šk. Loki, lahko gravitiraš v kranj, skratka ni tako zaprto in omejeno vse skupaj.

Pozdravljena,
lahko ti svetujem glede Logatca. V Logatcu sem preživela otroštvo, ker je relativno majhno, imaš na dosegu šolo, vrtec, trgovino, ZD, praktično vse. Prav tako ti omogoča veliko aktivnosti, hrib Sekirica, Naklo, na novo je tudi športna dvorana, imajo nek mali bazen, itd…
Je pa veliko priseljencev iz Lj in ostalih krajev, ki bežijo iz Lj.
Kar se snega tiče ne bi izpostavljala, ja, Zaplana ima več snega ampak mislim da partkrat na leto poprijet za lopato in si malo odkidat tudi ne predstavlja tako velikega problema.
Problem pa je pot v LJ in nazaj. V času od cca 7-8.30 in popoldne, od 15-17 ure je kaos, ponavadi potrebujem cca 20min, v navalu uro do dve.
Lep dan!

Kje pa je več medvedov in divjih zveri?

New Report

Close