Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Psi, javni prostor-table

Psi, javni prostor-table

Hipotetično… Javno parkirišče v lasti in upravljanju občine (noben parkirni prostor ni zaseben, zakupljen itd)Parkirni pasovi so ločeni z pasom ca 1m zelenice. Ali lahko nekdo, ki ga npr moti (je pač doma v bližini)samovoljno postavi tablo npr. Prepovedano kakanje psov?

Samoinciativno na praktično tuji parceli, ki je javna in potem.igra šerifa in zmerja tiste, ki tam parkirajo in imajo po slučaju s sabo psa.

Zakonske dolžnosti lastnika psa so jasne. To je pes na vrvico in pospravljanje za njim. In npr parkiraš na takšno parkirišče, pes na vrvici skoči iz avta stopi na travo in se pokaka. Pospraviš, pobereš in vrečko odvržeš v koš za pasje iztrebke, ki je 10m stran na istem parkirišču. Koliko so grožnje z policijo in žaljenjem naključnih mimoidočih upravičene?

Ali pa npr.isti primer z “uradno tablo” npr v parku. Ne da je psom prepovedano zadrževanje (je npr v sklopu parka tudi pasi park oz ograjen prostor namenjen kužkom.)ampak da ne smejo kakat- prečrtana tabla z kakajočim psom (kar si razlagam, da je pač dodatno pojasnjeno, da je treba za psom počistit čeprav naj bi to bilo samoumevno). Isti scenarij…greš mimo, pes nepričakovano počepne in opravi pobereš, odvržeš v zabojnik za iztrebke. Si v prekršku ali nisi?

Ma reči takemu “težaku”: “A že dolgo niste , da težite tukaj, kjer ni treba”…. To so pacienti.

Videla sem že table z napisom imamo radi pse pa prosimo da pospravite za njimi, tako ki jo vo opisujete pa le na internetu, naj bi pa bila namenjena temu da lastnike opozori na dolžnost pobiranja . Ne pa da dejansko prepove kakanja psov, saj psu ne moreš ukazati da tam pač ne sme kakat. Kot vem pa imajo v Italiji določeno občine svoja pravila glede psov in ena od opčin ima pravilo da moraš politi z vodo prostor kamor se je pes polulal, dejansko pa tega ni nikjer napisano na javnem mestu

… Tvoj pes je v prekrški.

olalala, je bila ta teden tema, kako psa naučiti, da ne bo sral in scal po stanovanju in ste bili polni nasvetov. Torej ne lažite, da se psa ne da naučiti, da bi sral na eno mesto, tako kot maček. Edino prav bi bilo, da drekajo po vaših stanovanjih, ne pa po ubogi zelenici.
Četudi pobereš drek, bo še vedno nekaj ostalo na travi, da o scanju ne govorim. Zelenice v strnjenih naseljih, pravzaprav nikjer niso namenjene sekretu vaših psov.

Se strinjam.

Vedno sem se imela za ljubiteljico psov, tudi imeli smo jih doma, ampak zdaj pa očitno nisem več. V našem bloku so se ti psi razpasli čez vsako mejo! :(( Zdaj je skoraj že v vsakem nadstropju vsaj eden pes! Ko se začne lajanje in cviljenje, ni temu konca!!! Zvečer, ko jih lastniki peljejo ven, kar je ob 22h pa vse tja do polnoči, se ti cucki na stopnišču začnejo dret, lajat, cvilit, neznosno je to poslušat!!!!
Poln kufer imam že teh cuckov, še bolj pa njihovih lastnikov, ki imajo nevzgojene, lajajoče in cvileče pse!!!!!

Nisi v prekršku.
Nekomu je verjetno počil film, ker je bilo na tistem pasu vedno polno pasjih drekov. Meni bi tudi, če bi tam vsak dan parkirala. Tista tabla s prečrtanim psom v značilni pozi opozarja na to, da poberi za njim. Če bi kdo v tem primeru poklical policijo, bi verjetno sam pokasiral kazen, ker trati čas policajem.
Kdor je malo spreten, ima psa navajenega tako, da se pokaka direktno v vrečko in potemtakem se iztrebek niti ne dotakne tal, je pa res, da za nekaj časa nemara zasmradi zrak in se te molekule ne razkadijo v dveh sekundah. Ampak tudi če smradi od ljudi, ki jim gre vse na živce, prdnejo, za njimi ostane neprijeten vonj, tako da …

Tudi to ni neumna ideja, da vsaj v naselju poliješ z vodo tam, kjer se pes polula. To bi tudi jaz podprla.

Hitro sem jo navadila na to, sedaj točno poznam njen ritem in nikoli nobenega problema, z njo upam kamorkoli, vem da ne bo kakala in vem, ko bo lulala, da jo odvedem na primeren kraj.

Hitro sem jo navadila na to, sedaj točno poznam njen ritem in nikoli nobenega problema, z njo upam kamorkoli, vem da ne bo kakala in vem, ko bo lulala, da jo odvedem na primeren kraj.
[/quote]

Moja se tudi ne polula kar tako, markirati ji v naselju ne dovolim, s kakanjem je pa zdaj, ko je seniorka, malo drugače kot včasih, ampak obvladava in tudi, če to naredi sredi ceste, ne pustiva sledi 🙂
Če bi kdo res klical policijo zaradi pobranega pasjega dreka, je za moje pojme to vseeno totalno pretiravanje in psihiranje. Glede na vso neprimerno hujšo svinjarijo, s katero smo obdani …

Moja se tudi ne polula kar tako, markirati ji v naselju ne dovolim, s kakanjem je pa zdaj, ko je seniorka, malo drugače kot včasih, ampak obvladava in tudi, če to naredi sredi ceste, ne pustiva sledi 🙂
Če bi kdo res klical policijo zaradi pobranega pasjega dreka, je za moje pojme to vseeno totalno pretiravanje in psihiranje. Glede na vso neprimerno hujšo svinjarijo, s katero smo obdani …
[/quote]

Pa saj pri “senior psu”, predno se naštima, ti komot vrečko pod rit postaviš, pa spusti vanjo….. nič pobiranja ni treba. Vse popucano, folk pa jezike do tal, ker ne morejo nič lapat potem. 🙂

Pa saj pri “senior psu”, predno se naštima, ti komot vrečko pod rit postaviš, pa spusti vanjo….. nič pobiranja ni treba. Vse popucano, folk pa jezike do tal, ker ne morejo nič lapat potem. 🙂
[/quote]

Ja, itak, sem že napisala. To imava usklajeno, samo nima pa več dnevnega ritma takšnega kot nekoč. Lahko sem samo srečna, da še zadržuje vodo in blato, ker ji zadnji del – tipično za nemške ovčarje – peša.

Podpis

daj, daj mene osebno moti samo, kar clovek odvrze od plastike, plocevink, pohistvo, ploscise, razne vrecke napolnjene bog ve s cim in tako dalje…in neumiti ljudje. Ok pri klosarjih sem se tolerantna, ampak ostali, recimo pijanci, fuj in morje komunikacijskih trolov kot si ti, ki imas dom verjetno presran, da smrdi, ko se ne stopis notri. Clovek, ki je resvpacek od packa, seveda ne vsi, se zmrduje nad pasjim drekom. Take bi poslala v dobo dinozavrov, da bi se ti pos.sral na glavo in v mukah bi se sel koncno umit.

New Report

Close