Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Žolčni napad

Žolčni napad

Oseba 90 let ima že 4 ure žolčni napad . Kako naj pomagam?

Nič pravzaprav, lahko samo potrpi in čaka, da bolečina mine ali gre na urgenco.Tu sta v bistvu samo dve možnosti. Tisti ki imamo žolčne težave, vemo.

nova
Uredništvo priporoča

Aja pravzaprav je še ena možnost. Naj pobruha meni ponavadi po tem neha zvijat od bolečine.

Urgenca, takoj! Zakaj se mučite tako dolgo?

Cel 4 letnik srednje šole sem imela vsak hude napade, vse sama mogla prenašat, brez tablet, ker mi jih dr ni dala. Počakala maturo, takoj po maturi šla pod nož. Sploh ne vem kako sem maturo naredila.
Pila domač metin čaj in limono. Umirala v krčih….
Na Bledu mi je dr rekel, da ne bom preživela, če bodo vlekli z operacijo. Ker so bili že določeni zapleti.

Hrane nisem upala pogledat. V bolnici po operaciji, le čaj po žličkah, zadnji dan 1 prepečenec. Domov prišla shujšana, nekaj kg manj.

Nimam lepe spomine, ne.

K zdravniku, pa hrano, ki umiri napad. Malo, po žličkah. Dieta. Vse kuhano.

če imaš kak spasmex, ji ga daj, meni je hitro pomagal.
pomaga menda tudi domači jabolčni kis, piti po žličkah.

sicer pa ne vem, zakaj hudiča je ne pelješ k zdravniku???
to so lahko svinjske bolečine.

Pri tako hudi bolečini, kjer komaj diham, ne ležiš ne stojiš ne sediš, bruhaš, je edina pot na urgenco.

Po večkratnih obiskih, si kandidat za operacijo, odstranijo in imaš mir;)

Cel 4 letnik srednje šole sem imela vsak hude napade, vse sama mogla prenašat, brez tablet, ker mi jih dr ni dala. Počakala maturo, takoj po maturi šla pod nož. Sploh ne vem kako sem maturo naredila.
Pila domač metin čaj in limono. Umirala v krčih….
Na Bledu mi je dr rekel, da ne bom preživela, če bodo vlekli z operacijo. Ker so bili že določeni zapleti.

Hrane nisem upala pogledat. V bolnici po operaciji, le čaj po žličkah, zadnji dan 1 prepečenec. Domov prišla shujšana, nekaj kg manj.

Nimam lepe spomine, ne.

K zdravniku, pa hrano, ki umiri napad. Malo, po žličkah. Dieta. Vse kuhano.
[/quote]

To zato ker si jedla veliko mascob. Mascobe so umor za zolcne. Jaz sem mela pogoste napade nekajkrat na teden in sem komi prezivela sam sm pol spremenila prehrano torej nic masob. Zdaj tezav nimam. priporocam spremembo prehrane za tiste ki operacije nocejo.

To zato ker si jedla veliko mascob. Mascobe so umor za zolcne. Jaz sem mela pogoste napade nekajkrat na teden in sem komi prezivela sam sm pol spremenila prehrano torej nic masob. Zdaj tezav nimam. priporocam spremembo prehrane za tiste ki operacije nocejo.
[/quote]

Meni je škodilo sadje, mleko, polenta, kruh, vse…
Čokolado, maščobo pa niti okusit nisem smela, bi prej umrla.
Že zaradi sadja sem umirala.
Prvi napad je bil po hruškah, potem po češnjah,…sama nisem skapirala za kaj se gre…
Potem je kri pokazala precej povišane vrednosti…vnetje.
Šolska zdravnica ni trznila, je mislila da si nekaj zmišljujem pred maturo…

Meni je škodilo sadje, mleko, polenta, kruh, vse…
Čokolado, maščobo pa niti okusit nisem smela, bi prej umrla.
Že zaradi sadja sem umirala.
Prvi napad je bil po hruškah, potem po češnjah,…sama nisem skapirala za kaj se gre…
Potem je kri pokazala precej povišane vrednosti…vnetje.
Šolska zdravnica ni trznila, je mislila da si nekaj zmišljujem pred maturo…
[/quote]

Uf slaba ja… pol si prav naredila da si sla na operacijo. Skoda ker nisi prej sla bi si prihranila bolecine. Dobro vem kako je to:( groza. A po operaciji lahko prakticno vse jes brez tezav? Bolecine so izginile do zdaj?

Uf slaba ja… pol si prav naredila da si sla na operacijo. Skoda ker nisi prej sla bi si prihranila bolecine. Dobro vem kako je to:( groza. A po operaciji lahko prakticno vse jes brez tezav? Bolecine so izginile do zdaj?
[/quote]
jaz sem imela operacijo julija, jem praktično vse, ampak imam pa pogosto driske. pojem, pa gre v pol ure vse skozi.

bolečin pa ni.

Na urgenco po injekcijo protibolečinskih
Čajna dieta par dni

Daj ji tiste tablete s katerimi ti lajšaš težave pri menstruaciji.
Ne vem kako se imenujejo.

Avtorica, kako pa veš, da ima ravno žolčni napad?
Mojo mamo sem našla takrat, ko sem pršla iz službe, v hudih krčih. Želeli smo jo odpeljat k zdravniku, ampak je bilo tako hudo, da ni šlo. Dežurni nas je po telefonu poslal v lekarno. Jah nič, po dveh urah je umrla.
Ne glede na moj primer, pokličite naslednjič zdravnika.

Uf slaba ja… pol si prav naredila da si sla na operacijo. Skoda ker nisi prej sla bi si prihranila bolecine. Dobro vem kako je to:( groza. A po operaciji lahko prakticno vse jes brez tezav? Bolecine so izginile do zdaj?
[/quote]

Sem prinesla šolski zdravnici izvide iz lab, kjer so bile vrednosti povišane nekaj krat do neštetokrat.
Pa ni šljivila, oz me je poslala v trgovino po mignon napolitanke in naj jih pojem vsaj pol škatle. Takrat so bile tiste Kraš…
Cel teden sem crkavala od teh bolečin in njenih testiranj, da mi da napotnico za internista.
Poštekala, da se igra z mano in mojim življenjem. Kaj ji bo moja rekacija na čoko napolitanke, ko ima laboratorijske izvide.

Ne, vse ne. Pa je že od tega toliko let.
Najbolj imam mir, če jem riž z dušenim korenjem,…takrat me nič ne boli, nič teži…
Pa porcije tudi manjše od običajnih.
No, ta teden približno tako jem. Danes riž s korenjem in bučkami.

Za jesen in pomlad je značilno da je večja občutljivost.

Odkrili so ga slučajno pred 4 leti. Nikoli nisem imela težav. Sedaj, odkar vem, se mi včasih zdi, da me špika pod desnim rebrom, a takoj pod kožo, ne globoko not in neodvisno od hrane. Najbrž je psiha? Za operacijo se kar ne bi odločila, če je tako.
Če pa so hude bolečine(napadi) , je treba do zdravnika. Saj meni so tako svetovali, glede na to, da se ve, da je kamen.

Ašičev čaj….št.9!

New Report

Close