Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek goljufije pri pogodbi

goljufije pri pogodbi

poleg najemne pogodbe je tudi aneks. Kaj ponavadi najemniki goljufajo v njej? Število dodatnih oseb? Najemnik bi rad podpisek na prazen aneks list, tega ne dovolimo.

Z aneksom spremenis kak clen originalne pogodbe. Logicno da ne podpisujes bianco listov.

Take samo ven.
Je dovolj postenih ljudi tam zunaj, ki iscejo streho nad glavo.

Nikoli, NIKOLI ne podpisovati bianco listov! Na prazen list ti lahko on napiše ravno kar želi, recimo da ti je posodil 1 milijon evrov po obrestni meri 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} letno, potem se pa dajaj z njim.

Sploh ne vem, za kaj zavraga bi najemnik (je res najemnik?) želel bianko podpisan aneks k najemni pogodbi, in da ti sploh razmišljaš o tem. Lahko napiše gor število oseb, lahko spremeni najemnino na 1 EUR mesečno, lahko napiše dovoljenje za oddajanje podnajemnikom, lahko napiše še marsikaj bolj čudnega, kar si namisli. Pa tukaj govorim samo o aneksu k najemni pogodbi, kaj če prazen podpisan list uporabi za karkoli drugega?!

Sploh ne vem, kako lahko imate takšne najemnike in kako sploh pridete do tega, da se o tem pogovarjate. Sploh je treba vsako pogodbo prijaviti tudi GURSu, tudi spremembe (ne vem, a ravno vse, ampak najemne pogodbe se prijavijo GURSu, najemnina za davek pa potem še FURSu, kjer se pogodbe sicer ne predloži). Najemnik mora pa sam urediti prijavo bivališča.

Upam, da imate pogodbo za določen čas in da krepko premislite, ali si takšnega najemnika želite imeti. Pa direkt ga vprašati, kaj točno je mislil s tem bianco aneksom in kako si on to predstavlja, ter zakaj on vam ne podpiše en bianco list, pa potem vi gor napišete tisto, kar vam ustreza.

Torej, enkrat za vselej – NIKOLI podpisovati bianco, praznih listov!!!! Ali bianco menic.

se strinjam
taki iščejo načine, da bi goljufali. verjemi, nočeš imeti opravka z njimi.

za fizične osebe z letošnjim letom ni več prijave na GURS

kar se pa bianko listov tiče, se pa strinjam. če to podpišeš, dobesedno prosiš, da te ogoljufajo.

Vem, hvala. Ni v tem problem. Ne dajem podpisa nikoli na prazen list.

Zanima me, oz zanimajo me zlorabe, kaj se takim po glavi plete??

Pogodba je za določen čas, pol leta. S podaljšanjem.
Podaljšano, novo pogodbo so izgubili. Sem napisala novo in dala kopijo njihove izgubljene.
Pa mi daje pod nos, prazen aneks za podpisat. Aneksa ne podpisujem..predvsem praznega ne, da mi ne uštuli kaj gor, nove ljudi ki tam ne živijo.

Torej ne rabi podaljšane pogodbe?
Tiho je in ne morem ugotovit kaj je ozadje in kam to nosi.
S kom imam opravka?

S kom imaš opravka? Z nekom, ki te več kot očitno želi naplahtati. S čim točno, ne vem, a škoda se lahko šteje v izjemno visokih zneskih.

Če so novo pogodbo izgubili, je zanje čisto dovolj, da jim daš kopijo. Lahko narediš tudi overjeno kopijo, greš do notarja ali upravne enote in ti tam tvoj izvod skopirajo. Morda bi bilo najbolje, da najemnike povabiš k notarju, kjer boste skupaj naredili overjeno kopijo. Po mojem bodo takoj prenehali s svojimi izjavami;)

Rešitev je še ta: Sklenete novo pogodbo od npr. 1. 10. 2018 do kaj vem, 30. 4. 2019, in v pogodbi napišete, da s sklenitvijo te pogodbe preneha veljati prejšnja, sklenjena XY (Torej ta, katere izvod imaš ti, oni so jo pa kao izgubili). VENDAR, pojdi to pogodbo skleniti V NOTARSKEM ZAPISU! V tej pogodbi zapišite tudi, da boste vse morebitne spremembe sklepali z aneksom v notarskem zapisu, drugačni so neveljavni. Tako si malenkost bolj zavarovana in tako lahko vedno rečeš, če je še kaj za podpisati, da greste to urediti k notarju. Poleg tega je najemna pogodba v notarskem zapisu izvršilni naslov in če ne plačujejo, lahko direktno vložiš izvršbo.

Glede na to, da se očitno prvič srečuješ s takšnimi primeri in da so najemniki morda “zavohali”, da bi se te dalo malo prenesti okoli, ti res priporočam, da narediš to zgornje. Strošek bo nekaj več, a je vredno.

Kaj bi napisali v aneks, kot rečeno, mi prvo na misel pade nižja najemnina, in bodo oni potem zlahka dokazovali, da si podpisala najemnino za 1 EUR in da toliko so ti zdaj dolžni dati. Lahko tudi npr. napišejo, da mesečne stroške nosiš ti, torej vodo, elektriko, komunalo, TV, morebiten internet ipd. S tem bi se okoristili finančno.

Glede na to, s kakšnimi pridejo ven, ti priporočam, da takoj zdaj preveriš, ali so vsi stroški plačani. Računi so najbrž na tvoje ime in če ne bodo plačani, bodo tebe terjali. Ti potem lahko terjaš najemnike, a če nimajo nič oziroma če svoje premoženje skrivajo, seveda ne boš dobila nič nazaj. Torej pokliči ponudnike in vprašaj, kaj in kako.

Pa premisli, kakšni so ti najemniki – ali imajo redno zaposlitev ali malo na črno delajo okoli, ali ti redno plačujejo najemnino, ali so odrasli, ali delavci, ali družina, ali študentje. Sicer je lahko vsak goljuf, a morda bo prej nek odrasel človek, ki dela na črno in muti tu in tam, kot kak študent ali kakšna družina. Čeprav nič ni izključeno.

Torej, moj predlog – dobro, sklenemo novo pogodbo pri notarju, s katero bo trenutna prenehala veljati. Pa da vidiš njihovo reakcijo. Sicer pa imajo kopijo obstoječe in to je več kot dovolj.

Hvala za pojasnilo.

Okrog me ne more prenesti, ker ne podpisujem belih in praznih papirjev.
Drugo, pa najemnine ne plačujejo, živijo v zameno za gospodinj.usluge.

Moti me pa nekaj drugega ob tem. Torej, najemna pogodbo sem sklenila za določen čas, podaljševala bom vsaka pol leta.
Na UE, pa so dobili avtomatsko stalno bivanje, na tem naslovu, čeprav je pogodba za določen čas in z moje strani ni privolitve, da ima na tem naslovu bivanje. Ker potem jih težko odjaviš.

Skratka, zanimale so me finte, kaj vse se poslužujejo ljudje…
Spoznavam, da nimam opravka s poštenimi in zato tudi temu moram pravilno ukrepati…

Računi za elektriko, vodo..so na njeno ime…to sem na začetku uredila.

Zaključi s takimi najemniki in jim ne podaljšaj pogodbe. Škoda tvojih živcev.

Hvala za prijaznost, trud in izčrpen odgovor! 🙂

Kar je na tem forumu bolj redkost…

Čim ima najemnik pogodbo magari za določen čas, lahko prijavi na tem mestu stalno bivališče. Če se odseli, stalnega bivališča pa ne spremeni, lahko lastnik sproži postopek za ugotavljanje stalnega bivališča.

Skratka, seznani se z zakonodajo, preden počneš (in govoriš) neumnosti.

Začasno bivanje lahko ima za pol leta.
Za stalno je drug postopek.

Računi za elektriko, vodo,.. tudi če so na najemnikovo ime, in ta ne plačuje, na koncu odgovarja lastnik. Pokliči na urade, če je vse plačano.

Menim, da si preveč dobra, ker si nepremičnino oddala samo za usluge opravljati gospodinjska dela. To so najemniki takoj zaznali in sedaj so jim zrasle peruti. Kot vidiš so takoj pomislili na sleparjenje. Morala boš biti zelo stroga, da jih ponovno prizemljiš.

Po moje so si omislili, da bodo imeli vse zastonj-torej nič gospodinjskega dela. Lahko pa tudi, da jim pripada tvoja nepremičnina, po nekaj času bivanja.
Ali imaš mogoče kakšne Albance ali Makedonce?

Tam so v zameno, da pomagajo določeni osebi, brez plačevanja najemnine.

Itak ne opravljajo tega, kar je bilo dogovorjeno in sklenjeno v pogodbi. Že zaradi tega, bi jih rada dala ven.

Začasno bivanje lahko ima za pol leta.
Za stalno je drug postopek.
[/quote]

Lahko si prijavi stalno bivališče, trajanje pogodbe ni pomembno.

Lahko si prijavi stalno bivališče, trajanje pogodbe ni pomembno.
[/quote]

Vem, a tebe podrobnosti in okoliščine naj ne zanimajo, prosim več.

Če še kdo odgovori na prvo, prvotno vpr, drugače konec debate. Hvala.

Tam so v zameno, da pomagajo določeni osebi, brez plačevanja najemnine.

Itak ne opravljajo tega, kar je bilo dogovorjeno in sklenjeno v pogodbi. Že zaradi tega, bi jih rada dala ven.
[/quote]
Praviš, da ne izvajajo dolžnosti, dogovorjenih v pogodbi. Napiši dopis, da kršijo ta in ta člen pogodbe z dne tega in tega, pa jim daj rok, da s kršitvijo prenehajo, sicer boš primorana pogodbo prekiniti.

Točno to se je zgodilo – ker so ugotovili, da bodo lahko zastonj živeli na račun drugega, so to tudi izkoristili. Žal se prevečkrat zgodi, da nizka cena privabi drugačno vrsto najemnikov, kot si jih najemodajalci želijo. Saj je sicer čisto normalno, da jim daš bivanje v zameno za neke usluge, ampak obe stranki sta dolžni pogodbo spoštovati. Torej tako ti kot tudi oni. Če svojih obveznosti ne izvajajo, je to pogoj za prekinitev pogodbe. Najemniku je sicer težko odpovedati pogodbo, če je ne krši, ampak tukaj očitno kršijo, praviš. Zato jim napiši dopis in jim ga pošlji priporočeno s povratnico, da imaš dokaz, da so ga prejeli. Pa daj rok za odpravo kršitev, sicer pojdi v odpoved pogodbe. Najbrž bo nekaj časa trajalo, a na koncu je morda bolje imeti prazno kot nekoga, ki se ne briga za drugo osebo, ti pa od tega nimaš praktično nič.

Glede prijave bivališča pa je tako, kot je bilo rečeno. Pogodba je podlaga za prijavo stalnega, če se po izselitvi ne bodo odjavili, pojdi v postopek.

Morda ne bi bilo slabo, da greš do kakšnega odvetnika na posvet, morda ti tudi on lahko spiše dopis, da bo izgledalo bolj resno. Samo pozanimaj se prej za stroške, samo kratko svetovanje in dopis ne bi smela biti predraga.

Vem, a tebe podrobnosti in okoliščine naj ne zanimajo, prosim več.

Če še kdo odgovori na prvo, prvotno vpr, drugače konec debate. Hvala.
[/quote]

Vidim da si podobno mutna kot sami najemniki. Sedaj jih lahko bolje razumemo.


Praviš, da ne izvajajo dolžnosti, dogovorjenih v pogodbi. Napiši dopis, da kršijo ta in ta člen pogodbe z dne tega in tega, pa jim daj rok, da s kršitvijo prenehajo, sicer boš primorana pogodbo prekiniti.

Točno to se je zgodilo – ker so ugotovili, da bodo lahko zastonj živeli na račun drugega, so to tudi izkoristili. Žal se prevečkrat zgodi, da nizka cena privabi drugačno vrsto najemnikov, kot si jih najemodajalci želijo. Saj je sicer čisto normalno, da jim daš bivanje v zameno za neke usluge, ampak obe stranki sta dolžni pogodbo spoštovati. Torej tako ti kot tudi oni. Če svojih obveznosti ne izvajajo, je to pogoj za prekinitev pogodbe. Najemniku je sicer težko odpovedati pogodbo, če je ne krši, ampak tukaj očitno kršijo, praviš. Zato jim napiši dopis in jim ga pošlji priporočeno s povratnico, da imaš dokaz, da so ga prejeli. Pa daj rok za odpravo kršitev, sicer pojdi v odpoved pogodbe. Najbrž bo nekaj časa trajalo, a na koncu je morda bolje imeti prazno kot nekoga, ki se ne briga za drugo osebo, ti pa od tega nimaš praktično nič.

Glede prijave bivališča pa je tako, kot je bilo rečeno. Pogodba je podlaga za prijavo stalnega, če se po izselitvi ne bodo odjavili, pojdi v postopek.

Morda ne bi bilo slabo, da greš do kakšnega odvetnika na posvet, morda ti tudi on lahko spiše dopis, da bo izgledalo bolj resno. Samo pozanimaj se prej za stroške, samo kratko svetovanje in dopis ne bi smela biti predraga.
[/quote]

Odvetnik pri prejšnjih najemnikih ni z dopisom na Ue nič dosegel, samo denar je bz šel zanj. On bi to kot UE vlekel in čakal 2 leti, pa tudi s točnimi podatki novega naslova.
Na koncu sem sama izsledila kje živi oseba, podala info odvetniku, Ue… in po drugi poti(bil je še en drug problem) preko tožilstva in sodišča s poravnavalcem zahtevala da se v roku 14dni odjavi, odjavi stalno bivanje. Imel je pogoj, drugače se ne bi.

Ti, novi, pa tu resnično bivajo, zastonj v zameno za določeno pomoč. To ni kar nekaj v pogodbi navedeno.

Se strinjam z zgoraj napisanim. Takoj jim napiši strogi dopis s povratnico. Tako se dela po uradni poti, in boš imela dokaz za na sodišče, če bo potrebno. V njem napiši, da imajo mesečni rok za izselitev, ker že več časa kršijo pogodbo in jih ustni opomini niso spametovali. Napiši, da v primeru spora sledi sodišče. Napiši tudi, da v primeru storjene škode v ali na nepremičnini, bodo finančno odgovarjali. Se zna zgoditi, da bodo zaradi jeze, kaj polomili.
Vidim, da imaš kar dobre sleparje. Če se ne bodo izselili, kliči policijio.

Takim mutivodam kot ste vi se vedno najdejo podobni tudi na drugi strani.

Malo mešaš. Govorim o odvetniku, da on spiše dopis glede kršitev pogodbe. Ampak odloči se, ali kršijo pogodbo ali živijo tam v zameno za usluge. Premisli tudi, ali ne bi bilo bolje, da si dobite neko patronažno sestro ali karkoli pač potrebujete – bo sicer za plačati, a morda bo boljša rešitev kot to, ker očitno vedno naletiš na neke čudne tiče.

Na UE lahko sama urejaš kasneje, če bi do problemov prišlo.

Upam, da to ni ona zgodba z Makedoncem ipd.

Malo mešaš. Govorim o odvetniku, da on spiše dopis glede kršitev pogodbe. Ampak odloči se, ali kršijo pogodbo ali živijo tam v zameno za usluge. Premisli tudi, ali ne bi bilo bolje, da si dobite neko patronažno sestro ali karkoli pač potrebujete – bo sicer za plačati, a morda bo boljša rešitev kot to, ker očitno vedno naletiš na neke čudne tiče.

Na UE lahko sama urejaš kasneje, če bi do problemov prišlo.

Upam, da to ni ona zgodba z Makedoncem ipd.
[/quote]

Dober spomin :). Komaj sem ga spodila ven, na silo.

Na koncu – Davil in tepel je osebo, grozil in izsiljeval za denar.
Cela gužva in kup kršitev, na koncu pošljejo poravnalca in dosežeš le oddjavo. Za ostalo se obrišeš pod nosom.

Dober spomin :). Komaj sem ga spodila ven, na silo.

Na koncu – Davil in tepel je osebo, grozil in izsiljeval za denar.
Cela gužva in kup kršitev, na koncu pošljejo poravnalca in dosežeš le oddjavo. Za ostalo se obrišeš pod nosom.
[/quote]

Le zakaj se taki primerki kar lepijo na vas? Zmeraj obstaja razlog.

New Report

Close