Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nevzgojeni mulci

Nevzgojeni mulci

A vas starše ne moti, če se vam otrok, ali oba dereta cel dan po stanovanju, fajtata, mečeta predmete…vpijeta drug na drugega, norita…
Mene taki sosedje motijo, ker so hrupni in agresivni, ne sodijo v blok.
Kako da starše taki ne motijo in do pri vzgoji pasivni?
A taki starši so gluhi, pijejo pomirjevala, so na heroinu…da se jih ne dotakne…?

Mene moti, boljšo polovico tudi.
Zato se nihče od domačih oz. meni bližnjih mulcev ne dere, ne meče in ne nori. Razen parkrat ko je bil še kakšen izpad trme. Mislim pa, da noben ni imel takega izpada več 3x ali 4x.

Ja – čisto zamorim vso otroško kreativnost in razposajenost.

Nekje med 3 in 5 letom se razvije Frontalni korteks in so otroci več kot usposobljeni nadrzorovati se.
Do takrat pa jim morajo pomagati starejši: starša.

De omnibus disputandum..

Mene moti po trgovinah, ko ima frocovje histeričen napad. Ampak vso krivdo valim na starše, ki niso kos vzgoji.

Niso kos vzgoji? Ti pa še nimaš otrok, bi rad videl tvoje froce kako bojo vzgojeni, če jih boš kdaj imela 🙂

Niso kos vzgoji? Ti pa še nimaš otrok, bi rad videl tvoje froce kako bojo vzgojeni, če jih boš kdaj imela 🙂
[/quote]
Vse izhaja iz družine, tudi podivjani otroci. Ja, današnji starši niso kos svojim lastnim otrokom, ker še sami niso zreli, kako naj se potem soočajo z vzgojo.

Mene moti, boljšo polovico tudi.
Zato se nihče od domačih oz. meni bližnjih mulcev ne dere, ne meče in ne nori. Razen parkrat ko je bil še kakšen izpad trme. Mislim pa, da noben ni imel takega izpada več 3x ali 4x.

Ja – čisto zamorim vso otroško kreativnost in razposajenost.
[/quote]

Ok.

Ti pa počenjajo vse dni v tednu in vse ure ko sta zbujena, celo leto.
Od drugega soseda psa lajata, ko mulca razbijata…

Da sem njuna mama, bi ju dala narazen takoj ko vpijeta ali mečeta stolice ob steno, tla. Poslala ven, ali kaj delat -pometat… če ne kazen! Ali pa eno močno čez rit. Da tuli zaradi boleče rite 😉

Kot soseda se večkrat stresem, ko je bombni napad iz čistega mira in vse popada na tla, leti…
Neprijetno…

Se strinjam z Goldfish.

To je čist od mehkužnosti ali pa od ‘free spirit’ staršev odvisno. Hipiji pofu…

Iz gole uvidevnosti do blokovskih sosedov smo raje kupili hišo, da nam frocovje samo po lastnih glavah skače.

Ok.

Ti pa počenjajo vse dni v tednu in vse ure ko sta zbujena, celo leto.
Od drugega soseda psa lajata, ko mulca razbijata…

Da sem njuna mama, bi ju dala narazen takoj ko vpijeta ali mečeta stolice ob steno, tla. Poslala ven, ali kaj delat -pometat… če ne kazen! Ali pa eno močno čez rit. Da tuli zaradi boleče rite 😉

Kot soseda se večkrat stresem, ko je bombni napad iz čistega mira in vse popada na tla, leti…
Neprijetno…
[/quote]

To je ista sorta kot tisti, ki jih je polna cela trgovina in ki medtem, ko ocka ali mamica neprizadeto sopingira, preslata in prelize vse kar doseze. Ravno taka bratca v starosti nekje 3 do 6 let sem danes bila prisiljena prenasati – divjanje med policami, prerivanje, malodane sta se prilepila na vitrino s kruhom, pretipala vse artikle po vrsti, pa ves cas dretje… ocka pa, kot da nista njegova, no, na koncu ju je le spakiral v avto ;-(

Blazno simpaticne so tudi druzinice, ki na ves glas komentirajo vsako svoje dejanje ali vsako svojo misel, kot da so sami na svetu ali kot da vse okrog njih to zanima. Pa ni vazno, ali je to v trgovini, knjiznici, lekarni,… motece, zoprno.


Vse izhaja iz družine, tudi podivjani otroci. Ja, današnji starši niso kos svojim lastnim otrokom, ker še sami niso zreli, kako naj se potem soočajo z vzgojo.
[/quote]
Daj ne pametuj, ker nimaš pojma in nisi imela še otrok. Tvoji bodo verjetno na vrvici, tiho hodili poleg tebe, kot kužki. Otrok je otrok, poznam primer ko je nekdo imel otroke in so se sosedje pritoževali nad njegovimi otroci, danes ima on velike otroke in se on jezi nad drugim sosedom, ki ima majhne otroke in mu govori, da njegovi pa niso nikogar motili, ker je to odvisno od vzgoje 🙂


Daj ne pametuj, ker nimaš pojma in nisi imela še otrok. Tvoji bodo verjetno na vrvici, tiho hodili poleg tebe, kot kužki. Otrok je otrok, poznam primer ko je nekdo imel otroke in so se sosedje pritoževali nad njegovimi otroci, danes ima on velike otroke in se on jezi nad drugim sosedom, ki ima majhne otroke in mu govori, da njegovi pa niso nikogar motili, ker je to odvisno od vzgoje 🙂
[/quote]

A ni cudno, da se vecina strinja z njo? Produkti permisivne vzgoje so pac za vecino ljudi nadlezni, pa ce se stokrat napises ha ha. Eno je obicajna otroska razigranost, ki ne moti nikogar, drugo je pa objestnost in razpuscenost, to gre pa ljudem na zivce.


Daj ne pametuj, ker nimaš pojma in nisi imela še otrok. Tvoji bodo verjetno na vrvici, tiho hodili poleg tebe, kot kužki. Otrok je otrok, poznam primer ko je nekdo imel otroke in so se sosedje pritoževali nad njegovimi otroci, danes ima on velike otroke in se on jezi nad drugim sosedom, ki ima majhne otroke in mu govori, da njegovi pa niso nikogar motili, ker je to odvisno od vzgoje 🙂
[/quote]

Ne govorim o radostnem skakanju otročičkov, ampak o živalskem, neotesanem, histeričnem obnašanju. Slednje ni dopustno, sploh če se ponavlja dan za dnem.

Ummm v sam sistem vzgoje kaj delate doma se res niamno kj vtikat. Ampak če je forc nesocializiran in starš niti ne mrdne ko dela pi*darije pol se pa ne čudt če vam kdo očita neodgovornost.

Tudi veliko staršev je, ki pušča otroke brez nadzora pred bloki, da bezlajo in lomijo grme in cvetje. Zabijajo žoge v parkirane avtomobile na parkirišču. Staršev pa enostavno ni, oz. občasno pogledajo skozi okno stanovanj…

Kaj delajo takšni starši? Evo, iz konkretnega primera nad nami. Oba sta čudoviti osebi in se zavedata problema. Vendar so vajeti preprosto ušle iz rok. In zdaj pač imamo, kar imamo. Na momente imam občutek, da se zdaj pa že bojita poseči vmes z vzgojo (čeprav je itak prepozno), ker se bojita, da bi bila reakcija še glasnejša (še več vreščanja, še več razbijanja). In zato tiščita glavo v pesek …

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Pa ni treba za to kriviti permisivne vzgoje. Mene so tudi vsi po dolgem in počez obtoževali, da imam ohlapno vzgojo in da jim preveč (po)puščam itd itd, pa se kaj takšnega ni nikoli dogajalo.
Tukaj gre za odsotnost vzgoje.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Sori, sam tko je že od nekdaj. Otroka naučiš določene stvar, sam za vratom skos dihat pa ne gre, ane. Otroci niso butasti in prej postanejo samostojni, če jih nimamo pod stalnim nadzorom v vatko zavite.

Se pa res takoj vidi razliko med vzgojenim in nevzgojenim mulcem na igrišču.

Taki otroci so odraz staršev in starih staršev oziroma njihove prepotentnosti. Mi smo jim sicer rekli, če se lahko malce umirijo in od takrat je nekoliko bolje. Pred tem pa je bilo cele vikende vojno stanje, nenormalno dretje in hrup. Daaaaleč od običajne otroške razposajenosti. Eden od staršev pa pedagoški delavec, zaposlen v šoli.
Glede na vonjave sta si starša pomagala s kajenjem trave, morda bi pomagala tudi tebi;)?

Kok ste vsi pametni!! Nekateri otroci imajo tudi razvojne motnje in izpade besa in se kaksne hujse dusevne tezave…da vas ni sram in vi se delate norca iz starsev, ki so dostikrat pri takih otrocih nemocni.

Ne govorim o radostnem skakanju otročičkov, ampak o živalskem, neotesanem, histeričnem obnašanju. Slednje ni dopustno, sploh če se ponavlja dan za dnem.
[/quote]

Samo tudi radostno skakanje otročičkov nekatere močno moti. Sploh v današnjem času vsakega nekaj moti. A misliš da ko si bila ti otrok nisi nikogar motila, no ti jaz povem, da se motiš kakorkoli si bila vzgojena se je že našel kdo, ki si ga kot otrok zmotila. Jaz sem star 40 in ne ne moti skakanje otrok, ne moti le mladina z glasbo ali karkoli počnejo, nekateri pa glej jih skoz ta mladina na Tel. nevzgojeni…pa saj smo bili mi tudi mladi in jih razumem. Nekateri imajo pa pač slab spomin, mislijo da so bogovi in jih vsaka malenkost v okolici zmoti.

Noben – čisto noben – napad besa se ne zgodi brez vzroka.

Ker brez čustev – čustvene reakcije, ni besa. In reakcija je vedno na nekaj – in tu je vloga staršev.

V zda bodo pa spet začeli mlatit mularijo, ponekod niso niti nehali. Sicer ni videti da bi zaleglo…

https://www.kurir.rs/planeta/3121557/skola-u-americi-uvela-fizicko-kaznjavanje-djaka-ko-nije-dobar-dobice-surove-batine-foto

Samo tudi radostno skakanje otročičkov nekatere močno moti. Sploh v današnjem času vsakega nekaj moti. A misliš da ko si bila ti otrok nisi nikogar motila, no ti jaz povem, da se motiš kakorkoli si bila vzgojena se je že našel kdo, ki si ga kot otrok zmotila. Jaz sem star 40 in ne ne moti skakanje otrok, ne moti le mladina z glasbo ali karkoli počnejo, nekateri pa glej jih skoz ta mladina na Tel. nevzgojeni…pa saj smo bili mi tudi mladi in jih razumem. Nekateri imajo pa pač slab spomin, mislijo da so bogovi in jih vsaka malenkost v okolici zmoti.
[/quote]
Ja, mene zmoti, če vidim, da je otrok prepuščen samemu sebi pri vzgoji. Ja, mene zmoti, da kljub vsej osveščenosti, kako je pomembno otroštvo in skrb za vzgojo, najdeš čedalje več neprimernih staršev. Ja, mene zmoti, ko se zamislim nad tem, da bo čez 10 let še več nesamostojnih odraslih, psihopatov, skratka vzorca ljudi, ki si jih družba ne želi, če hoče preživeti.
Vse to me zmoti, ker mi ni vseeno, v kakšnem svetu živim.

New Report

Close