Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek gastroskopija

gastroskopija

Pozdravljeni,
potrebujem pomoč in sicer sem napotena na gastroskopijo . Bila sem že dvakrat ( SB Izola ) in mi je zelo hudo, ker se mi pri pregledu stalno spahuje, posledično tudi pregled traja dlje (20-25 minut ). Poleg tega mi gre stalno na bruhanje. Od muke mi tečejo solze kar same od sebe….
Sedaj imam ponovno napotnico, vendar je čakalna doba dolga. Pripravljena sem iti tudi samoplačniško, menda stane cca 100 eur. Kam naj grem na pregled, da bo čim lažje.
Hvala.

Tudi jaz se na smrt bojim gastroskopije. A je bilo kljub temu potrebno opraviti ta zoprni pregled.
Šla sem v Ljubljano v kliniko doktor 24, kjer so zeloooo prijazni, hitro si na vrsti in pa, če te je tako zelo strah kot mene, se lahko zmeniš, da ti zadevo opravijo v splošni anasteziji ali pa v sedaciji. Seveda vse samoplačniško. Ti povem, da to je pa tako elegantno, da se zbudiš in ne veš, da so šarili po tebi. Narkozo pa dobiš za pet minut.
V tujini je to praksa, da delajo posege kot so gastroskopija in kolonoskopija v splošni narkozi.
Aja pa delal mi je dr.Jurij Bednarik. Srčen, prijazen in vreden vseh pohval.
Tako, da če ti finance ne predstavljajo velikega problema se odloči in pojdi tako. Jaz zase vem, da bi tudi kredit vzela za to stvar.
Pa srečno!!

s 100 evri žal ne boš prišla nikamor
za sedacijo so lani hoteli v rogaški menda enih 260 eur, prvič sem pred 10 leti šla na gastroskopijo skozi nos, ki sicer malo boli, je pa prednost, da se ti ne spahuje in sili na bruhanje. takrat je bila samoplačniška cena 160 EUR

drugače pa je poseg na samoplačniško isti posegu na napotnico. dodatne storitve kot so sedacija se plačajo posebej.

Sedacija je na Bledu zastonj na napotnico. Doplača se 10 eur za nadstandardne storitve. Sem naročena prihodnji mesec.

Sedacija za gastroskopijo je povsod samoplačniška…


Govoris na pamet. Jaz povem iz lastnih izkusenj in informacij iz prve roke. Ne vem, kako je “povsod”, povem kako je za DC Bled. Na lokaciji Bled se doplaca 10 eur za nadstandard, to je pa tudi vse. To imam tudi pisno v pismu, ki sem ga prejela prejsnji teden.

New Report

Close