Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdo se ločuje?

Kdo se ločuje?

Veliko se govori o ločitvah. AMpak jaz skoraj ne poznam ločencev v moji generaciji (skoraj 40 let).
Smo imeli obletnico mature, samo ena, ki bi jo lahko šteli med ločence (sicer ni bila nikoli poročena, ampak je bila koruznica in sta šla narazen, ker je v bistvu praktično enako kot ločitev). Ostali pa noben ločen.
Pa tudi tako med sošolci s faksa ne poznam ločencev. Pride to v kasnejšeih letih?
Ker ti moji sošolci so se večinoma pozno poparčkali.

najbrž si iz zadnje vukojebine. Tam se res ne ločujejo, ampak živijo nekako na pol skupaj, pa malo gredo nazaj k mami, pa spet skupaj pridejo, pa kakšnega otroka vmes naredijo in tako dalje.

Glede na besednjak, sklepam, da si iz kake BIH, Srbije, no jaz sem iz Slovenije.

pa je res skrivnost od kod si?

no, jaz sem stara 43
slovensko podeželje

sošolci iz moje generacije: cel kup ločenih
eni se ločijo pri 30, enih pa pri 50… ne vem, če je glih kako pravilo glede tega


Mojih sošolk je več kot pol ločenih, le ena je udova. Generacija 69. Tudi v sosedstvu je skoraj polovica ločenih.

Če do 5 let nazaj pri nas na vasi nismo imeli nobene ločitve, je zdaj slika popolnoma ista kot v mestu. Starost tam cca 45 let.
Otroc skoraj odrasli tastarim se pa sfuzla oz želijo ponovno občutiti metuljčke.
Letos imeli 30 obletnico valete in recimo 50-50 poročenih, ločenih.

Na našem koncu se je v zadnjih 5 letih ločilo ogromno parov. Večina se je ločila po max 5 letih. Poročili so se, ker so se pač morali, ker je ona zanosila. Je pa tudi dosti takih, ki so se ločili po 20-30 letih. Prej se kao niso smeli, ker se pač ni spodobilo. Ena je sama rekla, da sta se hotela ločiti že 20 let nazaj pa se nista, ker to takrat ni bilo lepo. Zdaj, ko ločitev ni nič takega, sta se pa tudi onadva ločila. To, da par ni ločen še ne pomeni, da se imata fajn.

Pri nas pa se je večina tako resno poparčkala po 30tem.
Ugibam: da se bolj ločujejo tisti, ki so se v mladih letih resno poparčkali? Ali pa se bodo ti, ki so se pozno resno poparčkali, ločevali potem pri 50ih?
Zdaj večina mojih sošolcev niti še ni ne vem kako dolgo v resnih vezah. To mislim skupno bivanje, otroci, skupni krediti pa te zadeve.

Za sošolce iz OŠ pa ne vem. Ti pa vem, da so se večinoma tam malo po 20tem resno poparčkali in imajo nekateri že kar dolg staž skupnega bivanja. Samo za večino pojma nimam ali so vezani ali so samski ali so ločeni ali ponovno poparčkani.
Je pa res, da za tiste, ki vem, da so ločeni (oz. da jim je koruzništvo propadlo), da gre za take, ki so se resno vezali v mladih letih.

V naši okolici je šla narazen večina parov, ko so otroci odrasli. En par še vztraja, ampak se skoraj ne pogovarjata več.

Sva oba z možem 40+. V hčerinem razredu skoraj polovica staršev ločenih, tudi moževih sošolcev in sošolk, pa sorodnikov po obe straneh
Nas je bilo nas je v OŠ 16 v razredu. Trije so še vedno samski, ena pa ima novega partnerja. Za večino pa ne vem.
Sem se nekaj let nazaj pogovarjala z eno, pa pravi za koliko ločitev, prevar ve. Pa sem rekla, da ne poznam nobenega, nato pa so se začele ločitve/ razhodi kot, da bi bila neka epidemija.

Si bom sposodila “sam fprašam”:
Ali koroznik, ki je 15let živel z eno, zdaj že živi 15let z drugo spada med te ločence?

V bistvu ja. ker tudi koruzniško razmerje gre čez sodišče, če se ločujeta. grede premoženja, tudi če ni otrok.

V bistvu ja. ker tudi koruzniško razmerje gre čez sodišče, če se ločujeta. grede premoženja, tudi če ni otrok.
[/quote]

Ok:) Kaj pa če nista šla čez sodišče in sta se vse mirno in normalno dogovorila in uredila?

Jaz tudi koruznike, ki so šli narazen, smatram v isto rubriko kot ločence. Čeprav recimo ni šlo preko sodišča.

Pri nas pa se je večina tako resno poparčkala po 30tem.
Ugibam: da se bolj ločujejo tisti, ki so se v mladih letih resno poparčkali? Ali pa se bodo ti, ki so se pozno resno poparčkali, ločevali potem pri 50ih?
Zdaj večina mojih sošolcev niti še ni ne vem kako dolgo v resnih vezah. To mislim skupno bivanje, otroci, skupni krediti pa te zadeve.
[/quote]

od tisti, ki jih poznam
ena dva sta bila skupaj nekje od 22 leta,
druga dva tam od 28, tretja dva sta tudi začela tam okoli 30 leta.
ena frendica je bila v vezi od 25 leta, druga prijateljica ravno tako, ampak ona je generacija mojih staršev, ki se je za svojo generacijo relativno pozno “poparčkala”

je pa hecno, da v moji službi, kjer pa so v povprečju nekje 10 let starejši od mene, ni niti enega ločenega.

Jaz koruznike, ki so se razšli, prav tako štejem med ločence.

Ok, kaj pa par, ki je bil skupaj 3 leta in šel narazen – nista bila poročena?
Ker če to štejemo med ločence, potem smo skoraj vsi ločenci 😉

Na drugi strani pa par, ki se je poročil po 1 letu poznanstva, po 2 letih zakona se je ločil. To sta ločenca.

Mi smo kupovali hiso in vsak drugi je prodajal zaradi druzinskih problemov.

sta živela skupaj, osnovala lastno skupno gospodinjstvo, ali je eden od njiju samo bivakiral pri njegovih/njenih starših?

je razlika, a ne.
ni vsaka veza tudi dejansko partnerstvo, ki šteje. če bivakiraš pri partnerjevih starših, vzdržujejo te pa tvoji starši (recimo, da izgubiš službo), ne pa partner, potem to ni partnerstvo ampak [hashtag=ukarjenje]#ukarjenje[/hashtag] dok su vremena lipa.

Nikol poročeni niso zakonci in tudi ne ločenci. Nič ste. Izbrisani, ne obstajate.

Ravno pri koruznikih opažam, da svoji propadli zvezi ne pripisujejo enakega pomena kot pri ločencih, katere pa štejejo že skoraj med luzerje. To je vse isto. So pa skupna stanovanja, druge stvari, včasih otroci….Draga moja bivši koruzniki so tudi ločenci, čeprav ne formalni. Pa brez zamere. Jaz tu ne delam razlik.


ja, midva tudi.

celo tako je bilo, da sva klicala za eno hišo, pa je jezen ženski glas rekel s telefonske na oglasu, da naj se obrneva na drugo številko, da ona hiše ne prodaja in da naj se zmeniva z njenim bivšim, ki ji očitno na tak način nagaja.


ja, midva tudi.

celo tako je bilo, da sva klicala za eno hišo, pa je jezen ženski glas rekel s telefonske na oglasu, da naj se obrneva na drugo številko, da ona hiše ne prodaja in da naj se zmeniva z njenim bivšim, ki ji očitno na tak način nagaja.
[/quote]

:-O

New Report

Close