Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Čustva vernikov

Čustva vernikov

Kaj so čustva vernikov? Ali poleg veselja, jeze, žalosti… obstaja še verno čustvo?
Ali pa je to čustvo samo nelagodje, ki ga občutijo, ko jim nastaviš ogledalo in jim ni všeč, kar vidijo v njem?

Jaz ne vidim nobenega razloga za norčevanje iz verovanja. Ga ti?
Iz cerkve ja, iz vernikov pa ne.

To vprašanje se meni postavlja skoz in skoz.
Raznih bedastoč in kriminalnih praks se danes ne da drugače upravičiti kot čez verska čustva, tam pa je dovoljeno vse in boh ne daj, da bi kdo podvomil o tem.
Kolikor pa vem, v psihološki kvalifikaciji kakšno posebno versko čustvo ne obstaja.

Jaz ne vidim nobenega razloga za norčevanje iz verovanja. Ga ti?
Iz cerkve ja, iz vernikov pa ne.
[/quote]
Torej nisem dosti falil 😉


Torej nisem dosti falil 😉
[/quote]

Falil?

In kdo si ti da bi se delal norca iz vernikov. Drug problem je verniki ki nedeljsko romajo v nakupovalna središča ker se nimajo kam dati pa še za jest kupjo krr so glih tam tako da ni potrebno doma kuhati.

saj je samo vprašanje, pa se verniki že čutijo napadene?
Odgovoril pa ne bi nihče?

Iz nikogar se ne delam norca. Postavil sem vprašanje, ki je provokativno samo za tiste, ki se ne znajo pogledati v ogledalo. V bistvu me pa res zanima, kakšno čustvo je užaljeno ob gledanju karikature preroka Mohameda?

Verno čustvo je malikovanje.
Poistovetenje z neko idealizirano podobo.

Jaz ne vidim nobenega razloga za norčevanje iz verovanja. Ga ti?
Iz cerkve ja, iz vernikov pa ne.
[/quote]

Cerkve ni brez vernikov. Večini vernikov pa cerkev predstavlja organizatorja skupnosti, zato norčevanje iz organizacije zadeva tudi posameznega vernika.

Cerkve ni brez vernikov. Večini vernikov pa cerkev predstavlja organizatorja skupnosti, zato norčevanje iz organizacije zadeva tudi posameznega vernika.
[/quote]

Sploh ni res. Ti si lahko globoko veren, moliš vsak dan, v cerkev pa ne hodiš, oriroma se ti je organizirano bogoslužje zamerilo.

V bistvu ne čustvo, ampak vera v Mohamedovo resnico, ki pa ni ravno najbolj trdna.
Manj trdna kot je, bolj jo je potrebno malikovati, bolj paziti nanjo kot na punčico očesa.

Sploh ni res. Ti si lahko globoko veren, moliš vsak dan, v cerkev pa ne hodiš, oriroma se ti je organizirano bogoslužje zamerilo.
[/quote]

BTDT ima prav. Cerkev ni samo institucija ampak so cerkev tudi ljudje oziroma verniki. Cerkev brez vernikov ne more obstajati.

BTDT ima prav. Cerkev ni samo institucija ampak so cerkev tudi ljudje oziroma verniki. Cerkev brez vernikov ne more obstajati.
[/quote] Vernik išče vedno izgovor.

V bistvu ne čustvo, ampak vera v Mohamedovo resnico, ki pa ni ravno najbolj trdna.
Manj trdna kot je, bolj jo je potrebno malikovati, bolj paziti nanjo kot na punčico očesa.
[/quote]
Bi se kar strinjal, da imajo najglasnejši najmanj vere. Ne gre mi skupaj, da nekdo kao žali njihovega boga in ima tako malo vere v božjo kazen, da mora kar sam vzeti pravico v svoje roke.

BTDT ima prav. Cerkev ni samo institucija ampak so cerkev tudi ljudje oziroma verniki. Cerkev brez vernikov ne more obstajati.
[/quote]

To seveda. Vendar sem srečala že nekaj vernikov, ki znajo tudi kakšno povedati čez Cerkev.
In to dvoje (Cerkev in boga) vedno bolj razlikujejo.

Cerkve ni brez vernikov. Večini vernikov pa cerkev predstavlja organizatorja skupnosti, zato norčevanje iz organizacije zadeva tudi posameznega vernika.
[/quote]Omg …BTDT…kot, da je vernik samo katolik….za biti veren ne potrebuješ inštitucije BTD…

Tudi veren človek je še vedno človek iz mesa in krvi. Kaj ti ni jasno? Če vera nekomu pomaga broditi skozi osebne stiske in mu daje upanje jaz samo pravim GO FOR IT, dokler direktno ne škodiš ostalim. Nekdo veruje v boga, drugi verujejo v kamenčke, spet tretji v duhove… če jim to pomaga, da ohranjajo optimizem in upanje za boljši jutri jim nimam nobene pravice tega odrekat. Iz tega stališča si lahko zame, katolik, musliman, pravoslavc, jud, budist, jehovova priča, mormon, pogan, satanist, … Dokler si sekularen in nisi škodljiv/vsiljiv/nevaren … oz. Dokler si strpen do ostalih in jih pustiš pri miru tudi če se ne strinjajo s tvojimi nazori.

“Kaj so čustva vernikov? Ali poleg veselja, jeze, žalosti… obstaja še verno čustvo?”

Prvo vprašanje je nesmisleno. Smiselno bi bilo; kakšna so čustva vernikov?

odg: enaka kot nevernikov.

Drugo vpr; verno čustvo ne obstaja. Obstaja pa bebavost in idiotizem zaradi verske indoktrinacije.

Dejstvo namreč je, da vse Cerkve obstoj in pravila Življenja razlagajo sebi v prid. Zgodovina to potrjuje že z verskimi vojnami.

Kdor je sposoben “sveto pismo” ali druge “svete knjige” brati kot kroniko ali zgodovinopisje, se s Cerkvami ali verami sploh ukvarjal ne bo. Ker za to ni nobene potrebe, saj so temeljna dejstva Življenja zelo enostavno razložena in razložljiva.

Celo vprašanje zakaj naj bi ženska bila pokorna moškemu oz je naravno manj razvita, se da razložiti: https://sl.wikipedia.org/wiki/Kromosom_Y

Tudi veren človek je še vedno človek iz mesa in krvi. Kaj ti ni jasno? Če vera nekomu pomaga broditi skozi osebne stiske in mu daje upanje jaz samo pravim GO FOR IT, dokler direktno ne škodiš ostalim. Nekdo veruje v boga, drugi verujejo v kamenčke, spet tretji v duhove… če jim to pomaga, da ohranjajo optimizem in upanje za boljši jutri jim nimam nobene pravice tega odrekat. Iz tega stališča si lahko zame, katolik, musliman, pravoslavc, jud, budist, jehovova priča, mormon, pogan, satanist, … Dokler si sekularen in nisi škodljiv/vsiljiv/nevaren … oz. Dokler si strpen do ostalih in jih pustiš pri miru tudi če se ne strinjajo s tvojimi nazori.
[/quote]
Tema je o žaljenju verskih čustev.
A je treba res paziti, da v družbi hindujca ne ješ govedine, v družbi muslimana svinjine, hare krišne mesa nasploh?
Mislim, da ne. Sicer s pravimi verniki ni problema, prenapeteži pa se takoj sklicujejo na žaljenje verskih čustev.

V to zgodbo sodi tudi zgražanje katolikov ob Čezvesoljni zombi cerkvi.


Tema je o žaljenju verskih čustev.
A je treba res paziti, da v družbi hindujca ne ješ govedine, v družbi muslimana svinjine, hare krišne mesa nasploh?
Mislim, da ne. Sicer s pravimi verniki ni problema, prenapeteži pa se takoj sklicujejo na žaljenje verskih čustev.
[/quote]

Mislim da sem čisto korektno povedal. Dokler ne posiljuješ s temi prepričanji drugih je vse ok. Če pa vsiljuješ vero na način čustvenega izsiljevanja ali kakorkoli, pa … šc

Isto vegiči, ki na najbolj ogaben način razlagajo kako so naša hrana trupla, ki so nekoč imela čustva… GTFO.

Čustva vernikov so popolnoma enaka čustvom otroka z medvedkom.

Vzemi medvedka in povzročiš svetovno katastrofo (v obzorju otroka).

Vernost je podobne baže: korenini v infantilnih čustvih oz. potrebi po t.i. varnem navezovanju. Verska čustva so zato močno spojena s čustvi do staršev, čustvi varnosti, čustvi gotovosti, čustvi zaščitenosti, čustvi samozavesti. Verskost je samo prikladna posoda za vsa ta infantilna čustva, izvirajoča iz primarne nebogljenosti človeka. Vzemi to posodo in verni človek bo znorel (ker se bo prestrašil). Najbolj nevarna pa je prestrašena, ogrožena žival.


Tema je o žaljenju verskih čustev.
A je treba res paziti, da v družbi hindujca ne ješ govedine, v družbi muslimana svinjine, hare krišne mesa nasploh?
Mislim, da ne. Sicer s pravimi verniki ni problema, prenapeteži pa se takoj sklicujejo na žaljenje verskih čustev.
[/quote]

Nas so na vasi grdo gledali, ker delamo ob nedeljah.
Ne silimo koga delat, ne prirejamo delavnih akcij, samo mi delamo. Pri tem, da še pazimo, da delamo “tiha” dela, se pravi čim manj mašinerije in ropotanja.
Mi lahko kdo razloži, zakaj bi bil na ta račun lahko kdo užaljen?

To sprašuje človek, ki z 80 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mona deli mnenje, da je čustvo tudi npr. ljubezen. Čustva ima vsak bedak. Le redki se v življenju odločimo z vsem, kar v svojem bistvu smo. Za Boga, za ženo, moža, zavrednote…
Zakaj sprašujete stvari, ki jim niste dorasli? Saj tema je bila tudi sprožena z namenom provociranja. Pa več poveste o sebi, reveži. Pravih vernikov se vaša primitivnost ne dotakne.

New Report

Close