Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženske po 40. letu

Ženske po 40. letu

A imate kaj trebščka preveč in ga ne morete spravit dol? Kakšne vaje delate in kaj jeste, da izgine? Kaj sladko je prepovedano in črtano iz vašega jedilnika?


Nosecnosti pa to. Ne delam nic, ker imam veliko drugih pomembnejsih in smiselnejsih opravkov.

Se premalo. Nic ni pr meni prepovedano

nova
Uredništvo priporoča

A veš da sem si ga res ogledovala na morju, nekako se mi je zdelo, da je res mal večji. Pa mi ni bil všeč na prvi pogled :))) Pa me je dedc pogladil po njem in rekel, da kdor uživa življenje pač ne more imeti ravnega trebuha. S tem sem se morala strinjati.
Sicer pa, saj bom imela čas po smrti. Celo večnost bom lahko sama kost :))))

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Eh….stare baaaaabeee.

No, jaz nimam odvečnega nič nikjer na telesu. Je pa res, da sem lani začela delati na tem (ne da sem imela veliko odvečne teže, samo ene 3 do 4 kg) po 44 sem tudi prišla do zaključka, da ne smem več toliko jesti kot včasih, čeprav se veliko gibljem (6 do 7 km na dan) Nikoli ne večerjam po 18. uri, jem obilen zajtrk (tudi jajca pečena na ocvirkih :P) in zmerno kosilo, veliko zelenjave, malo sadja. Ne jem (to že od nekdaj) NIČ sladkega in pijem večina le vodo. Ko se navadiš na ta red ni problema. Vaje, pred 2 leti našla na netu eno bejbo, ki je posnela video, kako pravilno izvjati vaje za čvrst trebuh. Moram priznat, prijetno presenečena po parih mesecih sem imela (in še vedno imam) izklesan raven trebuh 😀 Stanje redno vzdržujem, se navadiš in avtomatsko vajo delaš tokom dneva. Vaja je enostavna, ko se jo naučiš. https://www.youtube.com/watch?v=N9msEniBkbU


Nosecnosti pa to. Ne delam nic, ker imam veliko drugih pomembnejsih in smiselnejsih opravkov.
[/quote]

Kaj pa je tok bolj smiselno in pomembno od tvojega telesa in duha. Ne mi rečt, da ti vzame bistveno več časa če poješ za malico jabolko kot krof.
Ne zgovarjaj se na nosečnost to pomeni, da niti pred nosečnostjo nisi nič telovadila oz se posvečala rekreaciji ter da si med nosečnostjo govtala hrano, ki ti je nato ostala na trebuhu.
Sama sem šla pod svojo težo ravno, ko so bili otroci majhni saj tekanje za njimi oz so bile skoz neke akcije.
Danes se načrtno rekreiram in to v času ko že mnogi sedijo pred tv. Pa ne zaradi kg, bolj zaradi psihe ko takrat odmislim vse in se posvetim samo sebi.
Če boš zanemarila svoje telo, boš zanemarila tudi svojega duha. Verjemi, da tudi možu ne boš več ok z balonom pred sabo.
Ženska tajși napiši, da si prelena kot pa da pišeš, da imaš preveč pametnejšega dela.

Dam roko v ogenj, da jih imaš malce več kot štirideset.Si potem star dec?
Star si, ko jih imaš sto.Do takrat je pa še daleč.

Dam roko v ogenj, da jih imaš malce več kot štirideset.Si potem star dec?
Star si, ko jih imaš sto.Do takrat je pa še daleč.
[/quote]

Ne samo malce več. On bi bil komot foter 40letnicam.

Avtorica, ženske pri 40ih imamo kvečjemu prevelike trebuhe, ne pa trebuščke. Trebuščke imajo otročki.

Ne samo malce več. On bi bil komot foter 40letnicam.

Avtorica, ženske pri 40ih imamo kvečjemu prevelike trebuhe, ne pa trebuščke. Trebuščke imajo otročki.
[/quote]

Kako lahko en star odcvetel rogač ugrabi žensko temo o salu na trebuhu?

Nekatere ženske imajo srečo z geni in se jim maščoba na trebuhu ne nabira, za vse ostale je tu plank 🙂 Oziroma zlajnan recept prehrana plus vaje, za celo telo, ne samo trebuh. Videz vsaj malo popraviš že z vzravnano držo, to pa imaš, če imaš dovolj krepke mišice jedra, trebušne, hrbta, ritne … Pa to ni pomembno samo zaradi videza, ampak v prvi vrsti zaradi zdravja, ker glede na način življenja nas veliko čakajo problemi s hrbtenico. Z redno vadbo se temu mogoče lahko celo izogneš, sicer pa ornk ublažiš.


oziroma starejša pri 80tih. Zdaj sem ravno na polovici življenja in vsekakor nisem stara. Si pa to ti verjetno. Prvič ker se mi zdi, da si starejši od 40 in drugič ker bo tvoja življenjska doba
(ker si pač moški) pričakovano nižja. Ti res ves čas sam sebi pišeš samo z gajžlo po nagi riti te pa očitno noben/a noče :)))) ?

Kaj pa je tok bolj smiselno in pomembno od tvojega telesa in duha. Ne mi rečt, da ti vzame bistveno več časa če poješ za malico jabolko kot krof.
Ne zgovarjaj se na nosečnost to pomeni, da niti pred nosečnostjo nisi nič telovadila oz se posvečala rekreaciji ter da si med nosečnostjo govtala hrano, ki ti je nato ostala na trebuhu.
Sama sem šla pod svojo težo ravno, ko so bili otroci majhni saj tekanje za njimi oz so bile skoz neke akcije.
Danes se načrtno rekreiram in to v času ko že mnogi sedijo pred tv. Pa ne zaradi kg, bolj zaradi psihe ko takrat odmislim vse in se posvetim samo sebi.
Če boš zanemarila svoje telo, boš zanemarila tudi svojega duha. Verjemi, da tudi možu ne boš več ok z balonom pred sabo.
Ženska tajși napiši, da si prelena kot pa da pišeš, da imaš preveč pametnejšega dela.
[/quote]
Midve nimava enakih vrednot in ne mislim tebi zagovarjat svojih prioritet in/ali svojega izgleda, ki še zdaleč sicer ni slab ampak to je pomembno oz bistveno kuram in ne modrim odraslim ženskam. Seveda sem izbrala tudi moža, ki goji enake vrednote in kjer ljubezen ali zanimanje ni vezana na kilo ali del telesa. Super je imeti telo, ki je zdravo, prožno ampak imeti raven ali izklesan trebuh kot pomemben življenjski cilj ali fokus pri 40tih je znak velike omejenosti uma, duha in vrednot. Skratka seveda potem najdeš tudi takšnega bedaka, ki bi ga to motilo. Kdaj bosta prenehala obsesirat z videzom pa ti povej. Morda pri 70tih? To je retorično vprašanje ker me pravzaprav ne zanima. Plehkih ljudi je kot listja in trave jaz pa v življenju prisegam le na kvaliteto.

Nič sladkega nisem črtala z jedilnika in mi ne pade na pamet, da zaradi malo trebuščka sebe kaznujem s prepovedovanjem hrane! Kaj ste vse na glavo padle?!

Rodila sem 3x sredi 20ih, do 40. se imela raven trebuh, včasih celo usločen, zdaj sem 45 in trebušček se pozna, čeprav kile ostajajo enake, a me sploh ne gane, saj nisem pubertetnica, niti neka nezrela 20-letnica, sem odrasla, zrela ženska z odraslimi otroki in mojemu statusu in mojim letom že priliči tudi kaka telesna starostna “napaka”!


oziroma starejša pri 80tih. Zdaj sem ravno na polovici življenja in vsekakor nisem stara. Si pa to ti verjetno. Prvič ker se mi zdi, da si starejši od 40 in drugič ker bo tvoja življenjska doba
(ker si pač moški) pričakovano nižja. Ti res ves čas sam sebi pišeš samo z gajžlo po nagi riti te pa očitno noben/a noče :)))) ?
[/quote]
Kaka pa si kot stara? Vprašaj mlade brhke punce tam do 25, če si stara baba ali nisi?….jaoooooo, baba pa realno sebe videt, to so trije pojmi, ne dva.

Jp, jaz sem tud star in se tega zavedam in ne prismodujem, da nisem. Imam letom primerne druge kvalitete in se ne ponašam s tistim, kar je minilo, ne? Čeprav je za moške malo drugače, star dedc pa zanimanje mlajših žensk zanj, še gre skozi, obratno pa le v izjemno redkih primerih, ne?

Ha ha, glej kmetavza impotentnega, kako samega sebe prepričuje, da ima kvalitete.:))) katere pa?:)))))

Sej s ezgodi, da je kakšni mladi všeč moški star čez 40, ampak to japi z dobro postavo, ne pa kmet s srednjo šolo..malo realnosti vam dedcem tudi manjka..

Povsod me je malo preveč:):):)


Kaka pa si kot stara? Vprašaj mlade brhke punce tam do 25, če si stara baba ali nisi?….jaoooooo, baba pa realno sebe videt, to so trije pojmi, ne dva.

Jp, jaz sem tud star in se tega zavedam in ne prismodujem, da nisem. Imam letom primerne druge kvalitete in se ne ponašam s tistim, kar je minilo, ne? Čeprav je za moške malo drugače, star dedc pa zanimanje mlajših žensk zanj, še gre skozi, obratno pa le v izjemno redkih primerih, ne?
[/quote]
Ne bi vedla. Se mi zdi, da isti ptiči skup letijo. Nivoji bivanja, vrednote to ljudi združuje ali razdružuje. Zdaj enemu je top vrlina izgled, drugemu ali drugi materialno stanje tretjemu osebne lastnosti kot so prijaznost, predanost, delavnost , četrti..pa tako naprej. Na srečo je moj mož normalen po čemer lahko sklepam tudi o lastni normalnosti :)). Se strinjam, da je zelo plehko, da se 40letnica sprašuje o trebuščku. Pri teh letih bi morala biti že pri vsej pameti in ne svoje vrednosti bazirati na izgledu. Bolj bo to počela bolj bo podobne idiote pritegovala. Isti ptiči skup letijo saj pravim.

Kaj si hotela povedati bebavka režeča? Da maš vlke joške? Nisi edina, spokaj s svojimi vimeni.
[/quote]

[img]http://www.lovethispic.com/uploaded_images/202348-It-Costs-Nothing-To-Be-A-Nice-Person.jpg[/img]

vse se da popraviti.še se 40 letnica sekira zaradi trebha ne pomeni,da ni dorastla svojim letom niti ni stara.


Ne, 2x sem rodila, stara 41, ista kot pred porodi, suha, niti strij nisem dobila pa sem se obakrat zredila za skoraj 20 kil. V enem letu vse samo šlo dol.
Telovadim ne, občasno delam vaje za hrbtenico, ker imam probleme.


Ne bi vedla. Se mi zdi, da isti ptiči skup letijo. Nivoji bivanja, vrednote to ljudi združuje ali razdružuje. Zdaj enemu je top vrlina izgled, drugemu ali drugi materialno stanje tretjemu osebne lastnosti kot so prijaznost, predanost, delavnost , četrti..pa tako naprej. Na srečo je moj mož normalen po čemer lahko sklepam tudi o lastni normalnosti :)). Se strinjam, da je zelo plehko, da se 40letnica sprašuje o trebuščku. Pri teh letih bi morala biti že pri vsej pameti in ne svoje vrednosti bazirati na izgledu. Bolj bo to počela bolj bo podobne idiote pritegovala. Isti ptiči skup letijo saj pravim.
[/quote]
Nič ni na srečo ali nesrečo. Narave preveslala ne boš s tem, ko se imaš za mlado, ne? In kaj zdaj kvasiš cele letanije psihotično nevrotičnih izpadov, ker ni nihče nič v tej smeri pisal, le da ste satre babe, kar tudi ste, ne?….jaoooo.😁


Nič ni na srečo ali nesrečo. Narave preveslala ne boš s tem, ko se imaš za mlado, ne? In kaj zdaj kvasiš cele letanije psihotično nevrotičnih izpadov, ker ni nihče nič v tej smeri pisal, le da ste satre babe, kar tudi ste, ne?….jaoooo.😁
[/quote]
hahahaha ne trapaj. Stara pri 40tih nisem. Kaj bom pri 80tih potem? Starosta? :)))


Midve nimava enakih vrednot in ne mislim tebi zagovarjat svojih prioritet in/ali svojega izgleda, ki še zdaleč sicer ni slab ampak to je pomembno oz bistveno kuram in ne modrim odraslim ženskam. Seveda sem izbrala tudi moža, ki goji enake vrednote in kjer ljubezen ali zanimanje ni vezana na kilo ali del telesa. Super je imeti telo, ki je zdravo, prožno ampak imeti raven ali izklesan trebuh kot pomemben življenjski cilj ali fokus pri 40tih je znak velike omejenosti uma, duha in vrednot. Skratka seveda potem najdeš tudi takšnega bedaka, ki bi ga to motilo. Kdaj bosta prenehala obsesirat z videzom pa ti povej. Morda pri 70tih? To je retorično vprašanje ker me pravzaprav ne zanima. Plehkih ljudi je kot listja in trave jaz pa v življenju prisegam le na kvaliteto.
[/quote]

Omejenost uma je, da misliš, da so avtomatično v duhu in umu omejeni tisti, ki skrbijo za svoje telo. A misliš, da poleg tega človek ne zmore procesirati še česa drugega? Da skrb za videz, celo pretirana skrb za videz, izključuje živahen intelekt in širino duha? Zaradi takšnih predsodkov, kot jih imaš ti, je svet bistveno manj prijazen, kot bi lahko bil.
Ko grem v starostni dom, mi je všeč 90 + stanovalka, ki je vedno urejena kot iz škatlice. Frizura, nakit, oblačila, makeup. Telo je sicer ne uboga več, je na vozičku, ampak zgleda pa kot rožica.


hahahaha ne trapaj. Stara pri 40tih nisem. Kaj bom pri 80tih potem? Starosta? :)))
[/quote]Ja , pa kaka pa si za vraga? Stara si se začela po 25. letu, le da ste babe toliko prfliknjene, da vse polagate na mladost kot vrednoto in ne naravno obdobje, ki mine in potem iz leta v leto bolj norite in se hočete imet za mlade.

Menda se ne bodo pri teh letih ozirali mladi za tabo, ampak kvčjemu kak mojih let in še starejši, čeprav jaz samo za eno od morda dvajsetih, ker tak odstotek 40 letnic nekako, je sploh še za pogledat. Ja tako je, no, povem odkrito realno in direktno, seveda je pa to najhuj za večino.😁

New Report

Close