Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj vas nič ne skrbijo komarji?

Kaj vas nič ne skrbijo komarji?

Nisem še zasledila debate o komarjih tu gor. Ali ste slišali, da je virus prišel že k nam? Vas nič ne skrbi? Živim na Primorskem in jih imamo veliko. Na vrtu se sploh ne more biti, tako so hudi, tile tigrasti. Ne pomaga nič. Tudi če se mažeš, te popikajo. Spirale tudi ne zaležejo.
Na Hrvaškem so že smrtne žrtve.
Jaz se bojim za moje otroke. Ta mali je ves popikan. V vrtcu so ga danes spet. Ne moreš se jim izognit.

Kaksen virus? Prvic slisim.

Virus vzhodnega Nila. Nič bat. Na Primorskem niso še okuženi. Prva okužba je bila registrirana v močvirnatem predelu Ljubljane.

Močvirniki vedno najprej in najbolj najebemo 🙁


Komarje najbolje odganjajo citrusi, torej limone in pomaranče. Nareži limone in postavi v prostor kjer ne želiš imeti komarjev. Lahko se tudi z limoninim sokom namažeš.

Komarji so domače živalce.

______________________


Komarje najbolje odganjajo citrusi, torej limone in pomaranče. Nareži limone in postavi v prostor kjer ne želiš imeti komarjev. Lahko se tudi z limoninim sokom namažeš.
[/quote]

Nič ne pomaga proti komarjem, niti autan, ne katera druga zadeva. Edino škropivo, ki je bilo brez karence in ki je resnično pomagalo proti komarjem ni več registrirano v Sloveniji (Neopitroid alfa od Plive oz. Fendona Bayern). Požrli na bodo.

Pri nas niti citrusi ne pomagajo več. Malce omilijo stvar, a vseeno se jih ne rešiš. Edino kar zaleže v notranjih prostorih so tiste tabletke, ki jih žgeš v elektriko. Opažam, da jih ni več v trgovini. Imam pač stare zaloge.
Zunaj pa itak ni pomoči. Sem sadila sivko, rožmarin, meto, meliso pa nič.

Komarjev ne smete pobijat. Zavedni vegan. Clovek je virus in ga komar lahko pika, da zboli in umre.

V kotu vrta sem pozabila en cvetlicni lonec, kjer se je nabirala dezevnica. Danes pogledam not in v vodi gomazi malih kacic – komarjevih licink. Groza! Nikar ne puscajte nikjer stojece vode!

Torej, sem govorila z gospodom, ki se ukvarja s tem, dezinfestacijo in podobnim….in dela tudi v Italiji, z italijanskim partnerjem.
Pogovarjala sva se za špricanje proti komarjem okoli bloka, tega smo bili namreč navajeni od prej iz Italije, pa je rekel, da je tukaj v Slo prepovedano. Da je bil prejšnji večer z ženo na večerji v eni obalni restavraciji in da sta bila oba ful popikana.

Da, če bi bilo kaj takega v Italiji, da sploh ne bi bilo več gostov. Da okoli restavracij, kjer se sedi zunaj, redno špricajo, onadva s partnerjem delata tudi v Ita. Da so te zakone napisali v Lj, kjer nimajo pojma o komarjih.

Če koga zanima, lahko pustim njegov kontakt. So profesionalni, pri nas že drugo leto špricali proti škorpijonom in mravljam.

Situacija postaja resna in bi bilo potrebno špricati tudi pri nas! Ni mi jasno, kako lahko to vzamejo tako neresno !!!????

Jebo še te naravovarstvenike! Bi jih malo popipsali, da bi pocrkali in bi bilo strahu konec. Komarje mislim.
Ampak ne! Škropivo pa je ja nevarno. Res? Le zakaj? Je rakotvorno? Dokaži!
Aja, pa ptički ne bodo mogli papcat teh komarčkov, ker jih potem ne bo več. Jebenti, bodo pa muhe in pajke kljuvali!!! Koji kurac!??? Naj se jaz stegnem zaradi teh komarjev, kurčevih, ki pa sploh niso avtohtona vrsta???
Madona, vemo točno da je že cel Rimski imperij crkal zarad teh komarjev, jebenih, pa nas očitno ni še izučilo. Cela mesta so šla v maloro!!!! Ne, mi morammo obdržat to golazen, ker očitno je zelo koristna. Zakaj že? Za ptiče? Me nemoj! Moji ptiči v vrtu jejo moj radič, pa jabke na drevu in vse drugo, samo teh kurčevih komarjev ne!!! Zato po mene pikajo, jebenti!

Za ošpice, ki pol toliko niso nevarne, kot ta virus, zganjajo pravo paniko, o virusu zahodnega nila pa vse tiho.

Mislim, da bo potrebno iti v akcijo, ker to s komarji presega vse meje zdravega razuma in postaja nevarno.
Zato kar navajam tel. št. tega gospoda, ki se ukvarja s špricanjem proti komarjem v Italiji, ime podjetja se ne spomnim, tel. je: 040 399 815 g. Košak, nekje z obale, in če kdo želi, ga lahko pokliče jutri in se pozanima, s čim špricajo v Ita, kakšen je efekt in kaj lahko tu pri nas naredimo. Mogoče tudi ime škropiva.


Ne bi se prepirali, jaz preizkušeno do sedaj vem, da limone pomagajo popolnoma in bolj kot kakršna koli kemija, naredite pa sami kakor hočete.
Sivka, rožmarin, meta, melisa…pa niso citrusi.


Ne bi se prepirali, jaz preizkušeno do sedaj vem, da limone pomagajo popolnoma in bolj kot kakršna koli kemija, naredite pa sami kakor hočete.
Sivka, rožmarin, meta, melisa…pa niso citrusi.
[/quote]
Kako pomagajo limone? Jaz grem samo obesit perilo, pa sem že vsa popikana po rokah, ramah in nogah…

Še tu, na gorenjskem so tigrasti komarji. Letos so se navadni name spravljali. Ni dneva, da me ne bi popikali.
Vsako noč sem se vstajala, da sem se mazala ponoči he he
Danes je bil en celo v avtu.
Pa včasih so se me izogibali. Vsi drugi so bili popikani, samo jest ne.


Ampak dejstvo je, da komar je žival, ki letno pobije največ ljudi na svetu.


Kako pomagajo limone? Jaz grem samo obesit perilo, pa sem že vsa popikana po rokah, ramah in nogah…
[/quote]
Zato jaz obešam perilo v dolgih rokavih in dolgih hlačah.

Kaj ste smešni eni. Komarji so blokirani 100 procent z aparatom z tekočino.
Ampak ta panika he kot nore krave ali ptičja gripa. Samo norci v to verjamejo.

Prejle so na poročilih povedali, da ta virus ne prenašajo tigrasti komarji, ampak kar naši domači navadni. Saj zboli zelo majhen delček ljudi, pa še ti ne hudo, kot en prehlad. Samo pri nekaterih se zakomplicira, če so že tako kaj bolni.


O kakšnem aparatu je govora?

Lahko je tudi blažja oblika malarije. Vsi pomislimo na virozo, trebušno gripo. Lahko pa je sama okužba komarja.
Ja resne zadeve so to.

New Report

Close