Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj mi nihče ne odgovori?

Zakaj mi nihče ne odgovori?

Danes zjutraj sem poslala tri SMS-e za rojstni dan (bivšemu sosedu, sošolki iz OŠ in še eni sorodnici), vsakemu sem napisala svoje voščilo in se potrudila, vendar se mi ni nihče zahvalil. Ali ljudje ne znajo odgovoriti s hvala? Morda ne znajo? Kaj pa če niso dobili? Ali jim ne pomeni nič. Ne iščem kakšne hvale, ne me narobe razumeti, ampak hvala pa res ni težko odgovoriti. Kaj pravite?
Čudno se mi zdi. Jaz pa sem zelo vesela, če se me kdo spomni.
Želim vam lep dan, čeprav je zelo vroč. Sicer pa, saj bo kmalu konec poletja.

Ne razmišljaj o tem, kaj je spodobno, kulturno in ne vem kaj še vse…pričakovanja so eden velik bulšit in nam grenijo življenja…

Mogoče je bil prvi sms za rd od gsm operaterja, drugi od Baby centra, tretji od Diners, četrti tvoj, peti od Sveta knjige…? Mogoče so prepričani, da gre za spam? Ani, da če želiš nekomu voščiti, ga pokličeš?

Čakaj malo, ZJUTRAJ si poslala, pa že takoj pričakuješ zahvalo? Kaj če bi počakala do jutri in se potem pričela buniti, da se ti nihče ni zahvalil.

Danes je njihov rojstni dan, saj ne veš, kaj imajo splanirano? So z otroki v Gardalandu, morda spijo, morda se kopajo v morju, morda imajo žurko v službi, morda pa kar sestanek? Daj jim malo časa za dihati, da sploh pridejo k sebi od vseh voščil in drugega, kar se jim danes dogaja.

Seveda je možno, da ti ne bodo odgovorili, samo nehaj pa biti tako nepotrpežljiva.

Lahko da jim nič ne pomeni. Meni recimo ne, ne rabim sms voščil, rojstni dnevi in podobne priložnosti so dobri samo kot izgovor, da se s kom po dolgem času vidiš ali kakšno rečeš. Torej pokličeš ali pošlješ sms, kdaj gremo na kavo za rojstni dan ali kaj podobnega. Če imam jaz rojstni dan, pa naredim obratno: pošljem sms, da naslednjo kavo častim jaz, kdaj se dobimo. Eni odpišejo takoj, da ne morejo, drugi so takoj za akcijo, tretji odpišejo čez 14 dni, če povabilo še velja, peti ne odpišejo nikoli. Vse je sprejemljivo in nobeni varianti se ne čudim. Tudi jaz kdaj odpišem, kdaj ne, odvisno, kaj se mi dogaja v življenju takrat. Samo voščilo mi je brezpomensko, razen če ga izkoristim za to, da spet navežem stik z nekom. Meni pomenijo več pristni odnosi v živo, pa čeprav so redki, kot pa nek hvala po bontonu ali voščilo zaradi bontona.

Odvisno kako socialni so. Če imajo široko družbo so prejeli SMS od več 10 ljudi in namesto da bi odpisovali uživajo rojstni dan. Dan je že takšen da lahko.

Se strinjam. Mogoče so pa preprosto v službi. Pri nas v službenem času telefona ne smeš imeti pri sebi, temveč v omarici v garderobi. Se pravi, da smse in klice vidiš šele med malico ali ob koncu službe.
Malo potrpljenja pa bo. Verjetno jim na njihov rojstni dan ni glavna prioriteta, da tebi pišejo zahvale, ampak, da dan uživajo po svoje.


… to je osnovna kultura, osnovno kulturno obnašanje.

Če po bontonu velja kako že, da se spodobi v tednu dni voščiti, je lahko tako tako tudi z zahvalo.
Pametnim telefonom bi bilo potrebno vgraditi, prosimo za potrpežljivost, ker nekateri z njimi res ne hodimo na wc, spat, tudi na dopustu počiva ipd. z njimi in samo gledamo v njihov ekran.
Ali jim nič ne pomenim – a se družite, komunicirate ali gre zgolj za priložnostne čestitke? Ker ima vsak človek priritete.
Sicrr pa, sama si vzamem čas tudi za zahvalo. In odgovarjam, ko si ga vzamem.


… to je osnovna kultura, osnovno kulturno obnašanje.
[/quote]
Tudi kultura se spreminja. Nekoč so se čestitke pošiljale po pošti in se je po pošti tudi odgovorilo nanjo, za kar je imela oseba več kot dovolj časa. Danes pa vsi vse pričakujemo takoj, ne zavedamo pa se, da ima recimo nekdo, ki je v službi že cel dan nenehno na telefonu in računalniku, doma rad mir pred takšno komunikacijo in recimo zasebni telefon zelo redko pogleda. Ne zavedamo se, da je več vredno, da tista oseba, ki praznuje, rojstni dan preživi na način, ki ji ustreza, ne pa da odgovarja na čestitke, kot so že pisali zgoraj. Sebično je pričakovati, da se bo nekdo ukvarjal s tabo, ker se to tebi zdi kulturno in normalno. Mogoče te bo pa čez nekaj dni presentil s klicem, ker ima danes ravno polno hišo obiskov, je na dopustu v tujini ali kje drugje. Nehajte si življenje omejevati z ‘osnovnim kulturnim obnašanjem’ in vzorcih, po katerih bi po vaše morali delovati vsi, pa bo vse lepše. Vas bo življenje presnetilo na najlepši možen način, takrat, ko boste najmanj pričakovali. En sms res ni pomemben za vas, vaše življenje ali odnos z nekom. Če pa je, imate pa zelo pusto življenje.

23-icam dogaja, give em some time..

Vsi so upokojenci, imajo časa na pretek, nimajo kakšne velike socialne mreže, nihče ne pazi vnukov, nimajo kmetije, nobene take zadolžitve. Razen, če ne znajo odgovoriti ali sploh odpreti SMS-a. Tudi to je možno.
Meni je čudno. Ne razumem no. Še posebej zato, ker imajo tudi zelo majhne družine. Ne bom pisala podrobnosti.

Preboli in se nauči, da smo ljudje različni. Ne predpostavljal kar vnaprej iz svojega stališča, da bi morali biti veseli tvoje čestitke in da imajo dovolj časa in volje, da ti odpišejo. Poznam recimo upokojeno gospo, ki je vesela predvsem čestitk po pošti – zanjo je to tisto pravo, vse ostalo ji ne pomeni nič. Če že hočeš vedeti, kako je v tvoji situaciji, jih pa pokliči in pokramljaj. Ali jih obišči. Nikar pa že vnaprej na podlagi enega smsa, ki ga nisi dobila, ne sodi o ljudeh, da so čudni.

jaz se nikoli ne zahvaljujem za sms čestitke. še več, zdi se mi skrajno bedno, da ima nekdo čas in voljo spacat sms sporočilo, namesto da bi me poklical in mi “v živo” voščil. niti ne pričakujem voščil, niti jih ne dajem, razen svoji ožji družini, kjer pa se VEDNO pokličemo in si čestitamo. tako da če si slučajno moja prijateljica in si mi kdaj karkoli poslala po sms zdaj veš, zakaj ti ne odpišem.

Glede na to, da že zjutraj težiš zakaj ti ne odgovrijo na sms poslan zjutraj, verjamem, da te imajo že itak poln kufer.

Drugače pa: sms voščila so adijo pamet. Na podobnem nivoju kot tista fb voščila.
Če ti je kaj do človeka, ga pokliči, vošči kako rečita in to je to. S temi smsi je pa tako. Marsikomu gredo na živce. Sploh kot je že nekdo omenil, ker ti z vseh trgovin, turističnih agencij in kaj vem še od kje, pošljejo sms voščila.

Easy Jagoda;) Nismo vsi prilepljeni na telefon;) Se mi včasih zgodi, da vidim sms, a ne morem odpisati, potem nanj pozabim in odgovorim šele ko se spet spomnim oz ga vidim;) Zna miniti tudi kak dan ali dva;)


To je neosebno. Ljudi ki mi pomenijo jih pokličem, drugih ne, ker nima smisla. Pred jratkim sem brisal iz imenika ljudi, ki jih par let nisem klical, velik prostira imam zdaj v imeniku… 😁


Tudi kultura se spreminja. Nekoč so se čestitke pošiljale po pošti in se je po pošti tudi odgovorilo nanjo, za kar je imela oseba več kot dovolj časa. Danes pa vsi vse pričakujemo takoj, ne zavedamo pa se, da ima recimo nekdo, ki je v službi že cel dan nenehno na telefonu in računalniku, doma rad mir pred takšno komunikacijo in recimo zasebni telefon zelo redko pogleda. Ne zavedamo se, da je več vredno, da tista oseba, ki praznuje, rojstni dan preživi na način, ki ji ustreza, ne pa da odgovarja na čestitke, kot so že pisali zgoraj. Sebično je pričakovati, da se bo nekdo ukvarjal s tabo, ker se to tebi zdi kulturno in normalno. Mogoče te bo pa čez nekaj dni presentil s klicem, ker ima danes ravno polno hišo obiskov, je na dopustu v tujini ali kje drugje. Nehajte si življenje omejevati z ‘osnovnim kulturnim obnašanjem’ in vzorcih, po katerih bi po vaše morali delovati vsi, pa bo vse lepše. Vas bo življenje presnetilo na najlepši možen način, takrat, ko boste najmanj pričakovali. En sms res ni pomemben za vas, vaše življenje ali odnos z nekom. Če pa je, imate pa zelo pusto življenje.
[/quote]

ne kultura se ne spreminja.
In to kar pišeš je kontradiktorno – ravno pisanje zahvale na roke vzame precej več časa in denarja in vsega kot zahvaliti se po telefonu, pa ti pisariš, da je za tisto dovolj časa, za telefon pač ne.

Glej če nekdo nima čas in ni toliko hvaležen za iskreno voščilo, da mu je to moteče v njegovem času in praznovanju, potem se res ne rabi zahvaljevati nikoli, in sploh je zanj vseeno četudi voščila ne dobi. Ker mu itak nič ne pomeni in mu očitno kot praviš krade čas z njemu pomembnimi ljudmi po tvoje. Potem je naslednjič iz spoštovanja do te osebe in njegovega časa z ljubečimi ljudmi, boljše ga ignorirati in mu s tem izkažeš največje spoštovanje po njegovih merilih, ker mu pustiš po njegovo čas z njemu pomembnimi ljudmi, mu ga ne kradeš in si ga ne dovoliš motiti.

Tako je če se te nekdo spomni tako ali drugače na osebni praznik da ti vošči in če ti to kaj pomeni, se boš zahvalil in našel čas, govoriti z njim, ga poklicati, se morebiti celo videti, poklepetati. če ti ni pomembno in imaš tako mnenje kot ti,da je oseba z voščilom moteča nebodigatreba, potem je vsako zahvaljevanje hinavsko in vsak stik tudi. napiši iskreno,da naj si te ne dovoli več motiti tvojega iskrenega časa s tebi pomembnimi ljudmi, ker on to pač ni in naj ti ne pošilja nič več. Bodi toliko vsaj iskren.
Ljudje, ki so veseli voščila in človeka, jim ni težava in problem iskreno nameniti čas osebi, ki jim voščilo izreče. vse ostalo so nikakvi prezvezni izgovori neiskrenih hinavskih in sebičnih ljudi, ki samo pozornost bi od vseh, sami pa ne bi dali nič od sebe,, samo diktirali drugim sebično.

Lepo je , če ti kdo čestita tudi po sms in se mu ti zahvališ.
Je, pa treba počakati vsaj en dan za odgovor . Morda res nimajo tisti dan časa , imajo nov telefon in nič več iste številke in ti nove še niso sporočili…. itd. Vedno odgovorim znancem na njihov sms še isti dan.
Pravijo, da je zdaj to moderno , da se na take sms več ne odgovarja .Novi časi ……ampak bonton nas še vedno naredi boljše …….. Če pa ne dobim odgovora potem drugič taki osebi ga ne pošljem več .

Kaj sploh gnjavite ljudi s temi rojstnodnevnimi SMS! Če si nekomu blizu, ga pokličeš in mu osebno voščiš. Če nisi, ga ne gnjavi.

Sošolka ima gužvo v službi in se ne more javiti.
Bivši sosed se ne spomni, kdo si.
Un ta tretji je pa tolk depresiven, da na telefon pogleda vsake tri dni.

A si zdaj pomirjena?

kdor te pozna je spremenil številko
Dojemi: ostalim pa si odgovora nevredna.

Shit, si bo treba zapomnit, da je treba telefon vedno in povsod s sabo nosit in redno preverjat sporočila, klice ipd.

Neverjetno, kako zajedljivi odgovori.
Nas so učili drugače, pa tudi v šoli so nas učili, da se je treba lepo obnašati, da je treba pozdravljati, da se ljudem vošči za rojstni dan, učili so nas spoštovanja do starejših, prijaznosti, vljudnosti.
Zgleda, da je danes vse vsem odveč.
Če kdo verjame ali ne, jaz ljudem želim dobro. SMS pošljem, ker nočem ljudi vznemirjati in jih klicariti, mislim si, da imajo obiske in ne morejo z menoj klepetati po telefonu. Vedno sem mislila, da ljudi s tem razveselim, sodim po sebi, saj jaz se razveselim voščil, pa čeprav po SMS-u.
Tudi kartice po pošti pošiljam, tokrat nisem mogla z avtom, saj sem doživela eno poškodbo in nisem mogla voziti, pa še avto se mi je pokvaril.

Kaj pa si pričakovala od odgovorov. Sebe vprašaj zakaj ti nihče ni odgovoril

New Report

Close