Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek že drugič izgubljena pošiljka od Amazona

že drugič izgubljena pošiljka od Amazona

Že pred časom smo naročili eno stvar z nemškega Amazona, ki nikakor ni prispela na naš naslov, ko smo kontaktirali Amazon, so nam ponudili, da ponovno pošljejo ali vrnejo denar, odločili smo se za ponovno pošiljanje, a pošiljke spet ni!
Na Amazonu so bili zelo prijazni, so rekli, da bodo raziskali, dali so nam še nek bon za popust, pri nas na Pošti pa samo skomigajo z rameni!

Kaj narediti v takem primeru? To se nam je zgodilo prvič, nikdar do zdaj ni bilo težav.
Kako se sploh lotiti Pošte Slovenije?

To mora pošiljatelj – nemški Amazon raziskati. Oni imajo dokaze, da so poslali, plačali poštnino…Lahko edino z upravnikom tvoje pošte govoriš, naj bo pozoren, kaj se na njegovi pošti ponavljajoče dogaja.

Prepusti Amazonu, ti nimaš s tem nič. Naj oni raziskujejo.

nova
Uredništvo priporoča

Ali je bila pošiljka poslana s priporočeno pošto? Potem naj se pogleda v sledilni sistem, kje se je zataknilo. Je morda kak drug kurir in ne Pošta Slovenije? Nekateri tuji kurirji imajo namreč pogodbe z drugimi našimi in nato prinese npr. DPD, GLS, Hitra pošta,…

Čeprav je poslano iz Evrope, včasih traja dolgo časa, da zadeva pride. Včasih pride v nekaj dneh, včasih se pa res kje zatakne in traja tudi nekaj tednov. Govorim iz izkušenj. Glede na to, da je bil retro Merkur, predlagam, da še malo počakate;) Morda se kmalu prikaže na vaših vratih.

Sicer pa ja, naj da pošiljatelj poizvedbo, kaj je s pošiljko.

Poizvedbo lahko sproži samo pošiljatelj. Od kod pa naj bi pošiljka prišla?

Po novem so sledljive tudi nekatere navadne pošiljke. Jaz sem nekaj poslala v Španijo, spremljala, kaj se dogaja s paketom, in je bil skoraj dva tedna na sprejemni pošti za tuje pošiljke. Ne vem, ali naslovnica ni šla dvignit ali oni toliko časa niso preposlali na njeno pošto (se premalo spoznam na špansko pošto).
Eno pošiljko z Anglije sem čakala predpisane tri tedne, ni je bilo, so poslali še enkrat in sem potem čez par dni dobila dve hkrati 🙂 Sem vprašala, kaj zdaj, pa so rekli nič, imejte kot odškodnino za čakanje (ni bil astronomski znesek, ene 20 evrov pa že). Drugače ostalo, s Kitajske npr., sicer traja, ampak je še vse doslej prišlo.

Ja pa nehaj kupovat na tem amazonu ane. A ne veš da njihovi zaposleni še lulat ne smejo? Kaj to podpiraš?

Za prvi paket je bilo sledenje, si na netu spremljal, kje se nahaja in kdaj pride. Itak je poslano iz Nemčije in ne potuje tako dolgo.
Za nadomestni paket ni bilo sledenja preko spleta, samo obvestilo, kdaj je bilo poslano in smo predvidevali, da naj bi bil pri nas nekje prejšnji ponedeljek, ga pa še vedno ni.

Vrednost je majhna, a vseeno se mi zdi bedasto.
Lani se nam je dogajalo, da je kdo menjal poštarja in je gladko zavrnil pismo, ker ni našel priimka na kaselcih! Ampak v teh dneh smo dobili nekaj pisem s priimkom, tako da sklepam, če je našel za eno pismo, bi še za drugo…

New Report

Close