Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hujšanje po Intermittent fasting

Hujšanje po Intermittent fasting

Sprašujem na tem forumu, ker na Hujšanju ni veliko odziva …
Je že kdo poskusil hujšati po metodi Intermittent fasting, da ješ 8 ur v dnevu (ali pa recimo 10), ostal čas pa ne.
Zanimajo me vaše izkušnje, kaj ste sicer jedli, zanima me res konkretno ta način, prosim ne pisat “manj jej, več športaj …”.

Očitno imam že celo življenje intermittent fasting 🙂 Zajtrka ne jem, moj prvi obrok je okrog 12.00-13.00, zadnji pa okrog 22h. Ustreza kriterijem 🙂 Nimam prekomerne teže.

Jaz. Intermitent v oknu 20/4. Običajno jem v 4 urah, med 15h-19h, po mojih izkušnjah je več neuspešno. En manjši obrok (sadje, smuti, bel.ploščica…) in en normalen obrok, brez večjih omejitev.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz jem vedno šele prvič nekje ob 13, potem pa po 21 ne več, se pravi jem po tej metodi nevede..Sem suha.

Mene sta pred recimo enim letom motili dve odvečni kili. Takrat za interm,fasting se ňisem slisala. Sem ga pa en mesec nehote ocitno priblizno izvajala in sicer 14/10. Milejsa oblika torej. Jedla zjutraj nekje ok osmih, kosilo ok enih, oboje nekaj normalne kolicine. Nato pa se po rekreaciji, vsak dan ok 3 ali 4h telovadim, okrog petih, mogoce sestih jedla eno malo kolicino, najbolje je zelenjavo in kaksen zrezčič, da si sit. Dve kili v enem mesecu. Ravno se lotevam po tezkem poletju , polnem nalivanja in zal prevec sladoleda, da ponovim vajo. Ko je bil vrocina, sem bila hendikepirena, zdaj pa gremo! Sem pridobila samomeno kilo, vendar ima if take koristi, da je ze zaradi tega fajn. Na yf veliko o tem govori dr. Berg.

Jaz jem približno po 16/8, ker vstajam zelo zgodaj, potem okoli 10h pojem prvi obrok (ponavadi smuti), vmes še kaj manjšega in okoli 16h konkretno kosilo, potem zaključim. To je edini način, da si preprečim razna večerna najedanja, ki so mi nabrala kile. Psihološko je dober trik – ker veš, da v 16 urah enostavno ne smeš jesti, se je lažje odpovedati.

To zdaj delam šele 3 tedne in meni osebno gredo kile vedno zelooo počasi dol, tako da nekih drastičnih rezultatov še ni, mi je pa dober sistem, mi ustreza. Pa še manj kompliciranja s hrano je.

Imaš tudi aplikacijo Zero – Fasting tracker, enostavna in fajn za spremljat čas posta vs. čas obrokov.

Običajno imam 18/6 razmerje. Včasih tudi 20/4.
Niti ne zaradi hujšanja. Ampak jaz se tako dosti boljše počutim. Imam več energije in vse. Nismo vsi enako narejeni, nekaterim odgovarja več manjših obrokov. Meni ne.

Verjetno kava z mlekom že šteje za hrano?
Jaz sem dolga leta jedla le en obrok na dan plus en obrok sadja in to je bilo vse. Tudi zdaj bi mi po mojem ustrezalo tako, samo nisem več tako disciplinirana. Kolega je pa po tej metodi 8/16 shujšal vidno in še nadaljuje. V tem osmih urah je normalno, kar pomeni malo! Torej malica je recimo banana, zajtrk en kos črnega kruha, kosilo majhna porcija OH, meso, zelenjava. Je pa vse po vrsti, izogiba se sladkarijam.

med 8 – 17 spijem bulet kavo.
ob 17:00 pojem obrok in to je to.

Jaz sem probala, pa mi ne ustreza. Sem bila precej razdrazena in tecna. Men vec obrokov na dan bolj ustreza, imam pa post 14h (18-8).

Pozdravljeni!

Stara sem 45  invalidska in ja rada jem. Skozi leta sem prilezla na 115 kg, kar me je začelo zelo omejevati. Šport ni moja vrlina…

Bila sem že na veliko dietah in nobena ni bila trajna. Pred kakim letom sem sprobala 16:8. Jedla vse. Izredno tezko sem se včakala 10h, lacna sem bila že ob 6h. Ob 10h bi pojedla nilskega konja..v 6 mesecih sem zgubila 8 kg.

Sedaj sem se odločila za postenje 12:12.  Jem vse od 7h do 19h. Prvi teden sem po 19h se čutila lakoto ali bolj tista razvada po grickanju. Sedaj vztrajam 3 teden. Izgubila sem 1,3 kg. Morda se vam ne zdi veliko…jaz pa sem vesela da se vsaj premika proti dol. Apetit imam še vedno. Nimam pa napadov lakote. In že to je napredek. Vso srečo tudi vam pri naših misijah.  Vse dobro vsem.

Pri meni neuspesno. V tistih nekaj urah zbasem se vec vase kot bi ce bi jedla cez cel dan.

Moja dieta je bila lchf, ker sem samo s to dieto ubila zeljo po sladkorju, zdaj sem vegetarijanka in je to odpadlo. Zato sem zacela s to dieto, trenutno cez poletje seveda jem sladkarije in spijem mrzlo pivo, prvi obrok po 9h zjutraj, vcasih kak prigrizek ob 13h in potem moram do 17h pojest kosilo. Zjutraj sem sicer se zeeloo lacna, ker sem vajena jest zajtrk, se tolazim s toplim cajem. Kile se drzijo na isti stevilki. Meni je dieta vsec, vcasih jem tudi vec obrokov po malo ker mi to pase pa za vikend se tudi ne drzim. Jeseni pa zacnem

New Report

Close