Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Patronažna sestra

Patronažna sestra

Sem v 32.tednu nosečnosti. Vem da kmalu po rojstvu pride patronažna sestra. Zdaj moja mama je po poklicu patronažna sestra. Dela sicer v zdravstvenem domu ki ni v istem kraju. Bivalno sem od nje oddaljena samo 5 min vožnje. In zdaj nevem ali lahko moja mama opravi to delo pri mojem otroku ali mora priti patronažna sestra iz našega zdravstvenega doma?

Dogovori se s patronažno sestro in ji povej svoje želje, potem je pa odvisno, kaj se bosta zmenili. Mogoče mora narediti prvi obisk zaradi evidence, saj bo povedala. V glavnem gre za dogovor.

Tega, da bi porodnišnice obveščale lokalno patronažo, itak ni več. Jo moraš poklicat ti, ko prideš domov. Pač ne pokličeš. Jaz v zadnje, pred 5 leti patronažne nisem klicala, ker sem bila suverena (4.otrok) in nisem čutila potrebe. In je sploh ni bilo. K pediatru sem se sama naročila.
Itak pa patronažna lahko opravi določen procent obiskov izven svojega okrožja. Pa saj mama, če je patronažna, bi to morala vedet.

nova
Uredništvo priporoča

Obisk patronažne je pravica matere in ni obveznost. Torej je pač ne bo poklicala in to je to.

Zakaj se sploh reče ‘patronažna’ sestra? Ker so sestre kot patrone?

New Report

Close