Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dekla nadaljevanka

dekla nadaljevanka

Sem gledala na SLO1 – zanimivo

Mnenja

Z zanimanjem čakala prvi del, napovedniki so bili zelo obetavni. Pri ogledu pa je navdušenje splahnelo. Razvlečeno, dolgočasno, predvidljivo. Z zoprnim razmišljanjem protagonistke. Mene je nadaljevanka izgubila po prvi polovici prvega dela…

Meni super komaj čakam drugi del.

nova
Uredništvo priporoča

Posodobljena kopija filma iz leta 1990, takrat zame boljša igralska zasedba: Natasha Richardson, Faye Dunaway, Robert Duvall Aidan Quinn, Elizabeth McGovern.

S tvojim zapisom se kar strinjam. Sem zdržala do konca in si bom na HBO pogledala naslednji del, če bo enako brezvezno nasilen (sploh ne vem, kaj želijo scenaristi dokazati, ker v knjigi skorajda ni nasilja) in razvlečen, bom zgodbo zaključila.

Za take nadaljevanke moraš imet možgane, kar jih večina nima. V glavnem, presunljiva, pretresljiva, subtilno pretanjena in vsekakor ena najboljših nadaljevank, kar jih je bilo kdaj posnetih. Tudi v svarilo, kaj se lahko spet ponovi, čeprav je zgodba izmišljena, ni bil izmišljen lov na čarovnice, nacizem, ubijanje v komunizmu….

sem pa gledala že obe sezoni na računalniku.

jaz sem pogledala že celo prvo in drugo sezono, zame najboljša serija z več kot odlično igralsko zasedbo. Ja, težko je in nasilno, ni ravno mišljeno za lahkotno zabavo.

Preigravanje takšnih in drugačnih scenarijev o razvoju sveta in človeštva je staro tolk kot človeštvo samo. Za vlečenje vzporednic z današnjim časom, časom čarovnic, pristopov Šparte (jaz tukaj ne vidim komunizma, kje ga ti, če ni skupnega odločanja in je pomembna verska ideologija, poenostavljeno rečeno – torej si nerazgledana!), amiševska načina življenja s sodobno tehnologijo (kar orožje je) in še česa ne rabiš biti posebej pameten, morda malo poznaš zgodovino, kar ti ne. Problem rojstev je sicer lepo prikazan, a par dekl tega problema ne reši.
Skratka, iz vseh zgo. vetrov skupaj zmetana predvidljiva nadaljevanka. Jaz sem zaspala pri prvih reklamah.
Oglašujejo pa kot ne vem kaj. Še vedno se zgodi, večja reklama slabši je film oz. nadaljevanka.

Po prebrani vsebini v Tedniku me je film totalno odbil.
Prvič je izmišljeno.
Drugič preveč nasilno.
Hvala.NE.

Knjige pa ti očitno nisi prebrala….. Sporočilo je jasno, ampak potrebe po tipičnem hollywoodskem pretiravanju z nasiljem ni.
Celo pisateljica sama je razočarana.

Dopuščam možnost, da mi je nadaljevanka ena srednja žalost zaradi antipatične glavne igralke, mislim, ja, saj glumi dobro, je pa meni antipatična, mi sploh ne sede, ima nekaj, kar me ful odbija…
Zgodba je dobra, ampak posneto je pa razvlečeno in to brez vsake potrebe! Vsebino enega dela nadaljevanke bi iz ene ure komot spravili v pol ure in povedali vse, kar je povedat in pokazat treba.

Sem bila še zelo mlada, ko je prišel ven film v devetdesetih z Natasho Richardson, Faye Dunaway idr. Deklina zgodba, film iz zgodnjih devetdesetih. So ga tudi predvajali, mislim da TV Slovenija. In mi je bil totalno brezvezen, ena fantastika neka.

Nakar sem odrasla in se šolala….. Pa mi film iz 90-ih in nadaljevanka iz 2000-ih nikakor ni več brezvezna. Glede na vso preteklo zgodovino in družbeno politična dogajanja od druge svetovne vojne in do danes……. Ne, Deklina zgodba sploh ni brezvezna.

Ko si nekaj šolan in imaš nekaj živjenskih brazgotin, je Deklina zgodba popolnoma verjetna. Vzorec, univerzalen potek dogajanja, ko se v družbi omejijo določeni življensko pomembni resursi, se začne Deklina zgodba…..Deklino zgodbo imaš tudi v družini – medosebni terorizem motenih oseb.

Nasilno v primerjavi s čim? Žlahtno štorijo? 🙂


Se strinjam z vsem. Dobro si napisala. Tudi mene Deklina zgodba ni pustila hladne. Začne se pa vse skupaj recimo z referendumom o pravici do splava.

Tudi meni je všeč. Nekako nisem znala povezat dejstev, vsa ta simbolika v oblačilih in pokrivalih, preapenjanju nekaterih dogem, posebnih citatov v pozdravljanju, slovesu, med pogovori…ko sem zdaj prebrala od ene komentatorke, da jo spominja na amiše….ja točno. Vedela sem, da sem nekaj podobnega že gledala in zasledila in to je podobno temu.
Bom vsekakor gledala.

glede na to, da sem že do konca pogledala drugo sezono, lahko rečem, da je iz dela v del boljša serija. Pokažejo še veliko ozadja, kako je do tega režima sploh prišlo … zadeva je srhljiva in ja, zelo možna.

Če se komu zdi razvlečeno – dajte gledat kadre, kako so posneti, svetlobo, izraze, neizrečeno, barve, geste, gibe … to ni nadaljevanka za pogledat mimogrede, za zabavo, za zabijanje časa.

S tvojim zapisom se kar strinjam. Sem zdržala do konca in si bom na HBO pogledala naslednji del, če bo enako brezvezno nasilen (sploh ne vem, kaj želijo scenaristi dokazati, ker v knjigi skorajda ni nasilja) in razvlečen, bom zgodbo zaključila.
[/quote]

Obredno posiljevanje, prisilna prostitucija (Moira) sužnjelastniški odnos do žensk ter kazenske kolonije kot gulag ali koncentracijsko taborišče čiščenje radioaktivno okuženega področja ni nasilno?

De omnibus disputandum..

Knjiga, film in nadaljevanka ima seveda vsaka svojo prednost in slabost. Nemogoče je nekaj posneti točno po predlogi knjige. Toliko bolj, ker gre večji del knjiga za INTERNI MONOLOG ženske protagonistke. Zato se bodo stvari malo spremenile (npr. Barve oblek Mart) in bo monolog pač zamenjala vizualizacija, barve, kamera, glasba kot tudi posamezni prizori, da se pričara nekje podobno vzdušje).

Knjiga je seveda osnova in tako tudi najboljša (redko se zgodi, da je priredba boljša).

Film je bil totalen poden, predvsem po zaslugi anemične Richardsonove, kot seveda žblj produkcije, ki izgleda, kot da so jo posneli en večer v diskoteki na budgetu in v režiji slovenskega režiserja.
Duvalla bi lahko zamenjal s teden dni staro postrvjo (vseeno katerega spola).. itak je v vseh filmih isti in se vleče z mrtvim ksihtom.
Faye sicer zmore več, tu je pač obtičala v diskoteki.. in ji je med igro tako dolgčas, kot gledalcem.
McGovernova je edina “iskirca” znotraj filma.. ampak jih več vidiš v povprečnem videu iz istega obdobja konca 80ih (film lansiran 1990).
Rotten Tomato upravičeno ocenjuje film z oceno 4.8 od 10 možnih.
Na IMDB ima oceno 6, kar pomeni, da je verjetno za film glasovalo Alt-right gibanje, da bi zvleklo vse približno normalne ljudi v katotonijo od filma.

1 sezona nadaljevanke je dobra. Vizualizacija pa zelo, zelo dobra. Igralci uspejo uprizoriti to kar knjiga sporoča. Dodani detajli “prevzgoje” pa ne odstopajo od absolutističnih zamisli preteklosti (omenjena koncentracijska taborišča in gulagi..).
Mestoma uspejo vzdušje tako odlično prikazati, da se ti zagnusi vse skupaj in ne zmoreš več.. (podobno so dojeli tudi drugi)… kar je za sodobnega gledalca, vajenega vseh “ekscesov” dnevnega poročanja, kot nasilnih prikazov vojn, napadov ipd. Torej neke vrste “uspeh”.
Nadaljevanka te uspe potegniti v zgodbo, v dogajanje.. si tam.. te duši.. vzbuja odpor.. ne moreš se sprijazniti z njo.

2 sezona.. Knjiga se konča nejasno (dasiravno obstoj zapiskov potrjuje, da je Offred se uspela prebiti ven iz Giliada)..
Zato ima ta sezona “svobodo”, ker pač ni knjižne osnove, ki bi jo omejevala.. zato drua sezona počne, to kar je prva uspešno počela: nadaljuje z dušenjem.. a jo konča, sezono tako, da velik del ljudi besno zatrjuje, da 3 sezone ne bodo več gledali.

Sama 2 sezona pa je zanimiva iz konteksta prikaza, kako znotraj diktature dejansko VSI izgubijo. VSI.
Vprašanje je samo ali to tudi DOJAMEJO.

Jo je pa seveda težko gledati.. tako kot prvo.. toliko bolj z drugim političnim dogajanjem po svetu in doma v mislih.

De omnibus disputandum..

Koliko te plača RTV?

Pogledala že obe sezoni na HBO, meni je nadaljevanka všeč. Te potegne..komaj čakam 3 sezono.

Knjiga se mi je zdela dobra, ko sem jo brala pred leti.
Predvsem srhljivo prikazovanje, kako tanek je naš mehurček varnosti, kako hitro iz dneva lahko nastane noč, kako se popolnoma ničesar ne naučimo iz preteklih izkušenj, kako enostavni so vzvodi in mehanizmi za pranje možganov, manipulacije in popolno kontrolo.
Nadaljevanje ne gledam, ker nimam tv, pogledala sem si nekaj odlomkov na youtubu in se mi zdi dobro narejena, bolj kot film, ki sem ga pa videla v celoti in me ni prevzel.

Po prebrani vsebini v Tedniku me je film totalno odbil.
Prvič je izmišljeno.
Drugič preveč nasilno.
Hvala.NE.
[/quote]

A res? Ti uboga snežinka občutljiva, no.

Če bi imela v možganih kakšno delujočo žičko, bi lahko vedela, da zadeva niti ni preveč izmišljena. Da se s spremembo oblasti v diktaturo kaj takega lahko ženskam čisto zares zgodi. In vedela bi, da je tako življenje žensk v mnogih državah na svetu čista resničnost!

Samo las nas loči od takšnega življenja.
“Domišljija”, ki lahko čez noč postane realnost.

se zelo strinjam … sistem, ki ga imamo danes, ni tako zelo samoumeven in zelo na hitro se lahko vse spremeni, še posebej, če se nas “vse skupaj ne tiče”

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

No, zdej pa povejte, če ni v nanizanki ravno tak svet, kakršnega si srčno želi naš dragi Polarni drekač? Babe, ki vedo, kje jim je mesto, pokorne moškim, sive in tihe miške, ki gledajo v tla, če katera kaj pisne, pa dobi po gobcu ali vsaj z gajžlo čez noro babjo rit. Dedci pa absolutni gospodarji bab in vsega drugega.
Saj tak svet bi bil za Polarca raj!

New Report

Close