Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Celjska urgenca – kaj je plačljivo in kaj ne?

Celjska urgenca – kaj je plačljivo in kaj ne?

https://www.vecer.com/obisk-urgence-po-placilu-za-petino-manjsi-6544803

Pregled takšne paciente stane 30 evrov, že za nenujni kratek obisk brez pregleda mora pacient plačali 15 evrov.

Mi zna kdo razložiti, komu vse zaračunavajo na celjski urgenci. Kaj so zanje nenujni primeri?
1. prideš zaradi odstranitve klopa. Na recepciji izpolniš obrazec in potem ti pove, da klopov ne odstranjujejo in plačaš 15 evrov receptorki. Ali te ona spusti k zdravniku, ki se pogovori s teboj brez pregleda in ti zaračuna 15 evrov?
2. Boli te trebuh, pa ne veš ali zaradi prebavnih težav ali slepiča. Zdravnik te pregleda, ugotovi, da so le prebavne težave, ki niso za na urgenco in ti zaračuna 30 evrov za pregled?

Je tako? Če je tako, bi za 1. primer lahko pisalo, da takih pacientov ne sprejemajo. Za 2. primer je pa grozljivo, da moraš plačati, če kot laik nisi pravilno ugotovil, da ti nič ni.

Lahko kak Celjan iz prve roke pove, kako je s plačevanjem v njihovi urgenci?

Milo rečeno – kak idi-ot moraš biti, da greš na urgenco za odstranitev klopa?

Tak primer je bil pač naveden, pa sem ga povzela. Me pa točno zanima, kdaj in koliko tam plačaš v posameznih primerih. Če kdo ve. Mogoče kaka sestra, ki dela v recepciji.

Predvidevam, če boli trebuh in sumiš na slepič, potem pa se izkaže, da ni nič nevarnega, da ne plačaš. Če moraš potem vseeno plačat, to seveda ni prav.

Kolikor vem je obvezno, da ti povejo, da je neka storitev plačljiva in koliko stane, preden to storitev opravijo.
Če te malo boli trebuh ne rabiš takoj letat h zdravniku, sploh pa ne na urgenco. Če ne mine se preprosto naročiš h osebnemu zdravniku. Če se na tleh zvijaš od bolečin je seveda situacija drugačna in te bodo na urgenci brez problema sprejeli.
Klope smo mi vedno odstranjevali doma, še nikoli nisem slišala, da bi kdo zaradi tega hodil na urgenco.
Če maš neke hujše težave, poškodbo, nenadno poslabšanje, ki zahteva hitro ukrepanje, potem te bodo brez problema vzeli. Saj že samo ime – urgenca – pove kakšne zadeve naj bi tam obravnavali – urgentne.
Največji problem so bili tisti, ki so na urgenco prišli recimo po nov recept, ali pa ker ga je že 2 meseca bolela noga (in bi se v tem času lahko spravil do osebnega zdr), ali pa mamice, ker je njen otrok 2x kihnil.

In to, kot pišejo, ne za svež ugriz, ampak za nekaj dni prisesanega klopa.

Glede na to, da so v prvih 15-ih dneh zaračunali, pazi!, osmim (8) ljudem izmed verjetno več kot sto obravnavanih pacientov dnevno, je plačevanje očitno tudi v CE še vedno skrajni ukrep za tiste, ki tudi po najbolj milih merilih ne sodijo na urgenco.

Glede na to, da so v prvih 15-ih dneh zaračunali, pazi!, osmim (8) ljudem izmed verjetno več kot sto obravnavanih pacientov dnevno, je plačevanje očitno tudi v CE še vedno skrajni ukrep za tiste, ki tudi po najbolj milih merilih ne sodijo na urgenco.
[/quote]

Ne vem. Zdaj se tudkaj vsi zgražate, kakšni idioti hodijo na urgenco za nenujne zadeve, pred Celjsko urgenco je pa pred leti umrl človek s srčnim infarktom, ki ga niso sprejeli, ampak poslali po napotnico. Ampak to so po vašem redki primeri, žal jih bo zaradi plačljive urgence čedalje več.
In problemov v zdravstvu, korupcije in izginjanju denarja s plačljivo urgenco ne bodo rešili. Le dostopnost do zdravstva se bo za revne spet zmanjšala.

In to, kot pišejo, ne za svež ugriz, ampak za nekaj dni prisesanega klopa.
[/quote]

Mogoče so ga šele tedaj odkrili in jih je zajela panika.

Jest sem plačala 30€, ker to da so mi zelo izpadali lasje baje ni za na urgenco 🙁

Jest sem plačala 30€, ker to da so mi zelo izpadali lasje baje ni za na urgenco 🙁

rad bi te videl, kako si boš pri dvainosemdesetih letih odstranil na hrbet pripopanega klopa, če boš na stara leta odvisen samo od sebe…

Ne vem. Zdaj se tudkaj vsi zgražate, kakšni idioti hodijo na urgenco za nenujne zadeve, pred Celjsko urgenco je pa pred leti umrl človek s srčnim infarktom, ki ga niso sprejeli, ampak poslali po napotnico. Ampak to so po vašem redki primeri, žal jih bo zaradi plačljive urgence čedalje več.
In problemov v zdravstvu, korupcije in izginjanju denarja s plačljivo urgenco ne bodo rešili. Le dostopnost do zdravstva se bo za revne spet zmanjšala.
[/quote]

Ja, res je.
Pred leti je človek umrl zaradi neustreznega postopka sprejema.
So zato spremenili navodila in sedaj je sistem sprejema drugačen! Je v zadnjih tednih ali mesecih kdo umrl pred vrati urgenc zaradi zavrnitve na sprejemu?

Ampak nekateri še vedno argumentirate upravičenost obiska urgenca za prav neverjetno bizarne zadeve s tem tragičnim primerom.

Glede na to, da so, ocenjujem, samo vsakemu 250-temu pacientu izstavili račun zaradi neupravičenega obiska, zelo verjetno med njimi ni bilo nikogar med aktualnim infarktom. Se pa lahko osebje sedaj bolj posveti takšnim pacientom, ki jih dejansko potrebujejo.

Res ne razumem tega, da ljudje tako radi kot možnosti vidite samo skrajnosti in sedaj nekateri to, da se želi vsaj malo omejiti zlorabe sistema, razumete tako, kot da bodo pa sedaj zaračunavali vse in vsem.

Ja, res je.
Pred leti je človek umrl zaradi neustreznega postopka sprejema.
So zato spremenili navodila in sedaj je sistem sprejema drugačen! Je v zadnjih tednih ali mesecih kdo umrl pred vrati urgenc zaradi zavrnitve na sprejemu?

Ampak nekateri še vedno argumentirate upravičenost obiska urgenca za prav neverjetno bizarne zadeve s tem tragičnim primerom.

Glede na to, da so, ocenjujem, samo vsakemu 250-temu pacientu izstavili račun zaradi neupravičenega obiska, zelo verjetno med njimi ni bilo nikogar med aktualnim infarktom. Se pa lahko osebje sedaj bolj posveti takšnim pacientom, ki jih dejansko potrebujejo.

Res ne razumem tega, da ljudje tako radi kot možnosti vidite samo skrajnosti in sedaj nekateri to, da se želi vsaj malo omejiti zlorabe sistema, razumete tako, kot da bodo pa sedaj zaračunavali vse in vsem.
[/quote]

Ne gledamo samo skrajnosti, ampak opozarjamo, kaj se lahko zgodi, če si nekdo zaradi plačila ne bo upal na urgenco. Ljudje smo različni. Nekdo gre za vsako figo, drug pa trpi do zadnjega. Prav zato me zanima, pa še nisem uspela izvedeti, kakšni so bili primeri, da je moral nekdo plačati. Zakaj zdravnik sploh pregleda pacienta za 30 evrov, če je nenujen primer? Ali to zdravnik ugotovi šele po pregledu? Ali bolnik vztraja, tudi če mu vnaprej povedo, da bo plačal ali kako to izgleda?
Tu so raznorazna ugibanja, rada pa bi izvedela iz prve roke.

Ne gledamo samo skrajnosti, ampak opozarjamo, kaj se lahko zgodi, če si nekdo zaradi plačila ne bo upal na urgenco. Ljudje smo različni. Nekdo gre za vsako figo, drug pa trpi do zadnjega. Prav zato me zanima, pa še nisem uspela izvedeti, kakšni so bili primeri, da je moral nekdo plačati. Zakaj zdravnik sploh pregleda pacienta za 30 evrov, če je nenujen primer? Ali to zdravnik ugotovi šele po pregledu? Ali bolnik vztraja, tudi če mu vnaprej povedo, da bo plačal ali kako to izgleda?
Tu so raznorazna ugibanja, rada pa bi izvedela iz prve roke.
[/quote]
enkrat sem žal bila na urgenci in to z napotnico od osebnega zdravnika.
Tam je triaža- to naredi sestra kjer po standardih, ki jih imajo ugotovi in določi kako ogrožujoče je stanje bolnika – dobiš zapestnico z določeno barvo – različne barve so različne hitrosti obravnave… najbolj ogroženi so seveda tako na vrsti prednostno.
In po moji logiki bi najprej sestra tukaj lahko ugotovila,da ne gre za stanje, za katerega je pristojna urgenca oz. potrebna kakršnakoli urgentna obravnava in bi bolnika lepo poslali k svojemu zdravniku.

Kdaj točno zdaj kdo pove pacientu da je prišel z nepotrebno stvarjo, ki ne sodi na urgenco pa ne vem – ali je to že na recepciji, ali je to ta sestra na triaži oz. kdo potem to naredi…

Sploh pa jaz res ne razumem ljudi, ki se jim ljubi hoditi za take stvari na urgenco in čakati cel dan tam. ker tam se čaka, se načakaš, ker je gužva in imajo veliko dela. In ne razumem kako je ljudem za take stvari lažje pridet tja in tam čakat v tisti gužvi cel dan, namesto,da bi se lepo naročili pri svojem zdravniku, kjer ti gre bistveno manj časa… enostavno jih ne razumem teh ljudi…

Pa dajte že nehat a tem vnetim slepičem, no.

ali sme študent medicine pridet delat na urgenco tak malo preko študenta poleti, ker tam pozna eno zdravnico, ki mu je uredila malo študentskega dela?
Se to sme?

To tudi mene zanima. In zanima me, kako lahko bolnik, ki ni nujen primer, sploh lahko pride tako daleč, da mu zaračunajo po opciji brez ali s pregledom.

rad bi te videl, kako si boš pri dvainosemdesetih letih odstranil na hrbet pripopanega klopa, če boš na stara leta odvisen samo od sebe…
[/quote]

To lahko komot uredi pri osebnem zdravniku, zastonj. Ali pa poprosi kaksno sosedo, soseda.

Ne gledamo samo skrajnosti, ampak opozarjamo, kaj se lahko zgodi, če si nekdo zaradi plačila ne bo upal na urgenco. Ljudje smo različni. Nekdo gre za vsako figo, drug pa trpi do zadnjega. Prav zato me zanima, pa še nisem uspela izvedeti, kakšni so bili primeri, da je moral nekdo plačati. Zakaj zdravnik sploh pregleda pacienta za 30 evrov, če je nenujen primer? Ali to zdravnik ugotovi šele po pregledu? Ali bolnik vztraja, tudi če mu vnaprej povedo, da bo plačal ali kako to izgleda?
Tu so raznorazna ugibanja, rada pa bi izvedela iz prve roke.
[/quote]

Iz prve roke? Potem pokliči na urgenco in jih vprašaj.

rad bi te videl, kako si boš pri dvainosemdesetih letih odstranil na hrbet pripopanega klopa, če boš na stara leta odvisen samo od sebe…
[/quote]

Za osebnega zdravnika pa še nisi slišal?

In če po tvoje 82.letnik nima prevoza, mora zaradi klopa najbrž ponj priti rešilec?

Upam, da vsem zaračunajo, ker 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi se pride pokazat na urgenco, ker nimajo lajfa. Včasih so ta del odnesli duhovniki, danes je to medicinsko osebje, vključno z vso psihiatrijo na čelu. Ljudje so panični, brezvoljni, brezdelni, depresivni, togotni, tesnobni in urgenco izkoriščajo za reševanje svojih strahov. Je to prav? Ni. Zato naj se jim računa.

Ljudje poguglajo simptome in potem najdejo smrtonosne diagnoze. Zaradi vnetega grla pridejo na urgenco v zadnjem stadiju raka.

rad bi te videl, kako si boš pri dvainosemdesetih letih odstranil na hrbet pripopanega klopa, če boš na stara leta odvisen samo od sebe…
[/quote]

Eni nimate razjasnjeno kaj so urgentni primeri. Zaradi klopa se ne hodi na urgenco, ampak se pokliče osebnega zdravnika.

Ja, res je.
Pred leti je človek umrl zaradi neustreznega postopka sprejema.
So zato spremenili navodila in sedaj je sistem sprejema drugačen! Je v zadnjih tednih ali mesecih kdo umrl pred vrati urgenc zaradi zavrnitve na sprejemu?

Ampak nekateri še vedno argumentirate upravičenost obiska urgenca za prav neverjetno bizarne zadeve s tem tragičnim primerom.

Glede na to, da so, ocenjujem, samo vsakemu 250-temu pacientu izstavili račun zaradi neupravičenega obiska, zelo verjetno med njimi ni bilo nikogar med aktualnim infarktom. Se pa lahko osebje sedaj bolj posveti takšnim pacientom, ki jih dejansko potrebujejo.

Res ne razumem tega, da ljudje tako radi kot možnosti vidite samo skrajnosti in sedaj nekateri to, da se želi vsaj malo omejiti zlorabe sistema, razumete tako, kot da bodo pa sedaj zaračunavali vse in vsem.
[/quote]

Točno tako. Ne vem v katerih sanjah ljudje vidijo, da je takih primerov vedno več. Sistem se spreminja ravno z namenom, da jih bo vedno manj. In ta človek je po možnosti umrl ravno zato, ker je bilo v čakalnici miljon ljudi, ki so imeli klopa in ker jih je malo bolel trebušček in so odvzemali mesta drugim, ki so nujno pomoč dejansko potrebovali.
Trditev, da si ljudje ne bodo več upali na urgenco, pa je tudi neumna. Ko si v stanju, da rabiš nujno zdravniško pomoč, o tem sploh ne razmišljaš.

New Report

Close