Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdaj greste najraje na dopust (morje?

Kdaj greste najraje na dopust (morje?

Jaz konec junija, začetek julija. Ker je še vse sveže, turistični delavci spočiti, ni še veliko ljudi, dnevi so dolgi.
Pa vi?
Eni pa radite hodite konec avgusta. Zakaj? Meni takrat ni, ker se poletje že izteka, zmrači se že pred 8.00, ni mi več filing.

Septembra.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Vsak po svoje, a ne. Odvisno od prioritet v lajfu in organizacije. Meni je najbolje sredi glavne sezone, se rpavi druga polovica julija in prvi teden v avgustu. Izkoristim tudi čas v maju, juniju in zadnji teden avgusta.

mi je najbolje.
Drem pa tudi drugače z veseljem kadarkoli.

Začnem konec aprila, združeno s prvomajskimi prazniki. Letos smo se takrat že kopali v morju. Potem par dni konec maja, nato junijski prazniki in doslej še konec julija. Ampak nič več, julij in avgust sta absolutno prevroča. Drugo leto julija in avgusta samo še na 1600 m na planšariji!

A si pomislil, da mogoce nekateri nimamo izbire? Ce je kolektivni dopust v avgustu, je to to. Sovrazim visoko sezono, ampak nimam izbire.

Hodim vsako soboto v juliju in avgustu in samo zadnjo soboto junija in prvo v septembru. (enodnevni izleti, cca 10x)
Kdaj je najlepše?
Prva junijska in zadnja septembrska sobota.
Tixt

Meni je pa oboje fajn, tako konec junija, kot začetek septembra in hodimo tako, da gremo 1 teden v drugi polovici junija, odvisno od vremena, včasih prej, včasih pozneje in potem še 1x v prvi polovici septembra za 10-14 dni. Junija se pregrejemo, septembra pa ni tako vroče, a še vedno traja poletje, pa smo bolj na uživanju, lahko se kopaš, lahko še kam greš, dan je res krajši, a večeri so še vedno topli…

Glavni dopust julija, nato še en teden konec avgusta ali v začetku septembra. Južna dalmacija, vreme je takrat top.

Konec junija, prvi teden julija. Ravno zaradi dolgih dni, avgusta me moti vlaga zvečer in zjutraj. Avgusta samo kak podaljšan vikend zaradi otrok. Pa potem konec septembra še v južno Dalmacijo za en teden, to je pa odklop brez otrok in vsakršnih obveznosti. Top.

Kadarkoli se da:)

Kadar hrem lahko in vedno mi je top ker se prilagodim razmeram.
Če gremo sredi junija potem gremo raziskovat. Če hremo avgusta smo stacionirani na enem mestu in je res več ali manj poležavanje, plavanje….. če je to septembra samo za par dni pa obvezno povdarek na športanju (tek, kolesarjenje)

Jaz bi šla kadarkoli od junija do septembra, a zaradi obilice dela ne morem vzeti dopusta 🙁 Nadomeščanja nimam. Prav žalostna sem, tudi moji otroci poleti ne vidijo morja.

Ko pa smo še lahko hodili, smo šli pa konec septembra in konec junija. Takrat je vse bolj umirjeno, ker ni glavne sezone.

Imaš s.p.? Samo v tem primeru bi ti verjela, pa še to se mi zdi butasto, ker si očitno ne znaš splanirati, razporediti delo.

Imaš s.p.? Samo v tem primeru bi ti verjela, pa še to se mi zdi butasto, ker si očitno ne znaš splanirati, razporediti delo.
[/quote]

Ne, delam v podružnici multinacionalke, kjer po kadrovskih rošadah poleg svojega delam še delo odpuščene sodelavke in je vedno nekaj, tako da dopust koristim po dnevih ali ko sem bolna, pa še takrat me vedno kličejo in je treba kaj narediti.

Ne, delam v podružnici multinacionalke, kjer po kadrovskih rošadah poleg svojega delam še delo odpuščene sodelavke in je vedno nekaj, tako da dopust koristim po dnevih ali ko sem bolna, pa še takrat me vedno kličejo in je treba kaj narediti.
[/quote]

Kaj naj rečem….nihče ne ceni tvoje požrtvovalnosti. Sicer ne vem, kako je v vaši kolektivni pogodbi, ampak nekaj dni bi si lahko vzela, brez da ti delodajalec sika. Če pa želiš igrati vlogo žrtve in se nikoli postaviti zase, potem izvoli to še naprej. Tvoji otroci bodo odrasli (ali so že), v kolikor bodo še kadrovske rošade, te nihče ne bo videl kot požrtvovalno, pridno delavko.

Ne, delam v podružnici multinacionalke, kjer po kadrovskih rošadah poleg svojega delam še delo odpuščene sodelavke in je vedno nekaj, tako da dopust koristim po dnevih ali ko sem bolna, pa še takrat me vedno kličejo in je treba kaj narediti.
[/quote]

Po zakonu moras imeti 2 tedna skupaj 1x na leto. Kar oddaj vlogo za dopust 2 tedna, ce ti zavrnejo prosi za drug termin, ce ga ne dobis pa jih obvesti o prekrsku im da bos morala obvestit inspekcijo. Lahko omenis tudi mobing. Dej no, ne bit taka šleva!

Nekje od 1.5.do konc oktobra bi komot bila na dopustu-morju. Mi je pa nekak najboljš julija in avgusta. Full folka, spoznaš nove ljudi, full se dogaja.

Vedno :). Morda ne v najhujsi vrocini. Sicer pa imamo obicaj: konec maja en teden pa konec junija en teden in avgusta dva tedna. Zakaj? Ja, da poletje dalj traja :)).

Po zakonu moras imeti 2 tedna skupaj 1x na leto. Kar oddaj vlogo za dopust 2 tedna, ce ti zavrnejo prosi za drug termin, ce ga ne dobis pa jih obvesti o prekrsku im da bos morala obvestit inspekcijo. Lahko omenis tudi mobing. Dej no, ne bit taka šleva!
[/quote]
A se ti ne zdi, da bi ona točno to že naredila, če bi lahko?


A se ti ne zdi, da bi ona točno to že naredila, če bi lahko?
[/quote]

Ja, bi lahko,m če bi hotla, a očitno je mehkega karakterja in tega ne zmore. Škoda. Ker se pusti nategovat podjetju, ki mu je koneckoncev in zagotovo povsem vseeno zanjo. A ona se razdaja, kot da so oni njeni družinski člani. Ženska, če tole bereš, imaš resen problem. Začni delat na njem. Ker ni zdravo zate, še manj pa za tvoje odnose.

Dopust je lahko vse kaj drugega, kot morje. Če ni morje, grem najraje junija ( ni še pre vroče, dnevi so dolgi). Morje je zame najlepše septembra. Julija in avgusta grem le izjemona.


A se ti ne zdi, da bi ona točno to že naredila, če bi lahko?
[/quote]

Seveda bi lahko to naredila, oziroma jaz bi to naredila malo bolj milo, ampak je ta gospa verjetno tak tip, da misli, da če vse naredi in dela za dva, da je pomebna in vredna, da pa če bo kaj rekla, jo nadrejeni ne bodo marali ipd.

Ravno zato, ker dela za dva, bi jaz lepo nadrejenemu rekla, da delam dobro in vredno in da potrebujem dopust, da bom še naprej delala dobro in vredno.
Ljudi, delavce, ki se ne znajo argumentirano postavit zase, nihče ne spoštuje!


A se ti ne zdi, da bi ona točno to že naredila, če bi lahko?
[/quote]

Zakaj pa ne bi mogla? Ker se boji za sluzbo? Itak je samo stevilka, ko bo spet krcenje bo samo postavka v excelu, nobenega ne bo zanimalo koliko dopusta je zrtvovala. V kapitalizmu smo, s pridnostjo in pozrtvovalnostjo ne prides nikamor, steje samo dolg jezik.

Nekje od 1.5.do konc oktobra bi komot bila na dopustu-morju. Mi je pa nekak najboljš julija in avgusta. Full folka, spoznaš nove ljudi, full se dogaja.
[/quote]

Prvic slisim, da je nekomu dejansko vsec guzva??

New Report

Close